استاندار آذربایجان شرقی: معرفی رسمی تبریز به عنوان شهر جهانی فرش در ۱۴مهرماه با حضور صاحب نظران یونسکو در تبریز

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز در چهاردهم مهرماه سال جاری به طور رسمی با حضور صاحبنظران یونسکو و جهانی به عنوان شهر جهانی فرش در تبریز معرفی می شود.

اسماعیل جبارزاده در بازدید از ششمین نمایشگاه صنایع دستی کشور در تبریز در خصوص معرفی تبریز به عنوان شهر جهانی فرش اظهار کرد: به همه مردم آذربایجان شرقی این اتفاق مهم فرهنگی را تبریک عرض میکنم.

وی افزود: شهر تبریز بعد از بررسی های فراوان توسط کارشناسانی از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی فرش شناخته شد، با این حال مقرر شده به طور رسمی مراسم معرفی این شهر به عنوان شهر جهانی فرش در چهاردهم مهرماه سال جاری با حضور صاحبنظران و کارشناسانی از یونسکو و شورای جهانی صنایع دستی در تبریز معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: صنعت فرش، صنعتی است که با تاریخ، فرهنگ و تمدن ایرانیان عجین شده و قطعا معرفی این صنعت به دنیا، باعث آشنایی کشورهای جهان با ایران خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: سیاست دولت تدبیر بهره بردن از منابع غیر نفتی در حمایت از اقتصاد مقاومتی است و امیدواریم با توسعه و رونق صنایع دستی کشور گامی موثر در جهت بهبود اقتصاد کشور برداریم و صادرات صنایع کشور بخصوص صنعت فرش را رونق بخشیم.

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. سعید گفت:

  مرکز تجارت جهانی فرش چی شد ای کاش همزمان افتتاح بشه خبری ازش ندارین

  0

  0
 2. بابک دلخون گفت:

  تبریک دیررررررم…یاشا تبریز

  0

  0
 3. و باز هم طبق معمول صداو سیما ایران و رسانه ها خبری مطرح بدون پوشش خبری از کنار رخداد بزرگ ایران و آذربایجان به راحتی رد شدن قضاوت با ما…..

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo