عملیات احداث نخستین باغ گیاهان دارویی و معطر در تبریز آغاز شد

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز از آغاز اجرای پروژه نخستین باغ گیاهان دارویی و معطر در تبریز خبر داد.

به گزارش  تبریزمدرن به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، مهندس محمدحسین حسن زاده صبح امروز در آیین آغاز احداث باغ گیاهان دارویی و معطر تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: فاز نخست این پروژه در مساحتی به وسعت ۳ هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال آغاز شد.

وی افزود: در نخستین باغ گیاهان دارویی و معطر تبریز ۳۶ گونه علفی چند ساله کاشته می شود.

حسن زاده از فضای سبز و پوشش گیاهی به عنوان یکی از اضلاع اساسی حیات انسانها نام برده و تصریح کرد: تنوع گیاهان کاشته شده در تبریز یکی از اولویت های اساسی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز است .


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با ابراز امیدواری از اینکه این یک پارک نمونه و الگوبرداری ای برای دیگر نقاط شهر باشد، گفت: این حرکت نخست می تواند برای حرکت اصلی یعنی احداث باغ گیاه شناسی بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم در کنار تجربه و ثبات، تنوع و افزایش گونه های شهر تبریز با تکیه بر دانش و تجربه قدم های خوبی برداشته شود.

حسن زاده به اشاره به مزایا و اهداف ایجاد این باغ گیاهان دارویی در تبریز اظهار داشت: سازگاری گونه های کاشته شده با اقلیم منطقه ، شناساندن گیاهان بومی منطقه و خاصیت آنها از جمله اهم اهداف مورد نظر در این طرح است.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز یادآور شد: با هم افزایی پتانسیل مجموعه های مختلف مثل دانشگاه تبریز و مرکز تحقیقات کشاورزی شاهد نگرشی متخصصانه و نوآورانه در فضای سبز تبریز خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: از طریق اقداماتی از این دست تنوعی تازه برای جذب متخصصان به امر فضای سبز  با پرهیز از یکنواختی و سلیقه های مشخص ایجاد می شود.

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. ارمان گفت:

  ادرس پروژه؟

  0

  0
 2. تبریزاوغلی گفت:

  آپویا بهتر نبود این کار در پارک بزرگ ساخته میشد؟؟

  0

  0
 3. فائزه گفت:

  سلام . با تشکر از اجراتون . کارشناسان گیاهان دارویی بیکارن و شما از کارشناسا استفاده نمیکنین؟

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo