شروع بکار اوّلین نشست شهرداری های مناطق تاریخی کشور به میزبانی منطقه هشت تبریز

اولین نشست شهرداری های مناطق تاریخی کشور به میزبانی شهرداری منطقه هشت تبریز در سالن همایش شهرداری تبریز برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ،علی مدبر در اولین نشست شهرداران مناطق‌تاریخی‌فرهنگی کشوردرتبریز که به میزبانی منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری کلانشهر تبریز برگزار شد افزود: تبادل افکار و نظر در میان کلانشهر های بزرگی که میراث دار فرهنگ گذشته ایرانند میتواند باعث بقا فرهنگ و تمدن این کهن مرز و بوم  شود.
وی با اشاره به تمدن غنی ایران گفت: ما در مقابل آیندگان مسئولیم و باید این میراث را حفظ و در مقابل هجوم تهدیدهای فرهنگی مصون نگه داریم.

شهردار منطقه ۸ شهرداری تبریز اظهار داشت: بافتهای تاریخی در واقع هویت شهرهای معاصرند و باید با مراقبت ویژه از این مناطق احیا و بازسازی آنها را نیز از سر بگیریم.

 وی ارتقاء کیفیت فضاهای شهری در این بافت ها را وظیفه و هدف غایی مدیریت شهری در حوزه محور تاریخی فرهنگی دانسته و بهبود تنوع کاربری،بالا بردن سهولت دسترسی،توسعه فضاهای پیاده مدار ،افزایش پیوندها عملکردی،ارتقاء تعاملات اجتماعی،ایجاد فضاهای باز شهری ،توسعه فضای سبز ،زیباسازی در مفهوم کالبدی و منظر شهری،توجه به ایجاد ارتباط بین عناصر اصلی شهری،تشویق به حضور و ایجاد زمینه رفاه برای سکونت، و در یک مفهوم کلی آفرینش یک مرکز شهری سرزنده را نیاز کنونی هسته مرکزی و تاریخی شهرهای ایرانی دانست

گفتنی است اولین نشست شهرداران و مدیران مناطق تاریخی فرهنگی کشور در تبریز به میزبانی شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی تبریز در سالن اجتماعات شهرداری کلانشهر تبریز برگزار شد.

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo