شهردار تبریز از حمایت‌های زیرساختی شهرداری از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری در تبریز برای تبدیل بناهای قدیمی به مراکز گردشگری خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن  صادق نجفی  در نوزدهمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان  اظهار داشت: طی هفته های آتی شاهد افتتاح ترمینال تبریز خواهیم بود که به زودی  افتتاح می‌شود.

وی افزود: کلنگ‌زنی این پروژه از ۲۳ سال قبل آغاز شده بود که شهرداری تنها در دو سال گذشته حدود ۶۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده است.

نجفی اذعان داشت: با انبوه‌سازان برای اجرایی کردن یک هزار واحد مسکن در بافت فرسوده را قرارداد بسته‌ایم و با بخش شرکتی بنیاد مسکن نیز احداث یک هزار واحد مسکن در منطقه حاشیه‌نشین طالقانی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

شهردار تبریز از ارائه تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت برای ساماندهی بافت فرسوده خبر داد و افزود: در این زمینه با شرکت عمران و  شهرسازی برای اجرایی کردن ۵ هزار واحد تفاهم‌نامه منعقد کرده‌ایم.

این مسئول با اشاره به توافق صورت گرفته برای پروژه عظیم گلستان و عقد قرارداد با دو بانک خصوصی برای آغاز چندین پروژه بزرگ ابراز داشت: قصد ما جذب سرمایه‌های خارجی به ویژه ایرانیان خارج از کشور است.

وی از اجرای پروژه ۲۷ هکتاری در غرب تبریز، منطقه خلیل‌آباد خبر و توضیح داد: قبلا در این محل اتوبوس‌های شرکت واحد بدون لحاظ استانداردهای پدافند غیرعامل پارک می‌کردند و امروز یک مجموعه بزرگ رفاهی، تفریحی با یک هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان در وسعت ۸۶۰ هزار متر مربعی در حال اجرا است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار این پروژه موظف است برای اول سال ۲۰۱۸ پروژه را تمام کند؛ ضمن اینکه همه مراحل اجرایی آن مطابق با اصول مدرن و پیشرفته شهری انجام خواهد گرفت.

نجفی با بیان اینکه پروژه بعدی، احیای پارک بزرگ تبریز است که فراخوان بین‌المللی آن در ۱۵۰ هکتار انتشار یافته؛ ۱۴۳ هکتار از طرح را فضای باز و کمتر از ۷ درصد نیز فضاهای رفاهی، تفریحی، گردشگری، هتل، لوناپارک و … است، یادآور شد: سرمایه‌گذاری پروژه حدود یک هزار میلیارد و دارای ۵۶۰ هزار متر مربع زیربنا است.