فعالیت ۳۰ درصد صنایع قطعه سازی کشور در آذربایجان شرقی

 ۱ص

قائم‌مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۰درصد صنایع قطعه‌سازی کشور شامل بیش از ۵۰۰ کارگاه و کارخانه قطعه‌سازی و تولید متنوع لوازم یدکی در این استان مستقر هستند.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از آناج، سید مرتضی نیرومند اسکوئی با اعلام این خبر افزود: در حال حضر ۲۰۰ واحد تولیدی در زمینه ساخت بدنه و اجزای آن و همینطر ملحقات وسائل نقلیه موتوری مشغول فعالیت هستند که از این حیث مقام اول کشوری راداریم.

وی میزان سرمایه گذاری و اشتغالزائی در ۲۰۰ واحد را به ترتیب ۴۳۸۰ میلیارد ریال و پنج هزار نفر عنوان کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۹۷درصد قطعات تراکتور و ۳۵درصد انواع قطعات خودرو و وسائط نقلیه سبک و سنگین کشور در استان آذربایجان شرقی تولید می‌شود و وجود ۸کارخانه تولید کامیونت و خودرو در استان، آذربایجان‌شرقی را به سومین استان خودروساز کشور تبدیل کرده است.

نیرومند اسکوئی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی یکی از ۳قطب مهم صنعت و اقتصاد کشور است، گفت: تبریز موتور محرک صنعت و تجارت کشور است و می‌تواند در کسب درآمدهای ارزی و صادرات کالاهای صنعتی، تجاری و کشاورزی به قطب مهم ملی تبدیل شود.

او یکی از راهبردهای دستیابی به چشم‌انداز صنعت خودرو را جذب سرمایه‌گذاری خارجی از طریق توسعه زیرساخت‌های صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی در کشور عنوان کرد.

0
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo