معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز اعلام کرد: پیشرفت ۸۰درصدی پروژه ترمینال بزرگ تبریز با لحاظ مدرن ترین تاسیسات و تجهیزات جانبی

 معاون فنی و عمرانی ازپیشرفت قابل  قبول پروژه ترمینال بزرگ تبریزو همچنین نصب مدرن ترین تاسیسات و تجهیزات جانبی در این مجموعه خبر داد.

به گزارش تبریز مدرن به نقل از شهریار ، محبوب عبداله پور، با اشاره به دلایل تعویق تکمیل این پروژه گفت: باتوجه به نواقص و ایراداتی که در نقشه های اولیه این پروژه وجود داشت و همچنین نیاز به لحاظ کردن آیین نامه ۲۸۰۰زلزله در ان نقشه ها، بازنگری های اساسی در آن ها و حتی در مصالح استفاده شده در احداث آن انجام گرفت که تمامی این موارد موجب تاخیر در عملیات اجرایی آن شد.

وی افزود: همچنین در زمینه اعتبار و هزینه های مالی مورد نیاز، باید بگوییم که برآورد کارشناس در مراحل اولیه اجرای طرح، حدود ۱۰۰ میلیارد ریال بود و این در حالی است که در ۴سال گذشته، شهرداری برای این پروژه حدود۳۵۰ میلیارد ریال هزینه صرف کرده است و هنوز تا تکمیل قطعی آن، حدود ۱۵۰ میلیارد ریال دیگر هم نیاز است.

 معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز در زمینه دلیل افزایش هزینه ها گفت: عمده ترین دلیل این افزایش، تغییر نوع تاسیسات تهویه و سیستم های گرمایشی در بنای ترمینال است.

عبداله پور خاطرنشان نمود: علاوه بر آن در نقشه های اجرایی پروژه، جزییات دکوراتیو و تزیینات داخلی برای قسمت های درونی آن در نظر گرفته نشده بود که این مورد در نوع خود از هزینه برترین بخش های پروژه است.

وی ادامه داد: استفاده از مدرن ترین تاسیسات تهویه برای سالم سازی هوای داخل سالن ترمینال هم از دیگر مواردی بود که توسط شهرداری تبریز به نقشه های اجرایی اضافه و قسمت های مسافرگیری آن هم مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله و با سازه های سبک فلزی ساخته شد و اگر تاسیسات مکانیکال و برق و همچنین جزییات مربوط به دکوراسیون و فضاسازی داخلی سالن ترمینال را هم در نظر بگیریم دلیل تاخیر در تکمیل و افتتاح آن تا حد زیادی مشخص می شود.

عبداله پور، میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۸۰ در صد اعلام کرد و تصریح نمود: با توجه به اقداماتی که در خصوص احداث مسیرهای دسترسی و محوطه سازی این پروژه به انجام رسیده، امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

1
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  ای کاش برای ساختمان ترمینال هم یک مسابقه بین المللی گذاشته می شد تا شاهد اجرای بهتر ان مثل میدان اذربایجان باشیم

  2

  0
 2. فراز گفت:

  نمیشد قسمت هایی از سقف رو شیشه ای کرد تا قشنگ تر از الان بشه؟

  1

  0
 3. یحیی گفت:

  لااقل میگفتی تا دهه فجر افتتاح میشه

  1

  0
 4. mehdiazari2020 گفت:

  سلام پویا جان:
  لطفا”بفرمایید این ترمینال همان ترمینال مسافربری آخر امامیه است یا در جای دیگری قرار دارد؟ممونون از زحماتت.

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo