کم و کیف برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه سازی تبریز از زبان مدیر عامل سازمان زیباسازی

مهندس امجدی از اجرای موفق و طبق برنامه دومین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی تبریز خبر داد .
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی ، مهندس امجدی با اشاره به مطابقت کامل اکثر مجسمه های احداث شده با ماکت های ارسالی به دبیرخانه سمپوزیوم افزود : به دلیل تراش مجسمه ها از سنگ ریسک شکنندگی و انحراف مجسمه ها وجود داشت که با مهارت هنرمندان شرکت کننده تاکنون تمامی مجسمه ها طبق طرح اولیه تراش خورده اند و این نوید بخش احداث مجسمه هایی ارزشمند برای نصب در شهر زیبایمان تبریز خواهد بود .
ایشان در مورد پیشبرد کار نیز اعلام نمودند : میزان پیشرفت مجسمه ها با تلاش شبانه روزی هنرمندان کاملا طبق برنامه زمان بندی شده پیش میرود که با ادامه چنین روندی طی ده روز آتی شاهد تکمیل آنها خواهیم بود و بعد تکمیل این ۳۲ مجسمه در معابر سطح شهر نصب شده و توسعه جهشی در امر مجسمه سازی تبریز رخ خواهد داد .
مدیرعامل سازمان زیباسازی تبریز در ادامه گفت : متأسفانه شهر تبریز با پیشینه تاریخی فرهنگی و هنری که دارد از نظر مجسمه‌سازی غنی نیست و با توجه به کمبودی که در این زمینه احساس می‌کردیم تصمیم گرفتیم که سمپوزیوم مجسمه‌سازی را در این شهر برپا کنیم تا ضمن تأمین مجسمه‌های مناسب برای نصب در سطح شهر تبریز و بالا بردن سواد بصری شهروندان، زمینه‌ای را هم برای آموزش علاقه‌مندان در این زمینه فراهم کنیم .
امجدی ادامه داد : در همین راستا پیش از برپایی دومین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی، یک دوره کارگاه آموزشی مجسمه‌‌سازی با سنگ در تبریز با حضور علاقه‌مندان بومی منطقه غرب کشور برپا کردیم که در این دوره سمپوزیوم و دوره‌های آتی شاهد حضور مجسمه‌سازان بومی باشیم و بر مجسمه‌سازی منطقه تأثیر جدی و عمیقی بگذاریم .
امجدی گفت : با توجه به آب و هوای تبریز مجسمه‌های سنگی قابلیت این را دارند که در فضاهای عمومی نصب شوند و ماندگار بمانند و در این دوره تصمیم گرفتیم که موضوع اصلی سمپوزیوم را ولایت قرار بدهیم و بخشی را هم به موضوع آزاد اختصاص بدهیم که براساس فراخوانی که در فروردین ماه منتشر کردیم ۴۲۰ ماکت به دبیرخانه سمپوزیوم رسید که در نیمه دوم خردادماه این آثار بررسی و داوری شدند و ۳۰ هنرمند اصلی و ۱۰ هنرمند جایگزین برای خلق اثر در سمپوزیوم انتخاب و معرفی شدند و قریب به ۳۰ ماکت هم برای برپایی دومین نمایشگاه سمپوزیوم تبریز انتخاب شدند که هم اکنون در حال احداث مجسمه خویش هستند .
مهندس امجدی در ادامه به اعضای کمیته کارشناسی سمپوزیوم دوم اشاره کرده و گفتند : استادان مستوفی، نجیبی و احد حسینی سه مجسمه‌ساز تبریزی کمیته کارشناسی این سمپوزیوم را تشکیل می‌دهند که به ارزیابی آثار در حال ساخت می پردازند .
مدیرعامل سازمان زیباسازی در پایان گفت : مدت اجرای سمپوزیوم دوم ۲۲ روز میباشد که از اول شهریورشروع شده و تا ۲۲ شهریور ادامه خواهد داشت و سی هنرمند مجسمه ساز در این مدت با هم به رقابت خواهند پرداخت و در کنار آن دو اثر افتخاری نیز توسط اساتید مجسمه ساز برتر کشور در حال ساخت میباشد .
گفتنی است محل برگزاری سمپوزیوم پارک بزرگ تبریزمیباشد و این سمپوزیوم ملی که باحضور مجسمه سازان سرشناس کشور و تبریز در حال برگزاری است که طبق اعلام کارشناسان با اضافه شدن این آثار به مجسمه های تبریز ، این شهر، برترین شهر کشور از بعد مجسمه سازی خواهد بود .

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo