مرحله دوم گزارش مجموعه تجاری تفریحی هشت بهشت /گزارشی از پیشرفت ۴۰ درصدی هشت بهشت

مجتمع تجاری و تفریحی هشت بهشت تبریز با زیر بنای ۲۰۰ هزار متر مربع متحول کننده  غرب تبریز

۲۱۲q13

معرفی پروژه :

 

مرکز تجاری تفریحی هشت بهشت تبریز در زمینی به مساحت ۴۲۰۰۰ متر مربع در شاهراه اصلی تبریز، خیابان آزادی نبش کوی فیروز در حال احداث می باشد.

با توجه به اینکه امروزه مردم دنیا برای خرید به طبقات همکف تمایل زیادی دارند، مرکز بزرگ بزرگ تجاری و تفریحی هشت بهشت تبریز از نظر تعداد طبقات و تراکم علیرغم تامین پارکینگ و کاربریهای عمومی در۶ طبقه سازه ای (۲ طبقه زیرزمین و ۴ طبقه از همکف)و در زیر بنایی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع طوری طراحی گردیده که در شان و منزلت شهر اولین ها بوده و با مد نظر قراردادن جمیع جهات به عنوان المان شهر و مرکز تجاری مدرن و عظیم با آخرین استاندارد های روز خواهد بود.

 

این مرکز تجاری به گونه ای طراحی شده است که تمام خصوصیات و ویژگی های مهم برای تبدیل شدن به یک الگوی مناسب در ابعاد گوناگون را دارا می باشد. از جمله امکانات این مجتمع می توان به شهربازی ، مرکز خرید ، هایپرمارکت ، باغ ایرانی و پارکینگ طبقاتی اشاره نمود. این پروژه به گونه ای طراحی گردیده که از نظر تجاری و تفریحی برای عموم مردم جذابیت های لازم  را فراهم آورده است.جالب است بدانید این مجنمع بزرگ با استانداردهای کارفور فرانسه که با در اختیار داشتن ۱٫۴۵۲ شعبه هایپرمارکت، مالک بزرگترین شبکه هایپرمارکت‌های زنجیره‌ای در جهان می‌باشد طراحی شده و در حال ساخت میباشد .در ساخت این مرکز اصول روانی و بصری محیط به دقت آنالیز شده و خریدار در محیطی آرامش بخش و معابری مهندسی شده به خرید وتفریح خواهد پرداخت.

 

زیر زمین ۲:

پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر ۱۲۰۰ خودرو / شوتینگ / تاسیسات پروژه هشت بهشت تبریز در ۴ طبقه ساخته شده و طبقه دوم آن مجهز به آسانسور و رمپ برقی جهت هدایت مراجعین محترم به طبقه همکف و سایر قسمت های مجتمع می باشد.

این بخش از بنا مساحتی بالغ بر ۳۵ هزار متر مربع را شامل می گردد. در این طبقه علاوه بر کاربری پارکینگ عمومی، قسمت مجزایی نیز برای پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری اداری پروژه در نظر گرفته شده است.

موتور خانه، بخش نگه داری، تجهیز و تعمیرات وسایل برقی مورد استفاده در پروژه در این طبقه قرار گرفته و علاوه بر آن واحد شوتینگ زباله نیز با تجهیزات کامل در این بخش از بنا قرار دارد.

 

 

زیر زمین ۱ :

پارکینگ عمومی با ظرفیتی بالغ بر ۶۰۰ خودرو / پارکینگ اختصاصی واحد های تجاری / پارکینگ اختصاصی معلولین و جانبازان / انباری در طبقه زیر زمین اول پروژه که فضایی بالغ بر ۳۵ هزار متر مربع را شامل می شود علاوه بر آسانسور عمومی و پله برقی جهت دسترسی آسان به سایر طبقات، آسانسور مخصوص جانبازان و معلولین نیز در نظر گرفته شده است. علاوه بر این اختصاص پارکینگ جداگانه برای معلولین و جانبازان از دیگر پیش بینی های در نظر گرفته شده در این طرح است.

پارکینگ عمومی، انباری جهت شارژ روزانه کالا در فضایی بالغ بر ۱۲ هزار متر مربع و اختصاص پارکینگ جدا گانه و مستقل برای واحد های تجاری مجتمع از دیگر ویژگی های طرح به شمار می رود.

 

همکف:

واحد های تجاری در متراژ های ۳۰ تا ۸۰۰ متر مربع / هایپرمارکت عظیم در ۱۲۰۰۰ متر مربع/ باغ ایرانی مفرح و رستوران سنتی در مرکز این مجموعه در ۶۰۰۰ متر مربع هشت بهشت تبریز پروژه ای است با طراحی بی نظیر، با زیر بنایی بالغ بر ۱۷۰ هزار متر مربع که بر اساس آخرین طراحی های روز اروپا انجام گرفته است. طبقه همکف این پروژه با تلفیقی هنرمندانه از سنت و مدرنیته و با رویکرد احیای بافت تاریخی و سنتی بنا در قالب موزه آسیاب آبی، نمایشگاه آثار هنر دستی مردم آذربایجان و تبریز از بخشهای اصلی مجتمع بوده و با چشم اندازی زیبا و رویایی، تداعی گر باغ بهشت ایرانی خواهد بود. در این بخش از طرح واحد های تجاری درون بنا با مشاعات بالای ۵ متر و ارتفاع بالای ۸ متر قرار داشته، همگی جز مدرنترین واحد های تجاری روز دنیا محسوب شده و در ساخت، چینش و طراحی آنها برخوردار بودن از نور طبیعی و مصرف کم انرژی برا تامین روشنایی و استاندارد های لازم در خصوص طول دهنه مناسب برای تمام واحد ها کاملا رعایت گردیده است. واحد های تجاری مجتمع با متراژ های ۲۵ – ۸۰۰ متر همگی دارای بالکن بوده و نقطه ثقل مجتمع را تشکیل می دهند.

طبقه اول:

شهربازی سرپوشیده در ۸۰۰۰ متر مربع برای تمتم سنین / واحد های اداری و تجاری / فست فود و کافی شاپ / فضای نمایشگاهی / محل نگهداری کودکان نیم طبقه اول: تالار های پذیرایی مدرن و مجزا با امکانات و تجهیزات پیشرفته با چشم اندازی زیبا و ورودی و پارکینگ اختصاصی در ظرفیتهای ۳۰۰ و ۷۰۰ نفر پروژه هشت بهشت تبریز با تراکم سنجی مناسب و با در نظر گرفتن ایستگاه جهت سوار شدن و پیاده شدن مسافران از طریق تاکسی و مجاورت با ایستگاه مترو چهارراه لاله تجربه خریدی لذت بخش و به دور از مشکلات ترافیکی را برای مردم برنامه ریزی کرده است.

دو بلوک شمالی و جنوبی این طبقه توسط رینگ شیشه ای زیبایی با یکدیگر ارتباط داشته و چشم انداز آن را باغ ایرانی با فضای کاملا سنتی و آرامش بخش تشکیل می دهد. در طبقه اول مجتمع مهدکودک با تمامی امکانات سر گرمی و بازی جهت نگهداری و پرورش خلاقیت کودکان و آرامش خیال والدین در نظر گرفته شده است تا زمینه ی تسهیل خرید با خیالی آسوده برای والدین به خوبی فراهم گردد.

دفتر مدیریت و پرسنل هشت بهشت در طبقه اول بنا قرار داشته و علاوه بر اینها ، سالن آمفی تاتر آن یاد بودی است از ارج هنر نمایش در تبریز و محلی برای گرد آمدن هنرمندان و علاقمندان به هنر نمایش در تبریز.

طبقه دوم:

هشت بهشت تبریز پروژه ای است با بیشترین وسعت و کمترین طبقات، سعی مدیران این پروژه بر این است تا رفاه زندگی برای آرامش بیشتر همشهریان با کم کردن طبقات و در بستر زندگی بگسترانند. آرامش این نوع از معماری در باور مردم ناشی از حس درونی و اثری اثبات شده است و رعایت آن به پاس زنده کردن معماری سنتی شهر تبریز و گره زدن حضور مردم تبریز در این پروژه با حسی بر خواسته از فرهنگ و سنت ایرانی صورت پذیرفته است. در طبقه دوم و فوقانی مجتمع سه سالن و تالار مجزا برای برگزاری مراسم یادبود های مردم در نظر گرفته شده است این تالار ها با ظرفیت متفاوت ۳۰۰ تا ۷۰۰ نفر بوده و برای دسترسی به این سالن ها آسانسور و پارکینگ مجزا پیش بینی شده است تا مهمانان و برگزار کنندگان در این تالار ها بدون تماس با سایر بخش های مجتمع به اجرای مراسم خود بپردازند.

 

 

 

مشخصات مرکز بزرگ تجاری تفریحی هشت بهشت تبریز

 

۱- هایپر مارکت مدرن به وسعت ۱۲۰۰۰ متر مربع

 

سالن هایپرمارکت مدرن و وسیع پروژه با مساحت ۱۲ هزار متر مربع در این بخش از مجتمع طراحی شده است. این سالن این سالن با امکاناتی مجهز و مدرن و سیستم تهویه طبیعی و با برخورداری از نور کاملا طبیعی و سقف های شیشه ای مدرن از بزرگترین سالن های هایپرمارکت در شمالغرب کشور محسوب می شود.

در هایپرمارکت هشت بهشت واحد نانوایی برای پخت انواع نان، واحد قنادی برای تهیه انواع شیرینی نیز پیش بینی شده است. دسترسی به این سالن با توجه به پارکینگ بزرگ پروژه که گنجایش بیش از دو هزار خودرو را دارد از سه طریق مجزا ی خیابان آزادی، خیابان دکتر قریب (کوی فیروز)، خیابان امیر کبیر امکان پذیر خواهد بود.

 

 

 

۲- واحدهای تجاری به تعداد ۲۰۰ واحد تجاری با متراژهای ۲۵-۸۰۰ متر مربع

 

و واحدهای اداری با طراحی منحصر بفرد با متراژهای ۱۰۰-۳۰۰ مترمربع

 

۳- شهربازی سرپوشیده با بیش از ۸۰۰۰ مترمربع (بزرگترین شهربازی سرپوشیده شمالغرب کشور)

 

شهر بازی مجتمع واقع در طبقه اول بنا با متراژ ۸۰۰۰ متر مربع در نوع خود، هم از نظر وسعت و هم از نظر امکانات در نظر گرفته شده، در ان بی نظیر یا کم نظیر است. مسقف بودن این سالن با توجه به سردسیر بودن منطقه آذربایجان و تبریز امکان بهره مندی از این سالن را برای طول سال فراهم فراهم گردیده است. در این سالن امکان بازی و سرگرمی برای تمامی سنین و خانواده ها با سود جستن از تجهیزات روز ورزشی دنیا نظیر سالن بولینگ، سینمای سه بعدی و سایر امکانات متناسب با فرهنگ مردم ایران فراهم گردیده است. فود کورد های متنوع شامل کافی شاپ ها و فست فود ها با ۲۴۰۰ متر مربع زیربنا در طبقه اول مجتمع قرار دارد تا ذایقه مشتریان خود را به خاطره خوش حضور در این مجتمع گره بزنند و لحظاتی متفاوت برای آنها رقم بزنند.

 

 

 

۴- موزه ، فضای نمایشگاهی و صنایع دستی بیش از ۲۰۰۰ متر مربع

 

 

 

۵- رستوران سنتی و باغ ایرانی نزدیک به ۶۰۰۰ مترمربع

 

اختصاص فضایی وسیع و دلگشا در جلوی واحد های تجاری برای رفع خستگی مشتریان با در نظر گرفتن کافی شاپ و سایر امکانات رفاهی از موارد در نظر گرفته شده برای این بخش است. برای ارتباط برند شمالی و جنوبی پروژه رینگ شیشه ای بسیار زیبایی طراحی گردیده است که هنگام عبور از آن، چشم انداز این پل را باغ ایرانی با آب نمای زیبا و با ویژگی معماری سنتی تشکیل می دهد.

 

باغ ایرانی پروژه که بالغ بر ۶ هزار متر مربع وسعت دارد ۴ ساختمان را که همگی قدمتی تاریخی داشته و قبلا از آنها به عنوان انباری و سالامبورسازی استفاده می شده، در خود جا داده است. این ساختمان ها با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و با اختصاص هزینه ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان توسط مدیریت پروژه به طرز زیبایی احیا گردیده و از آنها به عنوان فضای نمایشگاهی – موزه و رستوران سنتی مجتمع با گنجایش حدود ۷۰۰ نفر استفاده خواهد شد.

 

 

 

 

 

۶– تالارهای پذیرایی با چشم اندازی زیبا با ظرفیت های ( ۳۰۰ و ۷۰۰ نفری)

 

 

 

۷- فودکورتهای متنوع شامل کافی شاپها و فست فودها نزدیک به ۲۴۰۰ متر مربع

 

 

 

 

 

۸- پارکینگ رایگان برای رفاه مشتریان به ظرفیت ۲۰۰۰ خودرو

 

 

 

و سایر کاربریها : آمفی تئاتر- محل نگهداری کودکان به صورت رایگان و….

 

 

مساحت زمین پروژه: ۴۱۴۴۶ مترمربع

مساحت زیربنا: ۲۰۰ هزار مترمربع

تعداد طبقات : ۶ طبقه سازه ای

کارفرما: شرکت فروشگاههای نجم خاورمیانه

سال شروع پروژه: ۱۳۹۰

کاربری پروژه: تجاری، خدماتی، رفاهی ، تفریحی

 

 

IMG_0603

 

IMG_0608 IMG_0609 IMG_0610 IMG_0611

جهت مشاهده تصاویر معماری پروژه هشت بهشت بر روی لینک زیر کلیک نمائید تصاویر معماری پروژه 

22
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۲ پاسخ

 1. رضا 88 گفت:

  پویا طبقه چندم رسیدند

  1

  0
 2. تبریزلی گفت:

  لطفا آقا پویا از منطقه ۸ هم گذارش پیگیری تهیه کنید .
  وعده ی یک کاروانسرا با یک حمام در یکی از درب های تاریخی منطقه ۸ داده شده با ۲ خانه ی قدیمی
  و احیا مغازه سنگی و پاساژ سابق
  لطفا پیگیر باشین ببینیم درست بوده وعده هایی که باسه ۲۰۱۸ داده شده .

  7

  0
 3. ata گفت:

  یکی از نکات مثبتی که داره تخریب نکردن اون خونه ی تاریخی و نگه داشتنش تو وسط مجموعه است.

  7

  1
  • جانا گفت:

   البته به بدترین شکل ممکن باعدم رعایت حریم و اختصاص کاربری نامناسب و طراحی داخلی افتضاح و بازاری پسند

   0

   0
 4. امیر گفت:

  پویا جان از نگین خاوران چه خبر؟
  متوقف شده یا دارند ادامه می دهند؟

  4

  0
 5. ناشناس گفت:

  سلام
  چند درصد پیشرفت داشته و کی تموم میشه بالاخره؟؟

  0

  2
 6. Mammad گفت:

  من به شخصه مخالف این مجتمع ها هستم ( در این شرایط اقتصادی کشور )
  این مجتمع ها یعنی تقسیم نا عادلانه شغلی( ارباب و برده )
  الان یک جوان با سرمایه کم چطور میتونه تو این مکان ها مغازه داری کنه ! که به ناچار باید با حقوق کم کارگری اون فرد سرمایه دارو بکنه
  این متجمع های کمر مغازه دار های کوچک رو داره میشکنه بر فرض مثال اگه هشت بهشت افتتاح بشه سوپر مارکتی های یا مغازه دار های دیگه اون منطقه باید چیکار کنند
  الان فروشگاه های کوروش عامل ورشکستگی بسیاری از بقالی ها شده

  7

  15
 7. ایضا گفت:

  سلام
  به نظر بنده زیاد پروژه ی بزرگی نیست …. من خودم چن وقته مشهد هستم …. الان دارن یه مشهد مال میزنن که خودش به اندازه یک شهره

  1

  19
  • امیر گفت:

   مشهد مال متوقف شده همراه با پدیده

   5

   0
  • مجید گفت:

   بنظر من خیلی هم پروژه بزرگ و صدالبته مناسبیه. هیچ نیازی نبود ک بیان بجای ۲۰۰ هزار متر ۵۰۰ هزار متر کار کنن. میشه مثل اون هتل ۱۰۵ طبقه پیونگ یانگ ک چون مسافر نداره بی مصرف ترین هتل جهان شده!!! مشهدیا در کل دوستداره تو هر زمینه ای …. قضیه رو در بیارن بگن واسه ما بزرگتره .

   4

   0
  • Saied TBZ گفت:

   اره زیاد بزرگ نیست. فقط ۴ برابر لاله پارکه

   3

   0
  • Alireza shamsi گفت:

   به ما چه مهم نیست که اونجا بزرگ یا کوچیک ما در مورد پروژه های خودمون صحبت میکنیم ما حسود نیستیم انشا الله از اون بزرگترش و تو مشهد بسازن قیمت زمین رو هم در نظر بگیرید و موقعیت مکانی اینجا با مشهد مال رو هم مقایسه کنید ببینید کدوم در دسترس تر هست اگه هشت بهشت رو تو الوار یا جاده صوفیان میساختن میشد بزرگش رو ساخت اما غیر قابل استفاده میموند

   3

   0
 8. Ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقا پویا …
  این اواخر این پروژه پیشرفت چشمگیری داشته …. کاش از اون روزای اول با این سرعت پیش می رفتن اون وقت الان افتتاح می شد. حیف این همه سال که درجا میزدند …
  آقا پویا مجمع تجاری اطلس کی قراره افتتاح بشه ؟ انجوری که این اواخر مشخصه خیلی کم مونده برای افتتاحش … اگه زمان دقیق می دونین بگین …
  ستاره باران قبل عید صحبت هاش بود که بعد ۱۳ بدر تا اواخر فروردین افتتاح بشه در این مورد هم خبری دارین ؟
  اگه جواب بدین خیلی محبت می کنید …

  1

  0
 9. رضا گفت:

  آقا پویا توی اولای جاده مایان یه شهرک زده شده تقریبا ۱۸ ساله به اسم شهرک مبل و خودرو و شهرک صنفی صنعتی مایان و تقریبا این ۶ سال اخیر یکم بر تعداد ساخت و ساز ها افزوده شده ولی چون شهرداری هیچ گونه همکاری ای در خصوص برق این شهرک انجام نمیده هزینه های میلیاردی ای در اونجا داره تلف میشه از شهرداری آقای نوین همه شهردارا یه چند بار اومدن اونجارودیدن حتی آقای نجفی سال پیش نه سال قبلش اومد گفت تا دو ماه برق رو میدیم ولی الان دو سال رد شده . لطفا یه گزارشم از اونجا تهیه بفرمایید . با تشکر از آقا پویای گل که به همه کامنتا جواب میدن .

  4

  0
 10. amir گفت:

  طراحی بیرونش و نما بسیار زشت و زننده هست. در کنار ساختمان‌های قدیم دانشگاه هنر این نما‌های درهم و ناهماهنگ را ساختند گریه آور هست.

  نگاهی‌ به پروژه‌های منوفاکتورا (manufaktura) در شهر لدز لهستان بیاندازید که یکی‌ از دوستان تو یک سایت دیگر گذاشتند. معماریش شبیه به ساختمان دانشگاه هنر هست ولی‌ درونش مدرن هستش. یا اگر هم مدرن می‌ساختند، مانند ایستینیه پارک استانبول میساختن (istinye park)

  manufaktura:
  http://en.apsysgroup.com/wp-content/uploads/2014/06/DSCF4529.jpg

  http://www.en.rotwl.pl/resources/zdjecia/thumbs/800/800imgp2387.jpg

  https://rdnv.me/images/2015/10/manufaktura-lodz.jpg

  http://l7.alamy.com/zooms/f4ff6cc4c94b499c9211e25e30f4befe/manufaktura-shopping-centre-in-ldz-poland-dkg1ej.jpg

  http://c8.alamy.com/comp/B4FK96/interior-of-manufaktura-the-largest-shopping-centre-in-lodz-poland-B4FK96.jpg

  پویا جان خواهش می‌کنم یه نوشته در برای این تو سایت بگذارید که شاید مردم ببینند و کمی‌ دیدگاهشون نسبت به برخی‌ از پروژه‌های تبریز دگرگون بشه و الگو برداری کنند

  3

  4
 11. امیر گفت:

  پویا جان خسته نباشی
  درباره عتیق هم لطفا مطلب بذار چون از جزئیات پروژه تا حالا اطلاعاتی داده نشده.

  0

  0
 12. ناشناس گفت:

  Gooood

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo