سرویس کلانشهرها / مروری بر پروژه های عمرانی شهرداری اصفهان در سال ۹۵

تبریزمدرن: به منظور افزایش تعاملات بین سایر کلانشهرهای کشورمان و افزایش اطلاع رسانی پروژه های بزرگ  تمام کلانشهرهای ایران ،به اتفاق مدیران سایتهای شهری مختلف تصمیم گرفتیم بصورت دوره ای هر هفته گزارشی از پروژه های یک کلانشهر را بصورت هم زمان در تمام سایتهای شهری منعکس نمائیم .

 

لذا مقرر شد در مرحله اول صرفاً به معرفی پروژه های عمرانی  بپردازیم و در دور بعدی به  موضوعات مختلف فضای سبز ، پروژه های تاریخی فرهنگی ، سرمایه گذاری، ورزشی ،درمانی و …. خواهیم پرداخت

در این مرحله  بعد از تبریز قرعه به نام اصفهان خورد  تا با ارائه گزارشی از پروژه های عمرانی سال ۹۵ اصفهان ، این برنامه ارزشمند را ادامه دهیم  در زیر توجه شما را به ملاحظه پروژه های عمرانی سال ۹۵ اصفهان  جلب مینمایم :

 

مرکز همایش های بین المللی اصفهان 

مجموعه ویلاها ، هتل و مرکز خرید مرکز همایش های بین المللی اصفهان

 

 

تکمیل فاز دوم شهر رویاها، مرکز خرید و هتل چهار ستاره 

 

 

تکمیل فاز دوم میدان تاریخی عتیق ، شامل: مرکز خرید ،هایپر ، پارکینگ طبقاتی

 

 

ساخت بزرگترین بازار و گل گیاه کشور

 


 

 

شهرک نمایشگاهی اصفهان

 

 

 


 

 

تکمیل مصلی بزرگ اصفهان

 


 

پروژه تقاطع پنج سطحی استقلال

 

 

تعریض پل فلزی

 

 

تقاطع غیر هم سطح ۲۵ آبان

 

 

تقاطع غیر هم سطح اشکاوند

 

 

 

رینگ حفاظتی و حلقه چهارم ترافیکی  در ۸۰ کیلومتر

دارای بیش از ۲۰ تقاطع غیر هم سطح

 


 

زیر گذر مطهری

 


 

خط سوم بی .آر.تی BRT  

 

 

فاز اول تراموا اصفهان

 

 

 پروژه قطار سریع السیر تهران، اصفهان

 

 

 

 بیمارستان هزار تخت خوابی سلامت 

 

 

احداث بندر خشک اصفهان در شرق

 


 

ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در شرق اصفهان

 


 

ساخت سالن پاتیناژ در منطقه یک شهرداری

 

 

ساخت خانه اسکواش 

 

 

 ساخت مجموعه بزرگ شهر آبی شامل: دلفیناریوم، استخر فوک ها و پنگوئن ها

 

 

 فاز دوم تله سیژ ناژوان تا آتیشگاه

 

 

تکمیل موزه دفاع مقدس

 

 

اجرای فاز دوم بدنه سازی چهارباغ

 

 

 تکمیل ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش جهان

 

 

احداث پارک ۱۸ هکتاری  شمس آباد در منطقه دو

اجراء  پارک حاشیه زاینده رود از پل شهرستان تا پینارت در منطقه چهار

احداث شهرک مبل

اجراء تونل زیر رودخانه حدفاصل خیابان شمس آبادی تا خیابان توحید در منطقه یک

پل هفتم رودخانه در مناطق ۴و ۶

احداث پارک مینیاتور و پارک خواهر خوانده ها در خیابان آبشار سوم

مجموعه مبلمان شهری، تجاری و پارکینگ چهار باغ بالا

شهرک سینمایی شرق اصفهان

مجموعه فرهنگی تئاتر شهر در شهرک شهید کشوری

37
6

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۲۸ پاسخ

 1. التین گفت:

  واقعا از تنوع پروزه ها من به شخصه لذت بردم.

  71

  16
  • ناشناس گفت:

   التین جان البته ما هم از این تنوع پروژه ها داشتیم ولی در گزارش ما به آنها پرداخته نشد مثلا به هتل و مراکز خرید و ورزشگاه و…نپرداختیم. البته اصفهانی ها زیاد عادت به انتقاد ندارند پس بهتره تاییدشون کنیم تا اون کامنتهای مزخرف و فحشهای رکیک در مورد شهرمون که در وبسایت اصفهان تایید شد، وبسایت مارو غیر بهداشتی نکنه.

   17

   30
   • ناشناس گفت:

    دروغگو اصلا سایت اصفهان کامنت قبول نمیکنه مشخصه شیرازی هستی هر کس یه سایت مراجعه کنه متوجه میشهisfahancity.blogfa.com

    16

    18
    • شیرازی گفت:

     تو مشخصه یک شیطان به تمام معنا هستی که میخوای بین مردم شهر ها اختلاف درست کنی. من شیرازیم و درک نمیکنم که چه دلیلی داره اسم شیراز رو به میون بکشی.ایشون کجای حرفش نشان از شیرازی بودنشه؟ من نمیدونم چرا شما اصفهانیا اینقدر خوشتون میاد یا خودتون با دیگران کلکل کنید یا مردمو به جون هم بندازید.

     19

     17
    • ناشناس گفت:

     اولا که هر کس به سایت اصفهان مراجعه کرده متوجه شده که سمت راست تیتر گزارش تبریز یه شماره است به رنگ سبز که تعداد کامنتهارو درج کرده و ۲۹ کامنت گذاشته شده که با کلیک روی اون یه صفحه باز میشه کامنت همشهریاتو نشون میده. گویا خودت بدون عینک رفتی سایت. دوما دروغگو خودتی. سوما من تبریزی هستم پس بیخود به شیرازی ها گیر نده.

     10

     12
   • ناشناس گفت:

    کدوم فحش رکیک در سایت اصفهان تایید شده؟!!! تمام پروژه هایی که در بالا نام برده شده به طور مستقیم وغیر مستقیم توسط شهرداری ساخته ویا در حال ساخته ، حتی ورزشگاه نقش جهان که شهرداری در ساخت قسمتهایی از اون مشارکت داشته و نقش بسیار موثری در تسهیل امور داشته، اصفهانی ها انتقاد پذیر هستند به شرطی که مودبانه باشه وثانیاً منطقی باشه ، مراکز خرید اصفهان مال ومرکز خرید نزدیک شهررویاها با مشارکت مستقیم شهرداری داره ساخته میشه، اگر مدیر سایت اصفهان می خواست کلاً به مراکز خرید اصفهان در سال ۹۵ اشاره کنه ، به مرکز خرید فدک سنتر اشاره می کرد که تازه شروع به ساخت کرده ویا مرکز خرید بزرگی که در خیابان چهارباغ بالا در حال ساخت ، پس به مراکزی اشاره کره که به شهرداری ربط داره ، در زمینه هتل هم به هتل نزدیک سیتی سنتر اشاره نکرده چون ربطی به شهرداری نداره، در عوض به هتل نزدیک سالن اجلاس اشاره کرده که داره با مشارکت شهرداری اصفهان ساخته میشه ویا به آغاز عملیات اجرایی هتل هما اصفهان اشاره نکرده چرا؟ چون ساختش ربطی به شهرداری اصفهان نداره ،هر چند شهرداراصفهان در مراسم کلنگ زنی اون شرکت داشت.

    13

    4
  • ناشناس گفت:

   دوموضوع وجود داره:
   ۱-اولیش در جواب شما هست؛دوست عزیز مقرر شد در مرحله اول صرفاً به معرفی پروژه های عمرانی بپردازیم و در دور بعدی به موضوعات مختلف فضای سبز ، پروژه های تاریخی فرهنگی ، سرمایه گذاری، ورزشی ،درمانی و …. خواهیم پرداخت. در صورتی که بخش زیادی از این پروژها اولا خارج اختیارات اجرایی شهرداری اصفهان هست و در ثانی اون پروژه هایی رو که شهرداری اجرا میکنه اکثرا در اون موضوعاتی هست که نباید الآن ارائه میشد.مثل:ورزشگاه نقش جهان،میدان عتیق،بیمارستان اصفهان،اصفهان مال و… که اینا تقریبا هیچکدوم کار اجرایی شهرداری نیست.
   ۲-تقاطع با شکوه میدان استقلال، چهار سطحی هست و نه پنج سطحی.

   8

   10
   • ناشناس گفت:

    میدان عتیق را که شهرداری اصفهان در زمان دکترسقاییان نژاد دوفازش را انجام داد و در زمان مدیریت جدید فازسومش در حال تکمیله، بیمارستان هزارتختخوابی سلامت هم با مشارکت شهرداری وسرمایه گذاری بخش خصوصیه، ولی شهرک سلامت به طور کامل توسط سرمایه گذار بخش خصوصی ساخته میشه ولی شهرداری در زمینه تسهیل کار سرمایه گذار در زمینه مسائل اداری و واگذاری زمین و… بسیار موثر عمل کرد ،تقاطع غیرهمسطح استقلال هم به گفته مسئولان شهرداری اصفهان که در خبرگزاری ایمنا هم قابل دسترس است ، پنج سطحی است ، در زمینه ورزشگاه نقش جهان ، شهرداری در زمینه محوطه سازی و ساماندهی جاده دسترسی و…. مشارکت داره ، اصفهان مال هم که نزدیک سالن اجلاسه ، با مشارکت مالی شهرداری وسرمایه گذار بخش خصوصی در حال ساخت هست، در نتیجه تمام پروژه هایی که نام برده شد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم(مشارکت در ساخت وتسهیل امور اداری و….) با شهرداری اصفهان ارتباط دارد.

    9

    4
 2. ابی تبریزی گفت:

  واقعا متاسفم واسه مُسئولین شهر تبریز

  24

  21
 3. تبریزی گفت:

  همه این پروژه ها که مال شهرداری اصفهان نیست. مثلا قطار سریع السیر تهران اصفهان
  بیشتر پروژه ها هم مثل مرکز همایش ها و مصلی چن ساله نتونستن به جایی برسونن

  10

  15
  • ناشناس گفت:

   پروژه مرکز همایشها که با سرعت مناسبی در حال ساخته ولی چون پروژه بسیار بزرگی است ، خوب ساختش طول کشیده و این طبیعیه(در ضمن دولت هم به اکثر تعهدات مالی خودش در این پروژه ملی عمل نکرد وشهرداری اصفهان مجبور شد با منابع خودش پروژه را به پیش ببرد) وطبق گفته مسئولین تا پایان سال(یا احتمالاً اوائل سال آینده) سالن اجلاس همراه با تقاطع غیرهمسطح مقابل آن به بهره برداری خواهد رسید(تصاویر پیشرفت پروژه هم گویای این امر است)، نماز جمعه اصفهان در حال حاضر در مصلی اصفهان اقامه می شودپس نمی شه ادعا کرد به جایی نرسیده!!!!!(تصاویر اقامه نماز در مصلی اصفهان در خبرگزاری ایمنا در دسترس است) چون شبستان اصلی اون تکمیل شده وسایر قسمتهای اون هم در حال تکمیله ، در ضمن همه این پروژه ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم( مشارکت درساخت ، واگذاری زمین با شرایط آسان ، تسهیل مسائل اداری و…) با شهرداری اصفهان مرتبط است.

   10

   4
 4. Alireza shamsi گفت:

  مبارک اصفهانی ها باشه ابادی شهرهای ایران ارزوی قلبی من هست

  44

  8
 5. رضا گفت:

  تبریک به هموطنان اصفهانی عالی بود.

  37

  8
 6. 007 گفت:

  توی انتخاب نوع و محل پروژه ها دقت کنید، ببینید چقدر جذابیت و نوآوری و یک نوع منحصربفرد بودن به چشم میخوره، قابل توجه مسیولین محترم، لطفا یکمی یاد بگیرید

  24

  4
 7. امیر1 گفت:

  اولا از این کار خوبتون تشکر می کنم آقا پویا چون باعث بیداری مردم و مسولین میشه
  دوما نمی دونم چرا پروژه های ملی اصفهان و پروژه های فضای سبز و پروژه های سرمایه گذاری هم تو این مطلب ذکر شده هرچند که واقعا پروژه های بزرگی هستند مثل پروژه قطار سریع السیر تهران، اصفهان
  سوما فاز اول تراموا اصفهان خیلی جالبه چون احساس می کنم تو اصفهان عمل می کنن ولی تو تبریز بیشتر مانور تبلیغاتی می دن

  20

  4
 8. مجید_تهران گفت:

  خیلی عالی من از بعضی پروژه های اصفهان خیلی خوشم اومد مخصوصا معماری مرکز همایش و یا مصلی اصفهان(هر چند اسم مصلی میاد یاد ارگ میافتم) اون نیروگاه خورشیدی هم خیلی خوبه اون قطار سریع و السیر هم الکیه کلا پروژه هایی ک دولت بخاد اجرا کنه و در سطح بین المللی باشه صدرصد الکیه هیچ غلطی نمیتونه بکنه همین قطار تا اونجا ک من مطلع هستم بخش اصفهاش خوب کار میشه ولی تهران دقیقا ول کرده ب امون خدا اصصصصلا کار نمیکنه. دوستای من تو راه آهن تهران هستن و اینو بمن گفتن ک تا صد سال دیگه این قطار سریع السیر اصفهان مشهد تموم نمیشه تازه اصصلصا فک نکنید از این قطار های ژاپنی میشه. ورزشگاه خیلی نیازه برا اصفهان ولی فک میکنم خیلی بزرگ باشه نیاز نبود انقد سی هزار تایی میساختین عالی و سریع میساختین!! در کل خوبه اون مرکز گیاه و گله خیلی خوبه اصفهان خیلی خوب رو این چیزا کار میشه. مسعولان تبریز یاد بگیرید. هتل هم نیاز اصفهان هستش اما ی نکته هتلی ب اسم هشت ستاره نداریم این اسم ها رو نزارید زشته اولین بار اعراب اومدن اسم هفت ستاره گذاشتن در حالی ک بالاتر از ۵ ستاره تو دنیا معنا نداره فقط کلاسش متفاوت میشه ظمنا حتی ۵ ستاره های فوق العاده ما در برابر ۵ ستاره های دیگه هیچی نیستن چون معیار ما بین المللی نیست

  15

  5
  • ناشناس گفت:

   تهران را هم پیشرفت خوبی داشته و هفته پیش میدان آزادی تهران به عنوان ایستگاه قطار سریع السیر انتخاب شد

   6

   3
  • رضا گفت:

   اتفاقا اصلِ سختیِ کار بخشِ اصفهان – قم هست. چون هم بخشِ طولانی تریه و هم تامینِ مالیش سخت تره. بخشِ قم – تهران هم کوتاهتره، و هم اینکه سرمایه گذارِ ایتالیایی و دولت و شهرداریِ تهران سه تایی پروژه رو تامین مالی می کنن و سریع لوله میشه میره. قالیباف مشکلِ مالی نداره. کله خر هم هست. کاری که رو که قولش رو بده، واقعا انجام میده. من عاشقِ چشم و ابروی قالیباف نیستم، اما قالیباف پروژه های گنده ای رو توی تهران اجرایی کرد. چه اونهایی که از قبل رو زمین مونده بودن، چه پروژه هایی که خودش استارت زد. کلکل هم داره با بعضیا، برای همین معمولا نمیذاره پروژه هاش رو زمین بخوابن(برخلافِ شهرداری شهرهای دیگه). بویژه که گفته توی دو سالِ آخرِ مدیریتم بر شهرداریِ تهران، اولویتم تکمیلِ سیستمِ حمل و نقلِ تهرانه. برای همین تمام انرژی و توانِ مالی و انسانیش رو گذاشته برای تکمیلِ ۳۰ کیلومترِ باقیمونده از ۶۸۰ کیلومتر شبکه بزرگراهیِ تهران، خطِ ۶ و ۷ مترو تهران، خطِ اولِ تراموا و تکمیلِ قطارِ تندروی اصفهان – تهران.

   7

   2
 9. ناشناس گفت:

  والا من که از دو تا پروژه اصفهان خوشم اومد که اونام حالا حالا ها کار داره به نتیجه برسه و عکساشم تزیینی بودن. بقیش چیز چشمگیری نیستن. همون در حد شهر خودشونه. خوشحالم که در اصفهان زندگی نمیکنم. البته این ضرب المثل اصلا در مورد اصفهانی ها کاربرد نداره که مرغ همسایه غازه. متاسفانه در مورد خیلی از همشهریای خودم بیشتر صادقه. مرغ ما و دیگر شهرها برای اصفهانی ها ، جوجه هم نیست ولی در عوض مرغ خودشون ، شتر مرغه.

  10

  19
 10. جمالی گفت:

  عکس های واقعی تو تصاویر خیلی کم هست احتمالا هنوز بیشتر پروژه ها شروع نشده از این طرح ها تو سایر کلانشهر هم مطرح میشه هم تصویب اما زیاد به مرحله اجرا در نمیاد یا خیلی زمانبر هستن. مثل لوپ چهارم افلاک نما با آبنمایش که قرار بود ۲۸ تیرماه ۹۴ تموم بشه یا ساماندهی مغازه های اطراف پل کابلی و کاراژ ها. یا کاریدور سبز اتوبانها

  7

  4
  • ناشناس گفت:

   همه این پروزه ها یا تکمیل شده یا در حال تکمیله و یا اخیراً شروع شده، مثل بازار گل و گیاه اصفهان، می توانید به خبرگزاری ایمنا مراجعه کنید (گزارش کامل این پروژه ها در آنجا هست) ، البته شاید بهتر بود برای برخی پروژه ها تصاویر مراحل پیشرفت پروژه هم به نمایش در می آمد، بنابراین هیچ یک از پروزه های فوق طرحی روی کاغذ نیست.

   8

   4
 11. ناشناس گفت:

  خوبه ولی تبریز که پروژه های سرمایه گذاری خارجی رو نزده

  7

  2
 12. پارمیدا گفت:

  آقای مهندس پویا ما از این نظر که بین وبسایتها تعامل سازنده، ایجاد بشه استقبال میکنیم ولی اینکه یه وبسایتی که ادعای پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانو داره ( اصفهان) و با تایید کامنتهای کثیف همشهریاش به شهرمون توهین کنندو اصلا نمی تونیم تحمل کنیم و جالب اینکه مدیر سایتشون جواب ما رو در مقابل اونا تایید هم نمیکنه. دوست داشتم تمام تیکه و فحشهای ریزو درشت اصفهانی هارو ، در این مجال به بهترین نحو ممکن جواب بدم، ولی بعدش با خودمو فکر کردم که تو هر سایتی چن تا نخاله پیدا میشن که جو رو بهم بزنن و این تعامل رو خدشه دار کنن. مهندس جان از شما درخواست داریم یا کامنتهای صد من یه غاز اصفهانی هارو اینجا تایید نکنی یا اگه تایید کردی جواب دندان شکن مارو هم تایید کنی.

  16

  8
  • پویا گفت:

   اینجا اجازه نخواهیم داد دعوا به پا شود

   15

   1
  • ناشناس گفت:

   آقا من نه تبریزی ام نه اصفهانی ولی سایت اکثر کلان شهرها رو بازدید میکنم. خدایی مدیر این سایت (آقا پویا) آدم با جنبه و نقد پذیری هستن و خیلی از انتقادای تند خود من رو منتشر کردن. درمورد صبحت خانم پارمیدا هم باید بگم همونجور که خودتون گفتین همیشه یه عده هستن که جو رو خراب کنن اما مهم حرف اونها نیست مهم واکنش ماست که با اهمیت ندادن بهشون بی ارزشی حرفشون رو بهشون بفهمونیم. چیزی نباید فراموش کنیم اینه که حرفای یه عده خاص رو هیچ وقت نباید به حساب همه ی همشهری هاش گذاشت. به امید موفقیت و پیشرفت برای همه هم وطنان عزیزم بخصوص تبریزی های با معرفت.

   16

   1
  • رضا اصفهان گفت:

   تو تبریزی نیستی و به جد میتونم بگم شیرازی هستی اگه راست میگی ادرس سایت اصفهان رو بزار که نمیزاری چون سایت اصفهان وبلاگ اطلاع رسانی به مدیریت حسن هست و اصلا کامنت نمیگیره بجد میگم این کامنتهای مغرضانه مثل اونیکه اصفهان رو با پاریس مقایسه کرده از طرف شیرازیهاست اصفهانیها اهل لاف زدن نیستن یکی از اینها شخصیست به اسم مهدی در سایت شیراز ۱۴۰۰ که دقیقا کامنتش رو اینجا اورده؟! اقا پوریا لطفا منتشر کن این جفا در حق اصفهان هست

   10

   12
 13. مهدی گفت:

  تا ۱۰۰ سال دیگه تبریز به گرد پاشون نمی رسه

  18

  28
  • خا گفت:

   شما باید به گرد پای تبریز برسین فعلا که تبریز پایتخت گردشگری انتخاب کردن

   9

   7
   • ناشناس گفت:

    این حرفای گرد پا و غیره را ول کنیدچون جز تفرقه وسوء تفاهم چیزی به دنبال ندارد ، یک اصفهانی واقعی هیچ وقت به شهرهای دیگه توهین نمی کنه واهل رقابت سالمه، اصفهان یک زمانی پایتخت فرهنگی جهان اسلام بود وحالا تبریز پایتخت گردشگری جهان اسلام، اصفهان شهر جهانی صنایع دستی وتبریز شهر جهانی فرش و اصفهان که به شبکه شهرهای خلاق جهان هم پیوست، همه این اتفاقات افتخاری برای ایران است ، چرا به جای نگاه ملی به این موضوعات ، نگاه منطقه ای دارید؟ آرزوی همه ما آبادی سراسر ایران است ، من به عنوان یک اصفهانی وقتی از آبادانی وپیشرفت اصفهان بیشتر لذت می برم که همه شهرهای وطنم آباد باشد و می دانم هموطنان آگاه و بامعرفت و عزیز تبریزی من هم همین گونه فکر می کنند.

    17

    0
 14. امیر گفت:

  قرار شد پروژه های عمرانی اعلام شود . پروژهای ورزشی و گردشگری هم اعلام شده است .

  8

  7
 15. تبریزلی گفت:

  آقا لطفا پروژهای مشهدم بذار
  باخین اوتانین
  روی کاغذم نیست همشون در حال ساختن
  یدونه آیسان رو ۱۰۰ ساله کردن
  اون آثار تاریخمون
  اصفهان واقعا لایق پایتختی دوم ایران هستش
  بدون تعصب پروژهای اصفهان راحت ۱۰۰ سال میرن

  19

  18
 16. وحید گفت:

  به جزء مرکزهمایش،،بقیه درحدپروژه های تبریزه ،زیادچیزشاخصی هم نداره

  11

  14
  • ناشناس گفت:

   ورزشگاه و مصلی فوق العاده ای هم داره انصافا

   11

   4
  • ناشناس گفت:

   مثلاً شهر رویاها شاخص نیست؟!!!! یا دلفیناریوم همراه با پنگوئن وفوک که محیط طبیعی براشون شبیه سازی شده و توسط یکی از شرکت های برتر جهان داره اجرا میشه شاخص نیست؟ پنگوئن وفوک که دیگه برای بار اول در ایرانه، واین دلفیناریوم با نومه های مشابهش در ایران متفاوته، یا ورزشگاه نقش جهان که کل جایگاه تماشاگران دارای سایبان است شاخص نیست؟ البته ابرپروزه سالن اجلاس که بی نظیر است وقطعاً شاخصه،ولی همین میدان عتیق یا میدان امام علی (ع) که بنا به تایید یونسکو جزو بزرگترین پروژه های مرمت بافت فرسوده در سطح جهانه شاخص نیست؟

   8

   3
 17. احمد گفت:

  خیلی از این پروژه ها ملی هست و ربطی به شهرداری نداره.

  8

  12
  • ناشناس گفت:

   احمد جان درسته که برخی از این پروزه ها ملی است ولی چون دولت به تعهداتش عمل نکرد(مثل پروژه سالن اجلاس) ، شهرداری اصفهان مجبور شد با منابع مالی خودش اونا را انجام بده، همه این پروژه ها مستقیم یا غیر مستقیم به شهرداری مربوطه، در زمینه غیر مستقیم، اگر نقش موثر شهرداری نبود حتی ممکن بود پروژه مذکور اصلاً شروع نشود یا خیلی کند پیش برود.

   11

   4
 18. الشن گفت:

  مقایسه کنید با ابرپروژه های خودمون که فقط رو کاغذ هستن.
  فقط مجموعه سالن همایش بسه
  باغ گلها
  آکواریوم
  ووووو. آقایون اصفهانی دمتون گرم. این نشان دهنده عرضه مسئولان شما و بی عرضگی مسئولان ماست

  24

  12
 19. رضا 88 گفت:

  حالا این طرح به خاطر پایتخت گردش گری نیست، مربوط به طرح های عادی اصفهان است، اگر تبریز پایتخت گردشگری نمیشد مسولان استانی کاری می کردند، آقا پویا یک پیشنهاد داشتم در شهرها مختلف جشنواره آبنما و فواره همراه با رقص برگذار میکند، ولی در تبریز خبری نیست ما شاهگلی به آن بزرگی داریم چرا جشنواره آب برگذار نکنیم، جشنواره لاله ها خوب است اما اگر بعد از جشنواره لاله در شاهگلی اینطور بی ریخت میشود، جشنواره آب و فواره برگذار همراه با رقص با نور در شب خیلی به نظر خوب میشه

  11

  3
 20. فرشیدم گفت:

  مرسی از دوست زحمت کش اصفهانی بابت مطالب ارزشمند
  ولی بی مهری نکردید و تمام پروژه های در دست اجرای شهر اصفهان رو بعد از انقلاب نام بردید
  فک کنم بیشتر مد نظر سال ۹۵ بود

  9

  9
  • ناشناس گفت:

   فرشید عزیز اگر می خواستند کل پروژه های بعد انقلاب را بگذارند که نمی گفتند خط سوم بی آرتی، خط یک ودو را هم می گفتند، یا غیر از حلقه چهارم ترافیکی ، حلقه یک و دو و سه ترافیکی را هم می گفتند، تمام پروژه هایی که در بالا نام برده شد ، بدون استثناء یا اخیراً تکمیل شده و یا در حال تکمیله و یا اخیراً عملیات اجرایی اون آغاز شده ودر همین سال ۹۵ یا اوائل سال آینده همه فازها یا بخشی از فازهای اون به بهره برداری می رسه ، تازه از برخی پروژه ها همچون تونل آکواریوم که در اواخر اسفند۹۴(نزدیک سال تحویل) به بهره برداری رسید نام برده نشد تا خدای ناکرده خدشه ای در ادعای مرتبط بودن پروژه ها با سال ۹۵ بوجود نیاید.

   9

   3
 21. Aydin گفت:

  یک شهر بیشتر از بودجه زیاد , نیازمند یک مدیریت قوی و کار آمد است .
  اصفهان و تبریزین بودجه سین چوخ فرقی یوخدور , اما گرح یاخجی مدیریت اولسون …. تبریز بلدیه سی گرح تفریحی و دولانمالی پروژه لری چوخ ایشلسین .
  ساخت پل و پروژه های بی کیفیت دیگه مثل عتیق بس هست و شهرداری باید تمرکز خود را در زمینه ساخت مراکز تفریحی و سرگرمی , هتل , باغ وحش , و پردیس های سینمایی متمرکز کند .

  14

  1
  • ناشناس گفت:

   پروژه عتیق حتی مورد تایید و تحسین یونسکو هم قرار گرفت و مورد تایید کارشناسان معماری هم قرار گرفت وحتی جایزه معماری گرفت، بنابراین بی کیفیت نیست، ودر شهرهای تاریخی چنین پروزه هایی مثل میدان عتیق (احیای بافت تاریخی) به شدت مورد نیاز است ، هر چند شهرداری اصفهان با ساخت و مشارکت در ساخت پروژه هایی چون تونل آکواریوم و دلفیناریوم به ساخت مراکز تفریحی و سرگرمی اهتمام دارد. همچنین هتل که در پروژه های فوق، هتل هم مشاهده می شود.

   10

   4
 22. با پول مفت دولت همه می توانند این پروژه ها ساخت اصفهانی یعنی مفت خور به سهم دیگر شهرها هم رحم نمی کنند مال حرام زیاد نمیشه اصفهان یه روزی نابود میشه و عدالت اجرا تا وقتی که باند اصفهانی هست در ایران دوزد هم زیاد است و بی عدالتی ما در تبریز هر چه ساختیم مال خودمان بوده نه با پول دولت

  14

  23
  • ناشناس گفت:

   پروژه های ملی همه جای ایران با پول دولت ساخته میشه ولی جالب اینجاست که پروژه سالن اجلاس که پروژه ای ملی است ، چون دولت به تعهدات خودش عمل نکرد ، شهرداری اصفهان با منابع مالی خودش داره می سازه، در پروژه های فوق اکثر اونا داره با منابع شهرداری اصفهان یا مشارکت بخش خصوصی ساخته می شه و ربطی به دولت نداره، پروزه ای مثل قطار سریع السیر اصفهان وتهران هم که دولت داره با مشارکت بخش خصوصی خارجی می سازه و هیچ شهرداری در هیچ کجای دنیا نمی تونه چنین پروژه ای را با بودجه چند میلیارد دلاری اجرا کنه ، یا مثلاً موزه دفاع مقدس اصفهان مثل همه جای ایران بنیاد حفظ آثار وارزشهای دفاع مقدس به شهرداری کمک می کنه ، هیچ شهری در ایران نمی تونه ادعا کنه همه پروژه ها را با منابع خودمون ساختیم ، بلکه در پروزه های ملی دولت موظفه که به تعهدات مالی خودش عمل کنه، ولی پروژه های شهرداری ، نه فقط در اصفهان بلکه در کل کلانشهرها ربطی به دولت نداره و با منابع شهرداری ویا مشارکت بخش خصوصی و یا انتشار اوراق مشارکت توسط شهرداری ساخته می شه ، خوشبختانه طبق آمار رسمی ، سهم اصفهان در بودجه های عمرانی دولتی در رده های نزدیک به آخر قرار داره و به راحتی از طریق اینترنت قابل جستجو است و کسانی که خلاف این ادعا می کنند و به راحتی به اصفهانی ها تهمت می زنند، حتی از دادن یک آمار در زمینه اثبات ادعای خودشون عاجز هستند، رو هوا که نمی شه ادعا کرد و کلی گویی که فایده ای نداره وتوهین کردن هم کار انسان های ناتوان است که از ارایه تحلیل ومستدل حرف زدن عاجز هستند، حداقل آماری ، مستنداتی برای اثبات دروغ های خودتون ارائه کنید.

   14

   4
  • خا گفت:

   واقعا درسته

   7

   1
 23. ممد گفت:

  انشاا ایران همه جایش اباد باشد و تبریک به هموطنان عزیزم اصفهان .پروژه های خوبی هستن .بعضیها واقعا عالی هستن ولی بعضیها معمولی هستن پروژه ها .

  18

  2
 24. saeed گفت:

  این مسخره بازیا چیه اخه چه نیازی هست سایتا هوای همدیگه رو داشته باشن؟Neutral

  6

  19
 25. saeed گفت:

  مرکز همایش های بین المللی با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان توسط دولت اجرا شد که یه تبعیض در بین شهرها بود.
  ولی در کل خیلی بهتر از تبریز بودن.بقول معروف تبریز اکثر پروژه هاش تکمیل رمپ و لوپ بود.نه چیزدیگری.پروژه ۵ سطحی.خیلی فوق العادس ما فوقش یه دونه سه سطحی داریم.استادیومشون عالیه.
  کلا تو هر بخشی پروژه داشتن و این خیلی متنوع بود.والا فکر کنم اصفهان داره بهتر برای ۲۰۱۸ بهره میگیره.

  11

  14
  • Aydin گفت:

   دوستان و پویای عزیز … اگه کامنتهای با نام saeed در خبرها و پستهای مختلف دنبال کنید میبینین که همش تحقیر و بر اساس کینه علیه تبریز و آذربایجانه .
   پویا لازم نیست هر مذخرفیو درج کنی .

   2

   3
   • saeed گفت:

    ایدین جان عزیزم اسم سعید میتونه توسط هر کسی نوشته بشه.الان میخوای که به اسم خودت کامنت بگذارم؟بعدشم این حرفا چیه میزنی؟اینجا مگه اطلاعاته.جوری حرف میزنی ادم خندش میگیره.والا.من خودم هزار مرتبه بیشتر از تو واس ازربایجان عزیزمون غیرتو تعصب دارم.تورکو ده دانیشدیم کی فیکر المیسن کی فارسام.

    5

    1
  • ناشناس گفت:

   دولت فقط بیست میلیارد برای مرکز همایش داده و بقیه هزینه اون با فروش تراکم (۴۵۰میلیارد) تامین شده

   7

   2
  • ناشناس گفت:

   مرکز همایش های بین المللی اصفهان که هنوز به بهره برداری نرسیده و تازه تا پایان سال قراره فاز اولش افتتاح بشهبعد شما می گید اجرا شد!!!!!!!!! ، آقا سعید ، ولی محض اطلاع دولت قبل تعهد کرده بود که صد میلیار تومان بودجه برای این پروزه پرداخت کنه ، ولی در حدود بیست میلیارد تومان بیشتر نداد و دولت فعلی هم که حتی یک ریال هم به پروژه بودجه نداده (خدا را شکر) ، بعد شما میگی چهارصد میلیارد!!!!!!!!!! ، در حالی که این پروژه ملی است و دولت متعهد به پرداخت بود ، ولی شهرداری اصفهان الان داره با منابع خودش اونا می سازه ، نمی دونم عدد چهارصد میلیارد را از کجا آوردی !!!!!!! چون کل تعهد دولت صد میلیارد بود که خدا را صد هزار مرتبه شکرکه فقط بیست میلیارد شو را پرداخت کرد و اگر دولت به تعهدش عمل می کرد ، حتماً به جای عدد چهارصد میلیارد!!!!!! می گفتین هزار میلیارد!!!!!!!! چون به هر حال ادعا کردن که مالیات نداره ، میشه راحت ادعا کرد.

   9

   2
  • خا گفت:

   دادش اشتباه نکن ماهم پروژه۵سحی داریم میدان آذربایجان پروژه های تبریز واقعا بی نظیرن

   2

   5
 26. رامین گفت:

  تورکی یازیرام اوزوموز بولاخ
  اولارین پروژه لرینه باخین بیزیمکینه باخین، بربیابان دا یشیلغا باخین بیزین بو هوانان یشیلغیمیزا باخین
  یازیخ وطنیم ناواغاجان حقیوی ییجاخلار، الله باعیثینه لعنت السین

  22

  4
 27. nima گفت:

  کیفیت و خاص بودن پروژه ها خیلی عالیه.
  کاش مسئولان تبریز کمی سطح کار رو از سطح روستاها به سطح شهر برسونن ( مخصوصا شهرداری منطقه ۵ که دیگه حرفی برا گفتن نذاشته.

  13

  2
  • ناشناس گفت:

   ناراحت نباشین
   ما هم زمانی یک شهر شبیه روستا بودیم ولی با الگو قرار دادن شهر پاریس و لندن الان شهری ساختیم که در حد این شهرها هستش
   شما هم میتونین این کارو برای تبریز بکنین

   5

   29
   • مهرداد گفت:

    پاریس رفتی داداش ؟ چه سالی ؟ قبل از جنگ جهانی دوم ؟
    دم از پاریس و لندن نزن… هر چقدر هم پیشرفت کرده باشیم یه کشور جهان سومیم … شهر های ایران دبی و استانبول هم نمیشن چه برسه پاریس

    17

    5
   • ناشناس گفت:

    اصلا معلوم نشد که اصفهانی هستی!!!! تبریز روزگاری جزو ۵ شهر بزرگ و آباد کل دنیا بود هموطن اصفهانی و هیچ موقع پیشینه روستایی نداشته.

    8

    7
   • ناشناس گفت:

    دوست ناشناس ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ در ۰۸:۲۸، خدا وکیل چه نفعی از این حرفا میبری؟؟ من خودم اهل استان فارس هستم ولی اینو بهت میگم که امثال تو اصفهانی که هیچ ، ایرانی هم نیستین شماها فقط یه عده دو به هم زن بی جا و مکان هستین که کارتون تو همه سایتها همینه.

    20

    2
   • پارمیدا گفت:

    پاریس؟؟؟؟ اصفهان؟؟؟؟ بابا وضعت خیلی خرابه. خدا به داد مادرت برسه که ازت پرستاری میکنه. توهم هم حدی داره آخه. مطمئنی قرصاتو خوردی؟

    16

    6
    • اصفهان گفت:

     درسته اصفهان از نظر امکانات شهری قطعاً در حد پاریس یا لندن نیست و هیچ اصفهانی اصیل و واقعی چنین ادعایی نمی کنه ، چون درسته به شهرمون تعصب داریم ولی مثل برخی افراد که غیرمنطقی نیستیم ، ولی از نظر آثار تاریخی در تراز جهانی است و خود مستشرقین غربی اصفهان را جزو ده شهر جذاب گردشگری جهان قرار داده و این امر مورد تایید یونسکو هم هست. در دوران ظل السلطان حاکم اصفهان در دوران قاجار دهها اثر تاریخی ارزشمند صفویه در اصفهان (مثل کاخ سعادت آباد و آیینه خانه و هفت دست و عمارت ها وکوشک های متعدد)تخریب شد، و اصفهان با وجود آن آثار قطعاً اصفهانی دیگر بود.

     7

     7
   • ali گفت:

    اصفهان … لندن. عجب مقایسه ای .
    در حد لندن!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    14

    6
    • رع گفت:

     حرفت خیلی خنده داره حدایقل اگه با دهاتای لندن مقایسه میکردی باز یه چیزی

     8

     7
   • خا گفت:

    فعلا که تبریز از اصفهان جلوتر اینو سازمان بین الملل میگه شما بایدازما الگو بگیرین

    4

    7
    • اصفهان گفت:

     باشه الگو می گیریم!!!!، میگفتی تو چه زمینه ای الگو بگیریم بد نبود، بیست سوالی که نیست عزیزم ،یک راهنمایی بکن !!!!! تو لیست سازمان ملل تهران هم مقام دومه و اونم بایداز شما الگو بگیره!!!!!!و کرج هم تو لیست نیست ولی ارومیه هست در نتیجه کرج اول باید از ارومیه الگو بگیره!!!!!! بعداً این قابلیت!!!! را پیدا می کنه تا از تبریز الگو بگیره!!!!!

     7

     4
 28. ناشناس گفت:

  سلام دوستان متاسفانه مدیر وبلاگی که این اطلاعات را گذاشته چندان آگاهی به اطلاعات پروژه عمرانی اصفهان نداره و حتی اگه یاد آوری من نبود پروژه نمایشگاه بین‌المللی اصفهان را فراموش کرده بود بگذارد. فاز دوم میدان امام علی اشتباه گفته شده و اصلش شامل جلو خان مسجد جامع و موزه امام علی و پارکینگ زرین کمر میباشد. ویلایی هشت ستاره نداریم و این ویلاها چهار ستاره می باشند. پروژه دولتخانه صفوی به عنوان بزرگترین احیای بافت فرسوده ایران نامبرده نشده. رینگ چهارم شامل هشتاد کیلومتر اتوبان میباشد. طرح توسعه حرم زینبیه نام برده نشد. ورزشگاه نقش جهان متعلق به فولاد مبارکه و سازمان ورزش هست و ارتباطی با شهرداری نداره همانند قطار سریع السیر که مربوط به وزارت راه هست. پروژه بیمارستان متعلق به سیتی سنتر هست و شهرداری فقط تامین مکان کرده اگر قرار به نام بردن بود باید پارت های شهرک سلامت نام برده میشد وگرنه پروژه بیمارستان ارتباطی با شهرداری نداره.. بابت اطلاعات ناقص عذرخواهی میکنم

  12

  7
  • ناشناس گفت:

   پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان را که گذاشته، فاز دوم میدان امام علی (ع) صد در صد تکمیل نیست وتکمیل فاز دوم به اضافه فاز سوم الان در حال ساخته (بنابر گفته معاون عمرانی شهرداری)، منظورش از ویلای هشت ستاره!!!! که اشتباه تایپی بوده ، تعداد ویلاهاست که هشت عدد است و باید می گفت هشت تا ویلای چهار ستاره، پروژه دولتخانه صفوی که به گفته معاون شهرداری در مصاحبه با خبرگزاری ایمنا که تازه طراحیش به تصویب رسیده و قراره عملاً امسال شروع بشه ،ورزشگاه نقش جهان هم محوطه سازی بیرون و ساماندهی جاده دسترسی به شهرداری سپرده شده است ،پروژه بیمارستان هزار تختخوابی شهرک سلامت هم با مشارکت مالی شهرداری و بخش خصوصی ساخته می شه ، ولی خودشهرک سلامت کلاً با بودجه بخش خصوصی ساخته می شه، قطار سریع السیر هم شهرداری در ساخت ایستگاههاش قراره مشارکت داشته باشه.

   5

   3
 29. آذربایجانلی گفت:

  پروژه های خیلی خوبی هستن، بعضیاشونم پیشرفت چشمگیری دارن.

  10

  1
 30. پارسا گفت:

  اصفهان کار خارق العاده نسبت به ما انجام نداده راز موفقیتشون اصول کارشناسی شده در احداث پروژه هاست تبریز هر کجا دلشون میخواد تقاطع غیر هم سطح غیر اصولی مثل پل جانبازان…

  13

  6
  • رع گفت:

   داداش تبریز شهر کوهستانیه تو هرجای هر نقطه ای نمیشه پروژه ای درس کرد من خودم معماری خوندم پروژه های تبریز اتفاقا جاهای خوبی احداث میشه

   4

   4
 31. امید گفت:

  به نظرمیرسد تعریف بدون ابهام و صریحی از مفهوم «پروژه های عمرانی شهرداری» به عمل نیامده است ، به همین دلیل مشاهده می گردد که برخی پروژه های عمرانی در سطح ملی و کشوری که مربوط به دولت و یا سایر نهادها و ارگانها می باشند نیز در زمره پروژه های عمرانی شهرداری ذکر گردیده اند ، به عنوان مثال پروژه احداث بندر خشک با مشارکت استانداری ، اتاق تعاون استان و نیز وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری و اجراست نه شهرداری اصفهان و یا نیروگاه خورشیدی با مشارکت استانداری ، وزارت نیرو و پیمانکار آلمانی در حال پیگیری و احداث می باشد و …
  وقتی سخن از پروژه های عمرانی یک شهرداری می نماییم موارد مشخصی چون احداث تونل ، پل ، تقاطع غیرهمسطح ، مترو ، تراموا ، بی آر تی ، ایستگاه آتش نشانی ، فضای سبز و اماکن فرهنگی ، ورزشی ، تفریحی و … عمدتا مد نظر می باشد نه هر پروژه ی در حال اجرا.

  8

  3
  • ناشناس گفت:

   همه پروزه های فوق چه به طور مستقیم وچه غیر مستقیم( در اختیار گذاشتن زمین، تسهیل امور اداری ، مشارکت مالی در ساخت و غیره)به شهرداری مرتبطه، چرا مدیرکل نمایشگاههای استان اصفهان از شهرداری بابت پروزه نمایشگاه بین المللی اصفهان تشکر می کنه؟ اگر ربطی به شهرداری نداشت این تشکر بی معنا بود، شهرداری از سهامداران عمده نمایشگاه بین المللی اصفهانه واخیراً اقدام به افزایش سرمایه کرده است وبه گفته مدیر کل نمایشگا ههای استان، شهرداری اصفهان نقش بسیار موثری در اجرا وسرعت پیشرفت این پروزه داشته است.

   3

   3
   • پیمان گفت:

    دوست عزیز این توجیهتون اصلا پذیرفتنی نیست اولا که قرار بود در مرحله اول پروژههای ورزشی و درمانی و…معرفی نشوند که چند بار دوستان این موضوع رو مطرح کردن که شما از جواب دادن به انها خودداری کردی دوما اگه قرار باشه پروژههای دولتی و بخش خصوصی رو با بهانه اینکه مثلا شهرداری زمینشو داده یا شهرداری ایستگاه راه اهن قطار تند رو را می سازه و یا فضای سبز پروژه با شهرداریه رو بهانه قرار بدیم که در این صورت من می تونم با قاطعیت اعلام کنم که کلیه پروژههای تبریز و حتی بزرگ راه تبریز بازرگان جزو پروژه های شهرداریه چون فضای سبز این بزرگراه درگذر از تبریز به عهده شهرداریه و در اخر اینو باید بگم که دفاع کننده ناشناس از اصفهان که به نظر من در تهیه متن معرفی پروژه های اصفهان دست داشتن اینو بدونن که در فضای مجازی و به خصوص سایت تبریز مدرن افراد متخصص و اساتید دانشگاه در رشته های مرتبط با شهر سازی حضور دارن پس چه بهتر که موقع نوشتن مطالب به این مو ضوع بیاندیشیم تا خدای نا کرده موجبات خنده دیگران رو به سخنانمان ایجاد نکنیم با تشکر از مهندس پویا و بقیه دوستان

    7

    2
 32. ناشناس گفت:

  خیلی خوبه ولی مشکل اینه تکمیل پروژه مثل تبریز با مشکل تکمیل بشه ورزشگاه نقش جهان کار زیاد فوقش ۳ ماه بتونن کار کنن بعدا هوا سرد میشه همینطور میمونه
  ما که میگفتیم اولین بار تراموا در تبریز اونا هم پروژه تراموا تعریف کردن
  تقریبا اصفهان و تبریز پروژه یکی هستن و نزدیک به هم تعریف شدن مسله اینه که ما پروژه هارو زودتر تکمیل میکنیم و به بهره داری میرسونیم یا اصفهان
  اونا هم پارک دفاع مقدس دارن ما هم اونا هم پارک دلفین دارن میسازن ما ساختیم اونا پل ۵ سطحی زدن که ما ندارم البته اگه طرح ۴ در میدان آذربایجان پیاده بشه میشه گفت کم نمیاریم ما ورزشگاه یادگار امام داریم اونا هنوز دارن تکمیل میکنن
  اونا نیروگاه خورشید میخوان بزنن چون هوای اصفحان گرم و خشک و بایدما نیروگاه بادی تعریف کنیم
  فقط فرقش اینه ما نه تله سیژ داریم نه چنین طرحی تعریف کردیم بقیه طرحها بهم نزدیکن

  6

  1
  • رع گفت:

   درسته ولی تبریز از اصفهان خیلی جلوتره

   2

   5
  • اصفهان گفت:

   ناشناس جان پروژه تراموا اصفهان که جدید نیست و مال سالها قبله ولی به خاطر تحریم ها اجراش به تاخیر افتاد ولی الان داره حالت اجرایی به خودش می گیره، پارک دلفین اصفهان شامل پنگوئن و فوک هم خواهد بود و وجود پنگوئن و فوک برای بار اول تو ایرانه ، البته با شبیه سازی محیط طبیعی ،و داره توسط یکی از شرکت های برتر جهان در این زمینه اجرا میشه وبا نمونه های مشابهش در ایران خیلی فرق داره ، ورزشگاه نقش جهان ۷۵۰۰۰ نفریه وکل جایگاه تماشاگران دارای سایبانه (و ورزشگاهی با این مشخصات در ایران نداشتیم) و متاسفانه زمینهاش معارض پیدا کرده بود که رفع شد و تاخیرش بابت این مساله شد وگرنه فاز اولش که ۵۰۰۰۰ نفره بود، سالها پیش حتی بازی هم درش انجام می شد ولی به دلایلی خواستند که ۲۵۰۰۰ نفر به تماشاگراش اضافه کنندو اجرای فاز دومش همراه شد با مشکل معارضان زمینهای ورزشگاه و عدم تخصیص بودجه مناسب از طرف شرکت تجهیز و با تاخیر همراه شد، خدا را شکر که به شرکت فولاد مبارکه واگذار شد وگرنه اگر قرار بود اعتباراتش از تهران بیاد هیچ وقت افتتاح نمی شد.

   5

   1
 33. Saied TBZ گفت:

  بشخصه از همه ی پروژه هاشون راضیم. عین تبریز حرص ادمو در نمیارن. بودجه ی تبریز کمتر از اصفهان نیست ولی پروژه هایی که اجرا میشه تو تبریز هیچی نیستن. لابد هوا سرده نمیتونن کار کنن
  دوستان فقط بحث پروژه بکنید با ماشین های توی خیابان و مهاجرین افغان و تکدی گری و فرهنگ مردم کاری نداشته باشید

  15

  5
  • رع گفت:

   فقط نکنم شما تبریزی باشین اگه هم هستین خیییلی بی انصافین این همه پروژه هلی متنوع زدن شایدم خودتونو زدین به اون راه

   2

   4
 34. نصف جهان گفت:

  دوستان تبریزی زیاد ناراحت نباشید
  بالاخره اصفهان باید حداقل یک سروگردن از تبریز بالاتر باشد
  تبریز میتونه پروژه های اصفهان رو الگو قرار بده برای خودش تا در بیست سی سال بعد شاید اونها رو بتونه انجام بده !
  تبریز باید خودشو با شهر کرد و زنجان و کهکیلویه و بویر احمد مقایسه کنه !!

  11

  43
  • حسن گفت:

   به نظر میاد نویسنده گزارش قوانین رو مراعات نکرده و وحدت رویه به هم خورده
   پویا تو پروژه های تبریز صرفا پروژه های عمرانی خود شهرداری رو گذاشت
   و پروژه های سرمایه گذاری ، تفریحی ، فضای سبز ،ورزشی ،مذهبی ، خارج شهری و حتی پروژه های تاریخی فرهنگی شهر رو در لیست نیاورد و تک تک اونها رو قرار شد موضوع برنامه هفته آتی بکنن
   به نظر میاد نویسنده چون دیده کل پروژه های موضوع این هفته اصفهان ۴-۵ تا بیشتر نمیشه آورده کل طرح های شهرشونو نمایش داده
   کاش در برنامه های بعدی شاهد این قبیل موارد نباشیم

   7

   1
  • ناشناس گفت:

   پویا جان این کامنتها مشکوک هستند. هیچ اصفهانی منصفی نمیاد در سایتی که پروژه های عمرانی شهرشان را این جور به زیبایی تعریف کرده اینها را بنویسه و مردم را به جان هم بیاندازه. لطفا در تایید این کامنتها دقت دوچندان کن تا کور شوند دشمنانی که خواهان تفرقه افکنی هستند

   11

   4
  • ناشناس گفت:

   من یک اصفهانی هستم، این لحن صحبت کردن شما بسیار سخیف هستش

   18

   1
  • رع گفت:

   واقعا حرف خنده داری زدی تبریز یه سرگردن از شهرهای دیگه بالاتره که سازمان ملل زیباترین شهر انتخاب کرده درسال۲۰۱۸اصفهان باید سالها تلاش کنه تا به این موفقعیت برسه اما هیچ وقت نمیرسه چون خییلی عقبه هنوز

   3

   5
   • اصفهان گفت:

    آره راست میگی اصفهان عقبه!!!!! آخه شما یک پروژه هایی در شهرتون اجرا شده که ما اسمشم نشنیدیم!!!!!!!! لطف کن چند مورد از این عقب موندگی ها را ذکر کن اطلاعاتمون بره بالا، البته در اون چیزی که سازمان ملل گفته بود عنوان شده بود مدرنترین، حالا شما زیباترین هم گذاشتین کنارش!!!! عیب نداره ،این هیات های متعدد دیپلماتیک که به تهران سفر می کنند و بعدش یک راست تشریف میارند اصفهان ، عجب آدمهای کم اطلاعی هستند ، خوب شما برو روشنشون کن ، اصطلاح مشهور نصف جهان که توسط سیاحان اروپایی به اصفهان اطلاق شد هم بی خیال!!!!، در اون لیست سازمان ملل ، تهران دومه و اصفهان سوم ، واقعاً تهران چقدر باید دوندگی کنه که در حد تبریز، مدرن بشه!!!!! آخه تهران که از نظر مترو و برج و مراکز مدرن خرید و تونل های شهری و برج میلاد و مراکز تفریحی وفرهنگی وهنری و شبکه حمل ونقل و…. خیلی از تبریز عقب تره!!!! وهمه هم قبول دارند ، یادم رفت بگم در لیست سازمان ملل ، اسم شهر ارومیه بود ولی اثری از کلانشهر کرج ندیدم ، با خودم گفتم کرج دیگه چقدر عقب مونده!!!!!!! است که باید قرنها دوندگی کنه!!!!!! تا تازه به ارومیه برسه!!!!!!!

    6

    5
 35. ناشناس گفت:

  این چه وضعشه آقا پویا
  مگه قرار نبود پروژه های عمرانی شهرداری رو صرفا گزارش کنین ؟
  این گزارش نه تنها پروژ های غیر عمرانی شهرداری اصفهان مثل سرمایه گذاری و فضای سبز و تفریحی و فرهنگی رو پوشش داده بلکه پا رو فراتر هم گذاشته و پروژه های دولتی استان اصفهان رو هم آورده
  اگه بخوایم مقایسه کنیم تنها ۴-۵ پروژه میتونست در این گزارش بیاد
  ما در گزارشمون ۶۰ پروژه عمرانی رو آوردیم که صرفا عمرانی بودن و توسط خود شهرداری اجرا میشدن
  باید جلوی این کار رو میگرفتین تا طبق قانون فی ما بین جلو میرفتین

  9

  4
  • ناشناس گفت:

   کدوم پروژه دولتی؟!!!! اگه می خواست پروزه دولتی بیاره که مترو را می گفتند، همه این پروزه ها یا کاملاً مربوط به شهرداری است و یا به صورت مشارکتی اجرا می شوندبه طور کلی مستقیم یا غیر مستقیم (به صورت مشارکتی) مربوط به شهرداری است، سالن اجلاس سران اصفهان هم که چون دولت به تعهداتش عمل نکرد، شهرداری اصفهان داره با منابع مالی خودش می سازه ، پروژه قطارسریع السیر هم منظور ایستگاههای اون هست که شهرداری در ساختش مشارکت داره، هیچ پروزه فضای سبزی هم در پروژه های بالا نیست، اگه منظورتون بازار گل وگیاه است ، منظور ساخت بنای خود بازار است به عنوان یک پروزه عمرانی، ساخت مراکز تفریحی توسط شهرداری پروژه عمرانی نیست؟!!!!! یا پروزه تله سیژناژوان که منظور خود تله سیژ است نه فضای سبز اطرافش، اگر می خواست به پروژه های فضای سبز اشاره کنه عکس پارکهای متعدد اصفهان را نشان می داد در حالیکه در پایان فقط اشاره ای گذرا داشته وهمه می دانیم که احداث پارک وایجاد ابنیه وتاسیسات داخل اون پروژه عمرانی به حساب میاد ، چند تا تقاطع غیر همسطح هم که اشاره شده،یا مثلاً ورزشگاه نقش جهان که شهرداری در ایجاد وساماندهی جاده های دسترسی ومحوطه سازی و… نقش داشته است.

   4

   2
 36. محمدی گفت:

  من خودکم بینتر از ما تبریزیها هیچ جا ندیدم
  در کل شهرها یک منیت و خود شیفتگی کاذب وجود داره که بهتر از خودشون رو هیچ شهری نمیدونن
  ولی ما همیشه خودمونو دست کم گرفتیم و طوری صحبت کردیم که انگار اصفهان یا شیراز و مشهد کلانشهر واقعیند و ما یک شهر ده هزار نفری هستیم !
  جدای از اینکه پروژه های سرمایه گذاری و فضای سبز و دولتی و ورزشی و … جز پروژه ها قید شده که نوعی تقلب هست بقیه پروژه ها به جز دو مورد پروژه خاصی نیستند که چنین از خود بی خود بشوید !!!!
  اینم بگم که خط دو مترو اصفهان هنوز شروع نشده ولی ما دو ساله شروع کردیم
  یا پارک دلفیناریوم ما در آستانه افتتاحه ولی اینها میخوان بزنن
  پارک آبی تبریز سه ساله افتتاح شده ولی تو اصفهان پارک آبی وجود نداره
  تعداد هتلهای ۵ ستاره ما ۴ تاست ولی تو اصفهان دوتاست
  هر شهری مزیتهایی نسبت به شهر دیگه داره که نمیشه بر اساس چند مزیت گفت این شهر بهتره یا اون یکی شهر باید کلی سنجی شود

  14

  8
  • محمدی گفت:

   دوست عزیز معیار کلانشهر بودن مگه فقط جمعیته و ضمنا مگه کسی منکر کلان شهری تبریز بوده که شما این گونه برداشت کردید؟!
   اصفهان پارک آبی ابسار داره خیلی ام مجهزه من رفتم
   و من شندیدم اصفهان در حال احداث ۲۰ هتل ۵ ستاره با ارتفاع بیش از ۲۰طبقه است!!!
   در کل هر شهری نقاط قوت و ضعفی داره که همه قبول دارند.

   10

   10
   • می گفت:

    بله درسته حرف شمارو قبول دارم هرشهری نقطه قوت و ضعیفی داره ولی همه پروژه های خاص اول در تبریز میزنن بعد میره شهرهای دیگه که اونم اگه بره

    3

    3
    • اصفهان گفت:

     عزیزم کدام پروژه خاص؟سالن اجلاس اصفهان هم که یک ابرپروژه بی نظیر است و همانندی در این زمینه در ایران ندارد، باغ پرندگان هم ،اولین بار در اصفهان احداث شد بعدش رفت جای دیگه ، یا مثلاً باغ بانوان را اولین بار در اصفهان ساختند وچند سال بعد در تهران ساختند، تونل آکواریوم اصفهان هم که اولین بار اجرا شد، شهربازی رویاها هم که با این مشخصات اولین بار در اصفهان اجرا شده، . تازه در دلفیناریوم اصفهان قراره پنگوئن وفک هم بیاورند ، البته با شبیه سازی محیط طبیعی که این هم برای اولین بار در ایران است.پمپ بنزین های کوچک با تکنولوژی خاص که آلودگی ناشی از بخارات بنزین در آن ایجاد نمی شود هم برای اولین بار در اصفهان ایجاد شد. می جان این مثال ها که زدم برای این بود که نگویی همه پروژه های خاص را اول در تبریز می زنن!!!!!! چون استفاده از کلمه همه اشتباه است و من هم از کلمه همه در مورد اصفهان استفاده نمی کنم.

     5

     4
  • ناشناس گفت:

   محض اطلاع پارک آبی تو اصفهان وجود داره واسمشم آبساره والان دارند سقفشو می زنند تا پایان مردادماه افتتاح میشه، چند هتل پنج ستاره در اصفهان در حال ساخته ، دلفیناریوم اصفهان در همین سال ۹۵ با مشارکت یکی از بهترین شرکت های خارجی از نوع خودش در جهان در حال ساخته و قراره تا پایان سال افتتاح بشه،خط دو مترو اصفهان هم در حال ساخته وبیشتر از دوسال هم هست که شروع شده ولی کمبود منابع مالی اونا با کندی روبرو کرده است.

   9

   5
   • می گفت:

    داداش تواصفهان تازه میخاد افتتاح بشه که اونم اگه بشه درتبریز از مد افتاده

    4

    6
  • رع گفت:

   کاملا درسته.طرح های اصفهان واسه ما جذاب نیستن چون همشون تو شهر زیبای خودمون هس ولی اونا تازه میخان درس کنن

   3

   6
  • رضا گفت:

   حرفات درست داداش. اما درباره دلفیناریوم… ما نباید خودمون رو گول بزنیم. اونی که حضرات تو تبریز افتتاح کردن، دلفیناریوم نیسم! یه نمایشِ خیابانیه که روش دو تا گونی به عنوانِ سقف کشیدن! در حالیکه تا جاییکه می دونم اونی که قراره تو اصفهان احداث بشه هم شاملِ دلفیناریومه و هم فوک و پنگوئن… به علاوه این پروژه مشارکتی بینِ شهرداری و یک سرمایه گذارِ ترکیه ایه که قبلا پروژه تونل آکواریومِ اصفهان رو هم کار کرده. یعنی باید صادق باشیم که کیفیتِ پروژه ای که تو شهرِ ما اجرا شد خیلی مبتدیانه و نازله و اونی که میخواد تو اصفهان اجرا بشه، پروژه ی خوب و استانداردیه.

   6

   3
 37. امیر گفت:

  پویا جان اینا که بیشتر پروژه های مشارکتی هست با یکی دوتا پروژه ملی.

  5

  3
 38. مهرداد گفت:

  خیلی پروژه های قشنگی بودن ، مبارک مردم اصفهان باشه…
  از بعضی از این پروژه ها می تونیم الگو برداری کنیم :مثلا تقاطع های چند سطحی جالبه به جای دو سطحی.
  میدان تاریخیشونو احیا کردن ولی ما رهاش کردیم به امان خدا.
  بازارچه گل و گیاه مثلا ما اینجا نداریم.
  برای دلفیناریوم یه مکان اختصاصی درست دارن می کنن مثل ما سرسری نیست.
  یه شهربازی استاندارد هم به اسم شهر رویاها دارن
  کلا چند تا پروژه شون کلاسش خیلی بالاست : مرکز همایش ها، استادیوم ، مصلی ، دلفیناریوم
  کار خوبی انجام میدین ، شهر های دیگه از ما الگوبرداری می کنند و ما هم از اونا و باعث میشه پیشرفت در کل کشور بره بالا.

  14

  1
  • می گفت:

   داداش شهر تبریز الان خودش یه معماری تازه ای به کشور داره تحویل میده

   3

   4
 39. ممد گفت:

  اقای نصف جهان ما علاوه بر پروژه های عالی که نسبت به اصفهان داریم مزیت بزرگ اب و هوای تبریز هست که تا قیامت اصفهان نخواهد داشت این نعمت خدادادی را .

  10

  5
  • می گفت:

   موافقم واقعا حرفتون حرف درستی هس.تبریز از لحاظ عمرانی هم خیلی از اصفهان جلو هس اینو سازمان بین الملل میگه نه من

   5

   5
  • اصفهان گفت:

   ممد جان ، قبول دارم که تبریززیبا هوای بسیار خوبی داره خصوصاً در فصول گرم سال ،ولی استان اصفهان که چهارفصله (علاوه بر بیابان، مناطق کوهستانی وجنگلهای ناحیه زاگرس مرکزی هم دارد) و خود شهر اصفهان هم که هواش نسبتاً معتدله ، البته بی مهری ها نسبت به اصفهان تموم بشه و زاینده رود دائمی جاری بشه تا هوای اصفهان بهتر هم بشه، وچون اصفهان از نظر فضای سبز در بین کلانشهرها اوله ، همین نکته در تلطیف هوای اصفهان موثره، وهوای اصفهان هم یک نعمت خدادادی است و از خیلی مناطق گرمسیر هواش بهتره و از همه مهمتر مثل برخی نقاط کشور شرجی نیست چون واقعاً شرجی بودن طاقت فرساست، البته آلودگی هوا هم که در همه کلانشهرها کم و بیش هست واستثنایی در این مورد نداریم، ولی طرح های مهمی در جهت کاهش آلودگی هوا در اصفهان انجام شد از جمله طرحی که اولین بار در ایران در زمینه پمپ بنزین های کوچک با یک تکنولوژی جدید برای کاهش آلودگی ناشی از بخارات بنزین اجرا شد و همچنین پیاده راه شدن بخش زیادی از بافت تاریخی که در قسمت های مرکزی شهر قرار داره واین پروزه در حال اقدامه ودر آینده نه چندان دور هم چهارباغ پیاده راه خواهد شد(هر چنددر سه شنبه ها ی بدون خودرو در اصفهان عملاً این اتفاق می افته و در ساعات خاصی چهارباغ به روی خودروها بسته میشه)

   5

   1
 40. کامیار گفت:

  در جواب دوستی که گفته پروژه میدان استقلال چهارسطحیه نه پنج سطحی باید بگم اتفاقا پنج سطحیه
  یک مسیر زیرگذر در ارتفاع ۷ـ ، یک میدان بزرگ هم تراز زمین، دو روگذر در تراز ۷+ به سمت تهران، یک مسیر عبور قطار شهری روی این دو روگذر و بالاخره یک دوربرگردان در تراز ۱۴+ روی تمامی اینها
  قراره با نورپردازی، و ایجاد فضای سبز عظیم و المانهای حجمی زیباترین ورودی اصفهان بشه

  7

  1
 41. نصف جهان گفت:

  اون دوستانی که میگن تصاویر نمایشیه باید عرض کنم حداقل هفت هشت تا از این پروژه های عظیم در آستانه افتتاح هستند و در آینده نزدیک بعضا حدود دو الی سه هفته آینده شاهد افتتاح برخیشون خواهیم بود. از جمله: تقاطع پنج سطحی استقلال با هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی (فقط روگذر متروش باقی مونده)، روگذر ۲۵آبان با نود وپنج درصد پیشرفت که در اواسط مرداد به بهره برداری میرسه، ورزشگاه نقش جهان که از هفته پنجم لیگ در اختیار سپاهان قرار میگیره، فاز دوم تله سیژ، خط سوم بی آر تی که تمامی مسیرش احداث شده و هشتاد درصد ایستگاه هاش هم اجرا شده ند.
  خیلی از پروژه هام که پروژه های کلان هستند و وقت بر. مثلا سالن اجلاس در انتهای سال ۹۵ فاز اولش افتتاح میشه، یا دلفیناریوم که با مشارکت شهرداری و شرکت ترک با نهایت سرعت در دست اجراست(یادمون نره همین شرکت ترک آکواریوم ناژوان رو ظرف هشت ماه به بهره برداری رسوند)

  5

  3
 42. امیر گفت:

  پروژه های عمرانی اصفهان در سال ۹۵ خیلی کم هست و مسئول وبلاگ اصفهان مجبور شده که پروژه های دولتی و گردشگری و … رو هم در گزارش قرار بده .

  7

  8
 43. نصف جهان گفت:

  زیرگذر مطهری و تعریض پل فلزی رو فراموش کردم که هردو تا نهایتا یکی دو ماه آینده به افتتاح میرسند و البته شهرک نمایشگاهیم با سرعت فوق العاده ای داره اجرا میشه که عکسای پیشرفتش تو وبلاگ اصفهان سیتی هست

  4

  3
 44. نصف جهان گفت:

  پروژه هایی که در اولویت بعدی شهرداری اند اون قسمت پایین متن بدون عکس فقط نامشون ذکر شده

  0

  0
 45. Wood گفت:

  سلام
  خدارو شکر که اصفهانی هست که ما بتونیم بریم لذتش رو ببریم و انشاالله مسئولین شهر ما هم بیشتر همت کنند تا بتونیم اصفهانی ها رو برای لذت بردن بیشتر به تبریز بکشونیم.
  همه جای ایران سرای من است
  آن کشور نو آن وطــــن دانش و صنعت
  هرگز به دل انگیــــــــــزی ایران کهن نیست
  در مشهد و قم و اصفهان و سمنان و لرستان
  لطفی است که در کلگری و نیس و پکن نیست
  در دامن مازندران و ساحل گیلان
  موجی است که در ساحل دریای عدن نیست
  در پیکر گلهای دلاویز شمیران
  عطری است که در نافه ی آهوی ختن نیست
  آواره ام و خسته و سرگشته و حیران
  هرجا که روم هیچ کجا خانه من نیست
  آوارگی وخانه به دوشی چه بلاییست
  دردی است که همتاش در این دیر کهن نیست
  من بهر که خوانم غزل سعدی و حافظ
  در شهر غریبی که در او فهم سخن نیست.
  هرکس که زند طعنه به ایرانی و ایران
  بی شبهه که مغزش به سر و روح به تن نیست.
  پاریس قشنگ است ولی نیست چو تهران
  لندن به دلاویزی شیراز کهن نیست.
  هر چند که سرسبز بود دامنه آلپ
  چون دامن البرز پر از چین وشکن نیست
  این کوه بلند است ولی نیست دماوند
  این رود چه زیباست ولی رود تجن نیست
  این شهرعظیم است ولی شهرغریب است
  این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست Smile

  16

  9
  • می گفت:

   بله درسته اصفهان شهر زیبای هس ولی بیشتر اصفهان را تبریزیا ساختن مثل آلی قاپو که یه اسم ترکی هس یعنی درهای بزرگ.بعدن صدردصدتبریزازاصفهان زیباترهس که سازمان ملل بهترین شهر انتخاب کرده اگه اصفهان زیباتر بود حتما اونجارا انتخاب میکرد

   6

   12
   • وحید گفت:

    داداش تو رو خدا دستکم برو یکم تحقیق کن و ببین معمارهای بزرگی که در زمانِ صفوی بناهای معروفِ اصفهان رو ساختن کیا بودن! امثالِ رضا عباسی و… بودن. اینا کجاشون آخه تبریزیه؟! خراج رو برای تامینِ مالیِ پروژه ها مردمِ اصفهان دادن(و نه مردمِ تبریز)، مهندسها و معمارها هم تبریزی نبودن، اونوقت شما بناهای اصفهان رو زدی به نامِ تبریز!!

    11

    6
   • اصفهان گفت:

    اصفهان که جزو ده شهر زیبای جهان از نظر یونسکو هست و اطلاق واژه مشهورنصف جهان از طرف سیاحان اروپایی هم به همین خاطر است، و برای همین هم اکثر هیات های دیپلماتیک خارجی که به ایران می آیند درخواست دیدار از اصفهان را هم دارند، مگر اصفهانی ها ادعا کردند کلمه عالی قاپو کلمه فارسی است که شما میگی ترکی است ، خب اینو که همه می دانند ، چون شاهان صفوی ترک بودند طبیعیه که اسامی ترک روی بناهای تاریخی ساخته شده در دوران صفویه بگذارند،مثل عالی قاپو والله وردیخان، انتظار داشتین اسم فارسی بگذارند؟!!!! ولی شما اساتید برجسته معماری اصفهان در دوران صفویه همچون استاد علی اکبر اصفهانی را نمی توانید نادیده بگیرید و شاید اسمش را نشنیده باشیدولی بروید در موردش مطالعه کنید، حتی مجسمه این معمار برجسته اصفهانی ساخته شده ودر اصفهان قرار دارد، ظاهراً معماران ادعایی شما فاقد اسم و رسم هستند که حداقل اسم چند نفرشان را نمی گویید!!!!! چون اسامی معماران سازنده بناهای تاریخی اصفهان معلوم است و این افراد مجهول الهویه نیستند، خانه های تاریخی مردم اصفهان که در تزیینات هیچ چیز از کاخ های صفویه نداشتند را چه کسانی ساختند؟ انگورستان ملک که مال ملک التجار تاجر مشهور اصفهانی را چه کسانی ساختند ،تزیینات کاروانسرای عباسی که در زمان شاه تبدیل به هتل شد و بخش زیادی ازتزیینات اصلی دوران صفوی آن از بین رفته بود ولی دوباره احیاء شد را کدام معماران انجام دادند؟!!!! اسم شیخ بهایی عالم برجسته اهل جبل عامل لبنان را که حتماً شنیده اید وهمه می دانند اگر شیخ بهایی نبود خیلی از بناهای دوران صفوی با این شکوه وعظمت به این شکل ساخته نمی شد.اگر بناهای تاریخی اصفهان را همشهریان شما ساخته اند!!!! پس برای مرمت بهتر آنها باید از آنها کمک گرفت!!! ، در حالی که همه می دانند اصفهانی ها در زمینه مرمت آثار تاریخی و اماکن مقدس صاحب سبک هستند واین هنر را از نیاکان اصفهانی خود فرا گرفته اند.اصفهان چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام به گواه مورخین جزو شهرهای آباد ایران بوده است ودارای تعداد زیادی صنعتگر ومعمار هم بوده است.(به عنوان مثال سفرنامه ناصر خسرو گویای آبادی اصفهان در ۷۰۰ سال قبل است حتی قبل از صفویه) ، مسجد جامع اصفهان در ۱۰۰۰ سال قبل را چه کسانی ساختند؟ منارجنبان اصفهان را قبل از صفویه چه کسانی ساختند؟ اگر بناهای دوران صفوی را معماران اصفهانی به دستور شاهان ترک صفوی نساخته اند، پس چرا در حال حاضر بهترین آینه کاران وکاشی کاران وکسانی که تزیینات گل ومرغ انجام می دهندعمدتاً اهل اصفهان هستند؟ آیا جز این است که این هنر را از نیاکان اصفهانی خود به ارث برده اند؟چرا بخش عمده تزیینات کاخ های پهلوی را دو برادر اصفهانی (برادران روحانی) انجام داده اند؟ همه اینها که مثال زدم نشان دهنده این است که معماری در اصفهان ریشه دار است واصفهان احتیاجی به وارد کردن معمار از جاهای دیگر نداشته است و این معماران ادعایی شما اگر به واقع چنین هنری داشتند ، مشابه این آثار(بناهای دوران صفوی اصفهان) یا حتی بالاترو هتر را در شهر خود انجام می دادند. ولی همه می دانیم بعد از صفویه چنین آثاری با این ویژگی در جاهای دیگر ایران پدید نیامد.

    11

    4
 46. محمود گفت:

  آقا تبریزلیلر حداقل بیر ایکی دانا گوزل نچه سطحی کورپو ایستیللر بو داهی عقده اولوب بیزه، شهرداری الیه بیلر کی بونی جورلیه و هش ربطی ده یوخدی تبعیضه زادا، بیزیم مسولار بی کفایت دی لر تامام ! گورون آذربایجان میدانینه نجه سیچاخالار دا …

  10

  1
  • چ گفت:

   داداش سن مطمعن اول مسولار سنن منن چووووووخ بیلیلر سنین سینوواجان درس اوخیبلار اوزلری بیلیلر نقیریلر سن قودالاما فقط دور باخ

   1

   5
 47. مهدی گفت:

  پروژه های تبریز بیشتر و بهتر از اینها هستش دوستان

  6

  9
 48. سام گفت:

  برای اصفهان ورزشگاه سی هزار نفری کافی بود، عمرا بتوانند هفتاد و پنج هزار نفر را یکجا جمع کنند حداقل تا پنجاه سال آینده.!
  من خوشحالم که اهل تبریزم. اگر حمل بر خود ستایی نباشد من ترکم.

  12

  21
 49. محمد از تبریز گفت:

  سلام به اصفهانی های عزیز تبریک میگم مصلی خیییلی باشکوهی دارید واقعا از هرلحاظ بینظیره مسولین شهر ما هم مصلی ساختن نه جاش به جاس نه معماریش هم به حریم اثار تاریخی شهر تعرض شده هم مصلی که به عنوان یک نماد شهر اسلامی می تونه با شه در حد شهر تبریزه طراحی کلی و نماش میتونس خیییلی بهتر باشه واقعا باید از مسولین وقت سوال بشه باتشکر

  17

  1
  • چ گفت:

   سلام.من خودم فوق لیسانس معماری دارم واقعامصلای تبریز خیییلی زیباست و جاشم خیلی خوبه.مصلایه جای مذهبی هس جای گردشگری نیس که تزیینش کنن مصلا بایدساده باشه.نظام مهندسی اصفهان نباید اجازه ساخت همچین مصلارو میداد اونجا مصلا نیس کاخ هس هر کی وارداونجا بشه به همه چی فک میکنه به جز نماز و خدا واقعا کار خوبی نکردن بنظر من

   3

   11
 50. محسن گفت:

  پروژه های نسبتا خوبی هستن.

  4

  1
 51. مهدی گفت:

  اقا پویا تا اخر تابستان چه پروژه هایی در تبریز افتتاح میشه

  8

  0
 52. س گفت:

  سلام.واقعا تبریز از همه لحاظ سرتر از شهرهای ایران است از لحاظ فرهنگ زیبای تنوع و………وزیباترین شهر بین شهرهای اسلامی هس که سازمان ملل تبریز را انتخاب کرده است

  8

  9
 53. ل گفت:

  سلام.ببینید رو حرف سازمان ملل نمیشه حرفی زد وقتی تبریز را بعنوان زیباترین با فرهنگترین اقتصادیترین و……..انتخاب میکند این انتخاب کار یکی دو روز نیس شاید ماها کارشناسی شده تا مورد تایید سازمان ملل قرار گرفته پس درنتیجه تبریز بهترین و زیباترین شهر ایران وبین شهرهای اسلامی است.ایشاالله یه روزی هم اصفهانی ها شیرازیها……..انتخاب میشن فقط کافیه از تبریزیها یکمی الگو برداری کنند.باتشکر از همه

  8

  11
 54. چ گفت:

  سلام.واقعا پروژه های تبریز بی نظیرن اند دست مسولان درد نکنه.واقعا آذربایجان بهشت ایران است درسته خودم اصفهانیم ولی عاشق شهرتبریزوآذربایجان و به مردم تبریز تبریک میگم که سازمان بین الملل تبریز ره بعنوان بهترین شهر بین شعرهای اسلامی درسال۲۰۱۸انتخاب کرده است واقعا حقتون بودایشاالله یه روزیم برسه شهر اصفهانم انتخاب کنن

  8

  15
 55. تبریزی گفت:

  مرکز همایش های اصفهان یه پروژه هست که حئود ۱۰ سال هست داره خاک میخوره. البنه طراحی قشنگی داره.
  مصلی هم که ربطی به شهرداری نداره و سال هاست که در حال احداثه
  پروؤه تراموا که اصلا شروع نشده.
  قطار سریع السیر چه ربطی به شهرداری اصفهان داره؟ اصلا شروع نشده
  ورزشگاه نقش جهان توسط وزارت ورزش داره اجرا میشه.
  نیروگاه خورشیدی و شهرداری؟ اصلا ربطی به هم نداره

  6

  14
 56. تبریزی گفت:

  سلام بر ملت ایران زمین و تمام هموطنهای عزیزم از تبریز

  6

  3
 57. تبریزلی گفت:

  سلام بر ایران ما

  7

  6
 58. محمد وفادار گفت:

  سلام.اینبار میخوام واقعا حرف دلمو بگم.خودم تبریزیم و عاشق شهرم هم هستم ولی چن تا مشکل هس به نظر من که :
  ۱.تبعیض خیلییییی قوی بین شهر تبریز و شهر هایی مثل اصفهان.یعنی آذربایجان شرقی بیشتر با غیرت مردم خودش و بخش خصوصی اینجوری شده.
  ۲.جایگاه و رتبه های خیالی تبریز.مسئولین ما فقط بلدن با پارتی و شاید چیزای دیگه سعی در راضی نگه داشتن مردم با دادن خبرهای مثل تبریز فلان شهر شد و … که ۵۰ درصدش الکیه
  ۳.با این همه اوصاف و ضعف شهرم تبریز رو از لحاظ مدرن بودن خیلی زیاد ترجیح میدم به اونا.آرامش و امنیت و مدرنیته بودن تبریز نسبت به بقیه شهر های کشور
  و در آخر هم اینو بگم هر چقدرم بگیم بازم فاصله خیلی زیادی با استاندارد های جهانی داریم.نه تنها تبریز بلکه همه شهر ها در مقایسه با کشور های اروپایی بخصوص اروپای مرکزی و غربی که تلفیقی از مدرنیته و تاریخ رو دارا هستن دارن.در کل شهر های ایران در مقلیسه با اونا ده کوره ای بیش نیستند.

  5

  5
 59. مهدی-شیرازی گفت:

  دوستان در صحبت هایی که در این کامنت میکنم به نقد ادعای مشارکت شهرداری در پروژه های فوق میپردازم تا هم اصفهانیا گمان نکنند با آدم های خول و چل طرفند و هم شیرازیا و تبریزیای به هیجان آمده متوجه جو سازی های الکی بشن. در لینک زیراستاندار اصفهان ازمشارکت فولاد مبارکه در ساخت ورزشگاه نقش جهان خبر میده و حرفی از مشارکت شهرداری در پروژه نمیزنه حال آنکه یکی از اصفهانیای عزیز گفت که شهرداری در ایجاد راه دسترسی و محوطه سازی در پروژه مشارکت داره که این بهیچ وجه معنای دقیق پروژه ی مشارکتی نیست https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ghatreh.com/news/nn29750301/%25D8%25AA%25DA%25A9%25D9%2585%25DB%258C%25D9%2584-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D8%25B2%25D9%2587-%25D9%2581%25D9%2584%25D8%25B2%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D8%25AA%25D8%25A7%25D8%25AF%25DB%258C%25D9%2588%25D9%2585-%25D9%2581%25D9%2588%25D8%25AA%25D8%25A8%25D8%25A7%25D9%2584-%25D9%2586%25D9%2582%25D8%25B4-%25D8%25AC%25D9%2587%25D8%25A7%25D9%2586-%25D9%25BE%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A7%25D9%2585%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584&ved=0ahUKEwjV_uyuyIjOAhVGhywKHTzUAQsQFghbMBI&usg=AFQjCNEdqr-GLUMi9R-AXjOAUAUap8Gv3Q
  در لینک زیر آورده شده که تا دو ماه آینده قرارداد اجرای تراموا منعقد خواهد شد در صورتی که هیچ صحبتی در مورد اجرای پروژه در سال۹۵ به میان نیامده https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.mehrnews.com/news/3716664/%25D9%2582%25D8%25B1%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D8%25AF-%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2587-%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25AF%25D8%25A7%25D8%25B2%25DB%258C-%25D8%25AA%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2585%25D9%2588%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25A7%25D8%25B5%25D9%2581%25D9%2587%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25AF%25D9%2588-%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2587-%25D8%25A2%25DB%258C%25D9%2586%25D8%25AF%25D9%2587-%25D8%25A7%25D9%2585%25D8%25B6%25D8%25A7-%25D9%2585%25DB%258C-%25D8%25B4%25D9%2588%25D8%25AF&ved=0ahUKEwj-nODryojOAhVIVSwKHbVIAMEQFggZMAA&usg=AFQjCNHq3DA44IieShNFvH9OQoiiXXXOww
  این درحالی است که از سال۸۸ هر سال بطور جدی قول اجرای تراموای اصفهان در سال جاری به شهروندان اصفهانی داده شده که با مراجعه به گوگل و سرچ در این رابطه به اطلاعات خوبی دست پیدا میکنید.
  این دو تا از پروژه های شسته و رفته ی شهرداری اصفهان بود که به اصطلاح پروژه ی سال۹۵ به حساب میاد. بنده تنها در مورد این دو پروژه تحقیق کردم و به این اطلاعات رسیدم و وقت کافی برای سرچ در مورد پروژه های عجیب و غریب دیگه من جمله نیروگاه خورشیدی و پروژه ی ملی قطار سریع السیر اصفهان-تهران و… رو نداشتم که حدس من بر اینه که اون پروژه ها هم کذبی بیش نیست که میتونید در این رابطه تحقیق کنید و ما رو هم در جریان ماجرا بگذارید.

  19

  25