خواست اعضای وبسایت مبنی بر کاشت درختان بومی عملی شد:کاشت ۸۰۰ هزار درخت متناسب با اقلیم بومی در تبریز+متن تقدیر مدیر وبسایت

کاشت ۸۰۰ هزار درخت متناسب با اقلیم بومی در تبریز

IMG_1949

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز: از ابتدای تیر ماه از آبیاری در ساعات گرم روز اجتناب شده و این آبیاری به ساعات سرد و شبانه موکول شود چرا که از طرفی هم آبیاری در ساعات گرم موجب کیفیت مطلوب نمی شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به آغاز فصل گرما و حفظ و نگهداری از فضای سبز گفت: مناطق دهگانه شهرداری تبریز باید هر چه سریع تر نسبت به جابه جایی و تغییر نوع گلهای کاشته شده در سطح شهر اقدام کنند.

محمدحسین حسن زاده  در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق دهگانه تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: با شروع فصل گرما تعدادی از گلهای کاشته شده در سطح تبریز نیاز  به جا به جایی و تغییر دارند که باید سریعا تغییر داده شده و همچنین به نوع گلهای انتخابی برای کاشت از لحاظ مقدار آب مورد نیاز و آبیاری آنها دقت شود.

وی با تقدیر و تشکر از مدیران فضای سبز مناطق جهت کاشت های بهاره انجام یافته در سطح شهر، افزود: اقدامات اخیر رضایت نسبی شهروندان را به همراه داشته است ولی در عین حال باید بیش از گذشته در انجام امور و جلب رضایت مردم تلاش شود.

حسن زاده با اشاره به گلکاری های سطح شهر و لزوم همگان سازی آنها با شرایط خاص آب و هوایی در فصل تابستان، اظهار داشت: دو ماه آینده برای فضای سبز تبریز روزهای خاص و حساس است و باید سعی کنیم در این ماهها، اقداماتی که در طول سال انجام یافته زیر سوال نرود.

IMG_2013

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت آبیاری فضای سبز تبریز تصریح کرد:به دلیل بحران دریاچه ارومیه شهروندان به وضعیت بهره وری و صرفه جویی در مصرف آب حساسیت بالایی دارند.

وی افزود: به همین دلیل باید سعی شود از ابتدای تیر ماه از آبیاری در ساعات گرم روز اجتناب شده و این آبیاری به ساعات سرد و شبانه موکول شود چرا که از طرفی هم آبیاری در ساعات گرم موجب کیفیت مطلوب نمی شود.

حسن زاده یادآور شد: امیدواریم با اقداماتی که در این راستا انجام می شود، مردم بازتاب این اقدام را ببینند و انتظارات آنها برآورده شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سم پاشی های انجام یافته در سطح شهر جای تشکر دارد، اظهار داشت: انتظار داریم کارشناسان و ناظران موارد باقی مانده و محدود که هنوز عمل سم پاشی در آن نقاط صورت نگرفته را را بررسی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

IMG_1938

وی ادامه داد: همچنین در مورد هرس شاخ و برگ درختان نیز باید برنامه ریزی برای هرس پاییزه را آغاز کنیم تا برای بهار آینده از بابت هرس مشکلی نداشته باشیم.

حسن زاده با اشاره به کاشت لاله در تمامی نقاط تبریز طی سال آینده گفت: هر منطقه ای که برای کاشت لاله درخواست دارد باید محل و تعداد مورد نیاز خود را اعلام کرده تا پس از آن مناقصه را برگزار کنیم.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز به تاکید شهردار تبریز مبنی بر آغاز نهضت درختکاری در تبریز، گفت: دکتر نجفی تاکید اکیدی بر  کاشت درختان پهن برگ، درختان بومی و علی الخصوص کاشت چنار دارند و بنا شده پس از اقدامات عمرانی سطح شهر، نهضت درختکاری آغاز شود.

وی ادامه داد: در این راستا از طریق اعلام نیاز توسط مناطق مختلف حدود ۸۰۰ هزار درخت از طریق شهرداری مرکز خریداری شده و در سطح تبریز کاشته می شود.

IMG_1950

حسن زاده با بیان اینکه از مناطق انتظار داریم هر چه سریع تر گزارش عملکرد احداث پارکهای محله ای خود را اعلام نمایند، تصریح کرد: هم اکنون کار کاشت نهاده در رفوژ میانی اتوبان شهید کسایی آغاز شده که برای هر منطقه که جهت پایداری فضای سبز اقدام کند جایزه ای برای مدیر و سر ناظر آن منطقه در نظر می گیریم .


 پیام تشکر مدیر وبسایت:

 

دوستان عزیز همانطور که شاهد هستید بعد از سالهای سال بی توجهی به گونه های درختی بومی در تبریز و کاشت  نود درصدی درختان غیر بومی و ناسازگار سرو و کاج که بدلیل خشک شدنشان ،منجر به درجا زدن تبریزدر عرصه توسعه فضای سبز شهر میشد ، هم اکنون شاهدیم  بالاخره انتقادات و پیشنهادات من و همه اعضای وبلاگ در  مدیران فضای سبز تاثیر گذاشته و  این روزها شاهد کاشت انواع درختان بومی مثل چنار و تبریزی و نارون(قره آغاج)و بید مجنون در سطح شهر هستیم که این اقدام سازمان پارکها برای من و شما بسیار مغتنم و عزیز هست

در اینجا از این اقدام ارزشمند  مدیر عامل محترم سازمان پارکها و فضای سبز  آقای مهندس حسن زاده و پیشنهاد پذیری جناب آقای دکتر نجفی شهردار محترم تبریز نهایت تقدیر و تشکر را نموده و امیدواریم با رشد سریع این گونه های بومی و توسعه جهشی فضای سبز در تبریز طی سالیان آتی شاهد سرانه فضای سبز با استاندارد جهانی در شهرمان تبریز باشیم و با تبدیل  این نهالها به درختان تنومند بتوانیم در آینده پاسخ ارزشمندی به  اعتماد مدیریت فضای سبز  تبریز بدهیم

0
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۹ پاسخ

 1. وحيد گفت:

  باتشکرازپویاواعضای وبسایت به خاطر پی گیری مستمریکی ازدغدغه های مردم ،که فضای سبزه،،امیداوم فضای سبزداخل شهرتبریزبه اینجاختم نشه وادامه داشته باشه باپیگیری شهر دارمحترم وزحمت کشان وبسایت…..یه خواهشی هم ازپویادارم که یه صفحه ای بازبشه که دوستاران تبریزعکس های که مربوط به مشکلات شهرهستش روبگیرن بفرستن واسه شماتاپیگیری بشه.خسته نباشید

  0

  0
  • پویا گفت:

   ممنون وحید جان من به خاطر کاشت گونه های بومی دهها نامه با مستندات به شهردار تبریز نوشتم که منجر به تاکید ایشان بر کاشت گونه های بومی شده و از این بابت خوشحالم که تونستم موثر باشم
   عکسهاتونم از قسمت ارسال خبر میتونین ارسال کنین

   0

   0
 2. امیر گفت:

  مثل بقیه درختها آب نمیدن خشک میش میرن

  0

  0
 3. فارغ از اینکه این تغییر رویه بخاطر تاکییدات شهردار بوده یا هر مسئله دیگه ای از ایشون تشکر میکنیم و البته برای گذشته افسوس میخوریم که تمام هزینه و وقت شهروندان به هدررفته و اگه اینجا هم پاسخگو نباشیم مسلما یه جای دیگه به اجبار پاسخگو خواهیم بود!

  0

  0
 4. فارغ از اینکه این تغییر رویه بخاطر تاکیدات شهردار بوده یا انتقاد پذیری، از ایشون تشکر میکنیم و البته افسوس میخوریم به حال وقت و سرمایه شهروندان که سالهای سال در فضای سبز این شهر تلف شده

  0

  0
 5. ارمان گفت:

  واقعا جای دلگرمیه منم از جناب حسنزاده و پویاجان نهایت تشکرو قدر دانیرو دارم و اینکه جناب حسنزاده اون قولهایی که اونروز تو جلسه که بودیمو بخشیشو اجرا کردن و انتقاداتی که داشتیمو رفع کردن باز تشکر میکنم،واقعا در سطح شهر فعالیت فضای سبز مشخصه و اینکه از هرنوع گونه به خصوص پهن برگ بومی هم استفاده میشه…

  0

  0
 6. سالار فرجی گفت:

  خبر خوشحال کننده ای هست به شرطی که عملی بشه وفضای سبز داخل شهر توسعه پیدا کنه

  0

  0
 7. شهروند گفت:

  سلام خسته نباشید.
  کاره خوبیه ولی تو همین عکس چنارهای تازه کاشته شده حدودا ۱۵ تا چنار خشک شده اند که باید جایگزین بشه.ولی کاج هم کاجی باشه که در زمستان هم سبز باشه.زمستانهای تبریز خیلی بی روح و خشک هستند.

  0

  0
 8. سلام
  خبر خوبی بود البته بشرطی که درختان بومی بموقع کود و آب و هرس و سم پاشی بشوند.
  یه پیشنهادی آخر این مطلب دادم برای احداث پارکهای مردمی فکر کنم ایده خوبی باشه اگر توجه بشه
  http://tabrizlinks.mihanblog.com/post/904

  0

  0
 9. جواد گفت:

  چوخ چوخ چوخ گوزل……………
  وجود انبوه .درختان بلند برگ پهن در شهر
  یعنی خنکی هوا ی شهر و کاستن از معضل بزرگ گرمایش زمین
  کمتر شدن آلودگی هوا
  چشم انداز فوق العاده زیبا با درختان بلند بومی شهر
  و شنیده شدن دوباره صدای دلنواز چکاچک برگ ها
  و زیباتر شدن پائیز تبریز با رنگ های آلوان درختان بلند پهن برگ
  و در نهایت حرکت واقعی در احیاء تاریخ گذشته تبریز بعنوان باغشهر

  0

  0
 10. اکبر گفت:

  یعنی چی آخه شهردار و سازمان پارکها رو با انتقادهاتون مجبور میکنین درخت مزخرف بومی بکارند
  درخت فقط و فقط کاج
  چه زیبایی و عظمتی داره کاج و سرو
  خاک تو سر همگیتون Razz

  0

  0
 11. مرندلی گفت:

  با سلام خدمت تمامی عزیزانی که به رشد جامعه و فرهنگ و علم و هنر خود توجه می کنند.ممنون از دلسوزان شهرمان از مدیریت وب سایت و تمامی همشهریانی که با نظرات و انتقاداتشان در رشد شهر خود اهمیت می

  0

  0
 12. گونش گفت:

  سلام عزیز همشهریمیز پویا قارداشا.تز گدیرم سوزون جوهرینه:
  ۱٫سایتیزدا بیر یر تاپا بیلمدیم کی اوردا الیه بیلم شهریمیزه گوره پیشنهاد ورم یا بیر مشکلونی مطرح الیم.بو عنوان دا بیر بولوم آچین سایتیزدا.چوخ ساغ اولون.آدینی دا گویون “تبریز اوجور کی سیز گورورسوز…” کی معادل “تبریز در نگاه شما”
  ۲٫تبریزین بیر مشکلی کی وار و چوخ گوزه گلیر خیابان لارینین ایشیقی نین آز اولماسی دیر.آیری شهرلرین ورودولارینا باخساز چوخ ایشیق لی دیلار تا تبریزین خیابان لاری اونون علتی بودو کی تبریزین بلولارینین اطرافیندا چراغ نصب اولونمویوب.الیه بیلرسیز قم اصفهان شیراز کیمی شهرلرین وردوسوینان مقایسه الیه سیز.لطفا بونو دا پیگیری الیین
  ۳٫تبریز زنجان اتوبان ین دا اولان مجتمع های رفاهی سطح لری چوخ چوه آشاقی دی.زنجان و قزوینین مجتمع لری هارا تبریزین کی لر هارا.لطفا بونودا پیگیری الیین.
  ۴٫تبریزین سینما لار هامیسی قدیمی دی و اصلا تازا سیناما دوزلینمیر.تهران دا مجتمع های تجاری کی دوزلینیر هامیسی نین پردیس سینمایی سی وار .کی البته او مجتمع لرین شلوغ و رونق لی اولماسینا چوخ موثردی.پیگیری الیین قدیمی سینمالار تازالانسین و تازا دوزلینن مجتمع های تجاری حتما سینمالاری اولسون.

  0

  0
 13. اصغر گفت:

  شهرداری تبریز با پول زیاد کمترین کار را انجام می دهد ولی شهرداریهای سایر شهرها با پول کم بیشترین کار را انجام می دهند. تعهد کاری در طرح های عمرانی و فضای سبز تبریز مشاهده نمی شود.

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo