مروری بر پروژه های عمرانی شهرداری شیراز در سال ۹۵

تبریزمدرن: به منظور افزایش تعاملات بین سایر کلانشهرهای کشورمان و افزایش اطلاع رسانی پروژه های بزرگ  تمام کلانشهرهای ایران ،به اتفاق مدیران سایتهای شهری مختلف تصمیم گرفتیم بصورت دوره ای هر هفته گزارشی از پروژه های یک کلانشهر را بصورت هم زمان در تمام سایتهای شهری منعکس نمائیم .

 

لذا مقرر شد در مرحله اول صرفاً به معرفی پروژه های عمرانی  بپردازیم و در دور بعدی به  موضوعات مختلف فضای سبز ، پروژه های تاریخی فرهنگی ، سرمایه گذاری، ورزشی ،درمانی و …. خواهیم پرداخت

در این مرحله  بعد از تبریز و اصفهان قرعه به نام شیراز خورد  تا با ارائه گزارشی از پروژه های عمرانی سال ۹۵ شیراز ، این برنامه ارزشمند را ادامه دهیم  در زیر توجه شما را به ملاحظه پروژه های عمرانی سال ۹۵ شیراز جلب مینمایم :

با توجه به حجم گسترده طرحهای عمرانی درحال ساخت شهرداری، در این مطلب مروری خواهیم داشت برروی برخی از مهمترین طرحها که با افتتاح بخشی از این طرحها در سال جاری و باقی آنها در سال ۹۶ و ۹۷ شیراز به شهری پیشرو در پروژه های عمرانی – خدماتی تبدیل می شود.

*** پل بزرگ کابلی ولیعصر : بزرگترین پل کابلی شهری کشور به طول حدود ۱۱۰۰ متر و پایلون ۶۴ متری در اسفند سال جاری افتتاح می شود.

 

گزارشی از آخرین روند پل کابلی ولیعصر

گزارش تصویری از پل کابلی

ویدیویی از پل کابلی

*** پل شیشه ای و مجموعه گردشگری علی بن حمزه : این مجموعه به عنوان بخشی از مسیر عرفان شیراز محسوب می شود که دو سمت رودخانه خشک را به یکدیگر به وسیله رودخانه خشک متصل کرده و با ساخت دو زیرگذر، دو سمت رودخانه خشک بصورت پیاده رو برای عابران پیاده درآمده و یک فضای انسان محور تا ارگ کریمخان ایجاد می شود. ضمن اینکه دو سمت پل شیشه ای دریاچه ایجاد می شود.

 

*** تقاطع چهارسطحی تخت جمشید : این تقاطع در شهریور امسال به بهره برداری خواهد رسید و در آن نخستین پل دوار عابرپیاده در سطح سوم اجرا شده است.

 

*** تقاطع سه سطحی جام جم : این تقاطع در ورودی بزرگراه کوهسار قرار گرفته و به نظر می رسد پس از مدتی وقفه و جابجایی تاسیسات فیبر نوری و حل مشکل با صدا و سیما، امسال وارد فاز اجرایی شود.

*** پل طبقاتی معلم : ساخت فاز اول این پل در شهریورماه به پایان رسیده و در صورت لغو ساخت طرح طبقاتی ایمان، فاز دوم آن نیز تا پایان سال آماده خواهد شد.

گزارش تصویری از آخرین وضعیت پروژه معلم

[blog style=”def” display=”specific” specific=”28567″ posts_per_page=”0″ offset=”0″]

*** فاز یک بزرگراه توسعه جنوب ( نوبهار )‌: این بزرگراه در فاز اول به طول ۸ کیلومتر در ضلع جنوب رودخانه مهدی آباد در حال ساخت است.

*** طرح توسعه زیرگذر گلستان(‌ تقاطع سه سطحی گلستان) : با اجرای طرح توسعه، طول این زیرگذر به بیش از ۲/۵ کیلومتر و به بزرگراهی زیرزمینی در ۶ باند تندرو و ۴ باند کندرو تبدیل شده و در سال آینده به بهره برداری رسیده و در فاز بعدی یک پل روگذر از بزرگراه خلیج فارس به بزرگراه دکتر حسابی برروی این زیرگذر ساخته می شود.

*** تقاطع سه سطحی قصردشت :‌129

*** بزرگراه مهدیه

*** مجموعه پل های طبقاتی گلشن : ساخت مجموعه پل های گلشن که یکی از بزرگترین طرحهای پلسازی شیراز محسوب می شود در زمستان سال آینده به پایان می رسد، این پروژه شش برابر پل معالی آباد بوده و طول پلها به حدود ۵ کیلومتر می رسد.

آخرین وضعیت ساخت پروژه

تقاطع‌های طبقاتی کشن

*** پل ملل : این پل در مسیر بزرگراه کوهسار قرار گرفته و در سال جاری تکمیل می شود.

*** ساختمان مرکزی شهرداری شیراز : ساختمان مرکزی شهرداری شیراز در محدوده مرکزی شهر و در تقاطع خیابان های ساحلی و خیابان راهنمایی و در سمت جنوبی رودخانه خشک قرار دارد. این ساختمان مجموعا دارای ۱۱ طبقه  و زیربنای ۴۵۰۰۰ مترمربع است که یک طبقه آن در زیر همکف و مابقی در روی زمین طراحی شده است. این ساختمان به عنوان یک مجموعه اداری دارای ماموریت ستادی بوده و برای استقرار حوزه های مختلف شهرداری همانند معاونت شهرسازی و معماری، معاونت فنی و عمرانی و معاونت اداری و مالی برنامه ریزی شده است. ۴ شفت اصلی عمودی – که هرکدام دارای یک راه پله و ۲ آسانسور با ظرفیت ۲۶ نفر است- وظیفه ارتباطات عمودی مجموعه را برعهده خواهند داشت. سازه ساختمان از نوع اسکلت فلزی و سقف آن از نوع عرشه فولادی است.

*** پل شبدری جوادیه : این پل بزرگراه های کوهسار، آرین و کمربندی شیراز را به یکدیگر متصل کرده و درسال آینده به بهره برداری می رسد.img18498

*** مجموعه پلهای رودکی :‌

9

*** چپگرد هفت تنان – دلگشا : فاز دوم پروژه دلگشا پس از افتتاح زیرگذر یک کیلومتری دلگشا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

آخرین روند ساخت پروژه

*** بزرگراه مولوی :‌ این بزرگراه به طول ۹ کیلومتر شامل ۵ پل مختلف است که بلوار نصر را به بلوار خلیج فارس متصل می کند.

*** پل شبدری مولوی – تخت جمشید : این پل در مسیر بزرگراه مولوی در محل رودخانه خشک ساخته خواهد شد.

*** مجموعه پلهای نواب صفوی، احمد بن موسی، بزرگراه امام خمینی :

این طرح بزرگ به عنوان بخشی از پروژه مشترک شهرداری شیراز و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس در راستای بهسازی و افزایش ایمنی و روانی تردد در کمربندی شیراز در جنوب این کلانشهر طراحی شده و شامل یک پل شبدری در مسیر بلوار نواب و بزرگراه امام خمینی (کمربندی) و یک دسترسی از مسیر احمدبن موسی به مسیر شرق به غرب و غرب به شیراز کمربندی و راستگرد به بلوار احمدبن موسی است. پیش بینی می‌شود این پروژه در سال نیمه ?? به بهره برداری برسد.

مجموعه پلهای نواب، احمدبن موسی و کمربندی

*** پل شبدری فرهنگیان و بزرگراه امام خمینی :‌ این طرح شامل یک پل روگذر و یک پل شبدری است.

*** بزرگراه کوهسار :‌ این بزرگراه با طول ۱۱ کیلومتر شامل ۲ تونل دوقلو و ۶ پل است که متاسفانه زمان ساخت این طرح به ده سال رسیده و به دلیل مشکلات تملک و مدیریتی بخش زیادی از طرح که ساخته شده در انتظار پلهای ورودی و خروجی آن است.

*** پل چمران :

*** پل بزرگراه کنارگذر شرق – بزرگراه شیراز – اصفهان:

*** جزیره تفریحی نهراعظم :‌ این پروژه شامل ۳ جزیره ۱/۵ هکتاری است که در رودخانه خشک بین پل معالی آباد و دریاچه نهراعظم قرار دارد.

*** مترو شیراز:

 • خط یک مترو شیراز: ساخت خط یک مترو شیراز در سال جاری به پایان می رسد و همزمان با آن خط ۳ مترو این کلانشهر به مرحله اجرا وارد خواهد شد. خط یک مترو شیراز در ۲۴/۵ کیلومتر شامل ۱۹ ایستگاه است که ۱۴ کیلومتر آن بصورت عمیق و سکوی جزیره ای و ۱۰/۵ کیلومتر باقی مانده به صورت نیمه عمیق و همس سطح اجرا شده است.

بخشی از خط یک مترو شیراز بصورت همسطح از کنار رودخانه خشک می گذرد ایستگاه نمازی مترو شیراز

 • خط ۲ مترو شیراز:‌ تامین اعتبار این خط به طور کامل به وسیله شهرداری شیراز انجام شده و فاز اول آن در سال ۹۷ افتتاح می شود.

توضیحات کامل درباره خط ۲ مترو شیراز

تصاویری از خط ۲ مترو شیراز

خط ۳ مترو شیراز : ساخت خط سوم مترو شیراز در سال جاری و همزمان با افتتاخ خط یک مترو آغاز می شود. خط ۳ یا فاز سوم خط یک از ایستگاه پل معالی آباد شروع شده و به ایستگاه راه آهن و مجاورت شهرک گلستان خواهد رسید که از آنجا دو شاخه شده و شاخه اول به سمت صدرا و مرکز صدرا رفته و شاخه دوم به سمت گویم می رود.بخش کوچکی از مسیر زیر زمین، بخشی دیگر بصورت همسطح و سایر مسیر روی پل ساخته خواهد شد. تاکنون هشت ایستگاه برای خط ۳ جانمایی شده که از پل معالی آباد شروع شده و ایستگاه های تقاطع کمربندی، میدان صنایع، شهرک آرین، پل دکتر حسابی، سر بزین و شهرک گلستان و راه آهن توقف گاه های درنظر گرفته شده برای آن است که با اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومان و در رفوژ وسط بلوار و بزرگراه دکترحسابی ساخته می شود تا آسیبی به باغ های مسیر نرسد.

*** احیای میدان توپخانه : طرح بزرگ میدان توپخانه شیراز با هزینه اولیه ۴۵۰ میلیارد تومان پس از انتخاب یکی از ۵ طرح برتر ارایه شده از سوی طراحان برتر جهان، در نیمه اول امسال اجرایی می شود.

آشنایی با پروژه

*** بهسازی آرامستان تاریخی دارالسلام

*** طرح زیباسازی ورودی شرقی : این طرح امسال افتتاح شد.

*** زیباسازی ورودی شمالی : این طرح در پل اکبرآباد قبل از دروازه قرآن در حال ساخت است و امسال افتتاح می شود.        

             

*** طرح زیباسازی ورودی غربی : این پروژه شامل یک پل سبز، یک آبشار و در سمت دیگر یک دریاچه تفریحی است که به گفته مسوولان امسال تکمیل و افتتاح می شود.

*** نوسازی ۲۸ خانه تاریخی شیراز

آشنایی با این طرح

*** باغ موزه دفاع مقدس : این باغ موزه با همکاری شهرداری شیراز در کنار پل کابلی ولعیصر درحال ساخت است.

13940312113015375416414

28
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۱۸ پاسخ

 1. مجید_تهران گفت:

  خدا بخیر کنه!!! پست اصفهان ک همش دعوا کردن. بنظر من شیراز رو بحث پل خیلی خوب کار کرده. ایشالا ک همشون بموقع افتتاح بشن. الان یه عده از همشهریا میان شروع میکنن ب داد بیداد. آقا درسته تبریز رو بحث پل ب خوبی شیراز عمل نکرده و یا نمیکنه ولی بهرحال تبریز ترافیک خیلی خوب و روانی داره همین قابل ستایشه. مگه این پلها برای روان شدن ترافیک نیستش؟؟ اگه عشق این سبک پل هستین ک هیچی. ظمنا تقدیر و تشکر از آقا پویا و سه دوستی ک زحمت جمع آوری اطلاعات سه شهر دیگرو میکشن و برای ما ب نمایش میزارن.

  24

  10
  • بچه های استان فارس گفت:

   جا داره همین جا از همه هموطنان عزیز تبریزی خودم به ویژه مدیریت محترم سایت تبریز مدرن (آقا پویا ) بابت همه لطف و توجهشون به شهر شیراز ، (چه در پست و چه در کامنتها) تشکر فراوان داشته باشم و خدا روشکر میکنم که عده ای که همیشه باعث اختلاف و دعوا بین شهرها میشدن تو این پست فرصت حضور پیدا نکردن . مشتاق دیدار همه هموطنان خصوصا عزیزان تبریزی در شیراز هستیم امیدوارم که اقامت و لحظات خوبی در این شهر داشته باشید. مخلص همگی یاعلی.

   22

   0
   • ناشناس گفت:

    راحت باش عزیزم عوضش تا دلت بخواد برا اخبار و حالات آزربایجان کوتاهی شده توسط این سایت و تمرکزش رو شهرای غریبس تا خودی. شما خوش حال نباشی ما خوش حال باشیم؟!

    2

    1
 2. تبریزلی گفت:

  بازسازی ۲۸ خانه ی تاریخی این خودش کلی کاره آفرین
  بیزده یخیروخ

  26

  3
 3. تبریزی گفت:

  زیباسازی ورودی های شهر پروژه های خوبیه که متاسفانه شهرداری تبریز از اون غفلت کرده.

  25

  0
 4. مرتضي گفت:

  سلام بودجه شیراز از تبریز خیلی زیاد هم نیست اما طرح های اجرایی اونا کجا و طرح های اجرایی تبریز کجا ما خیلی باید کار کنیم

  27

  5
  • نوید شیرازی گفت:

   درود.
   بودجه شیراز، پس از بودجه شهرهای تهران و مشهد، بیشترین بودجه شهری است دوست من.

   13

   5
 5. Saied TBZ گفت:

  پل هاشون که به اخونی نمر گلکار و دانشجو ما نمیرسن، تو فساد و رشوه هم عمرا به پای تبریز برسن

  22

  3
 6. ناشناس گفت:

  دوستان جالبه بدونید پروژه ی بزرگراه کوهسار مهدی شیراز پرهزینه ترین و سنگین ترین پروژه ی عمرانی تمام کلانشهر های کشور هست حتی تهران، البته بعد از مترو ها.
  که تکمیل کننده ی بخش شمالی یکی از رینگ های شهری شیراز هست که بدلیل اینکه در کوهستان(ضلع شمالی شیراز) بنا شده یا برش کوه داشت یا پل و یا تونل. بهمین دلیل در طول ۱۰ سال چیزی در حدود۹۰۰ میلیارد تومان براش هزینه شده که به نرخ امروز چنین بزرگراهی شاید بیش از ۲۰۰۰ میلیارد هزینه ببره و بعد از تکمیل، بخش زیادی از ترافیک مرکز شیراز رو به شمال شهر خواهد کشید.

  18

  6
  • شهرام گفت:

   دوست اصفهانی نمیدونم شما چرا با شیرازی ها و از جمله مهدی چپ افتادی که همین کامنت رو چند بار هم در سایت اصفهان عنوان کردین! بهرحال ایشون از دوستان خوب شیرازی ما در وبسایتمون هستن و باهم دوستیم Big Smile اگرهم چیزی به شما گفته که ناراحت شدین همون سایت خودتون اینارو چند بارم گفتین بسه دیگه. Really Angry

   11

   2
 7. مسعود گفت:

  با دیدن این پروژهای در دست اجرای شهرداری شیراز اول از همه باید به شهردار و ….تبریک گفت بابت این همه فعال بودن اما باید تاسف خود به مسولین شهرمان تبریز
  موفق باشید

  25

  5
 8. وحید گفت:

  خیلی تامل برانگیز هست پویاجان نه

  12

  4
 9. ناشناس گفت:

  یاشاسین شیراز
  البته چیزی که دیده میشه بیشتر پروژه های پلسازی است. از ورزشگاه در حال ساخت پارس میانرود و هتلهای در حال ساخت نامی برده نشده

  19

  9
  • شهر راز گفت:

   متولی ساخت اونا شهرداری نیست. هتل ها پروژه های سرمایه گذاری و ورزشگاه سر پوشیده ی پارس هم پروژه ی ملی هست.

   14

   4
  • ناشناس گفت:

   کس بابا گورخ.یاشاسین شیراز! دستمالین بیری دستمال بیرازدا یالتاخلانسان پیس دییل!

   2

   0
 10. ناشناس گفت:

  پویا جان آیا شهرهای کرج و اهواز هم در میان این گزارشهای هفتگی کلانشهرها جایی دارند؟

  3

  4
  • پویا گفت:

   فعلا که کسی از اون شهرها اعلام آمادگی نکرده
   اگه کسی اعلام آمادگی کنه با افتخار به جمعمون اضافه میکنیم

   11

   1
   • امید گفت:

    اهواز ۱۴۰۰ یک وبسایت مشابه تبریز مدرن بود اما با شکایت شهرداری به دلیل اینکه انتقاد زیاد انجام میشد، ابتدا فیلتر شد، سپس با وبسایت ایرانشهر ادغام شد

    7

    0
 11. اقا داود گفت:

  عالی مبارکشون باشه

  17

  2
 12. مهرداد گفت:

  روی کاغذ تعداد زیادی پل هست که حداقل جنبه مثبتش اینه که برنامه ریزی شده که چه کاری قراره انجام بدن حتی اگه امسال و سال بعد افتتاح نشن … تعداد زیاد این پل ها و تقاطع های چند سطحی برای هر شهری هم باشه؛ گره های ترافیکی شهرو باز میکنه تو این زمینه خیلی خوب کار شده باید تبریک گفت به شیرازیا.
  جالبترین چیزی هم که به چشمم خورد مورد دوم بود پل شیشه ای و مجموعه گردشگری علی بن حمزه ..یه کار خلاقانه ای هست واقعا خوشم اومد.

  21

  3
 13. جمالی گفت:

  اگه واقعا این طرحها اجرا بشه واقعا باید به شهردار شیراز احسنت گفت.

  19

  3
 14. azizmohammadie گفت:

  بسیاری از دوستداران تبریز با ارایه طرحهای برای پل ها و زیر گذرهای تبریز خواستن نفسی تازه و مدرن سازی به این شهر بدهند تاسف از اینکه گوش و چشم بینا نیافتن
  طرحهای مثل دوطبقه کردن پل راه آهن و …
  امروز با دیدن طرحهای شیراز ادم حسرت روزی را می خورد که تبریز جزو پنج شهر برتر دنیا بود اما تبریز شهری ناشناخته و ….

  16

  5
 15. azizmohammadie گفت:

  مترو تبریز کی شروع شده و مترو شیراز کی
  حرف نزنیم بهتر است
  Question

  15

  3
  • شیراز،پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین گفت:

   دوست عزیز
   عملیات ساخت مترو شیراز خرداد ۸۱ آغاز شد و عملیات ساخت مترو تبریز از سال ۸۴ آغاز شده و مطالعات اولیه مترو تبریز سال ۶۹ بوده که به دلایلی منتفی شده و مجددا عملیات مطالعه پروژه تبریز سال ۱۳۸۰ آغاز میشه و ۸۴ آغاز عملیات اجرایی
   حال آنکه مطالعات مترو شیراز به سال ۱۳۵۴ برمیگرده و آغاز ساخت مترو شیراز به خرداد ۱۳۸۱

   6

   1
 16. پارسا گفت:

  پروژه هاشون علیه حتی اگه یکی دوتاشونم به مرحله بهره برداری برسی خیلی جذاب ترو مهندسی شده تر از پل های ماست مبارکشون باشه.

  19

  2
 17. آذربایجانلی گفت:

  سلام، پروژه های خوبی بود و امیدوارم همشون اجرایی بشن و به بهره برداری برسن.

  17

  0
 18. امین گفت:

  میخواستم مطلبی بگم ولی …….. فقط ایکاش مسئولین ومجریان استان ما هم کمی شهری بودند

  14

  2
 19. امیر گفت:

  تبریز خیلی عقب مانده واقعا فاجعه اس اون از اصفهان اون از مشهد اینم از شیراز هنوز تو تبریز هیچ پروژه ای به بزرگی اینا نیست

  24

  12
 20. محمد اصفهانی گفت:

  امیدوارم شیرازی های با فرهنگ موفق باشند تو همه ی مراحل

  24

  1
 21. ناشناس گفت:

  با عرض سلام. میخواستم بدونم این همه پروژه داره تو شیراز اصفهان مشهد و… داره اجرا میشه ولی این سال از تبریز خبری نیس

  15

  4
 22. ممد گفت:

  سلام به شیرازیها از نظر تقاطعها و پروژه ها هم از تبریز بهتر بودن و هم از اصفهان من اینطور دیدم انشاا به نتیجه برسن امسال

  24

  6
 23. ناشناس گفت:

  پل شهر شیراز

  10

  4
 24. مرتضي گفت:

  سلام بودجه شیراز خیلی بیشتر از تبریز نیست اما طرح های اجرایی اونا کجا و طرح های ما کجا

  12

  3
 25. بهادر گفت:

  موزه دفاع مقدس به صورت همزمان در تمام نقاط ایران

  7

  0
 26. رضا گفت:

  خیلی از این پروژه ها فقط روی کاغذ هستن مثل شهرهای دیگه
  و یا پروژه ای مثل موژه دفاع مقدس مشخصه که سالها خوابیده و کار نشده

  5

  19
  • شیرازی گفت:

   دوست عزیز این پروژه ها بجز یکی دوتا که امسال قطعا شروع میشه، همگی به مرحله ی اجرا در اومده و پیشرفت خوبی هم به نسبت زمان گذشته شده از کلنگ زنی دارند(همه ی این پروژه ها رو گفتم) فقط در مورد باغ موزه ی دفاع مقدس حق با شماست و چند سالی روش کار نمیشد و فقط این پروژه اینطور بود. ولی امسال داره با جدیت روش کار میشه و تا پایان امسال تموم میشه. حتی در این گزارش بیشتر اون پروژه هایی که شروع ساختشون برای امسال قول داده شده آورده نشده. تا خدای ناکرده در صورت بدقولی مدیران شهری شیراز، آمار غلط داده نشده باشد. همچنین پروژه های در حال ساخت دیگری مثل چندین پارکینگ طبقاتی رو سطحی و زیرسطحی که توسط شهرداری در حال ساخت هست و خیلی چیزای دیگه در این گزارش عنوان نشده.

   19

   3
  • دوست عزیز تمام پروژه ها درحال اجرا هستند و درواقع تنها پروژه های درحال اجرا آورده شدند. موزه دفاع مقدس اشتباه از من بوده که این عکس رو انتخاب کردم وگرنه از امسال شهرداری کار رو گرفته دست و به سرعت میسازتش.

   حتب در پروژه میدان توپخانه هم برخی از تملکها قبل از اجرای طرح انجام گرفته.

   20

   1
  • علیرضا عباسی گفت:

   رضا جان هیچ کدوم از این طرح ها روی کاغذ نیست و همگی در حال ساخت هستن ….در مورد موزه دفاع مقدس هم امسال همزمان با افتتاح پل کابلی ولیعصر افتتاح میشه

   12

   2
 27. فرزین گفت:

  کاش شورای شهرمون رو بفرستیم انجا دیگه پولی برای تکمیل طرحها پیدا نشه همه طرح ها در حد مسیر دو کمال پیشرفت کنن

  11

  2
 28. مهدی-شیرازی گفت:

  درود بر تبریز و تبریزی.
  هفته ی پیش یکی از همشهریاتون که از دوستان قدیمی ما هستند بمن اصرار کرد که بشهر زیباتون سفر کنم ولی الآن برام امکان پذیر نبود. اما خیلی مشتاق به این سفر هستم و در اولین فرصت سعی میکنم بیام و زیبایی های این روزای تبریز و آب و هوای دل انگیز تابستانی اون رو از نزدیک تجربه کنم.

  25

  0
  • ناشناس گفت:

   قدمت سر چشم هر موقع تشریف آوردی داداشی. فقط اگه براتون مقدور بود سال ۲۰۱۸ تشریف بیارین چون الان تقریبا همه پروژه های تاریخی و تفریحی ناتموم مونده و دارن کار میکنن روش و ضایعه. البته شما هر موقع مصلحت دونستین تشریف ببارین. فقط گفتم شاید اون موقع پذیرایی بهتری ازتون بشه و بیشتر بهتون خوش بگذره Big Smile

   15

   1
  • ناشناس گفت:

   اوایل خرداد هوای تبریز عالیه. با اینحال ، هر موقع تشریف آوردین خوش اومدین.

   13

   1
 29. حسن گفت:

  امیدوارم، شورای شهر وشهرداری محترم، از حجم پروژه هایی که در دیگر شهرها آگاهی داشته باشند، ومتوجه شوند که چقدر تبریز مظلوم واقع شده، وبرای اجرای پروژه های کوچک وپیشرفت پا افتاده، تبلیغات الکی نکنند، چه چه قدر باید با فکر بزرگ، پروژه های بزرگ انجام داد تا نقصان ها جبران گردد

  12

  0
 30. احمدی گفت:

  ای ول به هوش و ذکاوت مدیر سایت زیبای تبریزمدرن برای راه اندازی این طرح
  پویا خوب بلده مسئولینو به چالش بکشه

  11

  1
 31. شیرازی گفت:

  رضا جان درست میگی که شیراز هم مثل خیلی از شهر های دیگه پروژه های روی کاغذ کم نداره. ولی این پروژه ها از بین پروژه های روی کاغذ نیست و ساخت همه ی اینا قطعیه. مثلا دیروز تقاطع بزرگ باهنر-بزرگراه امام خمینی کلنگ زنی شد که در اینجا گفته نشده،چون احتمال اجراش توسط شهرداری شیراز ضعیف بود.تمام این آمار دقیق هست و جدای از پروژه هایی که احتمال داره اجرا نشن.

  18

  1
 32. مهدی گفت:

  پروژه های عالی هستن تبریک به مردم و مسولین شیراز

  13

  1
 33. مکتب تبریز گفت:

  ساغول شیراز……تبریز هارداسن…..

  17

  1
 34. محمد گفت:

  شیراز حقیقتا فوق العاده و هوشمندانه هزینه کرده. تقریبا تا همین اواخر هرچه از معماری شهری شیراز قابل بیان بود مربوط به قبل از انقلاب میشد اما با افتتاح پروژه های متعددی که توسط شهرداری و بخش خصوصی در حال اجرا هستند بعد از نزدیک به چهل سال جلوه و نمای شهر شیراز کاملا عوض و مدرن میشه. البته این گزارش اختصاصا به پل ها و بزرگراه ها پرداخته بود ولی تا جایی که من اطلاع دارم پروژه های بسیار بزرگی در بخش هتل و هتلینگ مثل هتل و مجتمع عظیم خلیج پارس (بلندترین هتل ایران) که واقعا کار بزرگی هست و بعد از افتتاح آبروی ایران رو در مقابل کشورهای عربی خواهد خرید. یا در بخش سلامت شهرک مدرن سلامت شیراز و بیمارستان ۱۳۰۰ تخت خوابی و بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک ،بزرگترین بیمارستان سوانح سوختگی خاورمیانه (امیرالمومنین ) ، بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور و… در بخش تفریحی و گردشگری پارک کوهستانی ۵۸۰ هکتاری و بسیار مجهز دارک در مجاورت شیراز و در منطقه ای خوش آب و هوا و در بخش ورزشی دهکده المپیک شیراز و مجموعه وزرشی میانرود شامل ورزشگاه ۵۰ هزار نفری و سالنهای مجهز ورزشی اطراف آن که همگی نمونه هایی از مهمترین ها هستند و مجال بیان همه پروژهای عمرانی شیراز وجود نداره. به امید موفقیت و پیشرفت برای همه ایرانیان.

  29

  2
 35. Hadi گفت:

  من پروژه های شیراز رو بهتر از اصفهان دیدم .
  البته در زمینه عمران شهری .

  25

  5
 36. م گفت:

  تبریک میگم به مردم خوب شیراز وافعا خوب کارهایی میکنن براتون
  پروژه های اصفهان و تبریز به پای پروژه های شیراز نمیتونن برسن و باید مسئولین این دو شهر به خود بیان

  25

  6
 37. ناشناس گفت:

  با سلام
  من موندم که چرا در طراحهای شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و …. از طرحهای شهرداری تبریز الهام نمیگیرند که زیر پلها را با خاک و سنگ و دیوار پر کنند و فقط در محل تقاطع مثل یک تونل سوراخی برای عبور بگذارند ونمیدانم چرا برخلاف تبریز به اصول زیبایی طراحی و روانی ترفیک اهمیت میدهند و بابت آن هزینه اضافی پرداخت میکنند و چرا روی پلها بر خلاف تبریز یکدست صاف و عای از دست اندازهای محل اتصال قطعات است و چرا در روی پل یک مسیر اضافی که به راه انحرافی( شبدری) منتهی میشود وجود دارد و نیازی نیست از مسیر تندرو روی پل یکدفعه یک راه انحرافی جدا کرده و ترافیک و خطر ایجادکنند و برای روان سازی ترافیک هر مسیری جدا است و یکدفعه روی پل باریک نمیشود و کلأ چرا این طرحها اصول زیبا سازی و مهندسی را رعایت می کنند و چرا طرح ساختمان شهرداری بر خلاف طرح ساده و آجری شهرداری تبریز با بهترین و مدرنترین طرحهای دنیا برابری میکند و …..

  26

  0
 38. رضا گفت:

  درراهسازی خیلی جلوتره شیرازولی دربخش ساختمان و…حرفی واسه گفتن نداره

  5

  11
  • نوید شیرازی گفت:

   رضاجان، در زمینه ی ساختمان، شیراز جزو شهرهای پیشرو کشور پس از تهران هست.اما در این مطلب آورده نشده چون مطلب خاص پروژه های عمران شهری و پلسازی و بزرگراه ها و تونلهای شهری هست. در زمینه ی ساختمان سازی در حال حاضر در شیراز، پروژه برجهای ۶ قلو ۳۰ طبقه در دست اجراست که یکی از اونها به اتمام رسیده و کار ساخت برج دوم و سوم در حال شروع شدن هست که گودبرداریشون انجام شده. برجهای ۲۸ طبقه آفرینش هم بسرعت دارن ساخته میشن که معماریشون در ایران نمونه نداره و سایر پروژه های عظیم ساختمانی که بین المللی هستن و انشالله بزودی ازشون رونمایی میشه.

   10

   6
   • مجید_تهران گفت:

    ببینید دوستمون آقا رضا حرفش درسته ب یکی دو تا ساختمون نیست ک شما میگید مثلا ده تا سی طبقه داریم میسازیم پس ما پیشرو هستیم. شما اصلا نمیتونی تو ایران شهری رو بغیر تبریز با تهران مقایسه کنی تو این زمینه. شما فک میکنید با یکی دو تا ساختمون ساختن شیراز بعد تهران جای میگیره در حالی ک اینطور نیست. من این رو نقطه قوت و یا ضعف نمیدونم (برج سازی تبریز برای شهر زیبایی ها و صد البته ضرر ها داشته) ولی بقول دوست مشهدیم ک برای اولین بار ب تبریز رفته بود زمانی ک شهرداری های دیگه نقاشی برج میکردن تو دیوارای شهرشون تبریز برج میساخت هیچ آمار و ارقامی برای این ادعا نیاز نیست(البته ک رییس نظام مهندسی عنوان کرد ک بعد تهران تبریز تو این زمینه قرار داره) کافیه نمای کلی این دوتا شهر مقایسه بشه تا تفاوت ها نمایان بشه. بنده شیراز اومدم شهر زیبایی هست با هزار جور مشگلات همچون تبریز ولی از لحاظ نمای و جلوه شهری اصلا قابل مقایسه نیست. البته من متخصص نیستم من بعنوان یه شهروند و مسافر این نظر رو دادم. ظمنا آقا رضا بنظرم پیشرو بودن تو امر راهسازی ب پل سازی و اینها نیستش. اینها معیار هایی داره که بررسیش تخصص میخاد و منابع معتبر بهتره بگیم ک شیراز تو ساخت پل های طرح جدید فراتر از تبریز عمل کرده همین. اصلا اهمیت نداره پل باید دید چقدر بدرد میخوره والا من همیشه مثال زدم پل صدر تهران رو ک شاید خیلی خفن جلوه کنه ولی هیچ کارایی نداره جلوه اون قسمت از شهر رو هم تخریب کرده.

    9

    10
   • ناشناس گفت:

    مجید جان درسته که تبریز از نظر برجسازی پیشرو هست و زودتر برجسازی رو شروع کرده ولی شیراز هم در این زمینه کار های زیادی داره انجام میشه و شده و نوید عزیز فقط به بخش کوچکی از پروژه های برجسازی شیراز اشاره کرد.امسال برج های دوقلوی ۴۷ طبقه ی شیراز ساختشون آغاز میشه و شهرک مسکونی برف فروشان شیراز شاید مدرن ترین شهرک مسکونی کشور هست و خیلی پروژه ی ساختمانی عظیم دیگه که مجال نام بردن نیست و البته من از نام همشون اطلاعی ندارم.
    باز تکرار میکنم که من نمیگم تبریز از نظر برجسازی پیشتاز نیست ولی این موضوع رو گوشزد میکنم که این خاصیت شهرهایی مثل شیراز هست که در دید گذری و مسافری،برج زیادی توش دیده نشه و برج دار بودن یه شهر نسبت به شهر دیگه باید با دید کارشناسی و بر اساس قوانین حاکم بر ساخت و ساز اون شهر اظهار نظر کرد.
    مثلا در این مورد شیوه ی ساخت و ساز در تبریز مثل نیویورک هست که همه جا ممکنه برج ساخته بشه ولی این شیوه در شیراز مشابه پاریس هست که شاید یه مسافر اگه بهش سفر کنه جز برج تاریخی ایفل برجی رو در پاریس و یا لندن نمبینه ولی این دلیلی بر عدم وجود چنین سازه های شهری نیست.
    در زیر به برخی پروژه های برجسازی شیراز اشاره میکنم:
    شهرک مسکونی برف فروشان
    https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fupload.tehran98.com%2Fimg1%2Fqkemd6mq3lp5gw85mlck.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fshiraze-ma.mihanblog.com%2Fpost%2F43&docid=CcNWZq4HwYExIM&tbnid=HQy-91rkZxOfDM%3A&w=475&h=333&client=ms-android-htc-rev&bih=511&biw=360&ved=0ahUKEwjdw4f_o5nOAhXHvxQKHddHDJgQMwgbKAEwAQ&iact=mrc&uact=8
    پردیس تاریخ ایران
    http://shiraz1400.ir/?p=28347
    ووو…

    13

    1
  • علیرضا عباسی گفت:

   ساختمان ؟؟!!! منظورتون چیه ؟

   3

   1
 39. امیر گفت:

  پویا جان لطفا یه گزارش از هلیا پارک بذار.

  2

  0
 40. محمد گفت:

  من که خوشم اومد از پروژه ها

  10

  0
 41. کریم گفت:

  عالیه

  7

  0
 42. من گفت:

  قابل توجه معماران تبریز و مهندسان عمران تبریزی و شهردار تبریز و کلیه اعضای شورای تبریز و همچنین به اقا پویا

  13

  0
 43. saeed گفت:

  اقا پویا؟تبریز چشه؟شما کم نوشتی یا واقعا تبریز کم داره الان؟ای بابا اصابم بهم ریخت

  11

  0
 44. بهروز گفت:

  ماشاالله به شیرازی های عزیز آدم وقتی پیشرفت رو تو شهر های کشور میبینه خوشحال میشه .
  بعد از تبریز شهری که دوست دارم توش زندگی کنم شیراز هست بدون شک
  البته نا گفته نماند که خیلی از دنیا عقب هستیم و باید خیلی تلاش کنیم و دستاورد هامون رو هم در اختیار همدیگه بزاریم
  نمونش همین کاری هست که تبریز مدرن و شیراز ۱۴۰۰ شروع کردن .
  مرسی که هستین . به امید ایرانی زیبا تر و آباد تر

  30

  1
 45. محمد گفت:

  ای ول به پویا جان که غیر مستقیم مسئولین رو به چالش میکشن
  این طرح واقعا عالی هست و لطفا ادامه بدین تا مردم و مسئولین ببینن تو کلانشهر های دیگه چه کارایی میکنن

  11

  0
 46. ص گفت:

  دکتر نجفی عزیز کجائید
  خوبه کمی هم به خود آئید !

  13

  0
 47. Omid گفت:

  یکنواختی پروژه ها بیش از حد ملال آور است ، بزرگراه ، پل ، تقاطع و … ، هیچ خبری از پروژه های تجاری ، تفریحی و گردشگری مدرن نیست !!!!

  7

  12
  • امین گفت:

   دوست عزیز فقط طرح های عمرانی شامل پل و بزرگراه معرفی شدند.

   8

   0
  • علیرضا عباسی گفت:

   دوست عزیز در این مطلب فقط و فقط به پروژه های عمرانی شهرداری اشاره شده …..پروژه های تفریحی گردشگری فضای سبز و پارک در یک مطلب دیگه گذاشته میشه

   7

   0
 48. ناشناس گفت:

  همه این طرح ها رو من ده ساله تو سایتشون میبینم
  هر سال ده درصد پیشرفت فیزیکی دارن
  اما طرح ها و معماریشون واقعا زیباست مخصوصا چند تا از پلهاشون

  7

  22
  • نوید شیرازی گفت:

   دوست من، ده ساله داری میبینی؟
   ده سال نیست که سایت شیراز۱۴۰۰ راه اندازی شده، این ده سال رو از کجا آوردی؟؟
   شاید شما ده سالتونه…خخخخ

   19

   1
  • امین گفت:

   دوست عزیز چطور شما میگی که که ۱۰ ساله؟ این پیشرفت تازه از سال ۹۰ شروع شده و همه طرحا بین دو تا ۳ سال افتتاح شدن یا میشن

   13

   0
 49. ناشناس گفت:

  ورزشگاه شهید دستغیب درسته بجای اسم میانرود

  1

  8
  • ناشناس گفت:

   شما فکر کنم از فامیلای دست اندرکاران نام گزاری باشین … که مثلا به پل افلاک نما میگن شهیدان نمیدونم چی چی… بابا حتما باید اسمو به شهید تغیر بدید ؟ حال میکنم پل های شیراز همون اسم خودشونو دارن و عوض نمیشن

   7

   1
 50. شبنم گفت:

  ممنون از اینکه پستهای عمرانی کلان شهرهای دیگه رو هم میزارین لااقل مردم متوجه میشن که چقدر طرحهای تبریز مستضعفانه تر و سنتی تر هستن

  17

  5
 51. parviz گفت:

  آقا پویا ایکاش این مطالب را زودتر به تصویر میکشیدید تا اینهمه جنجال شیراز و تبریز براه نمی افتاد واقعآ طرحهای تبریز به اصطلاح
  ۲۰۱۸ کجا و پروزه های شیراز کجا . برای مسئولین شهری شیراز تبریک گفته و از هیاهوی تبلیغاتی شعار گونه بالاتر از توان اجرائی
  مسئولین شهری تبریز هم بسیار بسیار متاسفم. البته شیراز هم گذشته از معدودی مردم با فرهنگ داردوحق شان است که تا این مدت بدون حاشیه سازی و بزرگنمائی کارهایشان با این سرعت و کیفیت برنامه ریزی کنند. بار دیگر میگویم مبارکشان باد . مسئولین شهری ما نه حالا بلکه ۱۰سال است که بخواب رفته اند.

  27

  5
 52. نوید شیرازی گفت:

  درود.
  از همه ی دوستان و هموطنان تبریزی بابت لطفی که به شهر شیراز دارن تشکر میکنم. همه ی ما میزبان تبریزی های عزیز و فرهنگ دوست در شهر شیراز خواهیم بود.

  27

  4
  • ناشناس گفت:

   سلام ما را هم پذیرا باشید نوید جان. ما مهمان شهر زیبای شما بودیم و همچنان خواهیم بود.ممنون. همچنین منتظر میزبانی شما عزیزان شیرازی در سال ۲۰۱۸ در شهر تاریخی تبریز هم هستیم.

   12

   0
   • من شیرازی گفت:

    نه دوست عزیز شیراز هم با همین مشکل دست بگریبان هست اسم طرح ها در ابتدا اینه بعد میشه شهدای فلان یا یه اسم عربی

    9

    0
   • من شیرازی گفت:

    امیدوارم تبریز ۲۰۱۸ درگاهی برای توسعه این شهر زیبا و تاریخی و همچنین باعث توسعه صنعت توریسم کشور عزیزمان ایران شود یاشاسین تبریز یاشاسین ایران

    10

    0
 53. شهر راز گفت:

  Omid آقا اینا بخشی از پروژه های شهری شیراز هست و اگه به بالای همین صفحه مراجعه کنید نوشته شده:
  مقرر شد در مرحله اول صرفاً به معرفی پروژه های عمرانی بپردازیم و در دور بعدی به موضوعات مختلف فضای سبز ، پروژه های تاریخی فرهنگی ، سرمایه گذاری، ورزشی ،درمانی و …. خواهیم پرداخت.
  که پاسخی به کامنت شما هست. و خیل عظیمی از پروژه ها در زمینه های مختلف و به شیوه های تامین اعتبار متفاوت اعم از سرمایه گذاری و… در شیراز در حال اجرا هست. ابر پروژه هایی در زمینه های درمانی،تجاری،اقامتی و…

  10

  1
 54. امیر1 گفت:

  آقا پویا اعضای شورای شهر و شهرداران مناطق این پست های کلان شهر هارو می بینن ؟
  شما از زمان ساخت پل راه آهن التماس می کردین که پل های تبریز زیبا ساخته بشن نه قدرتی شرکت مشاور نمودار بدون مناقصه ………….
  آقا پویا از پروژه ال یولی چه خبر؟

  3

  0
 55. مجتبي گفت:

  بخدا اینا رو آدم میبینه افسرده میشه تبریزی که پوزش رو میدیم؟پس کو؟ما دچار توهمی شده ایم اون هم تبریز شهر اولین ها که چی بشه خب الان چی داریم کجا قرار گرفتیم لطفا این بحثها رو جمع کنیم در زمان حال زندگی کنیم برای ساخت آینده ،کیفیت مهمه نه کمیت تبریز شهر اولین ها یه کمیت هستش من از مردم شهرمون میخوام که فقط سرگرم فوتبال نشن من خودم هم فوتبال بازی میکنم هم طرفدار تیمهای شهرم هستم اما همه چی رو ول کنیم بچسبیم به فوتبال این درست نیست. بعضی ها فک میکنن تبریزیها دغدغه ای جز موفقیت فوتبال تبریز ندارن.آقا پویا از شما کمال تشکر را دارم که در مسیر توسعه شهرمون بی منت فعالیت میکنید

  11

  2
 56. عسگری گفت:

  بسیار عالی. از پیشرفت شیراز خوشحالیم. به امید موفقیتهای بیشتر برای دو شهر خوب تبریز و شیراز… موفق و پایدار باشید .

  12

  0
 57. پارمیدا گفت:

  وری وری نایس. برای وجود این پروژه ها باید به شهرداری شیراز و شیرازی ها تبریک گفت. من که واقعا خوشم اومد مخصوصا از پل شیشه ای ………
  راستی مهندس جان ، آقای دکتر نجفی این مطالب راجب پروژه های اصفهان و شیرازو دیدن یا نه؟

  10

  2
 58. محمد گفت:

  آذربایجان میدانی هارا یتیشدی ؟ آفتافا گوتوردیلر ایچینه ؟

  2

  1
 59. پیمان گفت:

  سلام خدمت همشهریهای عزیز و شیرازیهای خون گرم من قبل انقلاب یک سال در شیراز اقامت داشتم و با اینکه سنم کم بود ولی بهترین خاطرات را از داشتم هم اکنون نیز بعد از تبریز بین شهرهای بزرگ شیراز را از همه بیشتر دوست دارم قبل انقلاب شیراز به اروپای ایران معروف بود و اصفهان مانند یک ده عقب مانده پیش شیراز بود در عید سال ۸۶ تعدادی از دوستان تصمیم گرفتند برای مسافرت به اصفهان بروند ولی بنده به علت شش سال زندگی در اصفهان و بعدا رفت و امدهای مکرر کاری به این شهر شیراز را پیشنهاد دادم (چون به عنوا ن کسی که در اصفهان زندگی کرده ام و با وجود پبشرفتهای عظیم اصفهان به علل زیادی که خارج از حوصله خوانندگان هست اصفهان را زیاد دوست ندارم و انتقادهای زیادی به این شهر دارم)خلاصه بعد از اصرارهای بنده دوستان مجاب شدند که به شیراز برویم ولی پس از وارد شدن به شیراز جلوی دوستانم شرمنده شدم چون بر خلاف چیزی که از شیراز در ذهن انها ترسیم کرده بودم با شهری مواجه شدیم که شاید به زور جزو ده شهر برتر ایران قرار می گرفت از نظر پارکها و مناطق تفریحی نسبت به قبل از انقلاب هیچ پیشرفتی نکرده بود تاکسیهایش همه پیکان و قراضه بود و در همه شهر چند عدد زیر گذر و پل که به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسید ساخته شده بود در حالیکه در همان زمان تبریز نزدیک به پنجاه پل و زیرگذر مدرن داشت خلاصه در تمام طول مسافرت مورد انتقاد دوستانم قرار گرفتم و تنها چیزی که باعث دلخوشیم شده بود خون گرمی و مهمان نوازی اهالی شیراز بود اکنون پس از گذشت چند سال از ان روز از دیدن طرحهای راه سازی و پل سازی شیراز واقعا خوشحال شدم و امیدوارم شیراز بتواند جایگاه واقعی خود را بین کلانشهرها بدست بیاورد

  18

  4
  • شيرازی گفت:

   آخخخخخ.
   شیراز تا دهه ی هشتاد پیشرفت خیلی کمی داشت ولی در پنج سال اخیرپروژه های افتتاح شده شیراز رو متحول کرده و این پروژه ها هم شیراز رو بیشتر متحول میکنه. گذشته ها گذشته،باید ازشون عبرت گرفت و برای آینده هزینه کرد. بجرئت میتونم بگم اگه در پنج سال گذشته باقی کلانشهر ها پنج سال رشد داشتند،شیراز بی تعارف ۲۰ سال پیشرفت کرده در هر زمینه ای که فکرش رو بکنید. انشاالله در دوره ی مربوط به انتشار پروژه های ساختمانی و تجاری و تفریحی و گردشگری و درمانی و اقامتی به این چیزی که من گفتم خواهید رسید. البته نمیتونم بگم پروژه های تفریحی و گردشگری شیراز تا پایان سال جاری تکمیل میشن ولی تقریبا مطمئنم پروژه های تفریحی عظیمی مثل آکواریم بزرگ با ظرفیت بازدید ۳۰۰۰ نفر در یک زمان که گفتند امسال شروع میشه و در مرحله ی طراحی قرار داره ، برج سبز پردیس مینیاتور تاریخ ایران به شکل سروناز شیراز به ارتفاع ۱۱۰ متر که قول اجراشو در سال جاری دادند، بزرگترین شهربازی خاورمیانه به همراه سومین چرخ و فلک بزرگ دنیا به ارتفاع۱۴۰ متر،تله کابین و… احتمالا تا پایان۹۶ یا۹۷ تموم میشن و بدور از تعصب میگم که در سال۹۸ شیراز با این سیل پیشرفت، دوباره اروپای ایران خواهد شد و انشاالله دیگه نه شما شرمنده خواهید شد و نه ما.
   راستی میدونی دعای ما شیرازیا واسه شهرمون چیه؟ دعا میکنیم و میگیم دهه های ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ برید دیگه برنگردید.
   اون رؤیایی که مسئولین از سال۸۸ به مردم شیراز قول دادند واسه ی سال۱۴۰۰ خواهد بود، سال هزار و چهارصدی که سرآغار شکوفایی دوباره ی شهر شیراز و شروع قرن۱۵ شمسی است. انشاالله هر پروژه ای که امروز در شیراز در حال ساخت هست و یا روی کاغذه تا سال۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد و شما هم دوباره لذتبخش ترین سفرتون انشاالله به شیراز خواهد بود و قدمتون بر چشم ما.
   من اهل تعارف و چاپلوسی نیستم ولی با اینکه فارس هستم خیلی حس ارادت جالبی در درونم نسبت به ترک ها بخصوص ترک های آذربایجان دارم. با اینکه اصلا ترکی نمیفهمم ولی دوست دارم گوش بدم به شعر هایی که ترک های آذربایجان میخونن و لحن زیبای کلام ترکی.

   38

   3
 60. اصفهان گفت:

  این پروژه ها رو ۱۰ سال پیش اصفهان انجام داده .

  9

  25
  • مجید گفت:

   کاملا واضحه اصفهانی نیستی ، چه هدفی دارید که میخواین اصفهانی هارو خراب کنید خدا عالمه

   1

   1
 61. ناشناس گفت:

  توتبریزمتخصصین عمران و معماری کم نیستند و دانشکده عمران و معماری تبریز و اساتید آن در کشور مطرح هستند اما مسله این است که هزینه های که برای پروژه ها درنظر گرفته میشود پورسانتهای آن نیز در نظر گرفته میشود و پروژه ها شیراز با آن زیبایی هزینه هایش کمتر از پروژه ها دهه ۶۰مادر می آید و هچنین کسانی که سرکار و ناظر این پروژه ها میدان داری می کنند در جلوی ابن اساتید و حتی بعضا نمونه واستثنا درکشور باید خبردار بیستند اما افسوس که فساد و باند بازی قدرت را دست این نوع افراد که حتی یک طرح ساده عمرانی هم نمی توانند بدهند افتاده و اساتبد بزرگوار خون دل می خورند

  7

  0
 62. هاشم شیراز گفت:

  درود به تبریزیهای با فرهنگ امیدوارم بتونیم تو شیراز میزبانی خوب برا شما عزیزان باشیم
  یاشاسین تبریز یاشاسین شیراز

  14

  1
 63. بابی گفت:

  یه پل تو هتل مرمر اجرا کردیم فکر کردیم که دیگه هیشکی به ما نمیرسه. توشهر ما اگه تمام بودجه برای پروژه صرف بشه چیز خوبی از اب در میاد.اما همیشه نصف بودجه صرف میشه بقییش تو جیب رشوه بگیر های عزیز شهرمون میره.خدا حفظشون کنه

  7

  0
 64. امیر گفت:

  پروژه های عمرانی دیگری هم هستند که البته مربوط به شهرداری شیراز نمیباشند مثل طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ و طرح توسعه حافظیه و سعدیه و ورزشگاه ۵۰۰۰۰ نفری پارس و سالن ۶۰۰۰ نفری و تالار مرکزی شیراز و ………….
  شیراز در زمینه فضای سبز و پارک هم خیلی خوب داره عمل میکنه و پروژه های پارک ۵۸۰ هکتاری دراک و ۴۰۰ هکتاری بام شیراز و ۴۰۰ هکتاری برافتاب و ۷۰ هکتاری گلستان و ۵۰ هکتاری کوشک میدان و ۶۰ هکتاری چمران از جمله پارکهای ارزشمند در حال ساخت هستند که تا اخر سال تکمیل و افتتاح خواهند شد . در گزارش پارکها و فضای سبز پروژه ها بخوبی معرفی خواهند شد .
  از مهندس پاک فطرت شهردار نمونه شیراز تشکر و قدردانی مینمایم .

  13

  2
  • من شیرازی گفت:

   پاک فطرت امیر کبیر شیراز و بقول شما هموطنان تبریزی یاشاسین پاک فطرت شیراز رو طی ۶ سال متحول کرد پاک فطرت دوست داریم

   12

   2
 65. Saeed از شیراز گفت:

  با تشکر فراوان از همه ی تبریزی های عزیز.

  همچنین ممنونم از وبسایت های تبریز مدرن و شیراز ۱۴۰۰٫

  12

  1
 66. امیر گفت:

  یک نکته در مورد پل کابلی شیراز بگم که اکثر پلهای کابلی ساخته شده در کشور کابلها بصورت نمایشی اجرا میشوند و نقش مقاومتی در مهار پل رو ندارند . ولی پل کابلی شیراز یک پل کابلی واقعی هست و یک نماد محسوب خواهد شد .

  19

  2
 67. پارسا گفت:

  آقا پویا خوهشن یه گزارش از پیشرفت ورزشگاه سهند بزارین یه هو دیدین پیگیر نشدیم شد مثله نقش جهان…

  5

  0
 68. محمد my tabriz گفت:

  سلام.به شیرازی های عزیز مشخصا این طرح ها شیراز رو که زیباهس زیبا تر خواهد کرد به امید درخشش هرچه بیشتر دوشهر تبریز و شیراز

  15

  1
 69. شیرازی گفت:

  ما شیرازی ها همیشه شهر تبریز و مردمونشو دوست داریم.و خواهان پیشرفت این شهر و بخصوص ایجاد فضای سبز بیشتری برای این شهر زیبا هستیم

  9

  0
 70. امیر گفت:

  با سلام به دوستان تبریزی و دیگر شهرها من یک شیرازی هستم ولی این فقط ظاهری فریبنده از شهر شیراز است که شهردار ارائه میدهد ولی در واقع این همه پل که شهردار شیراز افتخار ساخت آنها را دارد در واقع در آینده نه چندان دور باعث نابودی شهر شیراز خواهد شد مثل تهران که با وجود تعداد زیاد پل به شهری آلوده و غیر قابل زندگی تبدیل شده .یک روزی شیراز پر از باغهای بسیار زیبا و کوهستانهای زیبا و چشمه و آب رکنی بود که در شعرهای حافظ نیز از آن بارها نام برده بود ولی شهرداری شیراز با سیاست غلط خود با دادن مجوز باعث تخریب باغها و کوهستانهای زیبای شیراز شد .و دیگر خبری از آب و هوا و باغهای زیبای شیراز نیست و جای آنرا داده به پلهای آهنی و بتنی و ترافیک و دود و آلودگی و هوای سمی .در واقع شهرداری شیراز با این کار به شهر شیراز خیانت کرده تا خدمت و ای مردم تبریز قدر طبیعت و هوای خوب تبریز را بدونید دیگر شیراز جای زندگی نیست باغهایش را نابود کردند طبیعت و کوهستانهای زیبایش را تخریب کردند .یک روزی شیراز به شهر گل و بلبل و باغهای زیبا وهوای پاکش معروف بود. فریب این پلهای ظاهرا زیبا را نخورید.بیمارستانهای شیراز پر شده از بیماران تنفسی مثل تهران و اهواز .. از طرف یک شیرازی دلسوز

  1

  6
  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز چرا چرت میگی.
   سازمان سلامت جهانی شیراز رو سال گذشته بعنوان پاکترین شهر ایران از لحاظ هوایی معرفی کرد.
   حرف شما تا حدودی درسته ولی بطور کلی اساسا با کامنتت مخالفم و این کارها و پلها لازم بوده و اینو تقریبا همه ی شیرازیا میدونن.
   تابحال شهرداری توانمدتر از پاکفطرت توی ایران نیومده.

   6

   1
 71. امیرم گفت:

  امیر جان
  شهرداری در قسمتهایی که جنبه گردشگری و میراث فرهنگی دارند پل و تقاطع نمیزنه . تمام تقاطعهای احداث شده نیاز شیراز هست . از نظر پاک بودن هوا شیراز الودگی خاصی ندارد و پاک ترین هوای بین کلانشهرها رو دارد .
  شهرداری شیراز در حال خریداری باغات به منظور ایجاد پارک و باغهای خانواده هست و تا اخر سال تعداد باغهای خانواده احداث شده در شیراز به ۱۰ عدد میرسد . مساحت پارکهای در حال احداث معادل کل باغهای شیراز هست .

  3

  1
 72. مهدی گفت:

  با سلام
  آقای ناشناس امیر راست میگه اگه شهردار کارش درسته تو کوهها مجوز ساختمان سازی نده ، همه فهممیدن که بزرگراه حسین الهاشمی کلا کلک بود تا بتونن کوهها رو به قیمت زیاد بفریوشن و آپارتمان سازی بشن ، توی شیراز کوهها همه دارن فروخته میشن و شخصی میشن فقط برای پول …. از نظر پل سازی و جاده سازی آره شهردار خیلی خوب بوده اما این باغ شهری های بدرد نخور و ساختمان سازی تو کوهها همش خیانت به مردم شیراز بود ، خیانت از این بدتر حاشیه شهرک بهشتی که قرار بود فضای سبز بشه تبدیل به ساختمان های سه ۴ طبقه ای شد ، چند سال درگیر پل سر شهرک بهشتی بودن برای شهرک ورودی نزاشتن خخخخخ مهندسیش عالی بود …. باغهای قصردشت رو ارزون میخره تفکیک میکنه و میفروشه به کله گنده ها برای ساختمان سازی …… اگه اینا راست میگن فقط یه پارک به زیبایی و بزرگی پارک آزادی درست کنن نه که فقط بیان توی کوه و سراشیبی پارک احداث کنن ….. جاده بوشهر ( از ترمینال امیرکبیر تا دشا ارژن و …) همه کوهها و تپه ها صاحب داره و دور بیشترش دیوار کشیده شده . جاهایی که قبلا تفریحگاه مردم بود حالا شخصی شده و …. اینها همش توی این هفت ۸ سال اتفاق افتاده……

  2

  2
 73. alyas گفت:

  ورودی شیراز شهرک رکن آباد قرارداره که شهرداری شیراز آنچنان که به مناطق دیگر رسیدگی می کند به این شهرک رسیدگی نمی کند مثلا محور اصلی که از این شهرک عبور میکند از ۴۰ سال پیش تا الان هیچگونه تغییری نکرده که واقعا از دیدگاه مسافرین منظره مناسبی نیست داخل شهرک که مراجعه میکنی این شهرک با توجه به نام رکن آباد هیچگونه جلوه خاصی نداره کوچه های سمت غربی بصورت خاکی است از جمله قسمت پارس ویلا سمت دامنه تپه معروف به زمینهای واگذاری بنیاد مسکن و دیگه یک دره بزرگی در بالا دست پارس ویلا قرار داره که شده محل نخاله و اشغال و ….. و بسیاری از موارد دیگر

  1

  0
 74. ارتين گفت:

  همش حرف هیچ غلطى تمیکنن انگار شیراز حرام اگه شاه بود با روم رقابت میکرد! حالا اینقد بدبخت شده با اصفهان

  1

  1
 75. مجيد-اصفهان گفت:

  سلام من پارسال بعد از حدود ۸ سال رفتم شیراز واقعا تغییرات مثبت زیادی توی شهر مشاهده می شد انشالا که شهردار محترم شیراز با قوت به کارهای عمرانی ادامه بدهد.

  3

  1
 76. علی گفت:

  من همه ایران رو دوست دارم.خصوصا شمال غرب ایران رو.همه ما ایرانی هستیم و تا وقتی با هم متحد باشیم پیشرفت میکنیم.چه خوبه که میبینم همه از پیشرفت شیراز خوشحالن در حالی که اهل یه شهر دیگه هستن.منم قلبا از پبشرفت شهرای دیگه خوشحالم چون معتقدم اگه یه توریست بی ایران میاد که قصد دیدن شیراز رو داره قطعا نقشه ایران رو تهیه میکنه و توش اسم تبریز و زاهدان و خرم آباد و ساری و سنندج وبیرجند وشهرای دیگه رو هم میبینه و چه بسا تو سفر بعد به اون شهرا هم سر بزنه .پس سودش تو جیب همه ما ایرانیا میره.لیاقت ما بالاتر از داشته هامون هست.ایشالا با اتحاد و همفکری با جایگاه واقعی خودمون برسم.علی هستم یه شیرازی اصیل و ساکن شیراز که همه ایران رو خونه خودم میدونم.وشیراز مال همه شماست قدمتون روی چشم ما

  2

  0
 77. مهدی ایگدر گفت:

  من به عنوان یک شیرازی تبریز رو خیلی دوست دارم. یاشاسین شیراز یاشاسین تبریز یاشاسین تورک اوغلو

  4

  0
 78. اورهان گفت:

  ما فقط نشستیم می گیم شیرازیها اهل کار نیستن ولی غافل از اینیم که خودمون خیلی بی حالیم..یاشاسین شیراز تورکلری

  3

  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo