۳۲۲

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از افزایش ۱۰ درصدی حضور گردشگران در این استان در تابستان جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش تبریزمدرن، احمد حمزه زاده اعلام کرد: در تیر ماه امسال ۲۷۹ هزار و ۹۰۹ نفر در مراکز اقامتی استان اقامت کرده اند .

وی همچنین از ثبت یک میلیون و ۸۴ هزار و ۵۸۱ بازدید از جاذبه های طبیعی ، تاریخی و دست ساز استان در این مدت خبر داد و گفت: ۴۹۷ هزار و ۳۲۴ از این تعداد بازدید مربوط به جاذبه های طبیعی است .

حمزه زاده با اشاره به بازدید ۳۴۵ هزار و ۴۲۶ نفر از جاذبه های فرهنگی ، هنری و تاریخی آذربایجان شرقی در مدت یاد شده افزود: در این مدت ۲۴۱ هزار و ۸۳۱ نفر هم از جاذبه های دست ساز دیدن کردند .

آذربایجان شرقی با ۱۲۵ هتل ، هتل آپارتمان و مهمان پذیر حدود هشت هزار تخت ظرفیت اقامتی دارد .

موزه آذربایجان ، روستای کندوان ، مقبره الشعرای تبریز ، کلیسای سنت استپانوس ، رصد خانه مراغه و قلعه باباک از پربازدیدترین جاذبه های گردگشری استان هستند .

آذربایجان شرقی با بیش از ۴۵ هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان شمال غربی ایران و دارای یکهزار و ۷۵۶ اثر ملی ثبت شده است.

آذربایجان شرقی به دلیل آب و هوای مناسب تابستانی همراه با طبیعت زیبای کوهستانی یکی از مناطق مهم گردشگری ایران دراین فصل به شمار می رود.