مزارع بادی در اهر و سراب، ایجاد نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در میانه و تبریز

نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی نحوه واگذاری سایت‌های مزارع بادی (نیروگاه‌های بادی) در شهرستان‌های اهر و سراب و نیز نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در شهرستان‌های میانه و تبریز را تشریح کرد.
به گزارش آناج، رضا حسینی در جلسه‌ای که به منظور نحوه واگذاری سایت‌های مزارع بادی (نیروگاه‌های بادی) در شهرستان‌های اهر و سراب و نیز نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در شهرستان‌های میانه و تبریز که با حضور جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی و شرکت رؤسا و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی ارائه دهنده خدمات سرمایه‌گذاری تشکیل شد، روند اقدامات انجام‌گرفته در خصوص همکاری دستگاه‌های اجرایی برای راه‌اندازی این نیروگاه‌ها را تشریح کرد و اظهار داشت: خوشبختانه مجوزهای لازم برای راه‌اندازی و احداث نیروگاه‌ها از مراجع ذیربط اخذ شده و در این زمینه، برق منطقه‌ای و مجموعه جهاد کشاورزی و فرمانداران، همکاری خوبی را داشته‌اند.

وی گفت: تکنولوژیی که شرکت سرمایه‌گذار نیروگاه‌های مذکور به ایران خواهند آورد، از نوع کلاس F است و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، یک بیستم نیروگاه‌های موجود مصرف آب خواهند داشت.

اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی نیز با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در توسعه استان، سرمایه‌گذاری خارجی را بسیار مهم دانست و گفت: توسعه آذربایجان منوط به توسعه صنعت برق است و توزیع احداث نیروگاه‌ها در شهرستان‌های استان به خاطر آن است که صنعت آذربایجان پاگرفته و توسعه یابد.

وی از دستگاه‌های اجرایی جهادکشاورزی، منابع طبیعی، امور اراضی، برق و گاز خواست همکاری بیشتری در این زمینه به عمل آورند.

جبارزاده از فرمانداران خواست برای این امر، وقت ویژه اختصاص دهند.

استاندار آذربایجان‌شرقی از دستگاه‌های اجرایی خواست برای همکاری با سرمایه‌گذار نماینده تام‌الاختیار معرفی کنند.

وی میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای احداث این نیروگاه‌ها را سه میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: ظرفیت تولید این نیروگاه‌ها در مجموع ۳۵۰۰ مگاوات است که نیروگاه‌های بادی در فاصله‌ای بسیار کوتاه و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در مدت ۳۰ ماه از زمان شروع عملیات به تدریج وارد مدار خواهند شد.

جبارزاده خاطرنشان کرد: بخشی از برق تولیدی این نیروگاه در استان استفاده شده و بخش دیگری در مدار توزیع برق کشور قرار خواهد گرفت و امکان صادرات برق نیز وجود خواهد داشت.

0
0

علیرضا

کارشناس ارشد اقتصاد / طراح و برنامه نویس تحت وب

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. علیرضا گفت:

  سلام
  دوستان گرامی بنده علیرضا هستم مدیر فنی سایت تبریزمدرن
  آقا پویا چند روزی تشریف ندارن و بنده در خدمتتان هستم و مطالب را در سایت قرار می دهم. اگر نظر یا پیشنهادی بود بفرمائید.
  با تشکر از شما. موفق باشید

  1

  0
 2. ناصر گفت:

  شرکت گاز بایستی تامین سوخت گاز این نیروگاه‌های سیکل ترکیبی را در تمام روزهای سال گارانتی بکند. اینطور نشود که در زمستانها به خاطر کمبود گاز باز هم مازوت بسوزانند و باعث آلودگی بیشتر هوا بشوند.

  0

  0
 3. hossein گفت:

  سیکل ترکیبی تبریز و میانادا؟؟بنابینان تبریز دکی بس دییر؟آز بولارین آلودلیقین چکیروخ؟هله ۲سینده ویریلار؟نیه هچ اصفهاندا بوجور نیروگاهلاریوخدی؟

  0

  0
 4. majid گفت:

  پس نیروگاه قبلی تبریز که فرسوده است از مدار خارج میکنن؟
  درضمن بهتر نبود بجای ایجاد چندتا نیروگاه جدید، سیستم برق رسانی رو که عمرش زیاده و به گفته یکی از مسئولین باعث هدر رفت در حد تولید یه نیروگاه میشه رو نوسازی میکردند؟!

  0

  0
 5. Mehdi گفت:

  به نظر من مسایل زیر رو پیگیری کنید:
  ۱- در احداث نیروگاه ها جهت باد غالب رو در نظر بگیرن تا به سمت شهر نباشه.
  ۲- نیروگاه مازوت سوز نباشه و گاز سوز باشه (البته چون سیکل ترکیبی هست امکان مازوت سوز بودن اون کم هست مگر اینکه مسئولین به زور مازوت سوزی رو هم به گردن پیمانکار بذارن).
  ۳- نیروگاه در خاک های بی حاصل تبریز احداث بشه و نه در مناطق مرغوبی چون سمت آذرشهر
  ۴- سیستم توزیع تبریز رو دارن به کابل خودنگهدار تغییر می دن که خیلی زشت و بد منظر هست و حتی توی شهرهای دیگه هم باهاش مخالفت شده. با این طرح جلوگیری بشه چون با سلیقه ای که از شرکت توزیع و کارکنان اون شاهد بودیم در آینده به جای کابل برق شاهد طناب های شل و ول رخت شویی در تمام شهر خواهیم بود که تا دهه ها قابل تغییر نخواهند بود.

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo