آمادگی چک برای ساخت مترو، واگن و کامیون در تبریز

وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک مطرح کرد:

آمادگی چک برای ساخت مترو، واگن و کامیون در تبریز

 

 وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک گفت: در جمهوری چک سالانه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی سواری تولید می‌شود و در صنایع سنگین نیز در زمینه تولید اتوبوس، ترن و واگن و کامیون فعال هستیم.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از فارس ، یان ملادک ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برداشتن تحریم‌ها در ایران فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی چک با ایران است، اظهار داشت: میزان مبادلات ایران و چک در سال‌های گذشته خوب نبوده و با وجود اینکه صادرات ما به ایران در یکی دو سال اخیر رشد داشته اما معتقدیم این میزان قابل قبول نیست.

وی افزود: جمهوری چک در تلاش برای یافتن بازارهای جدید است و با توجه به پایین بودن میزان مبادلات ایران و چک باید در حداقل زمان این مبادلات به ۱۰ برابر برسد.

وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک خاطرنشان کرد: در سفر به ایران هیئتی ۶۰ نفره را با خود همراه آورده‌ام که شامل مسئولان تجاری و صاحبان شرکت‌های بزرگ با برندهای جهانی هستند.

ملادک گفت: در جمهوری چک سالانه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی سواری تولید می‌شود و در صنایع سنگین نیز در زمینه تولید اتوبوس، ترن و واگن و کامیون فعال هستیم.

وی یادآور شد: با کشور جمهوری آذربایجان نیز همکاری گسترده‌ای داریم و در حال حاضر یک شرکت جمهوری چک در جمهوری آذربایجان در حال ساخت مترو است.

وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک خاطرنشان کرد: در زمینه متروی تبریز نیز می‌توانیم در تبریز فعالیت کنیم و شرکت‌های چک متعهد به حضور فعال در ایران هستند و امیدواریم تا پایان سال‌جاری میلادی مشکلات مالیاتی حل شده و کمیسیون‌های مشترک فعال شوند.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: افزایش مبادلات به نفع طرفین بوده و از طرف جمهوری چک این قول را به شما می‌دهم که روابط متقابل بر اساس احترام دو طرف باشد.

وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک یادآور شد: شرکت‌های بیمه در جمهوری چک فعال هستند که صادرات این کشور را بیمه می‌کنند و از شرکت‌های تجاری چک نیز حمایت می‌کنیم و شرکت‌های بیمه‌ای جمهوری چک می‌توانند در حمایت از شرکت‌های ایرانی نیز نقش‌آفرین باشند.

5
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo