آغاز ساخت‌وساز در نخستین شهر خصوصی ایران از سال آینده

در شهر جدید شهریار انجام می‌شود/

آغاز ساخت‌وساز در نخستین شهر خصوصی ایران از سال آینده

عضو هیئت مدیره جهاد خانه‌سازی آذربایجان گفت: فاز اول این شهر به وسعت ۲۶۰ هکتار آماده واگذاری است و سال آینده ساخت‌وساز واحدهای مسکونی در آن آغاز خواهد شد.

 شهر-جدید-شهریار

به گزارش تبریزمدرن به نقل از فارس، علیرضا نوای باغبان ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر جدید شهریار و آخرین وضعیت پیشرفت اجرایی و آماده‌سازی زیرساخت‌های این شهر هم با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰ پیمانکار برای آماده‌سازی زیرساخت‌های شهر جدید شهریار، اظهار داشت: فاز اول این شهر به وسعت ۲۶۰ هکتار آماده واگذاری است و سال آینده ساخت و ساز واحدهای مسکونی در آن آغاز خواهد شد.

وی با بیان این که زیرساخت‌های شهر جدید شهریار طبق برنامه در حال آماده‌سازی است، گفت: دو مشکل عمده بر سر راه این شهر وجود دارد که یکی بحث تامین آب شرب در افق نهایی و دیگری بحث اراضی ملی واقع در محدوده این شهر است.

باغبان افزود: هیچ مشکلی با دستگاه‌های خدمات‌رسان نداریم و با هماهنگی‌های صورت گرفته مشکلات موجود نیز حل خواهد شد.

شهر جدید شهریار نخستین شهری است که توسط بخش خصوصی ساخته‌ می‌شود.

این شهر در حدود یک هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت شهر تملک شده و حریم این شهر ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است.

شهر جدید شهریار با طرح‌های خوبی که توسط مشاوران تهیه شده یکی از شهرهای خوب و زیبای استان و کشور می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار شده اول نسبت به خدمات زیربنای آب، برق، گاز و تلفن و خدمات زیربنایی انجام شده و بعدا واگذار شود.

پیش‌بینی می‌شود ۹۰ هزار نفر در فاز نخست، در فاز دوم ۱۷۰ هزار نفر و فاز سوم برای ۲۵۰ هزار نفر از سرریز جمعیتی تبریز در شهر جدید شهریار اسکان یابند.

براساس این گزارش ، شهر جدید شهریار به علت به قرینه بودن با شهر جدید سهند در شمال شرق و شهر جدید سهند در جنوب غرب تبریز واقع شده، در واقع این دو شهر به فاصله ۱۰ و ۲۰ کیلومتر از تبریز در محور قرینه یکدیگر قرار گرفته‌اند.

در این نشست که در محل کارگاه عمرانی شهر جدید شهریار تشکیل شد، مسائل مختلف این شهر از جمله تامین آب شرب، وجود ۴۰۰ هکتار از اراضی ملی در محدوده شهر، حفاظت از اراضی محدوده و نحوه جلوگیری از تصرفات و چگونگی واگذاری زمین به مردم و اجرای طرح‌های شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

20
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۶ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  سفرنامه دوست عزیزم از سفر به جلفا و نخجوان تو سایت گردشگری. لطفا لایک کنید تا بره جز پر بازدید ها
  http://www.lastsecond.ir/news/safarname-Nakhjavan-94-1/Iitineraries/Asia_itineraries/

  5

  1
 2. مش گفت:

  پویا جان واگذاریها در شهر جدید شهریار چگونه خواهد بود؟

  2

  0
 3. Arashtbz گفت:

  خداکنه مثل سهند نشه….. و اصولی و منظم ساخته بشه…. ای کاش

  12

  0
 4. فرهاد گفت:

  مشکلات شهر سهند حل شد که دارن دومین شهر جدید رو احداث میکنن؟

  14

  1
  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز،این شهر خصوصی سازه و کاره همون شرکتی هست که شهرک یاغچیان رو ساخته،ربطی به دولت نداره که بگیم اول سهند رو درستش کنن بعد اینو بسازن

   6

   0
 5. ناشناس گفت:

  ای کاش عین تصویر ویلایی باشه

  8

  2
 6. ناشناس گفت:

  آقا پویا بر مبنای برخی از منابع اقدامات اساسی برای مهاجرت کردها به تبریز و سایر شهرهای آذربایجان شرقی من جمله مراغه در حال شکلگیری میباشد باید مردم ومسئولان دراین زمینه بسیار بسیار آگاه وهوشیار برخورد کنند در عیر این صورت آینده بسیار شومی در انتظار آذربایجان است، مسئله خشک کردن عمدی دریاچه ارومیه ، مرحله نخست این اقدام بود سپس تخلیه آرام آرام آذربایجان از ترکها و مهاجرت روزافزون کردها به آذربایجان، کاری که در مناطق شرقی ترکیه و البته در سوریه و عراق هم توسط داعش با برنامه تخلیه سوریه و عراق از اعراب و ترکمان ها وسپس مهاجرت کردها به آن نواحی در حال شکلگیری است ،مردم ومسئولان باید بدانیم که این خطر در کمین آذربایجان است کنزوکتور جهانی که توسط ابرقدرتها ترسیم میشود براین اساس در حال پیشروی می باشد باید همگی آگاه آگاه باشیم و تا دیرنشده این اقدامات و نقشه های شوم را در نطفه خفه کنیم ، توکل به خداوند متعال.

  38

  6
  • حسام گفت:

   آقا توهم زدیها! مگه کردها کلن چقدر هستن؟ باید از یه جایی بیان دیگه! مگر اینکه کردستان رو کلن خالی از سکنه کنن که یک سوم جمعیت آذربایجان شرقی هم نمیشن

   4

   11
  • ناشناس گفت:

   میشه یکی بگه ایشون منظورش چیه؟ منکه نفهمیدم.
   حالا این اتفاقی که شما گفتی بنغع کیه که بخواد انجامش بده؟

   0

   0
 7. علی گفت:

  امیدوارم در ساخت این شهر توجه ویژه ای به فضای سبز و خیابان های اصلی ورود و خروج متعدد شده باشه …
  که این امر در شهر سهند اصلاً و ابداً مورد توجه قرار نگرفت…

  2

  0
 8. شوالیه گفت:

  تبریز دچار سرطان بافت فرسوده شده یعنی این بافت نه تنها کاهش نمی یابد بلکه روز به روز گسترش پیدا میکنه اونم در بهترین نقاط شهری . دلیلش عدم برنامه تفصیلی مشخص برای توسعه شهر هست برای این حرفم مثال میزنم توسعه ولیعصر و در کنار رشد ناهنجار بارنچ باعث به وجود امدن منطقه ای فرسوده در دل بهترین نقاط شهری شد . توسعه مرزداران و رسیدن به روستای کرگج که بهشت بافت های فرسوده هست . و در اینده توسعه خاوران و رسیدن به بافت فرسوده بارنج . تا شهرداری میخواد این دور باطل رو ادامه بده .؟

  2

  0
 9. تبریزلی گفت:

  ویلایی باشه خوبه خسته شدیم از آپارتمان ۳سانتی کرپیش بد سلیقه !!! حداقل چند هزار درخت کاسته میشه – الاه السین آپارتموان دوزلمسین بله اولسون

  2

  0
 10. ناشناس گفت:

  آقا حسام شما معلوم درباره مهاجرت کردها هیچ گونه اطلاتی ندارید بر اساس سیاست های مشخصی ، کردها را برای زادوولد بیشتر به جهت افزایش جمعیتشان تشویق میکنند و تعداد کثیری ازاین کردهای مهاجر از عراق و یا مناطق مختلف دیگری به مرور ساکن میشوند می توانید بروید نمونه های بارز این مسئله را در ارومیه و یا دیگر شهرهای آذربایجان عربی ببینید. از من به شما یک توصیه دوستانه تا در مورد یک مسئله اطلاعات کافی ندارید درباره آن مسئله صاحبنظر نباشید

  8

  2
 11. محمدرحیمی گفت:

  باسلام اقای محترم که برای تبریزمدرن نقشه ها می کشید قبل ازشهرسازیتون یه فکری به حال جاده ها تقاطع ومیدان های ورودی وارتباطی بکنید چراکه سه راهی اهر فکر کنم بیش از۱۵سال که چهارراه شده وبعنوان ورودی اصلی این شهرمدرن ,شهراولین ها وشهر آرزوها هست این شهرشمارابیش ازیک ابادی نشان نمیده مسیرتردد اهربه طرف باسمنج وخاوران -مسیر باسمنج به طرف جاده تهران ندارد این شهراولین هاوارزوها یک اتوبان پاسداران داردکه یک روز سلامت بخود ندیده وبعداتمام واحدث فهمیدن که ایوای زیرگذر ارم یادمون رفته وبعدها زیرسازی یادشان افتادهو….. من خودم بیش ازهمه شرمنده ام ودرحریم شهرجدید شهرایارزندگی می کنم باتشکر

  0

  0
 12. ناشناس گفت:

  سلام دوستان من تو شهریار کار میکنم

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo