برج ۳۰ طبقه شهران با ارتفاع یکصد متر نگین منطقه ایل گولی

IMG_5911

تعاونی مسکن بهداری شمالغرب  مجری  پروژه ۳۰ طبقه شهران میباشد که این برج را در عرض ۵ سال احداث کرده است

 پروژه برج شهران در جاده ائل گلی، فلکه امام رضا، خیابان شهید صادقی واقع شده است. زمین این پروژه با عرصه ۳۵۶۰ متر مربع از زمینی مزروعی به مساحت کل ۹۷۳۶ متر مربع تفکیک گردیده است. ۲۰۰۰ متر مربع از زمین مذکور به عنوان فضای آموزشی به صورت رایگان در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته و مقدار ۲۹۷۳ متر مربع نیز بعنوان فضای سبز در اختیار سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری خواهد بود. معبری به مساحت ۱۲۰۳ متر مربع نیز جهت دسترسی به پارکینگ برج و فضای آموزشی در نظر گرفته شده است. همچنین یک گذر ۴ متری، مجموعه لابی و محوطه جلوی برج را به خیابان ۳۵ متری وصل می نماید. این گذر جهت ارتباط پیاده مابین برج و خیابان ۳۵ متری و نیز استفاده اضطراری از آمبولانس و … طراحی گردیده است. در ضلع شرقی این مجموعه فضای بازی و فضای سبز بیمارستان شهدا و در ضلع غربی مجموعه، قطعه زمینی مزروعی به مساحت حدود ۱۸۰۰۰ متر مربع واقع شده است. که در طرح تفصیلی منطقه دارای کاربری”پارک” می‌باشد. وقوع محل برج در مرکز سایت و فضای سبز در شمال آن ضمن ایجاد فضایی آرام، منظره مجموعه را نیز زیبا و خوش منظر می نماید. سطح اشغال برج در زیرزمین ها حدود ۸۵% و در طبقات حدود ۳۷% می باشد. 

IMG_5914

برج ۳۰ طبقه شهران با ارتفاع حدود ۱۰۰ متر یکی از بلندترین برجهای مسکونی تبریز می باشد که در ۳ طبقه زیرزمین با گنجایش ۱۹۵ واحد پارکینگ و انباری، یک طبقه لابی(همکف) با کاربری عمومی شامل مهد کودک، کافی نت، فروشگاه داخلی، سالن اجتماعات، … و ۲۵ طبقه مسکونی با گنجایش ۱۹۰ واحد آپارتمانی به مساحت مفید ۱۱۰ الی ۲۸۰ متر مربع  احداث شده است. در زیر زمین سوم این برج علاوه بر پارکینگ و انباری، مجموعه تاسیسات مکانیکی برج و نیز مجموعه کامل استخر با امکانات رفاهی لازم احداث گردیده است. طبقه آخر برج جهت فرود هلی‌کوپتر طراحی گردیده است. سازه برج شهران قاب بتنی با دیوارهای برشی می‌باشد که برروی رادیه مسلح به ضخامت ۵/۲ متر در زیر برج اصلی و ضخامت ۲/۱ متر در زیر سازه فرعی(پارکینگ‌ها و موتورخانه و استخر) استقرار یاقته است.

IMG_5915

ابعاد ستونها از ۲/۱*۲/۱ متر در زیر زمین سوم تا ۷/۰ *۷/۰ متر در طبقات انتهایی تغییر می‌نماید. این سازه بر اساس ضوابط ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله و با نرم‌افزارهای به روز محاسباتی و بر اساس آیین‌نامه‌های معتبر طراحی گردیده است. همچنین مطالعات لرزه خیزی خاص ساختگاه برخی از داده‌های طراحی را فراهم نموده است.IMG_5916

24
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۸ پاسخ

 1. پارسا گفت:

  سلام
  من از شیراز هر روز مطالب شما رو می خونم. باید بگم اگر آذربایجان عزیز سر ایران ماست تبریز چشم ایرانه. دوستتون داریم؛ تبریز زیباترین شهر ایران ماست.

  17

  3
 2. ناشناس گفت:

  پویا کاش به شهرداری پیشنهاد بدین که زمین های اطراف بزرگراه دو کمال به شرط تجمیع مجوز ساخت بگیرن و همشون بالای ۳۵ طبقه یا به اصطلاح ۱۰۰ متر باشن. بخدا خیلی حیفه اونجا هم پر بشه از قوطی کبریت.
  در ضمن پویا همونطور که میدونی نمای شیشه ای باعث میشه هنگام شب داخل مجتمع به کلی دیده بشه. برای یک مجتمع مسکونی این یک عیب محسوب نمیشه؟

  3

  3
 3. Mammad گفت:

  ریشه کلمه “چیلله” و فلسفه چیلله گئجه‌سی در آذربایجان
  (هر تورک و آذربایجانلی‌یا واجب دی کی بو مطالبی بیلسین و اؤز فرهنگیمیزی تانیسین)
  @dilxosh
  واژه چیلله برگرفته از مفهوم آذربایجانی “نهایت کشیدگی شب” می باشد نه بر گرفته از مفهوم فارسی “شروع چهل روز زمستان”.
  در ترکی یای یعنی کمان، چیلله نیز یعنی زه (زه کمان) و نیز محل زه برای گذاشتن تیر در موقع انداختن تیر، اوخ یعنی تیر (تیرِ کمان). در ترکی به تابستان نیز “یای” گفته می شود. از این رو وقتی گفته می شود “یایین چیلله سی”(چلّه تابستان)، (تداعی کننده ی کشیدگی نهایی کمان به هنگام انداختن تیر) یعنی نهایت و اوج کشیدگی تابستان که چهل و پنج روز رفته از تابستان است.
  قیشین چیلله سی (چلّه ی زمستان) نیز به معنای کشیدگی نهایی سرما است که دو تا است یکی چهل روزه (بؤیوک چیلله) یکی بیست روزه (کیچیک چیلله). یعنی زمستان دوبار به اوج می رسد.
  چیلله گئجه (شب دارای کشیدگی نهایی) وقتی گفته می شود “چیلله گئجه سی” (شب چلّه) در واقع یعنی نهایت کشیدگی شب.
  ولی تحت تأثیر تفسیرهای رایج به معنای شروع چلّه ی زمستان تلقی می شود که البته اینگونه نیست. در واقع به نظر خیلی از زبان شناسان واژه چلله برگرفته از مفهوم آذربایجانی “نهایت کشیدگی شب” می باشد نه بر گرفته از مفهوم فارسی “شروع چهل روز زمستان”.
  اینکه چرا “چیلله” یا “چِلّه” که معنای “زه کمان” و “محل نشستن ته تیر در کمان” و نیز مفهوم نهایت کشیدگی را در مورد “بلندترین شب”، “شدت تابستان” و “شدت زمستان”بایستی با عدد “چهل” توجیه و تفسیر نمود، کاری است که روشنفکران پرداخته اند و خود نیز بایستی جوابگو باشند.
  صدای (ل) دارای مفهوم “انتقال” می باشد و تکرار یک صدا، مفهوم استمرارِ تکراریِ حرکت و عملی را دارد. پس “چیلله” یا “چلّه” دارای مفهومی است که در آن عمل انتقال به تکرار اتفاق می افتد. درست مثل “پیلله” یا “پلّه” که در آن عمل انتقال و تکرار اتفاق می افتد. اگر “چلّه” معنی “چهل لا” نیز داشته باشد آنوقت پرسیدنی است که اولا خود “چهل” از کجا آمده و دوم اینکه معنای “پلّه” چیست؟ آیا منطقی نیست بپذیریم که “چهل” از “چیلله” حاصل شده است؟! فقط فراموش نشود که ادیبان منکر وجود تشدید نیز در فارسی شده اند.
  “چیلله” اسمی است که از فعل “چیلمک” به معنای (زدنِ پرتابیِ توام با ضربه) ساخته شده است. در بازی “چیلینگ-آغاج” (الک-دولک) به زدن، “چیلینگ” یا “چیلیک” یا “چیلیهْ” (دولک) با “آغاج” (چوبدستی) از این فعل استفاده می شود: “چیل گلسین!” (بزن بیاد)!
  “چیلینگ” نیز از این فعل شاخته شده است.
  “چیلمَک” اسم تلنگر شدید است که در آن ریگِ کوچکی بین پشت ناخن سبابه و نوک انگشت شست قرار گرفته و به شدت پرتاب می شود. یا تلنگری که بر سطح آب به نیت پخش کردن و افشاندن آب زده می شود.
  شکل دیگری از این فعل نیز هست که “چیله مَک” (افشاندن آب توأم با ضربه) است.
  به مثال های دیگری از این دست (جهت مطالعه ی بیشتر) دقت کنید که چگونه این سیستم در زبان ترکی ثابت است: چیلله (چلّه)، پیلله (پلّه)، شیلله (سیلی آبدار)، سیلله (سیلی)، گولـله (گولّه، گلوله)، هوررا (نوعی غذای ساده ی روستایی)، شیررا (شیره)، شوررا (احتمالا تبدیل به “شوربا” شده)، بلله (نانی که به صورت ساندویچ در می آورند). . . “گلّه”ی فارسی نیز احتمالا از این سیستم است که در این صورت باید از فعل “گلمک” (آمدن) “گلله” (هم-آمده) ایجاد شده باشد.
  @dilxosh
  چیلله (چلّه) از دیدگاه استاد ناصر منظوری، استاد برجسته زبان ترکی آذربایجانی

  5

  1
 4. arash گفت:

  واقعا بی نظیره این برج فقط قطعه کناریشو پارک کنن عالی میشه
  مرکز خرید هم نزنین بسه تو رو خدا

  6

  1
 5. شهری گفت:

  نمیدونم چرا عده ای اصرار دارند ساخت برج های بی قواره بی حساب و کتاب برای یک محیط شهری در قرن ۲۱ نگین به حساب آید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پیشنهاد می کنم در اینترنت جستجو کرده و بهترین شهرهای دنیا را یافته و علل انتخاب آنها را مطالعه فرمایید. حتما کمک کننده خواهد بود. البته توضیحات مربوطه نسخه های فارسی هم دارند.

  6

  8
 6. علی گفت:

  سلام. کناره های برج رو که کامپوزیت کار کردن ای کاش همرنگ شیشه های برج بود چون اینطوری خیلی بد دیده میشه و کلا از ابهت و ارزش برج کم کرده.

  0

  0
 7. ناشناس گفت:

  این برج حدود ده سال پیش ساختش شروع شده ، ولی نه تکمیل شده ، نه رونق داره ، مشکلش چیه؟

  0

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo