رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر ؛ در بارندگی‌های اخیر شهروندان و کارگران تاوان بی‌تدبیری مسئولین را دادند/ لجن‌گرفتگی خانه‌ها و کسانی که باید تقاص پس دهند!

در بارندگی‌های اخیر شهروندان و کارگران تاوان بی‌تدبیری مسئولین را دادند/ لجن‌گرفتگی خانه‌ها و کسانی که باید تقاص پس دهند!۱۳۹۵۰۳۳۰۰۰۰۶۸۳_PhotoA
بابایی اقدم گفت: به خاطر کوتاهی گذشتگان و عدم مدیریت صحیح، خانه شهروندان پر از لجن شد و کسانی که بیت المال را تلف کرده‌اند باید تاوان دهند.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از آناج ، فریدون بابایی اقدم با اشاره به بارندگی‌های اخیر در شهر تبریز و جاری شدن سیل در معابر، اظهار داشت: ما روز یکشنبه حاصل بی‌تدبیری‌ها و کوتاهی‌های مسئولین شهری در رابطه با دفع آب‌های سطحی را مشاهده کردیم که به تبع آن عده‌ای از شهروندان نیز متضرر شدند.

وی ادامه داد: کارگران خدمات شهری که تا نصف بدنشان در آب فرو رفته بود تاوان بی‌تدبیری‌های گذشتگان را می‌دانند چراکه با تمهیدات عمرانی به راحتی می‌شد مانع بروز چنین اتفاقاتی گردید.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه همگام با توسعه تبریز، سیستم‌های دفع آب سطحی ارتقاء نیافته است، ابراز کرد: مسایل فرهنگی نیز در جاری شدن سیل بی‌تاثیر نبود، زمانی که برخی از افراد زباله را به جای سطل آشغال در معابر و جوب آب رها می‌کنند معلوم است که موقع بارش باران موجب ایجاد سیلاب می‌شود.

وی یادآور شد: سال‌ها قبل هنگامی که زیرگذرها را احداث می‌کردند به مسایل فنی و عمرانی توجهی نشده و امروز شهروندان نیز نا امید گشته‌اند، روز یکشنبه خانه خیلی از افراد دچار لجن گرفتگی شد و من ریشه تمام این مسایل را در مباحث عمرانی می‌بینم.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورا در پاسخ به این سوال که آیا شورای شهر تبریز در ایجاد این بحران مقصر نیست، عنوان کرد: منِ عضو شورا ۳ سال است که سمت نمایندگی مردم را بر عهده گرفته‌ام و این زیرگذرها و مناطق حاشیه نشین بیش از ۱۰ سال قبل رشد کرده‌اند، در این مناطق برنامه‌ای برای تفکیک کاربری‌ها و ساماندهی شبکه‌های ارتباطی وجود نداشته است.

وی توضیح داد: در رابطه با مباحثی که در کوتاه مدت مطرح شده من باید پاسخگو باشم ولی در خصوص سایر مسایل کسانی که بیش از ۱۰ سال قبل روی کار بوده‌اند باید جواب دهند، در حال حاضر اعضاء شورا تنها می‌توانند نقطه پایانی را بر این مشکلات قرار دهند.

بابایی‌اقدم با اعلام اینکه نمی‌شود وقایع روز یکشنبه را صرفا به بلایای طبیعی ربط داد، خاطرنشان کرد: مناطق طراحی شده ما مثل شهرک رشدیه نیز همچون نقاط حاشیه نشین شهر از وضعیت نامناسبی برخوردار بود، واقعیت‌های شهر را ما روز گذشته مشاهده کردیم.

وی در پایان افزود: کسانی که قبلا بیت المال را با عملکرد نادرست تلف کرده‌اند امروز باید تاوان دهند و خسارات وارده را پرداخت نمایند.

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. sehrama گفت:

    با تمام احترامی که به آقای دکتر دارم باید بگم آقای دکتر در زمان این شورا و جنابعالی اومدن و همین چایکنارو که یک کانال بزرگی برا همین روزاست به اصطلاح ساماندهی کردن و یک خیابان از وسط رود رد کردن همین الان دارین داخل رود درخت میکارین و کلاسم میزارین حالا مسئله اینه این سیل یکشنبه یک اشل خیلی کوچکی بود اگه در تبریز یک شهر کوهستانی یک سیل با دوره بازگشت ۱۰۰ ساله بیاد چه بلایی سر شهر میاد؟ کجای یک دنیای متمدن از وسط یک رود خیابان رد میکنند؟

    3

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo