زنگ خطر تخریب آثار تاریخی تبریز به صدا درآمده است

sorkhehee

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: هم اکنون زنگ خطر تخریب آثار تاریخی تبریز به صدا درآمده است که برای جلوگیری از آن باید به دنبال سیاست های ویژه ای باشیم که این امر جز با همکاری بین سازمان های مختلف و بخش خصوصی محقق نخواهد شد.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز گفت: هم اکنون زنگ خطر تخریب آثار تاریخی تبریز به صدا درآمده است که باید جلوی این روند گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا به نقل از مهر،  رضا خلیلی اظهار داشت: استان ما حجم بالایی از آثار ثبت شده تاریخی را در خود جای داده است اما آن گونه که باید در زمینه شناساندن آن ها تلاش کنیم، به شکل جدی وارد عمل نشده ایم.

وی با تاکید بر اینکه باید فضای مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی ایجاد کنیم، گفت: در بحث خانه های تاریخی دولت و شهرداری توانایی لازم را برای تملک تک تک این خانه ها نخواهند داشت زیرا تعداد این آثار گرانبهای تاریخی در استان بسیار زیاد است.

خلیلی ادامه داد: هر چند شهرداری تبریز نیز جزو شهرداری هایی است که در بحث مرمت و تملک خانه های تاریخی پیشرو بوده و در این راستا نیز به وظایف خود عمل کرده است.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز افزود: باید با اعمال سیاست های تشویقی رغبت لازم را برای حضور بخش خصوصی در مباحث مربوط به گردشگری تبریز فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه تبریز دارای تمدنی ویژه و تاریخی باشکوه است، گفت: هم اکنون زنگ خطر تخریب آثار تاریخی تبریز به صدا درآمده است که برای جلوگیری از آن باید به دنبال سیاست های ویژه ای باشیم که این امر جز با همکاری بین سازمان های مختلف و بخش خصوصی محقق نخواهد شد

0
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. ناصر گفت:

  قابل توجه آقایان و خانمهای عضو شورای شهر:
  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سنندج از تغییر نام ۲۵ محله از محلات سنندج به نام‌های اصیل کُردی خبر داد و گفت: این نام‌ها توسط اساتید برجسته‌ی حوزه‌ی فرهنگی استان و در اتاق فکرهای کمیسیون فرهنگی تعیین شده است.

  0

  0
 2. ayhan گفت:

  سلام ..
  دهنتونو ببندین بابا شما اگه عرضه داشتین نمیزاشتین ارک اونطوری بشه خانه های ششگلان اون طوری به حال خودش رها بشه ………….

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo