افتتاح ناقص بزرگراه ۶۰ متری دو کمال /کاش دوکمال را بدون عجله و بعد تکمیل افتتاح میکردیم!

photo_2016-02-15_23-10-03
به گزارش پایگاه خبری/شهری تبریزمدرن ،بزرگراه ۶۰ متری دو کمال بالاخره بعد از یک سال فعالیت عمرانی شهرداری منطقه ۵ افتتاح گردید .ولی با نگاهی به پروژه شاهد نواقصات بسیاری از قبیل عدم اجرای کف سازی  پیاده روها ،عدم شستشو و نظافت آسفالت ،عدم خط کشی استاندارد برای بزرگراه و خط کشی یک خطه برای رد تکلیف  ،عدم یکنواختی آسفالت ،نصب ناقص تیرهای روشنایی و عدم تکمیل دیوار سنگی حاشیه بزرگراه ،عدم اتصال مناسب بزرگراه به بارنج و …. بسیار به چشم میخورد
تمامی این نواقصات دست در دست هم داده بود تا لذت این افتتاح بزرگ را بر کام تبریزدوستان تلخ گرداند و تاسف  در چهره عاشقان تبریز جلوه گری نماید
کاش شهرداری منطقه ۵ در این افتتاح عجله به خرج نمیداد و با اندکی تامل ،بعد از  تکمیل کامل مجموعه اقدام به افتتاح این کار بزرگ مینمود !کاش در اجرای این بزرگراه کمی سلیقه و دقت به خرج میدادیم تا نود میلیارد هزینه گذاشته شده برای مردم ارزشمندتر جلوه گری میکرد! کاش کیفیت را هیچ وقت فدای کمیت نکنیم ! و هزاران کاش های دیگر که متاسفانه در تبریز زیاد به ذهن خطور میکنند!
IMG_8661
IMG_8657
IMG_8658
IMG_8659
photo_2016-02-15_23-07-35
photo_2016-02-15_23-08-18
photo_2016-02-15_23-09-20
photo_2016-02-15_23-10-08
19
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۹ پاسخ

 1. د.ر.م گفت:

  متاسفم فقط باغات اون منطقه رو نابود کردیم و بس (حتی قسمتی از پارک قارتال).جالبه میگن در قسمت های فضای سبز یا باغات شهر تغییر کاربری نداشتیم پس اینو چی میگن!!!!!!!!!
  امیدوارم این بزرگراه دیگه ادامه نداشته باشه یا اگه اجرا شد حداقل کمی ذوق و سلیقه به خرج داد.
  با همین هزینه ای که برای این قسمت شده و کمی بیشتر می شه ادامه رو به سمت بیلانکوه به صورت تونل اجرا کرد و حداقل باغات بسیار قدیمی اون منطقه حفظ بشن.
  خواهشا آقای قندگر به گوش مسئولین مخصوصا اقای شهردار برسون.

  23

  6
 2. Saied TBZ گفت:

  با یدونه انتقاد چیزی تو این شهر عوض نمیشه
  کاش تصاویر رو پخش نمیکردی
  بهرحال اونجا عملیات عمرانی زیادی قراره بشه
  ۶باند شد ۴تاThinking

  15

  1
 3. مجید_تهران گفت:

  والا من الان با زحمت یک کلیک این تصاویر رو دیدم نا امید شدم، شمایی ک زحمت کشیدی رفتی و حضور پیدا کردی چقدر حالت گرفته شده خدا داند!!! این قبیل رفتار واقعاً شایسته ی دهات هم نیست چ برسه به شهر منتخب بین کشورهای اسلامی!!! کاش جناب شهردار یکمی بیشتر روی کیفیت پروژه ها تاکید داشته باشن، حالا دو ماه دیرتر افتتاح میشد تبریز نابود میشد؟؟؟ ک چی مثلا یعنی ک شهرداری منطقه مورد نظر خیلی فعاله و رکورد زد؟؟ واقعاً زحمت دهها هفته کار توسط شاید صدها نفر رو به باید میدن. موندم خود شهردار و سایر مسئولین مربوطه خجالت نکشیدن اسم افتتاح رو این حرکتشون گذاشتن؟؟؟

  11

  2
 4. علی گفت:

  نمیدونم چه اصراریه کار ناقص رو افتتاح کنن؟ حتما باید دهه فجر باشه؟
  فقط اسفالتشو ریختن و افتتاح میکنن!!!!

  15

  0
 5. داود گفت:

  شهرداری با این ابر پروژه ها عزم خود را برای آماده سازی تبریز برای ۲۰۱٨جزم کرده.وقتی شهرداری این طور پروژه تعریف و اجرا می کنه انتظاری از مردم برای تشخیص و فرق بین درخت سنجد و چنار تبریزی ،نداشته باشین.
  دلمون خوش کرده بودیم بعد ازسالها یک بزرگراه استاندارد تو تبریز ساخته میشه.
  No No No

  13

  0
  • بابک گفت:

   اینجوری که داریم پیش میریم لکه گیری اسفالت خیابونها هم جزو پروژه تعریف میکنن !!
   واقعا با این شرایط و این پروژه ها چجوری میشه ادعای میزبانی گردشگران خارجی رو برای سال ۲۰۱۸ داشت – کاش یکی پیدا بشه به اون اعضای شورای شهر و شهردار بگه ربع رشیدی ها و خانه ستارخان و ارگ علیشاه و بازار تبریز و برج خلعت پوشان و بقیه اثار تاریخیه که میتونه زمینه ساز جذب گردشگر باشه که هیچ جایی در برنامه های رانت محور شهرداری تبریز ندارن!!!!
   متاسفم هم برای خودم هم مجموعه شهرداری تبریز !!

   1

   0
 6. ناشناس گفت:

  یه جور میگین پیاده رو نداره انگار خیابونهای چندین ساله دارن! همین خ ورزش که نزدیک ۲ کیلومتره! سمت راست به طرف خ دامپزشکی پیاده رو نداره و اتومبیلها هم به شدت سرعت عبور میکنن! خودشم کلا مجمتع مسکونیه! کدوم کار رو بدون نقص انجام میدیم! این دومی باشه!

  13

  0
 7. ناشناس گفت:

  عجله کردن و سبقت برای افتتاح یعنی عوام فریبی. دوباره کاری. هزینه کردن اضافی و…. خیلی مانده ایم تا با اصول صداقت در گفتار و عمل آشنا بشیم و اینگونه پول بیت المال را هدر ندهیم.

  12

  0
 8. مرتضی گفت:

  متاسفانه این درد همیشه وجود داشته که چرا باید وقتی یک پروژه ناقصه، افتتاح بشه؟ اصلا باید دید معنی کلمه افتتاح در سیستم شهرداری یعنی چی؟ البته از اونجایی که افتتاح از فتح میاد شاید منظور مسئولین شهرداری این هستش که ما زودتر از همه بزرگراه دوکمال رو فتح کردیم که اگر این معنی درست باشه پس نباید به شهرداری خرده گرفت چون تعریف اونها با بقیه فرق داره.
  شاید هم به نوعی دلیلش این باشه که شهردار وقت می خواد هرجور شده اسم خودش روی کتیبه افتتاح پروژه بخوره!! علاوه بر اینها بنده خودم مکررا شاهد بودم که پروژه ای که حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته فقط و فقط برای اینکه در فلان مناسبت افتتاح بشه در عرض ۴۸ ساعت با ریختن ۱۰۰ نفر کارگر سر پروژه اون رو تموم کردن و جناب شهردار اومده و افتتاح کرده، بعد از چند وقت هم شاهد بودم که خیلی از اون تجهیزات که بی کیفیت بوده و اشتباه نصب شده دوباره اومدن و عوض کردن!!! آیا این عین حیف میل کردن بیت المال نیست؟
  تازه من تصاویر پل میدان دانشگاه رو هم که میدیدم اونجا هم مشخص بود که هنوز داربستهای پروژه رو جمع نکردن بعد اومدن و افتتاح کردن!
  این موضوع متاسفانه در زمان شهردار قبلی و شهردار فعلی هم وجود داشته و داره. همین کارها رو می کنیم که بهمون میگن جهان سوم و کشور عقب افتاده!
  خنده دار ترین جای ماجرا اینه که همه دوستان شهرداری و شورای شهر القاب دهن پرکنی مثل دکتر و مهندس رو یدک میکشن اما این وضع شهر و شهرداری و پروژه های ماست. من موندم اینها دقیقا مدرک دکتراشون چیه بوده؟؟ والله یه نگهبان از ساختمونها اطرف بیاری این بزرگراه رو نشونش بدی، ایراداتش رو سه سوته بهت میگه من درتعجبم چطور آقایون مهندسها و دکترها متوجه نمیشن!!!!

  2

  0
 9. علیرضا گفت:

  مهمترین قسمت داخل بارنجه که باید سزیعتر مسیر گشایی بشه که هم ورودی پاسداران به ولیعصر سرو سامان بگیره هم خود بارنج

  3

  0
 10. ayhan گفت:

  سلام …
  واقعا جای تاسف و خجالت دارد برای شهرداری .
  فکر میکردیم که یه بزرگراه زیبا خواهد شد .
  بدون سنگ فرش .بدون زیبا سازی .آسفالت خراب .خط کشی افتضاح که قرار بود ۶ باند باشد .

  3

  0
 11. شوالیه گفت:

  از محاسن ناقص الخلقه افتتاح کردن این هست که باز دوباره جمع بشن مسئولان و شیرینی بخورن و با افتتاح کنن و اگر همت کنن و زیرسازی درست انجام ندن میشه بعد ده سال دیگه باز شاهد افتتاح فاز به فاز مقاوم سازی باشیم

  2

  0
 12. شهروند گفت:

  هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
  واقعا تاسف انگیزه تا کی باید شاهد ظاهرسازیهای مسئولین باشیم تا کی باید شاهد اجرای بی کیفیت پروژه ها باشیم اتوبان های پاسداران، کسایی ، ولایت و ….

  3

  0
 13. ناشناس گفت:

  شاید یک عده ای برای پست گرفتن عجله دارند وحالا مثل اتوبان پاسداران بعداز مدتی با احتساب هزینه های اضافی ازقبیل آوردن وسایل و…وایجاد راه بندان تکه ای و …به بازسازی با هزینه چندین برابری آشکار واحتساب هزینه های غیر ملموس از قبیل ترافیک وتصادفات و برای عده ای شغل کاذب وبرای خود پروژه زیربنایی تعریف خواهند کرد

  2

  0
 14. سیاوش گفت:

  باشه.از فردا کل مسیرو برای ادامه کارهای عمرانی میبندن و بعدا دوباره تو یکی از مناسبتها که کم هم نیستن تو مملکت ما !! چند باره افتتاحش میکننو تا چند سال هزینه های سالهای قبل رو هم بعلاوه هزینه های همون سال برای همون پروژه رو با افتخار هرچه تمام اعلام میکنن!!!!کاملا معلومه شایسته سالاری تو مدیران ما هست نه خ…ا…ی……ال سالاری!!!

  1

  0
 15. تبریزلی گفت:

  پارک حیات وحش عینالی هم زود افتتاح شد !!! بدون تکمیل و ………….
  انشالاه بعد ۲۲ بهمن ۲۰۱۸ سرمایه گذاری زمان بندی کنن آثار تایخی در انتظار مسولین هستش

  7

  0
 16. ALIREZA گفت:

  ادمین عزیز واقعا دوس دارم بدونم کسی از افراد مسئول صدای انتقادهارو میشنوه ؟ شهرداری یا شورای شهر ؟
  اگه نظرات مردم این شهر ذره ای براشون ارزش داشته باشه البته ! امیدوارم حداقل به این موضوع واقف باشند پولی که صرف این پروژه ها قراره بشه از جیب همین ملته و این پول رو میشه به مردم نیازمند اختصاص داد ، نه حیف و میل کردن و “حروم” کردن سرمایه ملی برای سمبل کردن پروژه ای ناقص که باید حتما حتما دهه فجر ! افتتاح بشه !!

  13

  0
 17. جواد گفت:

  در این سه سال تغییر کاربری فضای سبز نداشتیم !!!
  تمام مسیر گشائی سعی شده از باغات و زمینهای زراعی عبور کرده!!!حتی در احداث خیابان برق لامع از داخل باغ و با تخریب خانه تاریخی می خواستن مسیر گشائی بکنن!!خیابان ۶۰ متری دو کمال و پروژه های مشارکتی فهمیده مگه زمینهای تغییر کاربری داده شده نیستن!!… فقط هرکاری خواستن کردن لااقل به شعور مردم توهین نکنن

  0

  0
 18. افکاری- عارف (تبریزی ساکن ارومیه ) گفت:

  باسلام.اگر مسیر کامل بزرگراه دو کمال را در نقشه کامل شهری نشان دهید ممنون میشوم و اصولا با توجه به ماهیت سایت ازنقشه خیلی کم استفاده میکنید.اینجانب قبلا نیز در این مورد پیامی داشتم خدمت عزیزان . با تشکر

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo