ویژه دهه فجر جشنواره لاله ها در سال ۹۵ مقدمه ای برای تبریز ۲۰۱۸ است

 ۷۲۲۵۳-۲۱۵۹۰۹-۱۳۹۷۴۹۰۹۶۲

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز برپایی جشنواره لاله ها در سال ۹۵ را مقدمه ای جهت آمادگی این سازمان برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد.

به گزارش تبریزمدرن ، مهندس محمدحسین حسن زاده با حضور در برنامه شهریمیز با اشاره به اهتمام این سازمان جهت آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ اظهار داشت: باید طی این مدت زیبایی های تبریز را با ایجاد طراحی های مدرن، رنگین بودن شهر و… به نمایش بگذاریم.

وی رویکرد این سازمان را تبدیل تبریز به شهر لاله ها عنوان کرده و از کاشت دو میلیون پیاز لاله در سطح شهر و میادین اصلی تبریز خبر داده و افزود: هوای تبریز برای رشد و حیات گل لاله بسیار مناسب است و از سوی دیگر می توانیم هزینه های بالای خرید و کاشت گلی مثل شب بو را از این طریق در تبریز کاهش دهیم.

حسن زاده همچنین برنامه ریزی جهت ایجاد جلوه ای سبز در تپه ها و کوههای اطراف شهر تبریز طی سالهای آینده را از دیگر اهداف سازمان پارکها و فضای سبز تبریز جهت آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز هدف شورا و شهرداری تبریز را توسعه فضای سبز شهری عنوان کرده و گفت: به همن منظور حرکت هایی انقلابی در این راستا با عنوان «نهضت درختکاری» آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از علل کاهش فضای سبز تبریز طی دهه های گذشته، تصریح کرد: عواملی متعددی در این بخش دخیل بوده که از آن جمله می توان به مهاجرت ها، افزایش جمعیت، محدودیت زمین های هموار شهری، توسعه مسکن و مهمتر از همه توسعه اقتصاد شهری با فروش باغات شهر تبریز در دهه های گذشته اشاره کرد.

مهندس حسن زاده با تاکید بر اینکه باید برای توسعه فضای سبز از حداقل های موجود حداکثر بهره را ببریم، گفت: امیدواریم با عزم جدی موجود در مدیریت استانی و شهری ، بار دیگر فضای سبز تبریز به جایگاه واقعی خود بازگردد چرا که تحولات حوزه فضای سبز طی یکی دو سال قابل مشاهده نیست و نیاز به گذر زمان دارد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین با اشاره به اقدامات این سازمان در فصول سرد و به خصوص زمستان ، اظهار داشت: سازمان پارکها و فضای سبز تبریز به عنوان قدیمی ترین و تخصصی ترین سازمان در مجموعه شهرداری به شمار می رود که کارکنان آن از بالاترین سطح علمی و تخصصی برخوردارند.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. تبریزلی گفت:

  باغ شهر قدیم تبریز نیاز اساسی به یک باغ گل زیبا در خور شهر رو داره !!!
  با چند گل لاله در دوره شاه گلی اونم خوبه ولی طرح بیلانکوه مونده تو ذهنم باغ ۲کمال تا خانه کلانتر واقعا مناسبه باسه احداث زیباترین باغ گل تبریز .

  7

  0
  • mrft mrft گفت:

   با نظر شما موافقم اما باید این قسمت به مردم و اهالی شهر و گردشگران شناسانده باشه!!!!
   در حالیکه شاه گلی برای همه شناخته شده است!

   3

   0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo