پل گلکار و زیر گذر حمید امروز افتتاح شدند

معاون اول رئیس جمهور روبان پروژه‌های شهری تبریز را برید

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور بهره‌برداری از پروژه‌های شهری تبریز آغاز شد.

 به گزارش تبریز مدرن ، بعد از ظهر امروز همزمان با ایام الله دهه فجر فاز اول پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید حمید باکری و روگذر شهیدان آذرآبادی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

تقاطع غیرهمسطح گلکار

داود بهرا شهردار منطقه یک تبریز، در این خصوص پر.ژه گفت: عملیات عمرانی پروژه تقاطع غیرهمسطح گلکار (پل شهیدان آذرآبادی حق) امروز اتمام یافته و با حضور شهردار تبریز و معاون اول رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: با آغاز برنامه‌های عمرانی سال جاری، عملیات اجرایی این پروژه با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، در ۲۴ فروردین آغاز شده و «۱۴ ماه» به عنوان مدت اجرای پروژه، عنوان شد.
بهرا اضافه کرد: اما این پروژه نیز به دلیل بهره‌گیری از توان فنی، اجرائی و تخصص مهندسین بومی استان دو ماه پیش از موعد مقرر به پایان رسید.
محبوب عبدالله‌پور، معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز نیز، با اشاره به ویژگی‌های فنی و محاسباتی این پروژه می‌گوید: با اتمام پروژه تقاطع غیرهمسطح گلکار، تقاطع استاد شهریار با روگذری به طول ۴۹۰ متر و عرض عرض ۱۲٫۸۰ متر به خیابان گلکار، متصل می‌شود.
وی ادامه داد: طبق طراحی‌های صورت گرفته، هشت دهانه به طول‌های ۴۰، ۳۰ و ۲۵ متر، برای این پروژه پیش‌بینی شده است.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز یادآور شد: پروژه تقاطع غیرهمسطح گلکار، پس از نیازسنجی‌ها و مطالعات فنی و ترافیکی، در بودجه سال ۱۳۹۳ پیش‌بینی و به تصویب رسید.

بهره‌برداری از از فاز اول تقاطع سه سطحی حمید

 

عباس عادلی شهیر، شهردار منطقه ۲ در خصوص طراحی این پروژه گفت: تقاطع غیرهمسطح دروازه تهران یکی از طرح‌های مخصوص ورودی شهر با طراحی ویژه است که در فاز اول آن اجرای یک زیرگذر از طرف دروازه تهران به جاده تهران در نظر گرفته شده است.


وی اعتبار این پروژه عمرانی را ۸۰ میلیارد ریال خواند و با اشاره به فاز دوم طرح تقاطع غیرهمسطح دروازه تهران گفت: در فاز دوم این میدان طبق طرح ارائه شده روگذر ضلع شمال به جنوب این طرح نیز پیش‌بینی شده است.
محبوب عبدالله‌پور معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز به مشخصات فیزیکی و فنی این پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: فاز اول تقاطع غیرهمسطح سردار شهید حمید باکری که به منظور تسهیل تردد مسافرین و شهروندان از سوی دروازه تهران در راستای شرق و غرب مسیر به طول ۶۵۰ متر و عرض ۲۰ متر در میدان استاد شهریار احداث شده است.


وی با اشاره به مشخصات کیفی این پروژه افزود: دیواره‌های این پروژه به صورت شمع بتنی، تیرهای آن فلزی و پایه‌های آن از بتن‌آرمه در نظر گرفته شده و با اجرای ۲۶۴ شمع، پیگیری می‌شود.

عبدالله‌پور با اشاره به فعالیت کارگاه عمرانی این پروژه عمرانی در شیفت‌بندی‌های متناوب گفت: خوشبختانه، با اجرای این پروژه در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی و نظارت‌های مستمر، امروز این پروژه افتتاح شد.


اجرای فاز دو این پروژه برای تکمیل تقاطع غیرهمسطح سردار شهید حمید باکری در قالب روگذر از سوی تلاشگران معاونت عمرانی منطقه ۲ در راستای شمال به جنوب میدان استاد شهریار به عنوان پرترددترین ورودی کلانشهر تبریز هم اکنون در حال اجراست و در سال آینده افتتاح می‌شود.

 

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo