به همت کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز و به میزبانی دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز: سمینار بررسی سومین طرح جامع تبریز برگزار شد

 photo_2015-12-08_13-36-31
 سمینار بررسی سومین طرح جامع شهرتبریز به همت کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز و به میزبانی دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز، برگزار شد.

به گزارش تبریزمدرن ، این سمینار با حضور اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز، معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، رییس دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز، جمعی از اساتید بنام و تعداد کثیری از دانشجویان این رشته برگزار شد و طی آن، نکات با اهمیت موجود در تدوین و تهیه سومین طرح جامع تبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این سمینار، دکتر روستایی، رییس دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز، با اشاره به این که دانشکده جغرافیای دانشگاه تبریز، اولین دانشکده ای بود که رشته برنامه ریزی شهری در آنجا راه اندازی شد، گفت: مایه خرسندی است که بررسی این طرح از ابعاد علمی و تخصصی آن به این دانشکده واگذار شده است.

وی، در ادامه ، شهر را موجود زنده ای دانست که ازهر برنامه ای تاثیر می پذیرد و تصریح کرد: بر اساس این تاثیرات، باید برنامه ای پویا برای اداره همه جانبه شهر در نظر بگیریم که طرح جامع تبریز می تواند یکی از این برنامه ها باشد.

رییس دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی شهری متذکر شد: طرح جامع به عنوان طرح بالا دست، منبع ومرجع طرح تفصیلی است و امیدواریم با در نظر گرفتن ضرورت ها و موقعیت ویژه تبریز از جنبه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و سیاسی، سومین طرح جامع تبریز با بهترین شرایط و فاکتورها، تدوین و اجرا شود.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo