شهردار تبریز: انتقاد شهردار از نصب دکل‌های فشار قوی برق

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 شهردار تبریز با بیان اینکه نصب دکل‌های فشار قوی برق، در شهرهای توسعه‌یافته، امری منسوخ است، گفت: با هدایت سیستم‌های انتقال و توزیع برق به شبکه‌های زیرزمینی، که اجرای آن بر عهده بخش دولتی است، بخش قابل‌توجهی از معضل ترافیک تبریز حل می‌شود، اما سوال این‌جاست که این امکان از عهده بخش متولی ساخته است؟

 

 

شهردار تبریز با بیان این‌که حل معضل ترافیک، محور حرکت‌های شهرداری است، تاکید کرد: رسیدن این حرکت به نقطه مطلوب، نیازمند حمایت شورای اسلامی شهر و همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش تبریز مدرن به نقل از آذرقلم، دکتر صادق نجفی اظهار داشت: شهرداری تبریز در دو سال گذشته، چه در خصوص تقویت زیرساخت‌های عمرانی و چه در تقویت ناوگان حمل و‌نقل عمومی، اقدامات بسیار گسترده‌ای انجام داده، اما رساندن اقدامات به نقطه ایده‌آل، بدون پشتیبانی عزیزان شورا و همراهی دستگاه‌های اجرایی میسر نیست.

وی اظهار داشت: مسئولیت شورای ترافیک شهر و استان، قانوناً یک موضوع دولتی است، اما سوال اینجاست که در بودجه سال ۹۳ دولت و همچنین برنامه پنجم توسعه، چه تکالیفی برعهده دولت گذاشته شده است؟

نجفی با اشاره به تعهد وزارت نفت در خصوص اعطای تسهیلات به شهرداری‌ها در قبال توسعه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، اظهار داشت: شهرداری تبریز در دو سال گذشته، در کنار پیشرفت‌های چشمگیر در اجرای پروژه مترو، برنامه‌های مدون نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی را در دستور کار خود قرار داده است، اما با این حال، از کمک‌های وزارت‌ نفت بی‌بهره بوده است.

شهردار تبریز با انتقاد از اجرا نشدن قانون تخصیص سهم شهرداری‌ها از جرایم رانندگی، گفت: شهرداری‌ها نقش اصلی را در تقویت زیرساخت‌های عمرانی و تجهیزات ترافیکی عهده‌دار هستند، بنابراین، اختصاص نیافتن سهم شهرداری‌ها از جرایم رانندگی منصفانه نیست.

وی ادامه داد: البته در این راستا، مکاتباتی با وزیر محترم کشور و رییس محترم سازمان برنامه‌ و‌ بودجه صورت گرفته است، اما تسریع در حل این قبیل نارسایی‌ها نیازمند حمایت شورا است.

نجفی با اشاره به هزینه‌های سنگین ترافیکی در هسته مرکزی شهر، اظهار داشت: شهرداری برای اجرای برنامه‌های حفاری و خدماتی، شهر را در اختیار شرکت‌های آب و برق و گاز قرار می‌دهد، اما این مجموعه‌ها، عملاً توانایی پرداخت عوارض نوسازی را ندارند؛ بنابراین شهرداری، خود نهایتاً مجبور به جبران هزینه‌ها می‌شود.

نصب دکل‌های فشار برق قوی، در شهرهای توسعه‌یافته منسوخ شده است

شهردار تبریز با بیان اینکه نصب دکل‌های فشار قوی برق با توجه به پیامدهای سلامتی، ایمنی و مضرات ترافیکی، در شهرهای توسعه‌یافته، امری منسوخ است، گفت: با هدایت سیستم‌های انتقال و توزیع برق به شبکه‌های زیرزمینی، که اجرای آن بر عهده بخش دولتی است، بخش قابل‌توجهی از معضل ترافیک تبریز حل می‌شود، اما سوال این‌جاست که این امکان از عهده بخش متولی ساخته است؟

9
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo