تمجید جواد خیابانی از تبریز: مردم تبریز خودجوش خیر هستند

در برنامه دید در شب رشیدپور صورت گرفت:

تمجید جواد خیابانی از تبریز: مردم تبریز خودجوش خیر هستند

 

 جواد خیابانی مهمان برنامه صفر صفر با اجرای رضا رشید پور بود و حرف‌هایی تازه به زبان آورد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از آذرقلم، رشیدپور در این برنامه سوالات مختلفی از خیابانی پرسید. او درباره اشتباهاتش در گزارشگری گفت: «اشتباهاتی که من در گزارش هایم دارم را همه بچه های گزارشگر دارند. اشتباهات من نه کمتر، نه بیشتر از بقیه است. از اینکه مردم به اشتباهاتم می خندند کیف می‌کنم. خیلی از اشتباهاتم که در سایت ها آمده، درست نیست.»

خیابانی درباره یکی از سوژه های معروفش که البته در این یکی واقعا اشتباه نکرده بود، گفت: «در گزارش بازی استقلال و پرسپولیس، یک جوری گزارش بازی من را تدوین کرده بودند که انگار به محمد نصرتی گفته بودم کثافت ولی کلمه کثافت نبود و واژه «که انصافا» بود. به خاک مادرم از اینکه باعث خوشحالی و خنده مردم می شوم راضی ام. از اینکه جوک برایم می سازند ناراضی نیستم.»

رشیدپور از او درباره ثبت نامش برای نامزد شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی پرسید و به او گفت که ما مجری ها نباید وارد عرصه سیاست بشویم چون شهرت ما از جای دیگری آمده است. اما خیابانی در جواب گفت: «مگر بد است آدم دلش به خاطر شهر و مردمش بسوزد؟ من می توانستم و می توانم اتوبان تهران – کرج را دو طبقه کنم.

چرا از راه مجلس می شود میلیاردر و تیلیاردر شد، ولی نمی توان اتوبان دو طبقه ساخت؟ خیلی از فوتبالیست های دنیا رئیس فدراسیون فوتبال کشورشان هستند. آرنولد چه کاره شد؟ فرماندار. ریگان چه کاره بود؟ بازیگر بود. چرا من نه؟ چرا تو نه؟ یک گروهی از ورزشکاران رفتند در مجامع سیاسی خوب کار کردند، من چرا نتوانم؟»

رشیدپور به او گفت که قبول ندارد ورزشکاران و هنرمندان در عرصه سیاست موفق بوده اند که خیابانی گفت: «رسول خادم ماه بود. رسول خادم به شهر خدمت می کرد. سیاستمداران چرا می آیند توی ورزش؟ اگر یک فیلسوف، تار بزند گناه کرده؟ اگر یک تار زن، فیلسوف شود گناه کرده؟ یک گزارشگر گناه می کند برود نماینده مجلس شود؟»

رشیدپور در پاسخ به این سوالات گفت: «بله، گزارشگر گناه می کند اگر نماینده مجلس شود.» که خیابانی در جواب گفت: «کفشت را در بیاور بزن توی سرم!»
خیابانی ادامه داد: «من می توانم برای مردم کار کنم. من می خواستم در شهر خودم رستوران هایی راه بیندازم که هر کسی گشنه اش می شود برود غذا بخورد و کسی به او کاری نداشته باشد. سه نفر از آقایان دارایی شان آن قدر زیاد است که اگر ۲۰ میلیون خانواده داشته باشیم، این سه نفر می توانند به هر خانواده ایرانی ۱۰۰ میلیون تومان وام بدهند.

در تبریز گدا توی خیابان نمی بینی. چرا؟ مردم خودشان خود جوش این کار را می کنند. من که می توانم این کار را بکنم چرا نکنم؟ احساس می کنم می توانم در مجلس بروم و داد بزنم. حنجره اش را هم دارم. بگویم آقای رئیس جمهور این اتوبان تهران – کرج طرح ملی است.»

خیابانی همچنین درباره بعضی از اشتباهاتش مثل نشناختن منصور پورحیدری و اشتباه گفتن اسم برانکو ایوانکوویچ گفت: «من منصور پورحیدری را نمی شناسم؟ مگر گفتم اشتباه نمی کنم؟ آن روز اینترنت من قطع بود و نتوانستم قبل از بازی خبرها را چک کنم. اشتباه کردم. ببخشید. غلط کردم. بزنید من را. درباره کلمه ایرانکوویچ هم طنز ساختم. من حق ندارم طنز بسازم؟ به خدا اشتباه نکردم اسمش را که گفتم ایرانکوویچ.»

خیابانی درباره عادل فردوسی پور هم گفت: «من از عادل تست مجری گری گرفتم. ورود عادل فردوسی پور به تلویزیون با تست من بوده است. به عادل گفتم سعی نکن جواد خیابانی بشوی. سعی کن عادل فردوسی پور بشوی.» او در پایان گفت: «تا وقتی این حنجره هست، گزارشگر هستم.»

انتهای پیام/

13
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۲ پاسخ

 1. علیرضا گفت:

  صدا وسیما رسانه ملی ومتعلق به تمام اقشار وقومیتهاست رسانه جواد خیابانی وتبریزیها نیست که چطور بخاطر برنامه کودک صداتون دراومد اما یکی ازتون تعریف کرد رو سرتون حلوا حلوا میکنید

  3

  27
  • المان گفت:

   خفه

   17

   5
  • تورک گفت:

   فارس جماعت خیلی…………..

   19

   5
  • مهدی آیسان گفت:

   دوست عزیز توهین به همه ملتها بد هست مخصوصا در برنامه کودک که بیشترین اثر گذاری رو دارد. دوستانی که به اعتراض ما ترکها به فتیله نقد دارند نگاهی به آکادمی اسکار بیاندازند در جایی که کریس راک مجری برنامه چند پسر بچه آسیایی را به صحنه آورد و به شوخی گفت که اینها حسابدار هستند.
   با این جمله جامعه هنر آسیا بخصوص شرق آسیا تکان خورد و چنان اعتراضی کردند که آکادمی اسکار مجبور به عذرخواهی شد.
   ولی توهین به ملتها چنان در ایران نهادینه شده که نقدها به اعتراض ها هست نه به توهین ها

   21

   0
  • مجید تورکم گفت:

   مهران مدیری اسم سگش رو گذاشته بود کوروش داشتید نفله میشدید از بس فحش دادید در صفحه ی ایشون و در هر شبکه ای ناله ها که نکردید بحاطر یک اسم
   در ایران چنان توهین ها در شماها نهادینه شده که بجای اعتراض به اون توهین به خود اعتراض کننده ها اعتراض دارید
   ببینید کارتون به کچا کشیده دیگه………..

   6

   1
  • فاطمه گفت:

   برو پای منگلت که بد جور خماری بدبخت بیچاره

   3

   1
  • Şəkur گفت:

   دوست عزیز با نفرت از همدیگه به جایی نحواهیم رسید ..اینی که میفرمایید ضعف همه ایرانیاست و مختص تورکها نیست بیشتر مایلیم تعریف بشنویم تا انتقاد

   1

   0
 2. Arazli گفت:

  بو رشیدپور اصلین دانیبدی او بیزدن دییر، فتیله چی دی . او برنامه گرک تحریم اولا

  9

  7
  • ناشناس گفت:

   نیه بو سوزی دیسن؟ دید در شب ده فیتیله لره گتیمیشده توضیح ایستیرده. و برنامه لرینین هامیسیندا همشه تبریزدن و تورک لردن دیفاع الر

   4

   2
  • Şəkur گفت:

   قارداش آیریلیقدان بیر شی چیخماز.. ائله کافی دی بیری بیر اشتباه ائلیه تورکلرین چوخی اونو یامانیب قویولار کنارا

   0

   0
 3. اردبیلی گفت:

  ما که اصلا تلویزیون ایران رو نمیبینیم! انتنش رو کندیم انداختیم دور! اصلا خیلی به ندرت تلویزیون نگاه میکنیم به جز اخبار شبکه های بین المللی!
  به نظرم واقعا و به دور از شوخی برنامه های تلویزیون اصلا جذاب نیستن و در اکثر موارد مخصوصا سریالهاش عادت های بد رو بین مردم و اکثرا قشر جوان ترویج میدن!
  واقعا مردم مثلا ۱۰۰ قسمت فلان سریال بی محتوا رو هر روز تماشا میکنن یعنی چی ! من حساب کردم اگه هر روز به جای این همه تماشای تلویزیون مردم ایران یه مهارتی فرا بگیرن بعد از مدت کوتاهی تو اون رشته متخصص میشن!
  تو کشورهای پیشرفته هر قشری شبکه تلویزیونی و برنامه های تخصصی خودش رو داره و این باعث جلوگیری از هدر رفت وقت میشه!

  در مورد توهین به قومیتها هم اینو بگم که بهترین ترفند برای خنثی کردن این قبیل هتاکی ها بی تفاوتی اذربایجان به این جور موارده! اگه اونها عقل و شعور درست و حسابی داشتن که به ما توهین نمیکردن! وقتی توهین میکنن یعنی شعور ندارن و اعتراض و زدنشون اونها رو برعکس سرتق میکنه! ما ترکها باید در بعضی از روشهامون تغییرات اساسی ایجاد کنیم ! الکی انرژیمون رو هدر ندیم !یعنی علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!اونجور هتاکی ها هم به خودی خود و اتوماتیک وار حل خواهد شد!

  7

  4
  • مجید تورکم گفت:

   جواب ندادن به توهین یک نفر که کارش توهین هست نه یکبار نه دوبار نه…….
   باعث پر رو شدن بیش از حد انها میشه
   اعتراض حق هر انسانی هست و در قانون اساسی هم تایید شده هست ولی اینکه چرا اعتراضات ساده رو خشن حواب میدن بازم باید بگم سرمنشا چون یکی هست!

   4

   3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo