• دسته‌بندی نشده
  • ۰

آوازه استاد شهریار در جهان شعر و ادب ظرفیتی برای حضور پر رونق گردشگران در سال ۲۰۱۸

تبریز مدرن:دکتر صادق نجفی گفت: چهره نام آشنای استاد شهریار فرصت مغتنمی برای برنامه ریزی دقیق و معرفی هر چه بیشتر این شخصیت بی نظیر به گردشگران جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

به گزارش  تبریز مدرن به نقل از شهریار، شهردار تبریز در دیدار با هیئت امنای خانه موزه ادبی استاد شهریار اظهار داشت: انتخاب سالروز درگذشت استاد شهریار به عنوان روز ملی شعر و ادب فارسی فرصت مغتنمی برای معرفی داشته های فرهنگی تبریز است و در این راستا شهرداری تبریز در صورت همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آماده است روز ملی شعر و ادب فارسی را در سطح بین المللی در تبریز برگزار نماید.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه گرامی داشت روز ملی شعر و ادب که با نام استاد شهریار مزین گردیده است باید به شکل با عظمت و در شان این روز برگزار شود گفت: هئیت امنای خانه موزه ادبی استاد شهریار که متشکل از انسانهای ادیب و دانشمند و آگاه به مسائل فرهنگی و ادبی هستند بهترین مرجع برای تدارک برگزاری مراسم بزرگداشت این روز هستند.

شهردار تبریز در ادامه سخنانش با تاکید بر ضرورت اجرای طرح توسعه خانه موزه استاد شهریار گفت: در راستای اجرای طرح توسعه خانه موزه استاد شهریار، شهرداری تبریز آماده است نهایت همکاری را با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه مقبره الشعرا پتانسیل و جاذبه مهم گردشگری تبریز است اظهار داشت: وجود مدفن ۴۴۰ شاعر، عارف و رجال فرهنگی، سیاسی و نظامی در این مجموعه نشانگر میزان اهمیت این مکان می باشد در کنار این آرامگاه شاعر بزرگ کشورمان استاد شهریار در این مکان مقبره الشعرا را به یک جاذبه مهم گردشگری فرهنگی و محل مراجعه گردشگران داخلی و خارجی از کشورهای همجوار تبدیل نموده است..

 شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه شهرداری تبریز با تمام توان طرح توسعه مقبره الشعرا را در دست اجرا دارد اظهار داشت: قطعا مجموعه فاخر مقبره الشعرای تبریز به عنوان بخش مهمی از محور تاریخی تبریز یکی از قطبهای مهم گردشگر پذیری تبریز تا سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

وی افزود: شهرداری تبریز در راستای ادای دین به شعر و شخصیت ادبی استاد شهریار، تمام توان خود را برای برگزاری هر چه بهتر کنگره شعر و ادب صرف خواهد نمود باید تمام فرصت های لازم برای برگزاری برنامه های متنوع توسط مجموعه های فرهنگی غنیمت بشماریم چرا که شهریار نه برای آذربایجان و حتی ایران بلکه عنوان شاعر بین المللی با خود همراه دارد.

 شهردار تبریز گفت: کنگره بزرگداشت استاد شهریار و روز ملی شعر و ادب فارسی باید به شکل فاخر برگزار شود و در این راستا شهرداری تبریز با تمام توان آماده همکاری در برگزاری مراسم بزرگداشت این روز در تبریز است.

شهردار تبریز همچنین با تاکید بر اینکه آوازه استاد شهریار در جهان شعر و ادب ظرفیتی برای حضور پر رونق گردشگران در سال ۲۰۱۸ خواهد بود، اظهار داشت: شهرداری تبریز در راستای ادای دین به شعر و شخصیت ادبی استاد شهریار، تمام توان خود را برای برگزاری هر چه بهتر کنگره شعر و ادب صرف خواهد نمود و باید تمام فرصت های لازم برای برگزاری برنامه های متنوع توسط مجموعه های فرهنگی غنیمت بشماریم.

11
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo