با افتتاح موزه فرش عنوان شهر جهانی بافت فرش برای تبریز حفظ می‌شود/تبریز میزبان نشست آسیایی صنایع دستی در اردیبهشت ۹۵

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور:
با افتتاح موزه فرش عنوان شهر جهانی بافت فرش برای تبریز حفظ می‌شود/تبریز میزبان نشست آسیایی صنایع دستی در اردیبهشت ۹۵

تبریز مدرن: معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: با افتتاح موزه فرش و حراج جهانی فرش دستباف، عنوان بافت جهانی بافت فرش برای تبریز حفظ می‌شود.
به گزارش تبریز مدرن به نقل از شهریار، دکتر بهمن نامور مطلق امروز با حضور در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود: همانطوری که در جشن فرش همزمان با ۱۴ مهرماه سال ۹۴ در تبریز مطرح شد؛ عنوان شهر جهانی بافت فرش به مدت یکسال به تبریز تعلق یافته است و در صورتی که زیر ساخت‌های مورد نظر همچون موزه ملی فرش، بانک جهانی و بورس جهانی وجود نداشته باشد این عنوان پس گرفته می‌شود.
نامور مطلق ادامه داد: خوشبختانه با همراهی شهرداری تبریز اولین حراج  جهانی فرش سال آینده در تبریز اتفاق خواهد افتاد و بر اساس گفته‌های مدیرکل میراث فرهنگی استان موزه فرش پیشرفت قابل توجهی داشته است و درصورت همراهی سایر سازمان‌ها و شهرداری تبریز به زودی شاهد افتتاح این موزه خواهیم بود و امیدواریم این عنوان برای تبریز حفظ شود.
وی با اشاره به اهمیت رخدادهای جهانی یادآور شد: سال گذشته چند عنوان جهانی برای تبریز کسب شد که این عناوین می تواند تبریز را دوباره به جایگاه واقعی اش در سطح جهان بازگرداند و ما باید تلاش کنیم تا توجه جهانیان را به سمت تبریز جلب کنیم و از این عناوین جهانی به نحو احسن استفاده کنیم.
نامورمطلق همچنین گفت: اردیبشهت ۹۵ تبریز میزبان بزرگترین نشست آسیایی صنایع دستی خواهد بود که این رخداد جهانی می‌تواند پتانسیل‌های گردشگری تبریز را به  سران کشورهای آسیایی معرفی کند.
8
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴ پاسخ

 1. رضا 88 گفت:

  به نظرم باید فرش و کفش و شیرینی تبریز یک برند خاص داشته باشد

  22

  0
 2. آذری گفت:

  موزه فرش از نان شبم باسه مسولین واجب تر هستش
  تبریز رو فقط با برند فرشش تو دنیا می شناسن . هر دوستی که تشریف ببره به اروپا حتما یک مغزه ی فرش تبریز رو خواهد دید
  موزه فرش واجبه

  6

  0
 3. sehrama گفت:

  امیدوارم از این عناوین استفاده جهانی هم بشه و فقط کسب عنوان نباشه
  آقا پوپا لطفا یه گذارشی تهیه کن این یکسالی که تبریز پایتخت فرش دستبافت جهان بود چه مزایایی بر صنعت فرش تبریز داشت؟ چه استفاده ای شد؟ اصلا تاثیری در حد نامش داشت؟
  ممنون بخاطر زحماتت

  5

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo