با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و سازمان منطقه آزاد ارس صورت می گیرد: احداث پایگاه پژوهشی و سایت موزه در منطقه خداآفرین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی احداث پایگاه پژوهشی و سایت موزه در خداآفرین را از موارد طرح شده در حاشیه سفر معاون میراث فرهنگی کشور به منطقه ارسباران عنوان کرد.

arasbaran-5

به گزارش تبریزمدرن به نقل از نصر ، فرزین حق پرست با اشاره به سفر معاون میراث فرهنگی کشور به آذربایجان شرقی گفت: این سفر با هدف بازدید و بررسی کم و کیفی آماده سازی  پرونده جنگل های ارسباران برای ارسال به یونسکو بود.

وی از اهتمام جدی این اداره کل و همراهی دستگاه های اجرایی استان برای ثبت جهانی جنگل های ارسباران خبر داد و افزود:  ثبت جهانی ارسباران  با توجه به اهمیت جنگل های منطقه و لزوم حفاظت از آنها به عنوان ذخیره گاه زیست کره و از سوی دیگر نقش ویژه ای که این جنگل ها می تواند در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی و کشور داشته باشد به صورت جدی در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، احداث سایت موزه خدا آفرین با مشارکت مدیریت منطقه آزاد ارس و اهتمام به مرمت پل ها و آثار تاریخی منطقه ارسباران را از جمله خروجی نشست مشترک مسولین شهری منطقه ارسباران با معاون میراث فرهنگی کشور عنوان کرد و افزود: در این نشست مقرر گردید تا عمارت تاریخی آینالو و عمارت وینق در صورت همکاری فرمانداران و جذب اعتبارات دولتی به عنوان پایگاه پژوهشی منطقه طبیعی ارسباران مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت ساخت و سازها به خصوص در روستاهای داخل منطقه ارسباران و ساماندهی کمپ های گردشگری موجود و در شکل کلی تر ساماندهی بصری، به سازی و همسان سازی ساخته ها با طبیعت از موارد مورد تاکید معاون محترم میراث فرهنگی کشور و کارشناسان پرونده جنگل های ارسباران بود.

فرزین حق پرست با ابراز خرسندی از اعلام آمادگی و همکاری فرمانداران منطقه در راستای ثبت جهانی ارسباران گفت: این اداره کل هم آماده است تا برای رفع و اصلاح مشکلات فعلی منطقه در راستای جذب اعتبارات ملی و استانی گام بردارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: پرونده جنگل های ارسباران برای ارائه به سازمان میراث فرهنگی و ارزیابی نهایی در مراحل پایانی و تکمیلی قرار دارد و امیدواریم با تلاش تمامی ذی­نفعان در سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از نمایندگان ایران برای ثبت در میراث جهانی به یونسکو معرفی شود.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo