لایحه مونتاژ واگن در تبریز به تصویب رسید/ وقتی معاون رئیس جمهور با ساخت واگن در تبریز مخالفت می‌کند!

جزئیات صحن علنی شورای شهر تبریز؛

لایحه مونتاژ واگن در تبریز به تصویب رسید/ خط یک مترو با حضور وزیر علوم راه اندازی می شود/ وقتی معاون رئیس جمهور با ساخت واگن در تبریز مخالفت می‌کند!

 farhangnews_117709-331080-1425819904
شهردار تبریز گفت: علی‌رغم مخالفت معاون اول رئیس جمهور با ساخت این واگن‌ها در تبریز بنده با شرکت چینی وارد مذاکره شدم و قرار شد این واگن‌ها در تبریز ساخته شود تا برای جوانان هم اشتغال شود، استاندار اصفهان به شدت مخالف ساخت واگن‌ها در تبریز بود.

به گزارش آناج، شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز در صحن علنی شورا با اشاره به بازدید اعضاء از پروژه‌های عمرانی سطح شهر، اظهار داشت: اقدامات چشمگیری به ویژه در منطقه ۴۲ متری انجام گرفته است و امیدواریم با تخصیص اعتبار شاهد اتمام مسیرگشایی ۴۲ متری باشیم.

افتتاح خط یک مترو تبریز با حضور وزیر علوم

وی ادامه داد: روز پنجشنبه خط یک مترو تبریز با حضور وزیرعلوم راه‌اندازی خواهد شد، هرچند فعالیت این خط در کاهش ترافیک شهر زیاد تاثیرگذار نخواهد بود اما در فرهنگ‌سازی می‌تواند موثر باشد.

شهرداری از فضای جدید استفاده کند/تا کی چشم در صندوق عوارض خواهید داشت؟

جعفر مدبر، عضو شورای شهر در نطق پیش از دستور خود با اشاره به احتمال توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها، ابراز کرد: در شرایطی که دشمنان داخلی و خارجی با شکستن این تحریم‌ها مخالف بودند اکنون تحریم‌ها به تدریج در حال رفع است و شهرداری تبریز باید از این فضا با آگاهی تمام در راستای افزایش درآمد و مدیریت شهری استفاده کند.

وی افزود: شهرداری تاکنون زحمات زیادی را برای بهبود وضعیت درآمد خود کشیده است، اما این قابل قبول نیست. شهرداری که یکی از سازمان‌های پرهزینه کشور است باید برای خود درآمد پایدار ایجاد کند وگرنه تا ابد چشم در صندوق عوارض خواهیم داشت.

وی با انتقاد از بودجه تصویبی سال ۹۴، تصریح کرد: سال گذشته بودجه شهرداری ۳ هزار میلیارد بود و امسال نیز همان بودجه تصویب شد، بودجه فعلی باید به ۵ هزار میلیارد تومان می‌رسید حتی اگر ۳۰ درصد آن تحقق نمی‌یافت.

لزوم تشکیل کارگروه تخصصی برای ایجاد درآمد پایدار/عدم سلامت اداری آزاردهنده است

عضو کمیسیون خدمات شهری شورا با بیان اینکه در افزایش میزان عوارض برای تامین بودجه فشار مضاعف به مردم تحمیل می‌شود، عنوان کرد: لازم است شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار کارگروه‌های تخصصی تشکیل و مرکز پژوهش‌ها را راه‌اندازی کند.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در شهر تضعیف شده و دیگر به آن اهمیتی داده نمی‌شود. برای توسعه‌ی شهر جذب سرمایه‌گذار لازم است. از طرفی دیگر شهرداری می‌تواند در راستای صنعت گردشگری قدم بردارد و درآمد کسب کند.

وی اذعان کرد: علی‌رغم قول شهردار همچنان موضوع سلامت اداری شهرداری مردم را اذیت می‌کند. همچنین بدهی شهرداری به مردم در مسیرگشایی‌ها باعث نارضایتی شهروندان شده است، پس لازم است شهردار نسبت به این موضوع چاره‌ای کند.

پیمانکارانی که به کارگران ظلم می‌کنند/مونتاژ واگن قطار شهری در تبریز

این عضو شورا با انتقاد از عدم پرداخت حقوق کارگران، یادآور شد: پیمانکاران با حمایت مسئولان مناطق به کارگران ظلم می‌کنند. کسی فریاد کارگران را نمی‌شوند، بهتر است آقای شهردار بازدید سرزده‌ای از مناطق داشته باشند.

در ادامه لایحه دوفوریتی شهرداری مبنی بر ساخت واگن‌های سه شهر ایران در تبریز مطرح شد، طبق این قرارداد ۱۰۰ واگن به صورت مستقیم وارد می‌شود و ۲۵۰ واگن در تبریز مونتاژ خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور و استاندار اصفهان با مونتاژ واگن در تبریز مخالف بودند

شهردار تبریز در این باره گفت: علی‌رغم مخالفت معاون اول رئیس جمهور با ساخت این واگن‌ها در تبریز بنده با شرکت چینی وارد مذاکره شدم و قرار شد این واگن‌ها در تبریز ساخته شود تا برای جوانان هم اشتغال شود، استاندار اصفهان به شدت مخالف ساخت واگن‌ها در تبریز بود.

وی ادامه داد: تا برج سوم سال ۹۵ این پروژه با ده رام که پنجاه واگن قطار می شود خط قطار شهری تا میدان ساعت افتتاح خواهد شد.

در نهایت این لایحه با حذف یک بند با اکثریت آرا به تصویب رسید.

1
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۶ پاسخ

 1. ayhan گفت:

  سلام ….
  واقعا باید از آقای نجفی تشکر ویژه کرد یاشاسین آقای نجفی
  آقا پویا الان دیگه قطعا تصویب شده دیگه ؟
  از کی قراره شروع کنن؟
  ممنون میشم ج بدین

  1

  0
 2. التین گفت:

  طبیعتا معاون رییس جمهور اصفهانی هستند و مخالفت خواهند کرد.و از نظرشون فقط اصفهان لایق پروزه های بزرگ ملی هست .که همینطور هم عمل میکنند.و دو سال از دوران روحانی هم گذشته نه تنها پروزه صنعتی برای استان تعریف نشده بلکه صنایع سنگین استان رو به نابودیست.

  2

  0
 3. ارمان گفت:

  نمیدونم این اصفهانیا چرا فقط با خوردن حق دیگران(خوزستان،اذربایجان،فارس،…)و مانع شدن از پیشرفت جاهای دیگه میخوان پیشرفت کنن

  2

  1
 4. majid-tehran گفت:

  خب نباید انتظار داشت ک همینجوری دودستی در اختیار ما قرار میدادن. ولی بازم مخالفت آقای جهانگیری یکمی ایراد داره ولی خب ب جهنم. راضیم از تبریز و پتانسیلش ک حتی اصفهان با اون مافیا و عناصر قویش تو سپاه نتونست خودش رو از تبریز لایق تر نشون بده. مرسی تبریز مرسی نجفی مرسی پویا

  1

  1
 5. گونش گفت:

  دم شهردارمون گرم; مخالفت معاون رییس جمهورو استاندار اصفهان قابل پیش بینی بود و مقاومت شهردار تبریز ستودنی است.یاشاسین جناب نجفی

  1

  1
 6. ناشناس گفت:

  معاون اول حال حاضر یک شهروند اصفهانی می باشدزمانی وزیر صنایع دور خاتمی بود و ایشان چنان ضربه ای به پیکره صنعت استان در آن زمان زدند که صنعت استان تا رده های آخر هم تنزل کرد در آن زمان بیش از ۸۰درصد قطعات خودرو کشور را در تبریز تولید می کردند حالا کمتر ۳۵درصد زمانی می خواستند خودرو سواری بنز را به خاطر توان تولیدی قطعات خودرو تولید کنند که با مخالفت آنها صورت گرفت . حال چرا صنایع مادر و صنایع با تکنولوژی بالا(هایتک) در استان اصفهان و استانهای مرکزی تولید می شود ولی در تبریز صنایع همچون شیرنی و شکلات و پفک ؟
  البته جای خسته نباشید و خدا قوت به سرمایه گذارن بخش خصوصی استان که اگر آنها نبودند حتی این صنایع غدایی را هم نداشتیم .
  معادن ما به علت عدم داشتن صنایعی که بتوانند به ارزش افزوده بالا برسانند به دیگر استانها از جمله اصفهان و کرمان فرستاده می شود چیزی جزتخریب برای ما نمی ماند از جمله سنگ های تراوتن آذرشهر و ماکو به اصفهان – مس به کرمان -معادن خاک چینی کائولن مرند به اصفهان ،یزد، مشهد
  چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟

  2

  0
 7. kambiz گفت:

  با توجه به نفوذی که آقای نجفی پیش برخی سران کشور دارن….آقای جهانگیری عددی نیستن جلوی ایشون و مردم آذربایجان

  1

  2
 8. مرتضی گفت:

  واقعا جای بسی خوشحالی داره.
  فقط دوست دارم بدونم اون یک بندی که از لایحه حذف شده چی بوده؟ و دلیل حذفش چیه؟

  1

  0
 9. behzad گفت:

  چطوری میشه اعتراض کرد؟؟؟ نمیشه به ریاست جمهوری نامه زد ؟ یا از طریق فضای مجازی خبررسانی کرد تا همه بفهمن. نباید کوتاه بیایم، اینها تا حالا خیلی حق ما رو خوردن، ولی دیگه نباید بزاریم. دوستان پیشنهادی برای رساندن صدای اعتراض مردم دارن؟

  1

  0
 10. Ayhan گفت:

  لعنت بر دشمنان تبریز، آغاز به کار نکرده ؟ به نظر میاد تهران و اصفهان و امثال اینا سنگی لای چرخ پیشرفت تبریز میزارن این خط اینم نشون نمیزارن این کارخونه آغاز به کار کنه مگر اینکه دکتر نجفی به حرفای اونا محل نزاره

  1

  0
 11. Ayhan گفت:

  آقا پویا از پروژه آیسان چه خبر ؟

  0

  0
 12. سامان گفت:

  با تشکر از ارسال این خبر و تشکر از شهردار محترم با تلاشهای مستمری که انجام دادن تا این اتفاق رخ بده
  حدودا یک ماه پیش خبری خوندم که عنوان شده بود هیئتی از استان فارس به چین رفتن قرارداد مونتاژ واگن رو با طرف چینی منعقد کرد.اون روز خیلی ناراحت شدم که چرا مسئولان تبریزی پیش دستی نکردن برای این کار و حالا که این خبر رو میخونن در حالی که واقعا خوشحالم برام سوال شده چطور این اتفاق افتاد و برنامه تغییر کرد؟ پویا جان شما اطلاعی ازین موضوع دارین؟
  باتشکر

  1

  0
 13. Mehdi گفت:

  آقای جهانگیری کینه دیرینه ای از این منطقه دارند. در زمان آقای خاتمی هم که ایشون وزیر صنایع مرکز نشین ها بودند با گستاخی تمام در برابر ایتکار گروه تراکتورسازی در طراحی و ساخت یک مدل خودروی سواری سه سیلندر ایستادند و نهایتاً این خط را از چرخه تولید خارج کردند. این موضوع هیچ وقت از ذهن من پاک نشده و نمی شه. ایشون واقعاً ترک ستیز هستن. به معنای واقعی کلمه. اقدامات ایشون در دوران خاتمی بر علیه مردم آذربایجان بی شمار است!

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo