رشد سرقت خودرو در استان مهار شده است/ بهترین شرایط امنیتی استان برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران؛

رشد سرقت خودرو در استان مهار شده است/ بهترین شرایط امنیتی استان برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی

a6b0ce20704343888f6a5ef2f68770ca.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: نیروی انتظامی آذربایجان شرقی از زمان دفاع مقدس تاکنون برای برقراری امنیت در استان، ۸۱۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

به گزارش آناج، محسن حسن‌خانی در جمع خبرنگاران  به مناسبت هفته ناجا نخست به تشریح برنامه‌های قرارگاه عملیاتی هدایت ستادی هفته ناجا پرداخت و اظهار کرد:  هفته نیروی انتظامی از روز جمعه به مدت یک هفته آغاز می‌شود و  «اقتدار پلیس همدلی و همزبانی امنیت و آرامش» شعار هفته نیروی انتظامی سال جاری است.

وی در خصوص هدف برگزاری برنامه های هفته ناجا خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری برنامه‌های نیروی انتظامی سه مقوله مهم است که جلب مشارکت حداکثری مردم در ایجاد امنیت پایدار از اصلی‌ترین هدف است و نقش رسانه‌ها نیز در این میان مهم بوده تا امنیتی پایدار شکل گیرد و از این ظرفیت مهم استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت نقش مردم و مشارکت آنها در بحث امنیت، گفت: باید با پرهیز از شعار زدگی نقش مردم را پر رنگ ببینیم و در جهت خواسته‌های مردم حرکت کنیم.

وی همچنین گفت: بهترین وضعیت امنیتی در استان برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی بر قرار است و میتوانیم با جذب گردشگران و سرمایه گذران مشکل بیکاری جوانان را رفع کنیم.

نیروی انتظامی یکی از پرکارترین ارگان نظامی جمهوری اسلامی است

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی یکی از پرکارترین ارگان‌ها در نظام اسلامی است، متذکر شد: کنترل تصادفات، سرقت‌ها و برخی ناهنجاری‌ها در صورتی محقق شده که بعضی بخش‌های متولی نتوانسته‌اند نقش خود را ایفا کنند و انعکاس عملکرد نیروی انتظامی به عنوان ویترین نظام از دیگر اهداف برنامه‌های این هفته است.

وی افزود: در هفته ناجا  تجلیل از زحمات پرسنل نیروی انتظامی یکی از اهداف اجرای برنامه‌های هفته نیروی انتظامی است.

نیروی انتظامی تا پای جان برای امنیت مردم ایستادگی می کند

حسن خانی با اشاره به اینکه  ۸۱۰ شهید نیروی انتظامی و یک هزار و ۱۲۳ جانباز و ۸۳ آزاده تقدیم نظام و انقلاب شده و درب شهادت همچنان جاری و ساری است، اظهار کرد:  نیروی انتظامی تا پای جان برای امنیت مردم ایستادگی می کند.

کاهش ۶ درصد سرقت در آذربایجان‌شرقی/رشد سرقت خودرو در استان مهار شده است

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تا سال ۹۲ با رشد سرقت‌ها در استان مواجه بودیم، گفت: از سال ۹۳ با اجرای برنامه‌ها موجب شدیم تا رشد سرقت‌ها متوقف شده و چهار درصد کاهش سرقت را داشته باشیم و  نیز در ۶ ماهه سال‌جاری ۶ درصد کاهش داشته باشیم و در سال گذشته رشد سرقت خودرو در استان سال جاری مهار شده است.

وی افزود: کشف و وقوع سرقت‌ها را نیز به ۸۴ درصد رسانده‌ایم.

حسن خانی با بیان اینکه در چهار سال گذشته کاهش تصادفات را داشته‌ایم، خاطرنشان کرد:  در سال جاری با توجه به کاهش‌های مستمر، تعداد تصادفات ثابت بوده و یک درصد کاهش را داشتیم.

کشف بیش از یک تن مواد مخدر سنتی و صنعتی در آذربایجان شرقی

وی با اشاره به کشف  بیش از یک تن ماده مخدر سنتی و صنعتی در شش ماهه سال‌جاری متذکر شد: افزایش کشف قابل ملاحظه‌ای را به نسبت سال گذشته داشته‌ایم و ۳ هزار و ۵۰۰ قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کرده‌ایم و ۸ هزار معتاد متجاهر را هم دستگیر کرده‌ایم.

وی همچنین در خصوص ورود اتباع بیگانه به آذربایجان شرقی گفت: در ورود اتباع بیگانه به استان هیچ موضوع امنیتی اتفاق نیفتاده است بالای سه هزار و ۵۰۰ اتباع بیگانه در سال جاری وارد استان شدند که انگیزه اصلی آنها پناهندگی بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی در پایان به تشریح برنامه های نیروی انتظامی در هفته ناجا پرداخت و اظهار کرد: اعلام عملکرد نیروی انتظامی قبل خطبه های نماز جمعه، جذب پلیس افتخاری، برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی، امحا مواد مخدر در آن مراسم با حضور مسوولان استانی و غیره از برنامه های هفته ناجا است.

0
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo