پیشنهاد عضو شورای اسلامی شهر تبریز؛ کارخانه کبریت‌سازی تملک و به بوستان محلی تبدیل شود

 عضو شورای اسلامی شهر تبریز، با اشاره به استقرار کارخانه معروف کبریت‌سازی در محدوده شهرداری منطقه چهار گفت: انتقال این کارخانه به خارج از شهر و تبدیل آن به یک بوستان زیبا از آرزوهای دیرینه بنده است.
به گزارش تبریز مدرن به نقل از شهریار، علی شیاری در مراسم بهره‌برداری از بوستان میلاد، با اشاره به استقرار کارخانه معروف کبریت‌سازی در محدوده شهرداری منطقه چهار گفت: ضررهای فعالیت کارخانه کبریت‌سازی در این منطقه بیش از منفعت‌های آن بوده است؛ حتی به خاطر دارم که در دوره جنگ تحمیلی، حملات هوایی دشمن به قصد منفجر کردن این کارخانه، موجب از دست رفتن چند تن از شهروندان‌ عزیزمان شد.

وی ادامه داد: انتقال کارخانه کبریت‌سازی به خارج از شهر و همچنین تملک و تبدیل آن به یک بوستان زیبا، موضوعی است که در صورت پیگیری از سوی شهرداری، مورد حمایت شورا نیز قرار خواهد گرفت.

شیاری اظهار داشت: شهرداری منطقه چهار، وسیع‌ترین منطقه شهری تبریز بوده و بیشترین جمعیت را در بین مناطق از آن خود کرده است.

وی با بیان این که قشر کم‌برخوردار شهرمان در این منطقه حضور بیشتری دارند، افزود: متاسفانه از گذشته‌های دور، رسیدگی به وضعیت مناطق کم‌برخوردار آن‌طور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته، با حال شهرداری و شورا مصمم به اجرای برنامه‌های تحول‌آفرین در این مناطق است .

شیاری اجرای پروژه‌های مسیرگشایی را در همین راستا موثر خواند و افزود: مسیرگشایی میدان آذربایجان به سمت یکه‌دکان از نیازهای مهم توسعه این منطقه است .

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: روزگاری اجرای برنامه‌های کلان عمرانی در مناطق کم‌برخوردار، آرزوی شهروندان این مناطق بود اما امروز، شهرداری با حمایت شورا، پروژه‌های بزرگی را در این مناطق در دست اجرا دارد که پروژه عظیم میدان آذربایجان از آن جمله است.

0
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. ayhan گفت:

  سلام …
  واقعا عالی میشه که بوستان کنن چون جای خیلی بزرگی هس میتونه خیلی مفید باشه واسه منطقه امیدوارم عملی بشه

  0

  0
 2. مش گفت:

  این منطقه به علت کثرت جمعیت نیازشدید به یک بوستان دارند.تاروزهای تعطیل،برای رفع خستگی وتمدداعصاب، دیگر نیازی به رفتن به پارکهای دور مثل ائل گولی و…..
  نداشته باشند. حد اقل نفع اینکار ، صرفه جوئی در وقت ،بنزین وکاهش ترافیک در روزهای تعطیل هفته وازازدهام درآنجاها جلوگیری میشود.

  0

  0
 3. ناشناس گفت:

  بعد خاماچی خبر میرسه نوبت ایشون!

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo