فست فودهای تبریزگزارشی از ۳۵ فست فود برتر تبریز

مقدمه ای در مورد فست فود:

“فست‌ فود(fast food)” یا “غذای حاضری” غذایی است که از رستوران‌های فست‌ فود تهیه می ‌شود. انواع ساندویچ، همبرگر، چیزبرگر و دیگر انواع برگرها، ماهی و میگوی سوخاری، هات‌داگ، فیله ی ‌استیک گوشت یا مرغ، سیب‌زمینی سرخ‌ کرده، مرغ سوخاری، ناگت مرغ، تاکو (نوعی غذای مکزیکی)، انواع پیتزا و انواع سالاد در فهرست‌ غذای رستوران‌های فست‌ فود به چشم می ‌خورد. در این رستوران‌ها، غذای از پیش آماده را در مدت کوتاهی بعد از سفارش، به مشتری تحویل می ‌دهند.

۲-فست فود روناکی بوفر(بزرگراه پاسداران-نرسیده به میدان آذربایجان )


 خیلی از رستوران‌های فست ‌فود بخشی از یک سازمان زنجیره‌ای هستند. از آنجایی ‌که راه اندازی فروشگاه‌های فست‌ فود نیاز به امکانات چندانی ندارد و فضای بزرگی هم نمی‌خواهد، نمونه‌های شخصی و مستقل آن، مخصوصا در کشورهای درحال توسعه مثل کشور خودمان، رو به افزایش است.اکنون  فست ‌فود تبدیل به نماد زندگی مدرن و ماشینی شده است. جف آردر می ‌گوید: ما در زمانه ‌ای زندگی میکنیم که پیتزا زودتر از نیروی پلیس به خانه‌هایمان می ‌رسد. نسل حاضر آمریکا را نسل فست ‌فود می نامند، اما برخلاف آنچه فکر می ‌کنیم، عرضه ی سریع غذاهای حاضر و آماده، پیشینه ی تاریخی دارد و مختص قرن حاضر نیست.

۳-فست فود هیلا(منظریه)


در روم باستان، دکه‌های فروش نان و زیتون وجود داشته است. در شرق آسیا مغازه‌هایی بوده‌اند که رشته ‌فرنگی آماده عرضه می‌ کردند. در خاورمیانه، از سال‌های دور تا امروز دکه‌های فروش فلافل را داشته‌ایم.

در هند قدیم انواع اغذیه ی آماده وجود داشته است. در کشورهای غرب آفریقا نیز از قدیم‌ الایام، بروشت می ‌فروختند که نوعی کباب چوبی است.اما فست ‌فود به شکل امروزی دقیقا در هفتم جولای ۱۹۱۲ و در آمریکا متولد شد. در این روز رستورانی با نام “اتومات” در نیویورک افتتاح شد که در واقع نوعی کافه ‌تریا بود. آنها غذاهای از پیش آماده را در محفظه‌های گرم ‌کننده ی شیشه‌ای قرار می ‌دادند و مشتریان از طریق دستگاه‌های سکه‌ای اقدام به خرید آن می‌ کردند.

اتومات خیلی زود شعبات متعددی در گوشه و کنار آمریکا افتتاح کرد و ۲۰ سال بی ‌رقیب باقی ماند. بالای در ورودی رستوران‌های اتومات نوشته بود: “ما کار مادران را کم کرده‌ایم.” بعد از اتومات نوبت به شرکت آمریکایی “وایت‌کسل “(قلعه ی سفید) رسید که همبرگرهایش فقط پنج سنت قیمت داشت که برای مشتریان واقعا به صرفه بود.

آنها علاوه بر اینکه قیمت را حسابی پایین آورده بودند، نوآوری دیگری هم داشتند: خط تولید غذا را به شکلی تعبیه کرده بودند که تمام مشتریان می‌ توانستند خیلی راحت شیوه ی آماده کردن غذا را ببینند.در سال ۱۹۴۰ سر و کله ی “مک‌دونالد” پیدا شد که امروزه نامش مترادف با صنعت فست ‌فود است.

برادران مک‌دونالد، دیک و مک، با یک باربکیو شروع کردند. منتها دیگر لازم نبود که مشتریان برای تهیه ی غذا از خودروی خود پیاده شوند. باربکیوی آنها به اصطلاح حالتdriving داشت. برادران مک‌دونالد بعد از هشت سال وقتی که دیدند بیشتر سودشان از فروش همبرگر است، رستوران‌شان را سه ماه بستند و وقتی در سال ۱۹۴۸ مجدداً آن را افتتاح کردند، منوی‌شان کوتاه و ساده شده بود: همبرگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، چند نوع شیک (shake)، قهوه و کوکا کولا که البته همه از قبل آماده و بسته ‌بندی شده بودند.

دیگر لازم نبود که فروشندگان منتظر سفارش مشتریان بمانند. قیمت هر همبرگر ۱۵ سنت بود که می‌ شد نصف قیمت جاهای دیگر. در سال ۱۹۶۱ یکی از کسانی که در کار تهیه ی انواع شیک بود، امتیاز مک‌دونالد را خرید و ایده‌های خود را در آن بسط داد و آن را متحول کرد. نام این شخص “ری کراک”بود و این جمله هم متعلق به اوست: برای درک زیبایی موجود در گوجه فرنگی داخل یک همبرگر به نوع خاصی از شعور نیاز است.بعد از مک‌دونالد، فست ‌فودهای زنجیره‌ای زیادی ظهور کردند که البته خاستگاه اکثر آنان ایالات متحده بود.

طی چند سال اخیر فست فود ها در تبریز توسعه چشم گیری داشته اند بطوری که با مقایسه تعداد فست فودهای کنونی تبریز با فست فودهای ۵ سال قبل میبینیم که تعداد فست فودها چند برابر شده است 

این افزایش تعداد موجب ایجاد حس رقابت و ایجاد بازار رقابتی در بین مدیران فست فودها شده است که این اجاد رقابت توجه ویزه مدیران فست فودها به کیفیت غذا ها و ایجاد محیطی دلنشین برای مشتریان را موجب شده است 

همین محیط رقابتی موجب گشته توجه مالکین فست فودها به معماری و زیبایی فست فودها چند برابر شود و شما با مقایسه فست فود های فعلی با فست فودهای چند سال قبل تفاوت  فوق العاده در معماری فست فودها را کاملا درک خواهید کرد 

هم اکنون در کلانشهر تبریزدر حدود ۱۰۰۰ فست فود چه به صورت سرپائی  و چه بصورت رستورانهای بزرگ وجود دارد که در این پست با توجه به درخواست بازدیدکنندگان وبلاگ در مورد تهیه گزارشی از بهترین فست فودهای شهر , درخواست آنها اطاعت و پستی گزارش وار در مورد فست فودهای شهر تهیه گردید امیدوارم مورد توجهتان قرار گرفته باشد

شایان ذکر است تعداد فست فودهای بزرگ تبریز یقینا بالای ۱۰۰ مورد است که من تنها از  فست فودهایی که در مسیر و در دسترس من بودند گزارش تهیه کرده ام که حتما فست فودهایی خوهند بود که از قلم افتاده اند !

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo