برخورد با نمایندگی شرکت های خارجی در تبریز با کدام هدف؟! / هشدار:فرار سرمایه گذاران نزدیک است !!/ مقایسه نمایندگی های تهران و تبریز

 

چند روز قبل طبق اعلام اداره نظارت بر اماکن آذربایجان شرقی و با هدف ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی و مقابله با مظاهر علنی فساد در جامعه، طرح نظارتی و کنترل صنوف مختلف استان از جمله نظارت بر فروشندگان البسه و پوشاک، بازرسی از اصناف مجتمع تجاری – تفریحی «لاله پارک» تبریز به اجرا درآمد.

به گزارش تبریزمدرن ، طرحی که طی ان به برخی از مغازه داران و نمایندگی های برندهای خازجی در تبریز اخطار داده شد تا طبق ضوابط و موازین حاکم بر جامعه اسلامی ما رفتار نموده و از برخی هنجار شکنی ها پرهیز کنند.

همانگونه که مبدانیم  تجارت خارجی و فعالیت نمایندگی های خارجی در ایران طبق قوانین کشور و با رعایت اصول مترتب بر آن امری بدیهی و قانونی اعلام شده است. بنابراین نمی توان از فعالیت نمایندگی های مجاز خارجی ممانعت کرد.

با این حال بر اساس عرف و قوانین حاکم بر جامعه ایرانی و آذربایجانی نیز نباید از ان موضوع غفلت کرد که این نمایندگی ها نیز باید هنجارها و فرهنگ اسلامی و بومی آذربایجان را در نظر گرفته و از رفتارهای خارج از شئون اسلامی و ملی خودداری نمایند. بدین ترتیب برخورد با این موضوع تابع مقررات خاصی باید باشد که بتوان با وسواس و حوصله بیشتر و برنامه ریزی بهتر هم بتوان بر رونق کسب و کار افزود و هم اینکه مانع از اشائه ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگ برهنگی در سطح جامعه شد.

البته در سایر شهرهای ایران از جمله تهران شاهد فعالیت نمایندگانی از برندهای مطرح دنیا هستیم و به نظر می رسد محدودیت کار و تبلیغ در تهران برای نمایندگی ها کمتر از تبریز باشد.

چند روز پیش که جهت خرید از مرکز خرید لاله پارک به این مجموعه رفته بودیم با کمال تعجب شاهد برچیده شدن تابلوهای برخی مغازه ها و نمایندگی های برندهای خارجی و نصب اسامی غیر مرتبط بر سر در مغازه ها بودیم. دو مغازه نیز بدلیل عدم اجرای طرح پلمپ شده بودند !

اگر برخورد با نمایندگی های برندهای خارجی به ریزترین مسائل مانند تابلو سر در آنها تعمیم داده شود باعث دلسردی کاسبان و فعالان اقتصادی خواد شد. شاید بتوان با برخورد های ایجابی و توجیهی از به کاربردن برخی مانکن های ساختارشکن در ویترین مغازه ها جلوگیری کرد اما برخورد با نام برندهای خارجی که در سطح بین الملل و تجارت خارجی امری پذیرفته شده است مورد انتقاد است.

در هیچ جای دنیا اسامی خاص را که نشان  برند یک محصول می باشد تغئیر نمی دهند و در همه بازارهای جهان، آرم، لوگو و نام آن محصول در سردرب نمایندگی فروش نصب می شود و همه با ملاحظه نام محصول در سر درب مغازه از فعالیت نمایندگی در آنجا خبردار می شوند و دیگر نیازی به مسافرت های خارجی برای خرید از آن نوع محصول پیدا نمی کنند ولی متاسفانه در تبریز این اقدام یک کار غیر قانونی تلقی شده و با مغازه داران برخورد می شود !

در زیر توجه شما را به تصاویر نمایندگی های برندهای خارجی لاله پارک بعد از اجرای طرح تغئیر نام جلب مینمایم (تصاویر لاله پارک با گوشی موبایل گرفته شده و بابت کیفیت پائین تصاویر پوزش میطلبم)IMG_20160111_223902 IMG_20160111_223904 IMG_20160111_223913 IMG_20160111_223918 IMG_20160111_223921 IMG_20160111_223924 IMG_20160111_223926

نمابندگی lcwalkiki که کلا تابلوهای نمایندگی خود را حذف نموده و بدون نام مانده است .

IMG_20160111_223931

IMG_20160111_223939 IMG_20160111_223943 IMG_20160111_223946 IMG_20160111_223949 IMG_20160111_224005

 

 

 

22
6

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷۱ پاسخ

 1. علی گفت:

  تهران دا دونن گتمیشدیم پالادیوم مرکز خریدینه ، چوخ گوزل ، هاممی برندلر ده خارجی ، فارسی دیلده یازیسی یوخیدی

  38

  1
 2. Tab گفت:

  واقعا دیگه اعصاب ادمو خراب میکنند.

  53

  1
 3. میلاد گفت:

  به خدا قارداشلار من کی بیر بئله اوز یوردوموزا تعصب وارم هر دن سویورام ایندی قالـا بیر خارجی سرمایه گذار ک تبریز اولماسا ــ اصفهانلار الینن اوپوللر

  34

  2
 4. وحید گفت:

  من واقعا به عنوان یه تبریزی متاسفم باید استانداری واردبشه اصلا قابل تحمل نیست فردا پس فردا قراره توریست بیاد این کارا درشان تبریز نیست ،با این کارها میخواهیم جهانی بشیم!!!!!!

  50

  1
 5. Saied TBZ گفت:

  اینا چرا این شکلی شدن Neutral
  من دیگه صبرم لبریز شده.
  اصلا چه معنی داره اینکار. تا دیدن یه مرکز خرید تو تبریز دز حد ملی معروف شده سریع این طرح رو اجرا کردند.
  میخوان عاقبت لاله پارک رک مثل جواهر یا کبود بکنند

  49

  2
 6. ناشناس گفت:

  عزیز مسئوللار یغیشدیرین بو ادالاری

  11

  0
 7. اشکان گفت:

  یعنی چی این چه حرکتیه..
  شورشو دراوردن با تغییر اسم مغازه فساد از جامعه ریشه کن میشه..
  هدف فقط فقط فقط فقط فقط تخریب تبریز هست تمام گ

  16

  2
 8. اشکان گفت:

  آقای شهردار جناب فرماندار دکتر جباری یه کاری کنین این حرکت در شان تبریز نیست یعنی چی برند یه مغازرو پایین میکشن مگر با این وضع دیگه سرمایه گذاری پاشو میذاره اینجا کدوم فرده با شعوری میاد در یه جایی که حق نداره اسم برندش نوشته بشه بیاد سرمایه بزاره

  16

  1
 9. رامین گفت:

  همینو کم داشتیم.واقعا که

  12

  1
 10. ناشناس گفت:

  واقعاً دورازمنطق و عقل وخرد است

  13

  1
 11. رضا گفت:

  سلام اگر قرا ر باشه مدیران این شهر جهانی فکر کنند رفتار به غیر از این باشه هیچ پیشرفت حاصل نخواهد شد متاسفانه همیشه رسانه ها از برند سازی صحب میشود ولی تاحالا اصلاحی نام گذاری شرکت صورت نگرفته بطور مثال اگر همین شرکتهای بین الملی در ایران بودند اپل باید سیب اذرابادگان غرب انتخاب میشد همیشه قانون در پایتخت تصویب میشه ودرشهرهای کوچیک اجرا میشه اگر قرار باشه تبریز پذیرای مسافر باشه شرکتهای خارجی دفاتر در این شهر داشته باشند تغیراتی در این زمینه صورت بگیره همین شرکتها برند سازی نمایند انتخاب یک نام بر سردر نمایندگی با مشکل مواجع می شوند.

  25

  0
 12. شقايق گفت:

  سلام آقا پویا ۲ تا سوال داشتم لطفا جواب بدین
  ۱٫طبق شنیده ها از یه منبع موثق پلیس اماکن وپلیس امنیت اخلاقی از مدیریت لاله پارک خواسته به هیچ وجه مجرد و دختر و پسر به صورت اختلاط به فوت کورت ممنوع و نذارن فقط خانواده میتونن از این قسمت استفاده کنن حتی تو ساعت های خلوت و این دستور تا ۱ ماه اجباری و الزامی هست.
  ۲-پلیس امنیت اخلاقی از مدیریت خواسته تا در محوطه بیرونی لاله پارک کانکس امنیت اخلاقی بزارن واسه برخورد با بد حجابی و…
  شما در جریان این دو مورد هستین و تاید میکنین این اخبار رو؟

  8

  13
 13. خشايار گفت:

  پویا جان یا از بچه ها کسی میدونه ۲ تا مغازه که پلمپ کردن کدوم مغازه ها هستن؟

  14

  1
 14. رضا گفت:

  برخی از عکسها مربوط به تهران نیست.مربوط به شهرهای خارجی از جمله لندن هستش.در تهران نمایندگی مستقیم برند های مشهور جهانی وجود تداره و فقط اسم اونها رو استفاده میکنن.ولی واقعا حرکت اماکن سوال برانگیز هستش و خجالت آود مطمئنا دستهایی پشت این قضیه هستش

  1

  24
 15. hossein گفت:

  یانی نمنه بو ایشلر؟دا بیر دفعه یاشاماقیدا ممنوع الیون تکلیفی میزی بولاخدا،لااقل اوبیری شهردکی همکارلاریزدان اورگشون،ازربایجان باشینا نه گلیر اوز جماعتینن گلیر.

  12

  0
 16. سالار گفت:

  متاسفم برای همه ارگانهای دخیل در این کار عملا این کار مردم فروشنده و سرمایه‌گذار رو فراری میده با این دیدگاه تبریز تا ۲۰۱۸ که هیچ تا ۲۸۰۰ هم نمیتونه به جایگاهش برسه

  14

  0
 17. Riza.Bulut گفت:

  با سلام
  ممنون از سایت تبریز شهر آرزوها که به حق به نکته مهمی اشاره کرده است
  متاسفانه در برخی مسائل سخت گیریهای زیاد از معمول در تبریز وجود دارد.
  به طوریکه این سخت گیریها از تهران و حتی مشهد به عنوان شهر مذهبی بیشتر است

  15

  0
 18. ayhan گفت:

  واقعا جای تاسف داره .
  برخی مسئولین باعث فرار سرمایه گذار میشن .
  آقا رئیس برداشتن تابلو ها با اسم خارجی امنیت برقرار نمیکنه.
  شما ارازل جمع نمی کنین اومدین به لاله پارک گیر دادین .
  دوستان تابلو هارو برداشتن میبینین چقد امنیت داریم .
  باید باید لاله پارک به صورت اولین برگرده باید آقای نجفی اعتراض کنن.

  15

  0
 19. ناشناس گفت:

  زدن تو خال،فاتحه سرمایه گذاری تو تبریزو بخونین،من موندم تو این شهر یه مسءول نیست جلوی اینجور چیزارو بگیره؟؟؟؟!!!!!

  16

  0
 20. فرهاد درمانده گفت:

  لطفا منتشر کن
  از شدت حرص گوشی رو کوبیدم زمین.به جای اینکه معتادارو جمع کنید،زورتان به اسامی مغازه ها میرسه،

  13

  1
 21. شوالیه گفت:

  برام جالبه توی مشهد هم برند ها معتبر خارجی با اسم خودشون هستن اونم توی شهری که لا پیشوند مقدس اسم اش رو میارن توی تبریز جمع آوری میشه . این کار کاملا عامدانه هست و برای جلوگیری از پیشرفت شهر و رشد سرمایه گذاری خارجی

  18

  0
 22. سعید گفت:

  پویا دیگه هممون می دونیم ماجرا چیه، ولی بازم دمت گرم.
  اکثر سایتها از این کار اینها حمایت کردند ولی سایت تو نظرات و مواضع مردم رو نشون داد

  15

  0
 23. ناشناس گفت:

  بیاید از خودمون شروع کنیم. خود شما چرا این سایت رو جولانگاه کسایی قرار دادین که ایسان و پارکینگ طبقاتی جنب شیخ الرئیس و هایپرمارکت خاوران و برج های مدرن و … را خیانت به شهر میدونن و هر تو سرش میکوبن؟

  1

  10
 24. فرزام گفت:

  همیشه بعضی از مسئولهای تبریز کاسه داغتر از آش میشن.
  آیا این مسئولین بر اساس قانون خاصی این اقدامات را انجام میدهند؟
  آیا دلیل وجود آنها خدمت به شهروندان و شهر نیست؟کدام شهروند از این کارها سود میبرد؟ضربه ای که به شهر نیز وارد میشود در پست به خوبی بیان شده.
  متاسفم.برداشت من از این کارها خودشیرینیه پوچ است که فقط زیانبار است.

  14

  0
 25. عطا گفت:

  از اون ور میان همایش میزارن برا جذب سرمایه گذار از این ور …

  14

  0
 26. mahdi گفت:

  این تن بمیره همش سیاسته

  13

  0
 27. ناشناس گفت:

  بعدا بگین سرمایه گذار بیاد …خب سرمایه گذار پا میشه میره یه جایی که سرمایه اش تو امنیت باشه نه اینجا که یکی بالای سرت وایسه بگه اینکارو کن اینکارو نکن….از خوندن این خبر ۲ روزه اعصابم خرابه …به جز تاسف کار دیگه ای نمیشه کرد

  18

  0
 28. مسعود گفت:

  خیلی حیفه واقعا! اسم برند رو با اسمای دیگه عوض کنن که چی؟
  یعنی مشکل بزرگتر از این پیدا نکردن حلش کنن؟؟؟

  11

  0
 29. مسعود گفت:

  خیلی حیفه واقعا! اسم برند رو با اسمی مسخره عوض کنن که چی؟
  یعنی مشکل بزرگتر از این پیدا نکردن حلش کنن؟؟؟

  7

  0
 30. ناشناس گفت:

  واقعا متاسفم تهران و شمال شده اروپا هیچ کس هیچی نمیگه با این وضع اوضا سرمایه گذار هم می یاد وجهانی هم میشیم ؟

  15

  0
 31. امير گفت:

  واقعا جای تاسف داره

  14

  0
 32. مهدی گفت:

  پیشنهاد می‌کنم برای اینکه مشکل استفاده از “تابلوها و اسامی نامتعارف” حل شود، نام نمایندگی ها را از بین اسمهایی مانند نمایندگی شهید نمرباقرالنمر یا شیخ زکزاکی و یا سید حسن نصرا… انتخاب کنند! در مورد “البسه نامتعارف” فروشندگان می‌توانند از لباسهای گشاد و سیاه رنگ و چادر مشکی و مانتوهای بسیار گشاد و یا دشداشه‌های عربی بجای پوشاک نامتعارف استفاده کنند. فقط مشکل “مانکنهای نامتعارف” می‌ماند که با برداشتن آنها و چیدن لباسها روی زمین یا روی هم یا آویزان کردن از سقف این مشکل نیز به سادگی قابل حل است!!! یکی از مشکلات کشور ما این است که افراد وظیفه اصلی خودشان را رها کرده و به کارهای نامربوط مشغولند. به نظر شما آیا تابلوها و اسامی نمایندگی‌ها مصداق مظاهر علنی فساد در جامعه هستند یا تغییر آنها و حذف چند مجسمه باعث ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی و مقابله با مظاهر علنی فساد در جامعه می‌شود؟

  19

  0
 33. _ali گفت:

  اقا پویا واقعا این برای شما قابل هضمه؟؟
  واقعا جای تاسف داره!!! اینطوری میخوایم خودمونو جهانی کنیم؟؟؟ با این کارا؟؟؟ اینطور میخوایم پیشرفت کنیم؟؟
  به خدا درد داره ادم میسوزه…
  ادم میسوزه وقتی میبینه خودمون داریم جلو پیشرفت خودمونو میگیریم، به هیچکس هم ربط نداره همیشه ما از اینکه به حقمون نمیرسیم آه و ناله میکنیم میگیم با ما مشکل دارن! در صورتی که باید خودمون رو هم اصلاح کنیم.
  واقعا ادم بخواد بغضشو بترکونه حرف دلشو بگه خیلی چیزا هست اینو همه کسایی که واقعا دلشون برای شهرشون مسوزه میدونن،اقا پویا ما که دستمون به جایی بند نیست حداقل شما جلو اینچزایی که واقعا در حد تبریز نیستن و خیلی هم تو چشم میزنن رو بگیرین،ممنون

  14

  0
 34. مهدی گفت:

  احتمالاً برخی دوستان با این کارها خواسته اند خودی نشان دهند و بگویند ما هم هستیم!

  13

  0
 35. مهدی گفت:

  تو تهران حتی مغازه ها وقتی حراجی میذارن رو شیشه ها به انگلیسی مینویسند اما تو تبریز برند هایی که خارجی هستند و حق دارند به هر جای دنیا که میرن با اون نام و لگو باشن، مسولین این حق رو از اونا میگیرند.

  14

  0
 36. علی گفت:

  یعنی هش کس یوخده بولارین گاباغیندا دورا؟ شهردار پس نه کاره ده؟!

  11

  0
 37. Azerbaycan گفت:

  یک خسته نباشید هم بگیم به مسولین امر که برای جذب سرمایه عمل دفع سرمایه را به خوبی انجام می دهند واقعا که حال آدم به هم میخوره

  15

  0
 38. آذربایجان گفت:

  آغاجی اوز ایچیندن قورد ییه ر
  آخی بو نه ایشدیر؟

  12

  0
 39. مهدی گفت:

  سلام جناب مهندس این هنجار شکنی ها همیشه در تبریز بوده و دستهای پشت پرده هیچوقت شاهد پیشرفت تبریز نبودن.من بعنوان یک تبریزی اصیل متاسفم از بابت خیلی بلاها که متاسفانه با علم داره انجام میشه و باعث تنزل نام و آوازه تبریز در ایران میشه

  12

  1
 40. علی گفت:

  با سلام عرض ادب
  اقا ایران فقط تهران بقیه رو ولش کن …… کسی نیست که به فرهنگ وحق وحقوق این مردم برسه مردمم قربونش برم اینو متوجه شدن هر کس هر جور دوست داره رفتار میکنه
  بیایید تلاش کنیم خودمان را اصلاح کنیم و حق خودمان را بگیریم.

  11

  0
 41. شبنم گفت:

  مگه میشه اسم یه برند خارجی با اجناس خارجی رو برداشت و به جاش چراغعلی یا زبیده خاتون گذاشت؟؟؟

  14

  0
 42. atlan گفت:

  برقراری امنیت چیز خیلی خوبیه ولی برداشتن تابلو چهارتا مغازه ایجاد امنیت که سهله بلکه باعث ناامنی روانی میشه و باعث جبهه گیری بین مردم و متصدیان امنیتی میشه که بنظرم تو این اتفاق مظاهر ناامنی روانی و اجتماعی و سایر فعالیت های بحق تبلیغاتی درست تفکیک نشده و مثل بقیه کارهامون غیر اصولی و غیرکارشناسی هست و باعث به بار اوردن هزینه میشه که گاها قابل جبران و گاها جبران ناپذیره .

  10

  0
 43. شبنم گفت:

  از مدیریت محترم سایت خواهشمندم به عنوان یک نماینده دلسوز ویک فرد مسئول در قبال آبادی و توسعه شهرمان این فاجعه را به گوش مسئولان وطن دوست و خیر خواه برسانند

  11

  0
 44. رضا گفت:

  اقا رضا به سام سنتر برید نمایندگی رسمی هست پلادیوم هم همچنین

  6

  0
 45. تبریز گفت:

  قانون برای همه یکیست
  قانون در تهران تصویب میشه و در تهران گیر نمیدن
  حالا چطور میشه در تبریز گیر میدن من نمیدونم به این میگن یه معادله صد مجهولی
  طبق کدوم ماده و بند یک بار توضیح بدن خواهش میکنم

  13

  0
 46. نم کیم گفت:

  ای کاش مثل افغانستان بشیم، تبریز برای ۲۰۱۸ باید کابل و هرات رو الگو قرار بده

  12

  0
 47. milad گفت:

  واقعا جای تاسف داره…

  11

  0
 48. فامیل دور گفت:

  واقعا من این چند وقته احساس امنیت نمیکردم تو لاله پارک تا اینکه اسم کوتون به اروم ناب ایده آل و دفکتو به اوزون اطلس جامه تغییر پیدا کرد! اصن یه آرامش عجیبی دارم الان!!
  بسه دیگه بابا بسه…

  17

  0
 49. rahim گفت:

  salam adam ot totor yanir havaghdajan bela ghedajax?

  15

  0
 50. اوختای گفت:

  تمام قانونهای سخت افراطی فقط در ازربایجان اجرا میشوددر ازربایجان که سرمایه گذاری دولتی نمی بینیم لااقل چوب لای چرخ سرمایه گذاران خصوصی و خارچی نذارید

  16

  0
 51. مجید_تهران گفت:

  این جور خبرا منو واقعا ناراحت میکنه. ینی چی این رفتارا؟؟ مثلا خیلی مسلمونیم؟؟؟ حرفی ندارم فقط متاسفم

  10

  0
 52. علی گفت:

  عجب !!!!!!!!!!!!!من نمیدونم این تبریز چی داره که هی با تهران مقایسه اش میکنن آخه تهران کجا تبریز کجا مقایسه فیل وفنجونه

  3

  21
  • تبریز گفت:

   منم موافقم نباید تبریز و تهرانو مقایسه کرد چون تبریز بهتره
   ولی بحث داخلیه
   تو عمرت از تهران اومدی بیرون یه طوری نوشتی که انگار تهرای خدای شهرای دنیاس
   مثلا تهران چی داره
   بگو

   10

   1
  • رضا گفت:

   دوست عزیز تهران رو نباید با تهران مقایسه کرد این تهران عزیز شما چیه خاصی داره که بهش می نازید!!!!!

   6

   1
   • علی گفت:

    دوستان عزیزخوشبختانه من تهرانی نیستم واهل وساکن کرجم قصد جسارت به شهر تبریزو نداشتم منظوربنده این بود که بودجه وسرمایه گذاری که تو تهران هست تو هیچ شهری نیست نه تبریز نه هیچ شهر دیگه ای مثه تهران بودجه وخدمات نمیگیره منظور من نابرابری تو بودجه بین تهران و تبریزه وگرنه از نظر فرهنگی وتاریخی وهمه جنبه ها تبریز بهتر از تهرانه اما از لحاظ مردم ما توی تهران تهرانی نداریم چون آقامحمدخان قاجار که از ترکهای افشار بود تهران رو پایتخت کرد .همه تهرانی های قدیم اصالتا ترک هستن واز آذربایجان شرقی وتبریز اومدن تهران الان هم همه ثروتمندان وسرمایه داران وبه اصطلاح بالاشهری های تهران تبریزی هستند تهران هم بخشی از آذربایجانه نزدیک ۴میلیون ترک در تهران زندگی میکنن پس خواهشا نگید پایتخت حق مارو خوردو به ما بودجه نداد

    0

    1
 53. امیر افندی گفت:

  واقعا تاسف آوره
  بخدا خوبیت نداره
  بر چه اساس این کار و کردن؟!
  با این کارا میخوان چی رو ثابت کنن !

  8

  0
 54. سهیل گفت:

  تبریزیا از اولشم ظرفیت این برندها رو نداشتن
  خیلی مونده تا تبریز به حدی برسه که بخواد میزبان برندهای معروف خارجی بشه ?
  واسه تهرانشم هنوز زوده

  1

  26
 55. رامین گفت:

  یعنی فکرمون مونده کجا ها شکرت خدا

  10

  0
 56. ناشناس گفت:

  عوض اینکه به فکر صنعت و تجارت این شهر و کشورمون باشید، تبریز و ایران رو کردید جولانگاه برند های ترک ! به جای اینکه دغدغتون رشد برندهای ملی و رشد صنایع شهرمون باشه، نگران این هستید که وای چرا تابلوی برند ترک رو از سر در مغاز هاه برداشتن! اسم خبر رو هم گذاشتین فرهنگی ! عمق تفکر و دغدغه تون اینه؟ واقعا که …

  3

  13
 57. امیر گفت:

  شنیدن این خبر ناراحت کننده است چه به رسد به انجام همچین کاری

  7

  0
 58. سجاد امانپور گفت:

  این کاری که انجام شده باید توسط کمسیون ها بررسی بشه از طریق سازمان جهانگردی و… پیگیری بشه و توسط استانداری یا شهرداری در کمیسون های مربوطه تصمیم بگیرن که این کارو ادامه ندن و به روال قبلی خودش برگرده. واقعا کسز شان برای تبریز هست شهر اولین ها باید توی ایتم های خوب اولین باشه نه مثل این که باعث فراری شدن . همه باید اعتراض کنن به این تصمیم

  10

  0
 59. الخان تبریزی گفت:

  با سلام
  بدون مقدمه … توسعه یک شهر در گرو فرهنگ ( اداب و معاشرت .. همکاری و همزیستی..درک متقابل ..ملاحظات در رفتاروکردار.. فرهنگ رانندگی .. نظافت و پاکیزگی اطراف محل اقامت.. شعور اجتماعی.. وغیره…..) اگر باشد دیگر دولت و دستگاههای نظارتی و انتظامی هیچ کاری نمی توانند بکنند چون انها نیز صاحب این شعور شده اند من خودم ترکم اذری هستم ولی اصلاح را از خودم شروع کرده ام لطفا لطفا خودتان را اصلاح کنید و فرهنگ خودتان را بالا ببرید.

  5

  0
 60. علی گفت:

  این مسئولان ما از ترس از دست دادن میزشون میترسن اعتراض کنن.اگه قانونه باید واسه تهران هم باشه

  5

  0
 61. ناشناس گفت:

  اسامی شرکت ها خیلی جالبه … چهار سیلابی … پیراهن کاران طرح دار بازرگان ایران نمایندگی کوتون در ایران ..هههههههه

  2

  0
 62. بابک قاراداغلی گفت:

  بو مسوول لار کی بو کشف موبارک عاغیل لارینا چاتیب بیلمه لی دیلر کی شاید ظاهیرده سیز برندی آشاغی گتیربسیز آمما میلتین فیکری آشاغی گلمیه جک.

  3

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo