شهردار تبریز؛ بزرگ‌ترین مرکز همایش‌های تبریز را بهمن ماه افتتاح می‌کنیم/ اختصاص بودجه برای احیای بافت‌های تاریخی در آستانه سال ۲۰۱۸

A15
نجفی گفت: برای اینکه میزبانی شایسته باشیم و تبریز را به مردم جهان معرفی کنیم، بودجه‌ای کلان برای احیای بافت فرسوده و تاریخی شهر در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش تبریزمدرن ، صادق نجفی در مراسم افتتاح هتل لاله پارک تبریز با بیان اینکه تبریز ۲۰۱۸ نه تنها برای آذربایجان بلکه برای ایران ارزشمند است، اظهار داشت: این بهترین موقعیت تا از آن استفاده کنیم و تبریز را در سطح جهان مطرح کنیم، اگر به دنبال توسعه هستیم باید همه در کنار هم باشیم.

وی افزود: اگر امروز می‌بینیم تبریز توسعه یافته در سایه‌ی همدلی و همکاری مسئولین است، در بهمن ماه بزرگترین مرکز همایش‌های تبریز را افتتاح خواهیم کرد و بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی، رفاهی و اقتصادی به ارزش هزار و پانصد میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار تبریز از در نظر گرفتن تمهیدات ویژه برای احیای بافت‌های فرسوده و تاریخی خبر داد و ابراز کرد: تمامی تلاش و امکانات خود را در این رابطه به کار می‌گیریم زیرا برنامه‌های مربوط به ۲۰۱۸ باید به بهترین شکل ممکن و در شان این خطه از ایران عزیزمان برگزار شود.

32
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲۱ پاسخ

 1. مجید_تهران گفت:

  کاش این بودجه کلان درست هزینه بشه. کاش اقدامات صورت گرفته هر چی ک میخاد باشه با کیفیت عالی باشه. صرفا سرهم کردن نباشه. کاش پیشنهادات آقا پویا اجرا بشه مخصوصا اون پارک پیشنهادی. کاش بازار سروسامان داده بشه. توسعه میدون ساعت محقق بشه. کاش مقبره الشعرا زیبا بشه ن اینکه دورش گرفته بنر کشیده بشه. کاش هتل کیهان باز سازی بشه. خونه های تاریخی مرمت بشن و تبدیل ب هتل بشن. کاروانسراهای بازار برا استفاده بهتر من جمله رستوران آماده بشن. میدان حکومتی عملی بشه. پیاده راه تربیت و طرحهای دیگه انسان محور شدن قسمت مرکزی شهر من جمله اون پیشنهاد اجرای پیاده راه خیابون شهناز وووو. من یکی امیدی به ارگ ندارم ولی ای کااااااش ارگ آزاد بشه چ پتانسیل هایی رو نابود کردن تو تبریز. حالا جدای از همه اینها امیدوارم این مرکز همایش یچیز آبرو بر نشه هر چند ب معماریش علاقه ای ندارم. ن مدرنه طوری ک آدم از دیدنش سیر نشه مثل مرکز حیدر علی اف ن نشونی از معماری اصیل داره ک ی تلفیق سنت و مدرنیزه دونستش!!!!

  14

  0
  • رضا گفت:

   درود مجید جان. من با همه ی کامنتت موافقم، بویژه با اون قسمت که گفتی باید هتل کیهان بازسازی و احیا بشه. من خودمم مثلِ تو ساکنِ تهران هستم فعلا. توی این چند وقته یک پروژه که داره توی منطقه ۷ تهران(بافتِ تاریخیِ شهر) انجام میشه نظرم رو بدجور جلب کرده. یه سرمایه گذارِ خصوصی با پشتیبانیِ شهرداریِ تهران، مدتهاست که یک بنای مخروبه ی هتلِ تاریخی رو به سبکِ معماریِ اساطیریِ شرقی وبا اله مانهای بسیار شیکِ شرقی و ایرانی داره بازسازی و دوباره سازی می کنه. اسمش هم هتل “هزار و یک شب” هست. فوق العاده ست این هتل. یه هتلِ ۵ ستاره ی درجه یک…. که هم مدرنه و هم تاریخی. قراره بشه کانونِ توریست های خارجی. تقریبا به مراحلِ آخرش رسیده و داره گپچ بریهاش انجام میشه و ۲۲ بهمنِ امسال افتتاح میشه. لینکِ یه سایتی که مقداری اطلاعات و عکس از پروژه گذاشته رو میذارم. برو حتما ببین مجید. همه ی دوستان برن ببین. عکسهای بیشتر و واضحتر از نمای کلیِ پروژه که با الهام از قصرهای داستانهای هزار و یک شب هست هم توی اینترنت هست. برید حتما ببینید تا متوجه بشید جنابِ آقای نجفی چقدر غفلت و کوتاهی کرده در این ساالها و چقدر از این نظر از شهرداری مثلِ قالیباف عقبه. ده ها خونه ی تاریخی متعلق به قاجار و پهلوی اول در مناطقِ قدیمیِ تهران همزمان یا دارن نوسازی میشن و یا دستکم نماشون نونوار و احیا میشه. چند ساله که قالیبال پروژه ی عظیمی رو هم برای احیای بافتِ مرکزی و تاریخیِ تهران و هم برای ساماندهی و بهسازی و زیباسازیِ مناطقِ شلوغ و مرکزیِ شهر داره انجام میده. یه پاکستازیِ عظیم رو راه اندازی کرده و تا الان هم بخشِ زیادی رو پاکسازی کرده(از زشتی و بی نظمی) البته خودِ اونم نسبت به جهان دیر کار رو شروع کرد، ولی دستکم از بقیه شهردارهای ایران جلوتره! توقع ما هم از نجفی اینه که زودتر بحنبه و نه تنها نوسازی و بازسازی بناها و بافتهای تاریخی، که نظم دهی و ساماندهی و زیباسازیِ اساسی میدانهای اصلیِ شهر(از کفِ خیابون تا نمای ساختمونها و مغازه ها) رو شروع کنه. از جمله مثلِ پروژه هتل هزار و یک شبِ تهران، باید هتل کیهان هم بازسازی بشه.

   5

   0
   • رضا گفت:

    هتل کیهان منظره ارک رو خراب کرده و برای اینکه ارک دید خوبی داشته باشه باید هتل کیهان به همراه همه مغازه ها تخریب بشه

    0

    3
 2. امیر گفت:

  پویا جان منظور شهردار از بهره برداری پروژه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی عتیق هست ؟
  چون بقیه طرح ها هنوز رو کاغذ است فعلا.
  ممنون میشم جواب بدید.

  7

  0
 3. ممد گفت:

  انشاا شهردار محترم با هماهنگی و همکاری و تعامل سایر مسولین استان و اعضای محترم شورا طرح های توسعه ای را در تمامی حوزه ها شاهد باشیم بخصوص خواسته اصلی ما توجه ویژه در بازسازی و مرمت آثار تاریخی است و امید ۱۰۰درصدی را از مسولین داریم چون دیگر کمرهمت بستند برای بازسازی و مرمت انها انشاا

  4

  0
 4. امیر گفت:

  به امید افتتاح هتل پنج ستاره مجتمع تجارت جهانی.

  13

  0
 5. behnam گفت:

  با سلام
  منظور از پروژه ی بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی، رفاهی و اقتصادی به ارزش هزار و پانصد میلیارد تومان کدوم پروژه هست

  11

  0
  • یحیی گفت:

   فک کنم شهردار جوگیر شده یه چیزی گفته و الا همچین پروژه ای برای افتتاح نداریم

   1

   0
   • saeed گفت:

    اقا پویا میشه ازشون بپرسین هزارو پانصد میلیاردی ک شهردار گفتن چه پروژه ایه؟منظورشون هزارو پانصد میلیارد ریال بوده؟آیا اشتباه تایپی شده؟این رقم فوق العاده بالاست.نصف بیشتر بودجه سالانه تبریزه.الان چیشده؟

    1

    0
 6. الشن گفت:

  بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی، رفاهی و اقتصادی
  پویا هارانی دئیر نجفی بی؟

  1

  0
 7. محمد گفت:

  هرچقدر بودجه زیاد خوردن زیاد!!!

  1

  0
 8. تبریزلی گفت:

  تا حالا هرچی وعده داده بودن عملی نشده !!! موزه ی فرش – مرکز تجارت جهانی فرش – احیای پاساژ و مغازه سنگی – و……………………….

  1

  0
 9. رضا گفت:

  آخ ببخشید مجید جون. لینکِ هتل هزار و یک شب یادم رفت. اینم لینکش:

  http://images.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.mandegararchitects.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fstyles%2Finterior_project_page_photo_slider%2Fpublic%2Farchitectural-photo%2Fh3.jpg%253Fitok%253DLQ8XBcdc&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.mandegararchitects.com%2Ffa%2Fnode%2F276&h=500&w=500&tbnid=oyj5cmEzDN82tM%3A&docid=ZkZiZyDKEy82xM&ei=ZgmFV5qpKaPt6QS6sbhY&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=299&page=1&start=0&ndsp=28&ved=0ahUKEwia9MvVm-7NAhWjdpoKHboYDgsQMwgoKAUwBQ&bih=799&biw=1600

  4

  2
  • ناشناس گفت:

   آره رضا جون دیدم چقدر قشنگ بود شبیه کاخ کرملین. ولی فکر نکنم معماری ایرانی باشه. یا حداقل تلفیقی کار شده.

   1

   0
 10. امیر گفت:

  پویا جان به نظرت از لحاظ فنی امکانش هست یه قسمتی از عتیق را به هتل اختصاص بدهند؟
  می خواستم ببینم اگه سرمایه گذارش موافقت کنه مثل مجتمع تجارت جهانی شدنی هست یا نه؟

  0

  0
 11. امیر گفت:

  پویا جان اگه یه قسمتی از عتیق رو به هتل اختصاص بدن تا حدودی دلخوری مردم از مکان یابی نامناسب کم میشه چون واقعا مجتمع کاربردی میشه نه صرفا تجاری.
  هایپرمارکت بزرگ و استاندارد
  شهربازی سرپوشیده بزرگ و استاندارد
  با یک هتل پنج ستاره این مجتمع کامل میشه.

  0

  0
 12. ممد گفت:

  ولی القل میشه چندین هتل اپارتمان در کنار پروژه عتیق ساخته بشه که فک کنم برای گردشگران هم عالی باشه.و اینکه دوستان منظور شهردار به احتمال زیاد همان پروژه عتیق هستش.چون پروژه بزرگ هستش و فک کنم بالای۷۰درصد یا ۸۰درصدش ساخته شده در میدان بهشتی .بنظرم پیمانکارش سه چیز رو در این پروژه در نظر نگرفته.۱-فضای سبز اصلا نداره پروژه به این عظمتی۲-پیاده رو برای عابران خیلی خیلی کوچکه۳-فضای باز برای استراحت خریداران نیستش و همچنین خودروها به سختی داخلش میتونن مانور بدن برای ورود و خروج آسان

  0

  0
 13. مهرداد گفت:

  آقا تبریز الان کمبود سینما و سالن تئاتر داره، متاسفانه از بعد فرهنگی کم کاری شده تو شهر

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo