استاندار آذربایجان‌شرقی: تکمیل راه دیار شهریار برای جذب گردشگر

۳۳th23
اسماعیل جبارزاده گفت: کشورهای غربی حداقل‌های تاریخی و فرهنگی خود را به رخ جهان می‌کشند تا گردشگر جذب کنند اما ما از آثار تاریخی متعدد خود نهایت استفاده را نمی‌کنیم.

به گزارش تبریز مدرن به نقل از آناج، اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی با انتقاد از عدم حل مشکل سرمایه‌گذار صنایع تبدیلی در شهرستان بستان آباد، اظهار داشت: مشکلات این سرمایه‌گذار باید تا به امروز حل می‌شد اما تاکنون اقدام قابل توجهی در این راستا صورت نگرفته است.

وی افزود: پروژه‌های هسته‌ی کلیدی نقش موثری در رونق منطقه و ایجاد اشتغال دارند لذا لازم است پروژه‌های شهرستانها با سرعت بیشتری تکمیل شود.

وی خاطرنشان کرد: روستای خشکناب با وجود اینکه خالی از سکنه است اما از ظرفیت‌های لازم برای جذب گردشگران برخوردار است، راه و شهرسازی باید احداث راه این روستا را با سرعت بیشتری به پایان رساند تا شاهد حضور بخش‌های مختلف خدماتی در خشکناب باشیم.

نماینده دولت تدبیر و امید در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه خانه استاد شهریار در روستای خشکناب قرار دارد، ابراز کرد: کشورهای غربی حداقل‌های تاریخی و فرهنگی خود را به رخ جهان می‌کشند تا گردشگر جذب کنند اما ما از آثار تاریخی متعدد خود نهایت استفاده را نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: باید نگاه‌ها به ایجاد اشتغال تغییر یابد و در سند تدبیر و توسعه برای رفع معظل بیکاری راهکارهای نوین ارائه شود، آمایش سرزمین و اتخاذ رویکردهای جدید در شرایط فعلی ضروری است.

وی عنوان کرد: ما قول داده بودیم استان را خالی از معتادین متجاهر کنیم و این وعده را محقق کردیم، با احداث مرکز نگهداری ماده ۱۶، معتادین متجاهر جمع آوری شدند اما از آنجایی که تعدادی از این افراد مبتلا به ایدز هستند آنان را در مرکز دیگری نگه خواهیم داشت تا روند درمان احتمالی را طی کنند.

در این جلسه معاون توسعه امور علمی سازمان مدیریت‌و‌برنامه‌ریزی کشور به تشریح ضروریات سند نهایی برنامه ششم پرداخت و از توسعه‌ی حاشیه نشینی در کلانشهرها انتقاد کرد.

واعظ مهدوی صدر با بیان اینکه برخی از احکام سند نهایی برنامه ششم ممکن است نیازی به مصوبه مجلس نداشته باشد، اذعان کرد: تصمیم دولت بر این است که برخی از برنامه‌ها به مجلس نرود، البته این امر شاید موجب اعتراض نمایندگان ملت شود چراکه آنان علاقه مند به اطلاع از همه برنامه‌ها هستند.

وی افزود: در این برنامه چالش‌هایی که مانع رسیدن به برنامه‌ها شده بررسی و تلاش می‌شود تا راهبردها و چالش‌ها احصا شده و راهبردها تنظیم شود، البته در برخی استان‌ها چالش سنجی صورت گرفته  و اشکالاتی پیش آمده که نیازمند مصوبه مجلس است.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo