نشست تخصصی اساتید مهندسی ترافیک دانشگاه پلی تکنیک میلان معاونین حمل ونقل شهرداری تبریز/تاکید بر فرد محوری به جای خودرو محوری معابر شهر

jalase itly.JPG

 به همت معاونت حمل و نقل شهرداری تبریز، نشست تخصصی اساتید مهندسی ترافیک دانشگاه پلی تکنیک میلان با کارشناسان و معاونین حمل ونقل شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از معاونت حمل ونقل و ترافیک، این نشست با موضوع بحث و تبادل نظر در باره وضع موجود ترافیکی شهر تبریز و مسائل و مشکلات مربوطه تشکیل یافت و مواردی نظیر پارک حاشیه ای، پارکینگ، سیستم های حمل ونقل عمومی، مسیر دوچرخه، مدیریت کالا و باردورن شهری و نحوه باراندازی و بارگیری، زمان و نحوه تردد خودروهای سنگین در سطح شهر و تراکم شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فدریکو پارولوتو،  استاد مهندسی ترافیک و طراحی شهری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان گفت: حمل‌و‌نقل مدرن امروز، به سمت یک «جریان بدون خودرو» در حال حرکت است و در این راستا تسهیل تردد دوچرخه و عابرین پیاده و تامین ایمنی و رفاه آنان باید در اولویت برنامه ریزی شهری باشد.

دیوید بوازی از دیگر اساتید حاضر در این نشست نیز، معتقد بود شناخت کامل شهر و بررسی زوایای پیدا و پنهان و مشکل ساز در وضعیت ترافیکی، اولین قدم در راستای بهبود وضعیت ترافیکی یک شهر و اولین قدم برای کاهش اثرات سوء ترافیک و ایجاد نشاط اجتماعی در شهر است.

در ادامه جلسه، مدیر مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل ونقل و دیگر کارشناسان، با طرح سوالات و دریافت پیشنهادات و نظرات متخصصین دانشگاه پلی تکنیک میلان توانستند قدم های نخست و علمی جهت تنظیم تفاهم نامه همکاری در افق تبریز ۲۰۱۸ بردارند.

گفتنی است متخصصان و اساتید ترافیک دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا، به دعوت معاونت حمل و نقل شهرداری تبریز و در راستای طراحی ترافیکی شهرتبریز و استقبال تبریز ۲۰۱۸ از میهمانان و استفاده از تجارب و نظرات این متخصصین، در تبریز حضور داشتند.

9
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. Riza turk گفت:

    Məncə aqay fredriko ozun yorur.bizimkilərdən heusad çixmaz…..

    1

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo