شهردار منطقه پنج خبر داد؛ کاشت انبوه درخت در قطعه ۳ کیلومتری اتوبان پاسداران

IMG_0650.jpg

 شهردارمنطقه ۵ تبریز گفت: طرح کاشت انبوه درخت در حاشیه اتوبان پاسداران ، حد فاصل میدان شهید فهمیده تا طرح تبادل امام علی (ع) با هدف بر زیباسازی این مسیر و کارکرد اکولوژیکی انجام یافته است.

به گزارش تبریزمدرن به نقل از شهرداری منطقه پنج، یعقوب هوشیار افزود: طرح جنگل‌کاری و کاشت انبوه درخت در حاشیه اتوبان پاسداران و به طول ۳ کیلومتر در دو سال اخیر اجرا شده که علاوه بر زیبا سازی این مسیر، کارکرد اکولوژیکی نیز داشته است. وی با بیان اینکه با کاشت انبوه درخت ، از آلودگی های صوتی و زیست محیطی ناشی از تردد وسایط نقلیه بر ساکنین شهرک های پیرامون اتوبان پاسداران کاسته می شود گفت: با انبوه کاری این قطعه از اتوبان پاسداران در دو باند رفت و برگشت ، یکی از زیبا تزین فضاهای سبز تبریز شکل گرفته است.

شهردار منطقه پنج تبریز در ادامه با بیان اینکه این منطقه برای تامین آب خام توسعه فضاهای سبز اقدام به احداث مراکز سپتیک جهت جمع آوری و انتقال آب به مناطق مورد نیاز کرده افزود: در دو سال اخیر بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در این بخش هزینه شده است.

 شایان ذکر است علاوه بر انبوه کاری کاشت درخت در اتوبان پاسداران ، می توان به طرح جنگلکاری آرپادره سی و توسعه فضای سبز مرزداران نیز اشاره نمود که در دو سال اخیر اجرا شده است.

 

24
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۹ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  سلام!
  کار خوبیه. ولی باز که درختای غیر بومی کاشته شده! درختچه های کاج و اقاقیا. چرا آخه این کارو می کنن؟!

  7

  0
 2. Arash گفت:

  حد فاصل ارم تا فهمیده رو فضای سبز بکارین با جابه جایی مقداره کمی از حاشیه نشین ها

  9

  0
 3. رضا 88 8 گفت:

  آقا پویا میشه پیشنهاد بدهید به دکوراسیون صخره اتوبان ها توجه شود،، صخره ها و کنار های کنار اتوبان های داخلی و ورودی شهر است باید رسیدگی شود، تنها با درخت کاری اتوبان ها زیبا نمیشود، تپه های صخره ای هم باید به دکور سبز تبدیل بشوند،، در ضمن مگر چی نوشتم

  6

  1
 4. جمالی گفت:

  با سلام تا تپه های دوربر دانشگاه آزاد و یاغچیان درست حسابی درخت کاری نشه نمی توان گفت برای فضای شبز اتوبانها کاری شده؟ وقتی کاج میکارن حداقل بوته ای بکارن نه برگ سوزنی.

  7

  0
 5. داود گفت:

  بزرگترین عیب سازمان فصای سبز،رها کردن درختها بعد از کاشته،درختهایی که تو این قسمت کاشتن،فقط به هنگام بارندگی آب می خورند.
  اداره فصای سبز قبلا با کاشت درخت مخالف بود الان با آبیاری درختا.
  تو اداره شهر تبریز از جمله فضای سبز همیشه یک پای قصیه می لنگه.آت اولاندا میدان المور،میدان اولاندا آت.

  9

  0
 6. سعید گفت:

  طبق معمول کاشت درخت بدون چمن که همونطوری که تو تصاویر هست، کلا بی روح دیده میشه

  9

  0
 7. المان گفت:

  جان مادتان کاج نکارین هرجا هم که یرلی آغاج اکیسیز چوخ چیچیکدی و ۵۰ ایل چکر بویه!!! فقط پول یسیز و ایشلمیسیز

  3

  0
 8. تبریزلی گفت:

  من نمیدونم چطور تو کویر اصفهان آب برای اونهمه هجم وسیع فضای سبز و پارک تو مسیر زاینده رود و سرتاسر اتوبانها و چمنهای گسترده تو هر فضای سبزش پیدا میشه ولی تو تبریز که به طب ما مشکل کم آبی نداریم و کویر هم نیستیم خدا رو شکرء ولی کار دنیا برعکسه به ما میگن آب نیس! اما اونا کم مونده تو سقف مغازه ها هم چمن بکارن! همیشه خدا هم چمنهاشون خیسه و مرتب آبیاری میشه، چرااااا؟

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo