پورمهدی: منطقه آزاد ارس فرصت بزرگی برای توسعه استان است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفری یک‌روزه به شهرستان جلفا، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی در دست اجرای این شهرستان از جمله بزرگراه جلفا – مرند، طرح‌های عمرانی شهرداری هادی‌شهر، مسکن مهر و دشت گردیان قرار گرفت.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از  نصر، محمدصادق پورمهدی در این سفر همچنین در نشستی با تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و مسوولان محلی، مسایل و مشکلات حوزه‌های مختلف شهرستان جلفا را بررسی و تصمیمات لازم در خصوص آنها را اتخاذ کرد.
وی در این نشست با تشریح ظرفیت‌های موجود در شهرستان جلفا، اظهارکرد: این شهرستان قابلیت تبدیل شدن به قطب آبزی پروری استان را دارد.

پورمهدی تصریح کرد: صنعت آبزی پروری به طور مستقیم با سلامت مردم و ایجاد اشتغال درارتباط است و رونق آن در شهرستان جلفا دارای توجیه اقتصادی است.

وی در این زمینه، حفاظت محیط زیست و آب منطقه ای استان را مکلف به رفع محدودیت ها و موانع موجود سرمایه گذاری در بخش آبزی پروری در سواحل ارس کرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه وجود منطقه آزاد ارس را نعمت و فرصت بزرگی برای توسعه استان و شهرستان دانست و افزود: باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد چرا که توسعه این منطقه، توسعه استان را رقم خواهد زد.

پورمهدی با بیان این که دولت یازدهم توجه ویژه ای به مناطق مرزی به خصوص شهرستان جلفا دارد، از تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست دولت را در نیل به این سیاست ها و برنامه ها یاری کنند.

وی، گردشگری و توریسم را مشخصه اصلی شهرستان جلفا بیان کرد و افزود: باید زیرساخت های لازم برای گردشگری از جمله مراکز اقامتی و رفاه گردشگران بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

پورمهدی با مفید ارزیابی کردن نشست های بررسی مسایل و مشکلات شهرستان ها، از مدیران استانی خواست در زمینه مشکلات مطروحه در نشست مذکور تلاش و همت بیشتری از خود نشان دهند.

فرماندار جلفا نیز در این نشست با تشریح نقاط قوت و ضعف شهرستان، قرارگرفتن ۸۵ درصد محدوده شهرستان جلفا در قلمرو مناطق چهارگانه را مشکل اصلی توسعه شهرستان بیان کرد و گفت: این وضعیت، سرمایه گذاری دراین شهرستان را دچار مشکل کرده است.

زاهد محمودی به قابلیت های کشاورزی و تولید محصولات باغی در شهرستان جلفا به خصوص سواحل ارس اشاره و قوانین حریم بستر رودخانه ارس را همسو با سیاست های کنونی دولت در رونق کشاورزی در این مناطق ندانست.

فرماندار جلفا با تشریح هسته های اصلی سند تدبیر توسعه شهرستان، گردشگری را هسته اصلی این سند بیان و تصریح کرد: سرمایه گذاری خوبی در این خصوص در شهرستان صورت گرفته اما مقررات قانونی زیست محیطی این روند را کند کرده است.

محمودی وضعیت راه های ارتباطی شهرستان را نیازمند عزم جدی مسوولان دانست و گفت: تونل های سه گانه محور جلفا- سیه رود و اتوبان جلفا- مرند نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

وی به قابلیت های آبزی پروری در سواحل رودخانه ارس اشاره کرد و افزود: دراین خصوص تعدادی طرح موفق به اخذ مجوز شدند که لازم است موانع صدور مجوز برای تمامی تقاضاها برداشته شود.

محمودی تسریع دراجرای تصفیه خانه آب شرب جلفا- مرند، اجرا و تکمیل ورزشگاه ۵ هزار نفری هادی‌شهر و اجرای طرح تفضیلی هادی‌شهر را از مدیران استانی خواستار شد.

وی از توجه ویژه مسوولان ارشد استانی در حل مشکلات و موانع سرمایه گذاری در شهرستان جلفا تشکر کرد.

در ادامه هریک از مدیران کل حفاظت محیط زیست، آب منطقه ای، شیلات و راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در توسعه و آبادانی در شهرستان جلفا ارایه کردند.

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo