HIP-9369-150210 car park image

اولین مرکز فوق تخصصی ارزیابی و تشخیص صرع موسوم به L.T.M در شمال غرب کشور امروز با حضور مسوولان دانشگاه علوم پزشکی و تعداد کثیری از اساتید، کارشناسان، دانشحویان و مدیران این مجموعه در مرکز آموزشی و درمانی رازی تبریز مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش تبریز مدرن ، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین افتتاح این مرکز مدرن با اشاره به اینکه موظف هستیم در راستای حل مشکلات بیماران حرکت نماییم گفت:زمانی که راه های جدید علمی برای معالجه بیماران یافت می گردد دل بسیاری از آنها شاد شده و خستگی کار از تنمان در می آید و لذا تجهیز مراکز درمانی متعدد می تواند موجبات نشاط اجتماعی را نیز فراهم آورد.

محمدحسین صومی افزود:کسانی که در گذشته می بایست در مراکز درمانی حضور یافته و به تداوی بیماران می پرداختند متاسفانه در سایه بی تدبیری برخی ها، در شهرها و مناطق دیگر به خدمت پرداختند که تامل برانگیز بود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود از ایجاد طرحی نو خبر داد که در آن تعداد ۲۰۰ نفر از بیماران روانی بیمارستان رازی به یک آسایشگاه دیگر منتقل خواهند گردید و اضافه کرد:در راستای توسعه این مرکز آموزشی و درمانی، ۳ بخش دیگر افزوده خواهد شد زیرا در مدت زمان اخیر، رازی از چنان توسعه ای برخوردار نبوده است.

صومی همچنین راه اندازی و احداث بیمارستان های مدرن و مجهز را یک اصل مهم در جامعه امروز قلمداد کرد و گفت:برای ساخت بیمارستان مجهز ۸۰۰ تختخوابی با کره ای ها به تفاهم رسیده ایم و آنها متعهد شده اند تا در ۴ سال آینده، حدود یک هزار و ۸۰۰تختخواب در قالب بیمارستان های جدید به درمان هموطنان دچار اختلال های روانی بپردازند.

IMG_20160519_120654

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ذکر این نکته که طرح تحول نظام سلامت نتایج میمونی داشته است تاکید کرد:روند رو به رشد در بیمارستان رازی را رضایت بخش ارزیابی می کنم و لذا حدود ۲۶۰ هزار مترمربع فضای درمانی تخصصی در حال احداث می باشد تا در آذرماه سال آینده به مناسبت ۷ دهه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی، بهره برداری از آنها تحقق یابد.

در این مراسم همچنین، آرش محققی رییس بیمارستان رازی تبریز طی اظهاراتی کوتاه از حمایت های دستگاه های متولی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز قدردانی نمود که در راستای تامین بودجه لازم جهت توسعه، تجهیز و خدمات رسانی این مرکز آموزشی و درمانی نهایت همکاری را به عمل آورده اند به طوری که در دولت تدبیر و امید، بیمارستان رازی تا حدودی از مشکلات مالی فاصله گرفته است.

شایان ذکر است به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، علاوه بر راه اندازی ۲ دستگاه تشخیص بیماری صرع در بیمارستان رازی و همین تعداد در بیمارستان کودکان، در آینده نزدیک تعداد این تجهیزات مدرن به ۶ دستگاه رسیده و امر تشخیص و ارزیابی بیماران مصروع تسهیل گردد.

خبرنگار: شهرام صادق زاده