شهردار طرابوزان در حاشیه تبریز گردی خود: تبریز با گامهای مطمئن در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت می کند

 ۱۱

 شهردار طرابوزان در حاشیه تبریز گردی خود، پیشرفت و توسعه تبریز را در چند سال اخیر بسیار قابل توجه خواند.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از شهریار، اورهان فوضی گمرک چی اوغلو که در راس هیاتی ۷۵ نفره برای برگزاری روزهای فرهنگی طرابوزان در تبریز، به این شهر سفر کرده است، در حاشیه بازدید خود از نقاط تاریخی و دیدنی شهر تبریز، عنوان کرد که تبریز با گام های مطمئن در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت می کند.

وی که پیش از این نیز به تبریز آمده بود، تغییرات عمرانی شهر را چشمگیر توصیف کرد و گفت: در سفر چهار سال قبل من به تبریز، نشانه های توسعه در شهر مشهود بود؛ اما در این سفر، از دیدن راه های ارتباطی مناسب، فضای سبز شاداب و تمیزی شهر به همراه پروژه های جدیدی که در این مدت در شهر اجرا شده، شگفت زده شدم.

وی افزود: از ساعات اولیه صبح، می توان حضور شهرداری را در سطح شهر حس کرد؛ چراکه ما در حین عبور از خیابان‌ها، شاهد تلاش و کوشش نیروهای خدماتی شهرداری بودیم.

شهردار طرابوزان، در ادامه سخنان خود، سیستم حمل ونقل عمومی تبریز را کارآمد توصیف کرد و تصریح نمود: خوشبختانه شهرداری تبریز توانسته است در اجرای پروژه مترو، پیشرفت های خوبی را به دست آورد؛ اما به نظر می رسد سامانه اتوبوس های تندروی تبریز هم به خوبی از عهده نقل و انتقال شهروندان برمی‌آید.

گمرک چی اوغلو در بخش دیگری از سخنان خود، تبادل فرهنگی بین ملت ها را, مهم ترین رکن برقراری صلح و دوستی در جهان دانست و گفت: دو کشور ایران و ترکیه، به عنوان دو کشور دوست و برادر، از مشترکات فرهنگی زیادی برخوردارند؛ بر این اساس، برگزاری چنین هفته هایی در شهرهای مختلف ایران و ترکیه, می تواند در توسعه روابط کشورها بسیار موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: تبریز و طرابوزان، دو شهر مسلمان مهم در منطقه به شمار می روند که سابقه تاریخی هردو، به چهارهزار سال پیش برمی گردد و ما امیدواریم با برقراری ارتباطات فرهنگی، زمینه را برای تبادلات اقتصادی و علمی نیز، بیش از پیش مهیا کنیم.

شهردار طرابوزان، همچنین تصریح کرد: در طول این برنامه، مذاکراتی با شهردار تبریز خواهیم داشت که علاوه بر امور فی مابین، در زمینه قرارداد خواهر خواندگی دو شهر، رایزنی خواهیم کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که مقدمات انعقاد قرار داد خواهر خواندگی بین این دوشهر، در این سفر فراهم گردد.

گفتنی است شهردار طرابوزان و هیات همراه وی، از نقاط تاریخی تبریز، از جمله بازار ، مسجد کبود و خانه مشروطه دیدن کردند.

 

2
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. Appreciate you sharing, great blog post.Really looking forward to read more. Will read on…

    0

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo