عملیات عمرانی پروژه بزرگ میدان آذربایجان، طبق برنامه زمان بندی در حال اجرا است

۷۴-۵۲۰x245

 

20.jpg

 

 پروژه میدان بزرگ آذربایجان بر اساس برنامه زمان بندی و با پیشرفت فیزیکی ۶۵درصد، در حال اجرا است.

به گزارش تبریزمدرن ، این پروژه عمرانی که از آن به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی، ترافیکی شهرداری تبریز یاد می شود، با هدف ساماندهی ترافیکی در میدان بزرگ اذربایجان و تامین شریان های ارتباطی ایمن برای شهروندان احداث می شود؛ چرا که به دلیل واقع شدن این میدان در محل تلاقی سه مسیرارتباطی مهم شهر و نزدیکی به فرودگاه تبریز و ورودی غربی شهر، لزوم اجرای این طرح بیش از پیش ضرورت می یافت.

پروژه میدان بزرگ اذربایجان که در محدوده داخلی میدان، با پیشرفت فیزیکی ۶۵درصد در حال اجرا است، عبارت است از ۴ تقاطع زیرگذر و میان گذرکه تقاطع شماره ۴، در نقطه شروع، تبدیل به پلی دوشاخه شده و هرکدام از شاخه ها مسیری جداگانه را تشکیل می دهند.

تقاطع شماره ۱ این پروژه، که به صورت زیرگذر احداث می شود، مرحله اجرای تیرپل ها را پشت سر گذاشته و در حال نصب ورق های ویژه برای بتن ریزی است. در تقاطع های شماره ۲ و ۳ نیز، که به شکل پل های میان گذر، دو سمت زیرگذرها را به هم ارتباط می دهند، بتن ریزی عرشه ها به پایان رسیده است.

تقاطع شماره ۴ میدان اذربایجان، که در همان ابتدای مسیرخود دو شاخه می شود، مرحله ورقه گذاری ها را طی کرده و آماده برای میلگردگذاری و بتن ریزی است.

بنا براین گزارش، علاوه بر عملیات عمرانی محدوده داخلی میدان، مسیرهای ارتباطی خارج از میدان نیزکه بلوارهای اذربایجان، خلبان و اتوبان پاسداران را به محدوده داخلی میدان متصل می کنند، وارد فاز اجرایی شده اند و در مرحله جابجایی تاسیسات شهری قرار دارند. این قسمت از پروژه، به خاطرنقشی که در تبادل ترافیکی آن منطقه دارد، پس از اتمام بخش داخلی میدان، به سرعت اجرا می شود و دلیل این امر نیز، جلوگیری از انباشت ترافیکی و تامین رفاه و آسایش شهروندان در تردد از محدوده میدان بزرگ اذربایجان عنوان شده است.

22
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷ پاسخ

 1. التین گفت:

  بالاخره طرح یک رو اجرا میکنند یا سه رو؟
  انشالله که طرح سه رو اجرا کنند در غیر اینصورت دهن کجی و نادیده انگاشتن نظر مدم خواهد بود.

  7

  1
 2. Saied TBZ گفت:

  میدان به اون زیبایی رو خراب کردن.

  4

  10
 3. آنام تبریز گفت:

  هر طرح به جز طرح یک که شبیه سوماخبالان است

  6

  2
 4. تبریزلی گفت:

  ۵۰۰ ایل چکر بو پروزه

  4

  4
 5. کریم گفت:

  طرح یک واقعا شبیه الک هستش سوماخپالان

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo