دربازدید سرزده فرمانداراز پالایشگاه تبریز/ فرماندار تبریز: حفظ سلامت مردم مهمترین وظیفه مسئولین است

فرماندارتبریز امروز ظهر بهمراه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان از پالایشگاه تبریز به  بخاطر بوی نا متبوعی که دراثر باز ماندن شیر یکی از مخازن فرآورده های پالایشگاه در منطقه از دو روز پیش پخش شده بود بازدید کردند.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از نصر، فرماندار تبریز گفت: در دولت فعلی اقدامات موثری برای کاهش  آلودگی زیستی که سالهای اخیر در اطراف پالایشگاه تبریز بوجود آمده بود،  صورت گرفته است.دکتر شهرتی فر گفت: با پیگریهای مسئولان مربوط خوشبختانه در حال حاضرنیروگاه حرارتی تبریزاز مازوت به هیچ وجه استفاده نمی کند و سوخت مورد نظر این نیروگاه  با گازطبیعی صورت می گیرد.

وی گفت: حفظ سلامت مردم مهمترین وظیفه ماست و بخاطر کاهش آلایندگی هوای منطقه باید نهایت تلاشمان را  بکنیم  و در این راستا نیز از مدیرکل محیط زیست استان نیز درخواست کردیم دستگاه سنجش میزان آلایندگی هوا را در داخل نیروگاه حرارتی نصب کنند تا آلودگی هوای منطقه را پالایش و هر لحظه تحت کنترل داشته باشند.
مدیرکل محیط زیست استان نیز دراین بازدید گفت: براساس پالایشی که همکاران اداره کل محیط زیست از تمام واحدهای صنفی انجام می دهند از دو روز پیش متوجه پخش بوی نامتبوعی در منطقه کجادآباد شدند .قاسمی گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که نقص فنی و باز ماندن شیر یکی از مخازن تسویه کننده و ورود  هید رو کربنهای بو دار به حوض های بتنی فرآورده های نفتی پالایشگاه  علت پخش این بو در منطقه می باشد که خوشبختانه با پیگیرهای مسئولین پالایشگاه تبریز، اداره کل محیط زیست استان و فرماندار تبریز این مشکل رفع شده است.

5
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo