سالن‌های سینمای غیرقابل‌تحمل تبریز

شهرام شهنازیان

 در روزهای گذشته خبر جوایز فیلم فروشنده اصغر فرهادی موجب شادی بسیاری از هم‌میهنمان شد.

۹۹

گویا امسال، سالی است که روزهای خوشی در سینما خواهیم داشت. امسال فروش فیلم‌ها در نوروز هم بسیار خوب بود و وضعیت کلی سینما، جانی دوباره گرفته است. اما در کنار این‌همه اخبار خوب بیاید نگاهی به وضعیت چند سالن سینمای تبریز بیندازیم.

به گزارش تبریزمدرن ، کلان شهر تبریز حالا فقط شش سالن سینما دارد. با بررسی تک‌تک این سالن‌ها به این نتیجه می‌رسیم که از این شش سالن فقط یک سالن آن‌هم سینما ناجی است که از حداقل استانداردها برای یک سینمای خوب برخوردار است. البته بماند که وضعیت سالن انتظار این سینما به‌هیچ‌وجه مناسب نیست و اگر در سالن مجاور این سینما هم برنامه‌ای پرمخاطب در جریان باشد هم سالن بسیار شلوغ می شود و هم  پارکینگ این سینما که محوطه مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن است ،به‌هیچ‌وجه جوابگوی تماشاگران نیست. اما وضعیت دیگر سالن‌ها چنان آشفته و بی‌دروپیکر است که سینما ناجی در بین آن‌ها یک سینمای ممتاز جلوه می‌کند. سینما ۲۹ بهمن دو سالن دارد و سالن اول و بزرگ‌ترش در سال‌های گذشته با تعویض سیستم صدا و تصویرش اوضاع بهتری پیداکرده و حداقل دیالوگ‌ها شنیده می‌شود. اما در این سالن هم وضعیت صندلی‌ها اسفناک است. البته صندلی‌های این سینما در مقایسه با دیگر سالن‌ها بسیار مجلل جلوه می‌کند. سالن شماره دو این سینما هم ازنظر صدا و تصویر وضعیت مطلوبی ندارد. پرده این سینما کوچک‌تر از حد استاندارد است و معمولاً آپاراتچی‌های محترم حوصله تنظیم کادر فیلم‌ها را ندارند و فیلم‌ها باکیفیت نامطلوب پخش می‌شود. سینما فلسطین هم عملاً نصف صندلی‌هایش غیرقابل استفاده است و وقتی وارد سالن می‌شویم گویی سوار ماشین زمان شده‌ای و به چند دهه قبل‌تر بازگشته‌ای. این وضعیت در سینما انقلاب و فرهنگیان به‌مراتب بدتر هم است. در سالن سینما فرهنگ شما می‌توانید تعدادی موش در ابعاد گربه هم ملاحظه فرمایید که همزمان با پخش فیلم از بین تماشاگران عبور می‌کنند. البته تنها شانسی که در سینما فرهنگ دارید این است که صندلی‌ها به‌شدت از خود صدای جیرجیر تولید می‌کنند و همین صدا باعث می‌شود که موش‌های بافرهنگ چندان در زیر پاهای شما نایستند. البته از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی این سینماها هم چیزی نمی‌نویسم چراکه همه واقفند که این سیستمها در تابستان و زمستان برعکس عمل می‌کنند. در زمستان‌ها یخ می‌زنید و در تابستان از گرما تلف می‌شوید.

شهرام شهنازیان – هفته نامه رزق

30
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. تبریز گفت:

  سرمایه گذاری تو عنر از هر سرمایه گذاریی با ارزش تره

  5

  0
 2. Saman گفت:

  وقتی تمام سینماها در مالکیت بنیاد …. باشد نمیتوان انتظاری بیش از این داشت.
  شهرداری هم که به جای اینکه سینما و شهربازی بسازه، به زور فرد محبوب استان که همه میشناسن داره به زور چندین میلیارد صرف ساخت مساجدی میکنه که هیچ کاربردی ندارن.

  14

  2
 3. Saman گفت:

  وضع سینماهامون که اینه، پارک هم که نمیتونیم بریم چون گناه کبیره است، تو خیابون هم که نمیتونیم قدم بزنیم، چون امنیت عمومی جریحه دار میشه، شهر بازی هم که نداریم، استادیوم هم که میریم کتک میخوریم،!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟!!!!!؟؟ مشکل اشتغال هم که نداریم!!!!!!
  ما جوونا چقدر خوشبختیم، همه چی چقدر خوبه……….

  17

  1
 4. تبریزلی گفت:

  واقعا همینطوره، وضعیت صندلیها و ابرهایی که از صندلیهای پاره بیرون اومدن،کاغذ دیواریهایی که بر اثر فرسودگی و گذشت زمان کنده شده و از دیوار نیمه آویزان موندن، دستشویی بسیار کثیف و آلوده، سالن نمایش کثیف با صندلیهای عهد بوق ، و پر از پشه! بوی نا و ….
  اینها مساهدات من بود واقعا وضعیت سینماهای تبریز الحق و الانصاف شایسته نام تبریز نیس!
  واقعا جای خالی این خبر احساس میشد مرسی از شما آقا پویا.

  12

  0
 5. الشن گفت:

  سینما؟ تبریز؟ نئینیرم؟ گئدیب اوتوروب فارسجا فیلیم لره باخیم؟ ایسته میرم یوز ایل بوندان سونرادا گئدیب فارس دیلینده فیلمه باخمارام. قاچاق نب ، سارا ، کوراوغلو، تکم چی ، مینده سوژه میز وار کی گوزل فیلم لر یاراتماق اولار.

  3

  8
 6. فرزاد گفت:

  تبریز ۲۰۱۸ – بدون سینما و سالن تیاتر !!!

  6

  0
 7. مهدی گفت:

  اگر مسئولان واقعا به فکر تبریز ۲۰۱۸ هستن بجای این همه مجتمع تجاری و… پردیس سینمایی بسازن. هم توجیه اقتصادی داره هم باعث میشه مردم با سینما ها آشتی کنند.

  8

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo