مدیر عامل سازمان زیباسازی گفت :با ساماندهی جداره های خیابان تربیت به زودی شاهد تحول اساسی در این معبر تاریخی خواهیم بود .

 b662
مدیر عامل سازمان زیباسازی خبر داد : با ساماندهی جداره های خیابان تربیت به زودی شاهد تحول اساسی در این معبر تاریخی خواهیم بود .
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز از ساماندهی تابلوها و عناصر الحاقی جداره های خیابان تربیت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی ، اکبر امجدی ضمن اشاره به مسابقه طراحی شهری با موضوع فوق ، گفت : در سطح شهر دو خیابان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده اند که یکی از این خیابان ها، خیابان ارتش، حدفاصل میدان ساعت تا چهارراه باغشمال است و مطالعات لازم برای اجرای طرح ساماندهی تابلوها و عناصر الحاقی جداره ای آن، به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی ادامه داد: مسیر دیگر، خیابان تربیت است که به عنوان مهم ترین معبر پیاده شهر، از ویژگی خاصی برخوردار است. به همین دلیل و با توجه به این ویژگی، ساماندهی تابلوها و عناصر الحاقی جداره ای این مسیر را، در قالب طرحی به مسابقه گذاشته ایم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی همچنین افزود: این مسابقه با همکاری شهرداری تبریز، سازمان زیباسازی و دانشکده معماری دانشگاه هنر برگزار می شود که البته فراخوان آن، قبلا منتشر شده بود و تا پایان مهلت ثبت نام ، حدود ۲۰۰ نفر جهت شرکت در مسابقه ثبت نام کرده اند.
امجدی، فرصت تحویل آثار را ۵ شهریور ماه اعلام نمود و تصریح کرد: به تمامی ثبت نام کنندگان فرصت داده شده تا ۵ شهریورماه سال‌جاری، آثار و طرح‌های خود را تحویل دهند که پس از برگزاری مسابقه، طرح یا طرح های برگزیده و مصوب، اجرا می شوند.
وی هدف از اجرای این طرح را، حفظ بافت تاریخی معبر تربیت دانست و تصریح کرد: ارزش تاریخی این مسیر بر کسی پوشیده نیست و سازمان زیباسازی، به عنوان متولی امور زیبایی و ساماندهی شهر، وظیفه دارد که اغتشاشات بصری و نازیبایی‌های این مسیر را که در نتیجه عدم وجود ضوابط توسط اصناف ایجاد شده، از بین ببرد و مسیر را ساماندهی کند.
امجدی افزود : ارائه ایده های نو و اجرایی در خصوص شکل، اندازه، بافت رنگ و نحوه قرارگیری تابلوهای پیاده راه به نحوی که منظری چشم نواز و بدور از اغتشاش یا یکنواختی بصری را ایجاد کرده و به هویت تاریخی خیابان نیز توجه نماید از اهداف این مسابقه می باشد .
مدیر عامل سازمان زیباسازی در پایان به معیارهای داوری این مسابقه اشاره نموده و بشرح زیر نام بردند :
– طرح های ارائه شده باید دارای اصالت بوده، به گونه ای که عدم تقلید عین به عین از نمونه های خارجی و یا داخلی موجود، در آن احراز گردد.
– توجه به سیما و هویت تاریخی خیابان
– توجه به اندازه قطعات و تناسبات جداره ها و بازشوها در طراحی تابلوها
– توجه به شکل و هندسه، نوع مصالح و رنگ و بافت تابلوها در ترکیب با جداره های خیابان
– در نظر گرفتن فونت و سائر علائم گرافیکی و موقعیت آنها در تابلو و نورپردازی تابلو در شب جهت ایجاد هماهنگی در سیمای مغازه های طول خیابان
– انعطاف پذیری و قابلیت نصب آسان تابلو
– ارائه پیشنهادات طراحانه جهت به حداقل رساندن اغتشاش بصری ناشی از عناصر الحاقی جداره ها نظیر کولرها، سایبانها، و…
1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. سعید تبریزیم15 گفت:

  میگن دل به دل راه داره چند روز پیش که از تربیت رد میشدم به این فکر افتادم که چقدر این معبر از نظر ظاهری متعادل نیست کاش شهرداری فکری به این وضعیت بکنه
  خدا رو شکر مثل اینکه خبری شده

  1

  0
 2. تبریزی (اصلی ) گفت:

  آقا پویا سوالی ازتون داشتم . ببخشید که خارج از بحث پست هست . جواب بدین ممنون میشم . ۱ . مجتمع تجاری اطلس تبریز از حیث معماری و مدرن بودن زیباتر هستش یا مجتمع تجاری کوروش تهران ؟ ۲ . زمان افتتاح کامل مجتمع تجاری اطلس تبریز کی خواهد بود؟

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo