چهره زمستانی تبریز بهاری شد

 بارش باران در تبریز که از ساعتی قبل آغاز شده، چهره زمستانی این کلان شهر را که در روزهای گذشته با دیو آلودگی نیز دست به گریبان بود، بهاری و شهروندان را خوشحال کرد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از نصر ، بارش باران در تبریز و برخی دیگر از شهرستان های آذربایجان شرقی در نوزدهمین روز زمستان، باعث تمیزی هوا و خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان شده است.
آذربایجان شرقی در شرایطی شاهد ریزش رحمت الهی در مناطق مختلف است، که ارتفاع برف در برخی از مناطق برف گیر و گردنه های استان به بیش از سه متر می رسد.
بارش باران در تبریز همچنین نوید بخش هوای تازه و آسمانی آبی است و پیش بینی می شود که ریه های این کلان شهر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری امروز و فردا به راحتی تنفس کند.
برخی شهروندان تبریزی نیز به شکرانه بارس باران و تمیز شدن هوای شهر صبح امروز با چتر و بدون چتر مسیرهای شناخته شده مرکز شهر و پارک ها و اماکن تفریحی و ورزشی را پیاده روی کردند.

این در حالی است که ارتفاعات سر به فلک کشیده استان پوشیده از برف است و مواجهه زمستان سرد تبریز با هوای لطیف بهاری، اتفاقی دلنواز و انرژی بخش در این کلان شهر محسوب می شود.

از سوی دیگر با توجه به برودت غیرقابل تحمل هوا در آذربایجان شرقی در روزهای اخیر که حتی در شهرستان جلفا در حاشیه اراضی پست ارس به ۲۰ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید، مشکلات زیادی را برای مردم استان به وجود آورد و مصرف انرژی را در این منطقه کوهستانی و سردسیر به شکل مضاعفی بالا برد.
حال بارش باران و لطیف شدن هوا در تبریز، وضعیت دیگرگونه ای را برای شهروندان این کلان شهر که به دلیل تردد روزانه حدود ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو و استقرار صنایع در غرب آن به مانند دیگر کلان شهرهای کشور از مشکل آلودگی رنج می برد، رقم زده است.

به گزارش هواشناسی استان در حال حاضر هوای شهرستان های تبریز، مراغه، ملکان، اهر و بناب بارانی است و در عین حال در شهرستان های هریس و ورزقان برف می بارد.
بر اساس همین گزارش در ۲۴ ساعت آینده فعالیت سامانه بارشی ادامه خواهد داشت و از فردا انتظار می رود بارش ها بیشتر به برف تبدیل شده و دمای هوا هم به صورت نسبی کاهش یابد.

در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دما از کلیبر به میزان ۱۶ درجه سانتی گراد و کمینه دما به میزان صفر درجه سانتی گراد از هریس گزارش شده است.

دمای تبریز هم در حال حاضر سه درجه سانتی گراد است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته چهار درجه سردتر شده است.

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo