به زودی محقق میگردد: راه اندازی اتوبوس برقی بین میدان شهداء تا میدان شهید فهمیده

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز از انتخاب پیمانکار برای احداث جایگاه های شارژ اتوبوس های برقی تبریز و راه اندازی این اتوبوس ها در مسیر میدان شهداء تا میدان شهید فهمیده خبر داد.

 image_news_44606

به گزارش تبریزمدرن ، شمس الله فیروزیان دوشنبه با اعلام این خبر گفت: با توجه به راه اندازی اتوبوس های شارژ برقی در مسیر خیابان عباسی حد فاصل میدان شهداء تا میدان شهید فهمیده، این شرکت اقدام به درخواست حق انشعاب برق جایگاه های شارژ این اتوبوس ها در محل پارکینک، مجتمع تعمیرگاهی و همچنین مبادی مورد نظر در میادین  شهداء و شهید فهمیده با برق در خواستی ۱۸۰ کیلو واتی شده بود.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با همکاری شرکت توزیع نیروی برق تبریز، مطالعات میدانی و طرح اولیه بصورت کارشناسی انجام یافته و از طریق سامانه پروژه های نیرو رسانی  پیمانکار با رعایت مسائل فنی و اقل قیمت پیشنهادی انتخاب و پروژه مذکور در روزهای آتی آغاز خواهد شد که شامل نصب تابلو برق، حفاری، کابل گذاری، احداث محل پست برق و احداث جایگاه شارژ اتوبوس ها و جزء زیرساخت های اصلی راه اندازی اتوبوس های برقی است.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب در اجرای سیاست های کلی محیط زیست مبنی بر توسعه حمل ونقل عمومی سبز وغیر فسیلی و افزایش حمل ونقل همگانی در کلانشهرها افزود: شرکت واحد اتوبوسرانی افتخار دارد در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل توانسته این مهم را عملیاتی کند و امیدواریم در سه ماه اول سال جاری با راه اندازی ۲۰ دستگاه از اتوبوس های مذکور به باشگاه جهانی حمل و نقل عمومی سبز بپیوندیم.

فیروزیان تصریح کرد: توجه به مقوله های زیست محیطی باهمکاری و هماهنگی های بین بخشی و فرابخشی از اولویت های کاری در کنار خدمات رسانی مستمرو روزمره شرکت واحد اتوبوسرانی است که راه اندازی اتوبوس های شارژ برقی برای اولین بار در کشور نیز در همین راستا صورت می گیرد.

مدیرعامل اتوبوسرانی تبریز و حومه با بیان اینکه اتوبوس های الکتریکی پدیده ای نو در کاهش آلودگی هوا هستند، گفت: این در حالی است که اتوبوس های دیزلی سهم مهمی در افزایش آلودگی کلانشهرها دارند و استفاده از اتوبوس های برقی کاری نو در دنیا به شمار می رود و رویکرد بسیار جدی در کلان شهرهای بزرگ و آلوده دنیا،  جایگزینی اتوبوس های الکتریکی به جای اتوبوسهای گازوئیلی است.

17
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. بابک گفت:

  قره توستی ورن اتو لارین هامیسی برقی اولا اصلا آلودلیخ اولماز

  6

  0
 2. Hamed گفت:

  خوبه
  انشاالله در تمامی مسیرها عملیاتی بشه

  7

  0
 3. Şəkur گفت:

  Bəh Bəh Yaşasın …Təmiz Havaya Çalışan Əllər Var Olsun

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo