رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور: فرش تبریز پادشاه فرش جهان

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: فرش ایران و به ویژه تبریز  یکی از   برند های صاحب نام در دنیاست شاید فرش های زیادی در دنیا وجود داشته باشد اما هیچ فرشی از لحاظ بافت و رنگ و طرح و کیفیت مانند فرش تبریز نمی شود.

به گزارش تبریز مدرن به نقل از نصر ، مسعود سلطانی فر در مراسم اعطای لوح ” تبریز ، شهرجهانی بافت فرش ” ضمن تسلیت فاجعه منا افزود: تنها ۱۱ شهر در کل دنیا به عنوان شهرهای جهانی صنایع دستی معرفی شدند و ما برای معرفی هنر _صنعت فرش تبریز از امتیازات ویژه استفاده کردیم و نخواستیم این رایزنی را به سال های بعد بسپاریم.

سلطانی فر ادامه داد : تبریز ریشه ای تاریخی در هنر- صنعت فرش دارد و هنرمندانش آثار خارق العاده ای را تولید کرده اند به واسطه این اتفاق تبریز در معرض دید جهانیان قرار خواهد گرفت  و این شهر می تواند نقشی تاثیر گذار در جهان داشته باشد.

وی یادآور شد: این انتخاب هر چند در جهانی شدن چهره تبریز تاثیرگذار است اما بار مسئولیت این شهر را افزایش می دهد و باید با تامین زیر ساخت ها و همبستگی ارگان ها و مردم تبریز و ایران پادشاهی شهر جهان را داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به  دارا بودن دانش و مواد اولیه این هنر – صنعت در داخل کشور ، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش عمده مواد مورد نیاز این هنر صنعت در داخل کشور و همچنین دانش زنده آن در داخل کشور  وجود دارد  گفت:توجه به این صنعت دستی می تواند تاثیر مثبتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی ادامه داد : همچنین توسعه این هنر می تواند تبریز را به مقاصد بزرگ گردشگران تبدیل کند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به موفقیت ایران در توافق هسته ای یادآور شد: نمایندگان ایران در عرصه بین الملل حماسه آفریدند و امیدواریم با رفع تحریم ها علیه ایران شرایط صادرات صنایع دستی به ویژه صادرات فرش فراهم شود و بتوانیم از ظرفیت همه سازمان های بین المللی در جهت توسعه فعالیت های صنایع دستی استفاده کنیم.

وی همچنین گفت : امروز همه سازمان ها متولی و مسئولان استانی و شهری تبریز نشان دادند که در جهت پیشرفت تبریز همگام هستند و ما از همه سازمان ها و به ویژه مدیریت شهری و شهردار تبریز برای همراهی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سپاسگزاریم.

مسعود سلطانی فر در خاتمه صحبت های خود خواست تا همه ساله ۱۴ مهر ماه به عنوان روز ملی ثبت جهانی شهر تبریز گرامی داشته شود. وی همچنین با اشاره به اهمیت پروژه موزه فرش تبریز گفت: تمام سعی خود را به کار خواهیم گرفت تا با تامین و تخصیص اعتبار لازم ۱۴ مهر سال آینده شاهد افتتاح موزه فرش تبریز باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از تمبر ویژه فرش تبریز رونمایی شد و سه اعتبارنامه جداگانه از طرف سازمان جهانی صنایع دستی به مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، شهردار تبریز و مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت اهدا شد.

2
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

 1. ayhan گفت:

  مبارک همه باشد .
  انشاا… تبریز روز به زور پیشرفت کند و به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند.
  یاشاسین تبریز

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo