همزمان با بهار ۹۵؛ تبریز لاله باران شد/ گونه های مختلف گل لاله جلوه ای رنگین به شهر بخشید

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از رویش و گلدهی نخستین دسته از لاله های کاشته شده در سطح تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، مهندس محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: کاشت ۲ میلیون پیاز لاله، بهار ۹۵ را به یکی از دوره‌های درخشان و خاطرانگیز گلکاری و توسعه فضاهای سبز زینتی در شهر تبریز تبدیل خواهد کرد .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بخشی از پیاز لاله های کاشته شده در سطح تبریز از دل خاک سر بر آورده اند، گفت: رنگ های مختلفی از گلهای لاله در گونه های متفاوت ، در جای جای تبریز طرح و نقش جدیدی را رقم زده اند.

مهندس حسن زاده ادامه داد: سال گذشته کاشت پیاز لاله تنها در پارک ائل گلی معطوف شده بود ولی امسال در تمامی میادین اصلی و پارکهای بزرگ شهر و به طور کلی در تمام مناطق سطح تبریز پیاز گلهای رنگین و متنوع لاله کاشته شده است.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز تصریح کرد: هم اکنون شهروندان گرامی می توانند جلوه هایی بی نظیر از این زیبایی را در قسمت هایی از شهر مثل محوطه موزه تاریخی قاجار، میدان شهدا، میدان ساعت، محوطه ساختمان شهرداری تبریز، کمربندی میانی و…مشاهده کنند.


وی هدف از لاله کاری را تلاش در راستای توسعه فضای سبز زینتی در تبریز عنوان کرده و افزود: سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با کاهش کاشت گلهای فصلی با صرف هزینه های بالا سعی دارد کیفیت گلهای کاشته شده را بالا ببرد.


مهندس حسن زاده یادآور شد: با صرفه جویی در بخش هایی از این دست، امسال حجم وسیعی از گلهای لاله در تبریز رخ نمایی خواهد کرد.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با بیان اینکه قصد داریم تبریز را به عنوان شهر لاله ها معرفی کنیم، تصریح کرد: هوای تبریز برای رشد و حیات گل لاله بسیار مناسب است و از سوی دیگر می توانیم هزینه های بالای خرید و کاشت گلی مثل شب بو را از این طریق در تبریز کاهش دهیم.


وی ادامه داد: شهرداری تبریز تمهیدات ویژه‌ای را در هر دو حوزه فضای سبز درختی، زینتی و اجرای گلکاری‌های گسترده در برنامه‌های فضای سبز سال ۹۵ مد نظر قرار داده است .

16
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. تبریزلی گفت:

  خیلی زیبا هستن
  به امید روزی که یک باغ گل زیبا رو تبریز داشته باشه هم از لحاظ آب و هوا و ظرفیت که داره لایق همچین باغی هستش

  5

  0
 2. مجید تورکم گفت:

  تنها مورد مثبت سازمان زیبا سازی
  والسلام

  1

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo