شهرک صیاد شیرازی غریبی در غرب تبریز

۱۲

 

از دیرباز شرق تبریز نسبت به غرب آن رونق بیشتری داشته است . پروژه های عمرانی و شهرک سازی هایی که در شرق تبریز وجود دارد شاید نسبت به غرب یک به ده باشد . البته هدف از این مطلب نادیده گرفتن شرق نسبت به غرب نیست . چون همه میدانیم اکثر گردشگران برای تفریح قطعا شرق تبریز را انتخاب خواهند کرد ولی میشود با توجه بیشتر  به غرب ، کل تبریز برای گردشگران جذاب و دیدنی باشد . با توجه به قرار گرفتن فرودگاه بین المللی و همچنین ورودی به شهر از طرف مرند در غرب ، شهرداری باید عزم جدی برای آبادانی این منطقه داشته باشد .

سالیان سال است غرب تبریز از مشکلات جدی رنج می برد ، البته نباید از اقدامات بسیار مثبت شهرداری تبریز در چند سال اخیر در این منطقه بزرگ از تبریز چشم پوشی کرد . اقداماتی مشابه طرح میدان بزرگ آذربایجان و همچنین پارک بزرگ که اگر به ثمر بنشیند به قول آقای دکتر نجفی شهردار محترم تبریز ، رونق غرب از ولیعصر و شرق هم بیشتر خواهد شد .

متاسفانه سال هاست که مسئولین فکر میکنند آخرین نقطه تبریز در منطقه غرب ، فرودگاه بین المللی شهید مدنی می باشد و از آن نقطه به بعد کمترین و میشه گفت هیچ توجهی نشده است . این منطقه تحت حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۶ می باشد که جزو مناطق کم برخوردار تبریز است اداره می شود .

میخواهیم به این سمت از تبریز برویم ، و ببینیم بعد از فرودگاه تبریز به  طرف صوفیان شهر زیبای ما چه مشکلاتی دارد .

اندکی بعد و عبور از جلوی فرودگاه بین المللی به طرف صوفیان ، مشکلات این منطقه شدت بیشتری پیدا می کند . با گذری چند دقیقه ای به طرف صوفیان ، به پلیس راه تبریز ، مرند میرسیم . تا اینجای کار همه چی در نظر ما عادی است . البته باید گفت از این اتفاق تعجب هم میکنیم ، چون تبریز شاید تنها کلانشهری باشه محدوده شهری آن محدود در خود شهر باشد !! و با طرح جامع جدید که در شورا مخالف و موافقانی دارد این کوچک سازی بیشتر هم خواهد شد که البته این بحث طولانی است که در این مطلب مجال بازگویی بیشتر نیست .

با گذر کردن از پلیس راه تبریز – مرند چشممان به تابلو خوش آمدگویی به بخش صوفیان را میبینیم ، از دور مجتمع های مسکونی دیده میشود که نظر ما را جلب میکند . به خیال اینکه این مجتمع ها تحت حوزه استحفاظی صوفیان می باشد به طرف این آپارتمان ها حرکت میکنیم .

در ورودی این شهرک تابلو کوچکی را میبینیم که اسم این شهرک بر روی آن نقش بسته است .

۱۳

شهرک صیاد شیرازی تبریز ، در کنار نام تابلو شهرک ، تابلو دیگری نظر ما را جلب میکند ، حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۶ تبریز . با توجه به رد شدن از پلیس راه و همچنین تابلوهای خوش آمدگویی به بخش صوفیان از توابع شهرستان شبستر ذهن ما مشغول میشود .

با جستجویی در اینترنت پی میبریم که در چند سال گذشته شهرداری تبریز و بخش صوفیان از توابع شبستر ، اختلاف های اداری بسیاری بر سر این شهرک داشته اند . با پرس و جو از مشاورین املاک این شهرک پی میبریم که در یک سال گذشته این اختلافات تقریبا حل شده و با نصب تابلوهای شهرداری منطقه ۶ ، این شهرک رسما در حوزه استحفاظی منطقه ۶ تبریز می باشد . پای صحبت برخی از ساکنان این شهرک که اکثرا مغازه داران هستند مینشینیم .

از بی مهری به این شهرک می گویند که در اختلافات اداری غرق شده بود . از مسئولین قبلی استانی انتقاد می کنند که قدمی برای حل این برنداشته بودند . می گویند فاصله این شهرک با تبریز و فرودگاه شاید به زور به ۵ دقیقه با خودرو برسد ولی فاصله اش با صوفیان از ۱۵ دقیقه با خودرو هم بیشتر است ولی نمیدانیم هدف از این تقسیمات سیاسی چیست .

۱۴

با صحبت هایی که شنیدیم این شهرک نزدیک به ۲۰ سال است که تاسیس شده است . اوایل شهرک ، پروانه ساخت های بسیاری برای این شهرک صادر شده بود . ولی بعد از اختلاف اداری که پیش آمد ، رکود بسیار عمیقی در این شهرک حکم فرما شد ، به طوری که پس از گذشت ۱۴-۱۵ سال از این مشکلات هیچ نهادی برای حل این مشکل قدمی برنداشته بود .

این شهرک که در ۳ فاز می باشد ، فاز ۱ آن در اختیار تعاونی مسکن های ناجا ، بهداشت ، ماشین سازی و ایثارگران می باشد . همچنین فاز ۲ آن در اختیار کارگران و فاز ۳ مربوط به تعاونی دادگستری است .

از اهالی شهرک در مورد امکانات این شهرک سوال میکنیم که می گویند به تازگی برق شهرک با دستور اداره برق استان و توسط اداره برق بخش صوفیان افتتاح شده است و همه مغازه داران دارای نعمت برق می باشند . و هر مغازه یا ساختمانی درخواست برق می دهند در کوتاه ترین زمان برق کشی انجام میشود و در این مورد مشکلی نداریم .

۱۵

 

همچنین اداره گاز کارهایی را برای گازرسانی به این شهرک انجام داده است . که علمک های گاز در کنار جاده و داخل شهرک قابل مشاهده است .

اهالی همچنین در مورد مشکلات این شهرک می گویند : از زمان انتخاب شدن آقای نجفی و انتصاب آقای سیاوس مکانی به عنوان شهردار منطقه ۶ تبریز اقدامات خوبی در این شهرک انجام شده است . آقای مکانی چندین بار به شهرک سر زده و با اهالی صحبت کرده است . همچنین چندین بار به دیدار ایشان رفته ایم و با گشاده رویی به حرف هایمان گوش کرده اند .

مهمترین درخواست اهالی این شهرک از آقای دکتر نجفی و همچنین آقای مکانی ، راه دسترسی این شهرک می باشد که بنابه گفته اهالی همانطوری که در طرح تفصیلی هم آمده است ، قرار شده از کنار جاده تبریز ، مرند مسیرگشایی این شهرک انجام پذیرد ولی از دیر شدن این کار گلایه دارند . همچنین درخواست انتقال پلیس راه را دارند .

۱۶

یکی دیگر از اهالی می گوید چند روز پیش آقای پورمهدی معاونت عمرانی استاندار ، در رادیو تبریز گفته است که به زودی پلیس راه تبریز ، مرند از مکان فعلی حذف و به محل دیگری انتقال داده خواهد شد و همچنین میدان ورودی تبریز در حوالی این شهرک احداث خواهد شد و همچنین بنابه گفته شهردار تبریز آقای نجفی ، المان ورودی تبریز در این منطقه کار خواهد شد که در صورت انجام این کارها و مسیرگشایی شهرک ، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد .

همچنین اهالی از صادر نشدن پروانه ساخت توسط شهرداری منطقه ۶ گلایه دارند که یکی از دلایل رکود این شهرک هم می باشد که دلیل این کار هم عوض شدن نقشه شهرک می باشد و درخواست تسریع در انجام این کار را دارند .

می گویند در ماه های گذشته چند بار آقای دکتر بابایی اقدم از اعضای شورای شهر به این شهرک آمده و به جدیت پیگیری های فراوانی هم کرده اند ولی باز هم با وجود تلاش های متوالی ایشان  چندان پیشرفتی در حل مشکلات شهرک صیاد شیرازی تبریز مشاهده نشده است .

۱۷

یکی از فرزند ناخوانده بودن این شهرک می گوید و دیگری از غریب بودن ، یکی از نزدیکی این شهرک به سد امند می گوید که آب و هوای بسیار خوشی بدلیل نزدیکی به سد دارد و در صورت ساخت و ساز یکی از بهترین شهرک های ایران خواهد شد و دیگری می گوید اگر سد امند و شهرک صیاد در شرق تبریز بود هم اکنون یک شهرک ویلایی ساخته شده بود و آن شهرک آنتالیای منطقه میشد . از بی توجهی هایی که در حق این شهرک شده گلایه دارند . از کسانی می گویند که دار و ندار خود را فروخته بودند و در این شهرک زمین خریده بودند با هدف صاحب خانه شدن ولی هم اکنون با این وضعیت نمیشه در این شهرک ساکن شد .

صاحب یکی از مغازه ها در داخل شهرک می گویند روزهایی میشود که می آیم و تا شب مینشینم ولی کسی به شهرک سر نمیزند . بیش از ۵ هزار نفر در این شهرک زمین دار هستند ولی به دلیل رکود و عدم توجه هیچ سراغی از زمین خود نمیگیرند .

می گویند اگر ۱۰ درصد توجه ها که به شهرک خاوران شده به این شهرک شده بود اکنون ۱ زمین خالی هم وجود نداشت .

از تعاونی های مسکن این شهرک هم بسیار گلایه دارند و می گویند به جز ۱ سال اخیر ، قبل از آن هیچ کاری برای شهرک انجام نداده بودند .

این ها را میشنوم و سوار خودرو شده و از شهرک خارج می شوم . در راه برگشت باز هم از پلیس راه رد میشوم.یاد حرف اهالی میفتم که میگفتند اگر در این شهرک ساخت و ساز بشه تاکسی ها چطور میخوان مسافر بیارن و ببرن..چون هر بار ازشون مرخصی میخوان تو پلیس راه…بسیار خنده دار بود ……………………..

باور میکنم که این شهرک غریب و در غرب تبریز است ……………………………………

گزارش از : محمد محمدزاده

27
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۷۷ پاسخ

 1. شاهین گفت:

  پویا جان:ما حدود ۵ سال پیش می خواستیم قطعه زمینی در آنجا خریداری نماییم که طبق گفته بنگاههای محل،اتوبان تبریز-ارمنستان از بغل این شهرک رد خواهد شد و موجب توسعه و گرانتر شدن ملک در این محل خواهد شد.آیا شما هم این را تایید می فرمایید یا اصلا”اتوبان از بغل این شهرک رد نخواهد شد؟

  6

  3
 2. رضا گفت:

  اقاپویاتااونجایی که من اطلاع دارم قطعات این شهرک به اقشارمحروم مانندکارگران ماشین سازی وفرهنگیان وکارکنان رده پائین بهداشت واگذارشده که باهزارامیدوارزواین قطعات روحدود۱۵سال پیش تحویل گرفتن ولی دریغ ازیک مقدارترقی ؟شهرک های هم رده این شهرک درشرق تبریزدههابرابراینجاپیشرفت کرده اندولی این مکان همچنان دررکودبه سرمی بره لطفامشکلات این شهرک روبه گوش اقای نجفی برسون

  8

  2
  • golden گفت:

   الفا به کلماتی که استفاده میکنین دقت کنین ، فرهنگیان قشر محروم نیستن … بنده فرهنگیم و خیلی هم راضیم Smile با تشکر

   2

   6
 3. محمدرضا گفت:

  بیش از۹۰درصدارای تمام نمایندگان شوراازمناطق محروم شهره ولی اکثراین اعضا شورابه محض انتخاب یادشون میره بارای کی رفتن به اونجابه جزچندنماینده فعال مثل دکتربابایی اقدم که انصافا همیشه هوای مناطق محرم رودرجلسات شوراداشته مثالش هم همین شهرک که بنده خودم شاهدم اندک کارهای صورت گرفته هم حاصل تلاشهای دکتربابایی بوده

  6

  0
 4. ناشناس گفت:

  امیدوارم شهرداری به این شهرک رسیدگی کنه…با توجه به نزدیکی تبریز ۲۰۱۸ و لزوم رسیدگی به ورودی های شهر ، این شهرک چشم نواز بسیار زیبایی از طرف مرند داره

  2

  1
 5. ناشناس گفت:

  به نظرم بهتره شهرداری خودش وارد این شهرک بشه … و شهرک رو از تعاونی های مسکن تحویل بگیره…همه میدونن تو تعاونی ها چه خبره……..

  4

  0
 6. فرزاد گفت:

  امیدوارم شاهد توسعه متوازن در تبریز باشیم…این مطلب واقعیت های بسیاری رو بازگو کرده….واقعا مسئولین فکر میکنن آخرین نقطه غرب تبریز فرودگاهه……..

  5

  0
 7. سهند گفت:

  اونجاش که نوشته شده مسئولین فکر میکنن فرودگاه آخرین نقطه غرب تبریزه واقعیت داره…متاسفانه آدم خجالت میکشه وقتی فرودگاه رو رد میشه و به طرف صوفیان میره

  2

  0
 8. ناشناس گفت:

  درتوسعه شهری باید واقعیات را مدنظر قرار بدهیم واز بروز احساسات و استفاده از آنها خوداری کنیم از قدیم مدیم ها می گفتند حربم رودخانه آجی شور زار است و اگر توجه کنید به روستاهای طراف آن مثل الوار و آناخوتون و اوغلی شور کند می گفتند حال در ساخت وساز مردم به این حریم خودشان مجتمع نشده وورود پیدا نکردند حال دولت نیز با احداث فرودگاه و راه آهن این مرز ناخواسته را اتمام حجت کرد متاسفانه به جای ایجاد کمربند از قبیل احداث پیستهای موتور سواری وماشین سواری واسب سواری وشهرک آزمایس و ورزشگاه یادگار امام و ….که اکثرا زمینهابش صاف و یکنواخت است به احداث شهرک که فرودگاه و رودخانه مانع عبور خدمات به آن شده گردیده واین وضع را به وجود آورده این منطقه واقعا برای کارهای بسیار بزرگ وبدون ایجاد هزینه های اضافی استعداد دارد متاسفانه بدون مطالعه همه جا فقط برای مسکونی می خ اهیم ولاغیر و توسعه را در ایجادشهرکهای مسکونی ممی بینیم

  3

  2
  • رضا گفت:

   ناشناس محترم بهتره یه سربه این مکان بزنیدببنید شوره زاره؟تمام روستاهای اطراف این شهرک شامل امندوایوندوزبرلووپردول سرسبزوزیباست این مکان بهترین جاواسه احداث یه شهرک ویلایی زیباست.

   5

   2
   • Arash گفت:

    کجای این جاها سرسبزه؟اون منطقه اجی چای هست و بیشتر شوره زار هست
    اون منطقه که شما میگید نزدیکای صوفیان و به سمت شبستره

    2

    2
    • ناشناس گفت:

     آقای آرش شما مطمئنی شهرک صیاد رو دیدی ؟ هر چقدر بد باشه از خاک کوه عینالی که الان شهرک شده بهتره..قطعا بهتر از الهیه و رشدیه هست…شهرک شهریار وسط جنگل داره ساخته میشه ؟ من هر چقدر نگاه میکنم سرسبزی در شهرک شهریار نمیتونم ببینم..بدلیل وجود سد امند در کنار شهرک صیاد .. آب و هوای خنک این شهرک رو خاوران میلیاردی هم نداره

     3

     1
    • رضا گفت:

     خوب دکترشهرک همونجاست نزدیک صوفیان بغل امند؟اجی چای حداقل ۵کیلومترازاین شهرک فاصله داره وروستاهای اوغلی واناخاتون روشامل میشه

     0

     0
    • ناشناس گفت:

     آرش شهرک صیاد بغل آجی چای هست ؟؟ خواهشا اول برین یه جایی رو ببینین بعد بیاین کامنت بزارین…آجی چای کجا…صیاد کجا…….

     2

     0
  • سهند گفت:

   ناشناس عزیز شما که مثال آناخاتون و اوغلی میزنین…شهرک فجر و شهریار و خاوران وسط جنگل دارن ساخته میشن ؟؟ باغمیشه و رشدیه که کوه ها را کندن و کردن شهرک……همه میدونیم چرا توسعه به شرق بیشتره…چون برای عده زیادی منافع داره…

   2

   0
 9. محمد علی جدیری گفت:

  پویا جان ببخشین این طرح کوچک سازی کلانشهر تبریز به چه معنیه؟؟؟البته من نمیگم شهر بزرگ یه مزیته اما اینکه شهر به این بزرگی رو میخوان مساحتشو کم کنن یا کم جلوه بدن منظور و مفهومش چیه؟؟؟در ثانی لطفا بگین مساحت کلانشهر اصفهان بیشتره یا تبریز؟؟؟چطور در زمان صفوی جز ۵ شهر بزرگ جهان بودیم حالا کم مونده از یه کرج هم کوچکتر بشیم؟؟؟بیزحمت شما پاسخ مارا بدین…ممنون از زحمات بی دریغ شما

  4

  0
  • پویا گفت:

   وسعت محدوده شهری منجر به توسعه افقی شهر و کاهش تراکم در داخل شهر میشه
   از جهتی دست شهرداری را برای افزایش مشارکت و درآمد زایی برای شهر باز میکنه
   در وضع فعلی بدلیل محدودیت اراضی شهری تبریز خیلی از سرمایه گذاران دست خالی بر میگردند و شهرداری زمین بزرگ در اختیار ندارد تا آنرا به مشارکت گذاشته و طرح های بزرگ که تضمین کننده آینده شهر هستند اجرا نماید
   محدوده شهری تبریز در بین کلانشهر ها کمترین محدوده میباشد و تنها کمی بزرگتر از خود شهر تبریز میباشد در حالی که محدوده شهری اکثر شهرها حدود ۵ برابر خود شهر میباشد

   12

   0
   • محمد علی جدیری گفت:

    از توضیحات و مردمداری جنابعالی صمیمانه متشکرم

    1

    0
   • saeed گفت:

    اره خب الان زمان پیشرفت عمودیه شهره نه افقی

    1

    2
    • تارکان گفت:

     کی گفته الان زمان پیشرفت عمودیه در امریکا و اروپا اکثریت مردم توی منازل ویلایی زندگی میکنن و برج هافقط کاربری تجاری و اداری داره برج مکان زندگی نیس و برجسازی غیر اصولی نشان پیشرفت نیس وگرنه همین الانش توی شهر کابل برج سی طبقه وجودداره

     4

     0
 10. تبریزلی گفت:

  تیتر جالبی بود….امیدوارم مشکلات این شهرک که در یکی از ورودی های اصلی شهرمون قرار داره حل بشه…

  4

  0
 11. مهدی ع گفت:

  آقا پویای گل . تنها این منطقه نیست که از مناطق کمتر برخوردار تبریز باشه . داخل همین به اصطلاح کلان شهر !!! منطقه ۱۰ هم وجود دارد که اگه یه سر بزنید اوج بی کفایتی شهرداری دیده میشود ؟ اگه تبریز فقط منطقه ۴ و ۱ و … هست لطفا منطقه ده رو الحاق کنید به شهرداری صوفیان لااقل حرص نخوریم .

  4

  0
 12. ناشناس گفت:

  تیتر غریبی بود واقعا نمیدونم چرا شهرداری از این شهرک که میتونه منبع در امدی براش باشه غافل شده

  2

  1
 13. ناشناس گفت:

  اقا پویا لطفا پیگیر مشکلات این شهرک باش

  3

  0
 14. ناشناس گفت:

  اینکه بخواهیم صرف اینکه خودمان درجایی منافع داریم بحث کنیم یک چیز دیگه است اما اینکه واقعا بحث علمی وبدور از منافع شخصی بحث کنیم چیز دیگه است حریم رودخانه به طرف صوفیان شو ره زار و این دلیل بر این نیست که سایر جاه ها وسط جنگل باشه و اگر به آناخوتون رفته باشید یا اوغلی درختانش فقط سنجد هستند و الوار حتی اینها را هم نداره ودر بعد از عید همیشه پشه خیز می شود اینکه رشدیه و باغمیشه را وسط جنگل هستند نه نیستند ولی شوره زار نیستند اما آنها هم نباید احداث می شدند چون روی گسل هستند اما بهترین منطقه برای توسعه تبریز جنوب تبریز منطقه خاوران است وبزور هم نیست واین مسله را نباید بامنافع شخصی تحلیل کرد بلکه از روی مطالعه و تمایل تاریخی مردمان آن شهر برای ساخت وساز و امکانات طبیعی و مالی یک شهر مور د هدف قرار داد و گرنه بحثهای شخصی و فقیر وغنی و طرفداری و ضدیت با یک منطقه وضعیت طبیعی و حرکت و تمایلات توسعه اتومات گونه یک شهر را تغییر نمی دهد و بجز اتلاف منابع یک منطقه ومردم آن را در پی نخواهد داشت

  1

  3
  • محمدرضا گفت:

   برادرمن بله بحث منافع شخصی نبایداینجامطرح بشه .یه سوال دارم میشه بفرمائید کمترین قیمت یک قطعه زمین مسکونی درشرق یاحتی داخل شهرچنده ؟من میگم حداقل ۳۰۰میلیون میشه بفرماییدچنددرصداقشارجامعه توان خریدش رودارند؟بهتره بجای دراوردن ادای روشنفکری راهکارعملی بدهیم .۴۰درصدشهربافت فرسوده است هرروزهم داره بیشترمیشه بایدفکری برای این معضل کردبهترین راهکارهم تخصیص زمین ارزان قیمت به این افراددرهمچین مکانهاییست برای ریشه کردن این بحران.۸۰درصدخانوارهای شهرزیرخط فقریاطبقه متوسط به پائینن برای اسکان افزایش جمعیت این اقشار چه شهرکهایی درنطرگرفته شده حتماخواهیدگفت شهرسهندبله خوبه ولی سرریز جمعیت کلانشهرتبریزبه حساب اسکونوشته میشه شهرداری بایدباتوسعه متوازن شهردرتمام جهات اون باعث پیشرفت وابادانی تمام قسمتهای شهربشه نه اینکه صبح تاشب درانواع سایتهاوبرنامه هابه مردم التماس کنه بیان ودرشهرک خاوران خانه سازی کنن درحالی که مثل شماوخودشون ازجیب مردم خبرندارن وفکرمیکنن مردم ازشکم سیری درالونک های ۳۰متری شمال شهرساکن شده اند.

   4

   0
  • ناشناس گفت:

   دوست خوبم زیادجوش نزن شایداین شهرک دورافتاده باشه وپیشرفتش یکم کندباشه ولی اینو بدون بالاخره ساخته شده وابادمیشه .چرا؟چون قطعاتش انفرادیه هرکس مالک قطعه خودشه نه مثل خاوران که یه قطعه ۳۰۰متری ماله ۱۶نفره یکی تبریز یکی مراغست یکی تهرانه یکی زاهدانه یکی ترکیه است یکی می خوادبسازه یکی می خوادبفروشه یکی می خوادبخره یکی می خوادنگه داره باین اوضاع بدونیدتاهزارسال اینده هم این شهرک ساخته نخواهدشد تازه گندقرادادهای فاز۲هم دروامده به یه کلاهبرداری کلان ؟حالا بریدتوتوهم فکرکنیدخاوران مدرن ترین شهرک ایرانه البته روی کاغذبله ولی درواقعیت باتلاقه

   2

   1
  • سهند گفت:

   اون مردمی که پول میلیاردی و دویست میلیونی ندارن بدن زمین بخرن تو خاوران تکلیفشون چیه ؟؟؟ مافیای زمینی که قیمت های شهرک های شهریار و فجر و صد میلیونی کردن و کارگری که اون پول رو نداره بده زمین بخره تکلیفش چیه ؟؟ با فکر امثال شماست که حاشیه نشینی زیاد میشه…شما میگی از رو منافع حرف نزنیم ولی فقط داری از خاوران تعریف میکنی…خب شاید شما میلیاردری ولی خیلیا پول برا خرید زمین در اون منطقه رو ندارن…اگه بحث گسل باشه الهیه خودش گسله….اگه بحث شوره زار باشه زمین مسکونی ربطی به زمین شوره نداره…اگه بحث آب و هوا باشه آب و هوایی که صیاد داره خاوران هم نداره…

   1

   1
 15. با سلام و عرض ادب محضر شهروندان فهیم شهرمان، خاصه جوانان علاقمند به توسعه و عمران شهر عزیزمان، از مهندس قندگر عزیز بابت گزارش بسیار عالی و مبسوط شان درخصوص شهرک صیاد شیرازی نهایت تشکر را دارم. یادداشتی را به بهانه مشاهده این گزارش درخصوص طرح جامع در حال تهیه شهر تبریز و مناطق شمالغرب و غرب تبریز تقدیم حضور دوستان عزیز می کنم و آماده دریافت نکته نظرات ارزشمند عزیزان خواهم بود.
  فریدون بابایی اقدم
  عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز

  8

  1
  • ناشناس گفت:

   ممنونیم آقای بابایی..امیدوارم مثل گذشته کمک هاتون برای شهرک صیاد شیرازی ادامه داشته باشه

   1

   0
 16. ناشناس گفت:

  آقا ما نه در شهر ک خاوران زمین داریم نه پولش وشما که به احتمال زیاد در شهرک شهید صیاد شیرازی زمین دارید وچون بجای اینکه همه ما درکشتی نشسته ایم راببینید فوری مارک می زنید برید اونجا ساخت وساز کنید و بنشینید و اما اینو بدونید درآمد پایین و قدرت دلیل نمی شود که منابع یک ملت با شعارهای پوپولیستی هدر داد لذاست در این بحث نیز باید بامراجعه به طرح جامع عالمان جغرافیای شهرسازی نظر علمی آنها را بدور از هیاهو و درنظرگرفتن منافع شخصی و محله ای ومنطقه ای و بنگا ههای املاک جستجو کرد و گرنه نظر فردی که در یک منطقه زمین دارد و بخاطر آن قطعه حاضر زمین وزمان را به دوزدومنابع یک شهر به آنجا سراسیر شود درست نیست وبه دور از آینده نگری وعلم و تحقیق است

  0

  0
  • ناشناس گفت:

   عالمان جعرافیای شهرسازی ؟؟ منظورت همونایی هستن که نشستن تهران نقشه تبریز رو گذاشتن جلوشون دارن نقاشی میکنن ؟؟؟ شما نمیدونم چرا اسم صیاد اومده داری حرص و جوش میزنی…ولی مطمئن باش عاقبت شهریار و فجر و خاوران بسیار بسیار روشنه….اشرافی گری عاقبت نداره

   1

   1
  • ناشناس گفت:

   انگار حرف عالمان جغرافیا بدجور به مزاجت خوش اومده…ولی تبریزیا برا شهرشون خودشون تصمیم میگیرن…

   1

   1
  • ناشناس گفت:

   ایاموقعی که شهرکهای ولیعصریاباغمیشه وزعفرانیه .مرزداران ….ساخته میشدشهرداری هرروزواسه رونق ساخت وسازاونجاتبلیغات می کرد؟عزیزمن اون دلال بازی ومافیایی زمینی که شمامیگی نمودعینیش شهرک خاورانه هیچ شهرکی درتبریزمثل خاوران دست مافیای زمین نیست کیست که نداندازریزودرشت عوامل شهرداری ودلالان بزرگ تبریز چه کارهایی که پشت پرده واسه افزایش حبابی قیمتهای اونجانمی کنند یک مثال بزرگراه نجات تبریز درقلب بافت چنددهزارنفری جمعیتی تبریزسالهاست داره واسه بهره برداریش امروزوفدامیشه؟اونوقت بلوارشهدای غواص توسه ماه اجرامیشه؟۶۵متری خاوران باهزینه ۵۰میلیاردتومان اعتبارشب وروزداره کارمیشه ؟اونم واسه کجاواسه شهرکی که کلا خالی ازسکنه است؟

   1

   1
 17. ناشناس گفت:

  اگر ساخت وساز در شهرک صیاد شیرازی شروع بشه اطمینان داشته باشید که قطعات این شهرک هم صدمیلیونی میشه و توسط دلالها از دست مردم نیازمند در میاد و قیمت قطعات خاوران هم قبل از اجراو شروع به ساخت و ساز خیلی ارزان بود و خاوران هم ارزان بودواینکه خاوران من طرفدارش نه بلکه این تصمیم مسولین شهر که توسعه تبربز باید بخاطر آب وهوا ودوری از گسل و نداشتن موانع مثل رودخانه وفرودگاه و نزدیکی زیر ساختها شهر ی به آن طرف باشد حالا نظر من اینه ونمی توانی بزور نظر منو عوض کنی اگر شما دراونجا زمین داری دلیل نمیشه که ایردات آنجا بازگو نشه همانطوربکه گفتید زمینهای خاوران فطعاتش سهبم شده اند واین یکی از مشکلات ا داری و شهرداری آنجا است و نظر درستی هم هست و آیا فرضا اگر من یکی آنجا زمین داشته آیا باید با این نظر درست شما مخالفتم کنم و این به ضرر من خواهد بود چون بجای تصمیم گیری صحیح مثلا فروش قطعه که برای منزل دارش شدن خرید شده باشه شاید ده سال هم صاحب خانه نشود و این احساسی برخورد کردن و خود فریبی است وفرار از مشکل ولا غیر وگرنه با داد وبیداد هیاهو منو امثال من هیچ منطقه ای رونق نمی گیرد ودلالان هم همیشه در هرجا که منافع اقتصادی باشه حضور دارند

  0

  0
  • سهند گفت:

   کسی نظر شما رو نمیخواد عوض کنه این شمایی که از لحظه ای که اسم صیاد رو شنیدی با انواع انگ ها نظیر شوره زار در صدد تخریب این شهرکی…امثال شما هم هیچوقت و هیچوقت نمیتونن مانع توسعه غرب بشن…امثال شما تا اسم غرب میاد اسم گسل رو میندازین رو زبونا ولی حرفی از الهیه و رشدیه و باغمیشه نمیزنین … از کجا معلوم شما یکی از مشاورین املاک شهرک فجر و شهریار و خاوران نیستی ؟؟ اگه ما اونجا زمین داریم شما هم بنگاهی هستی….اگر بحث دلال باشد دلال در شهرک های شرق بسیااااااااااااار حضور دارد تا در صیاد..دلال نمیاد تو شهرکی که زمینش ۱۵ میلیونه..میره جایی که زمینش هر روز میاد روش…به هر حال حق داری چون بنگاهی هستی دفاع کنی از شرق ولی اینو بدون اشرافی گری به ثمر نخواهد نشست

   1

   0
 18. محمد محمدزاده گفت:

  با سلام.من نویسنده این مطلب هستم.فقط اومدم تشکر کنم از آقای مهندس قندگر و دکتر بابایی اقدم که نظر دادن در این مورد و مثل همیشه توجه میکنن به این شهرک.
  درخواستم از دکتر بابایی و مهندس فندگر اینه که خواهشا پیگیر این شهرک باشن..توسعه متوازن خواسته ماست…هم توسعه به شرق باشه..هم توسعه به غرب

  3

  0
 19. ناشناس گفت:

  اولا خودم ازهمون مناطق هستم دوما از قضا غرب تبریررو گسل نیست بلکه الهیه .رشدیه .باغمیشه .ملا زینال .ارم.رضوان شهر که درشرق وشمال شرق تبریز هستندروگسل هستند سوما امثال شما که بخاطر داشتن مثلا قطعه ای نگذاشتن فریاد کسانیکه داد می زدند روگسل شهرک نسازید به گوش جامعه برسه وگرنه ای کاش ای کاش تبریز عزیز ما اونقدر استعداد داشت که می شد که از هر طرف توسعه افقی پیدا می کرد ولی متاسفانه از طرف شرق گسل واز طرف شمال تلخه رود وفرودگاه و ازطرف غرب راه آهن وکارخانجات وپتروشیمی مانع هستند والبته برعکس نظرشما بهترین منطقه از لحاظ زمین شناختی در برابر زلزله منطقه قراملک است که کارخانجات هم از روی این مطالعات احداث شده البته اگر شما نگید ما در قراملک ملک وبنگاه داریم بلکه این نظر زمین شناسان و مطالعات آنها است لذ اکاش همشهری عزیز این نوع تضارب آرابه گوش همه از اول می رسید تا تبریز همان تبریز شهر ۵جهان می ماند وگرنه چرا سرریز جمعیت به یک جای دور افتاده مثل سهند باید سرریز بشود چون تبریزرا بایجاد کارخانجات وفرودگاه وغیره گو اینکه حصار کرده اند وتنها باریکه ای که برای فرار از این منطقه مانده منطقه باسمنج است و خاوران است واین نظر من نیست که اگر دقت باشید همه مسولین این را می گویند خوب آیا این مسایل کجاش بوی شعارهای دهن پر کن میلیادری و ضدیت با فقیر و …است یا شما میگید بخاطر یک قطعه زمین شما هیچ کس واقعیات را نگوید و وضع تبریز بشود همینی که هست وشاید بدتر در آینده پس منافع شخصی را رها کن و واقعیت را قبول کن

  2

  0
  • رضا گفت:

   من میگم نره تومیگه بدوش؟ اقاجون زمین تواین منطقه ای که شمامیگی سربه فلک زده چرانمی خواهیم بفهمیم؟ یک فردفقیرنداره که اونجابخره؟

   1

   0
 20. ناشناس گفت:

  اینکه فقیر نداره بخره یک بحث اقتصادیه بحث و راه کارهای دیگر داره ونباید با برنامه ریزی شهری قاطیش کرد ؟گل وبلبل

  0

  0
 21. ناشناس گفت:

  مردم فقیر که شعاری برای توشده و خیلی ها چون دلیل منطقی نمی توانندپیدا بکنند از این شعار برای عوام فریبی و پیش بردن منافع خوداستفاده می کنندچه گناهی کرده اند که به خاطرفقر باید در مناطق کم کیفیت و بدون آب وهوار وشوره زار محکوم به سکونت هستند نه خیر اینها راه کار نیست برای مسکن دار شدن افراد بی مسکن باید بااتخاذ روش های صحیح علمی اندیشید و این اصلاصحیح نیست اگرچه هم بعضی مناطق از لحا ظ کیفبت برای سکونت پایین هستند باید به دلیل پایین بودن قیمت مسکونی شوند و به مطالعات علمی هم توجه نشود پس برید رو آتش فشان هم اگر باشد چون قیمتش پایینه مسکونی بسازید برای فقرا !آیا این درسته ؟ درضمن فقر دراقتصاد تعریف خا ص خودش داره وکسی بتونه تغذیه ومسکن وآموزش و پوشاک خودرا درحد استاندارد های جهانی تامین کنه زیر خط فقر نیست لذا کسانی که قد رت دارند ده سال پول خودرا در یک جا بدون نیاز به آن بخوابانند فقیر نیست

  0

  2
 22. چاوشی گفت:

  با سلام بر همگی. جناب آقای محمد محمد زاده از اینکه این گزارش رو از این شهرک شهید صیاد شیرازی تهیه نمودید واقعا ازتون ممنونم.شما در این گزارش حقیقت ها را بیان نمودید. و ازتون عاجزانه خواهشمندم به این گزارش از این شهرک ادامه بدهید تا بلکه با کمک شما این گزارش ها به دست آقای نجفی برسد و این شهرک به راه بیافتد.این شهرک الان راه اصلی و آب و درمانگاه و پارک و مسجد ندارد باتشکر چاوشی از تبریز.

  84

  0
 23. حجت گفت:

  سلام و با تشکر از آقای محمد زاده به خاطر گزارش بسیار عالی و جناب آقای بابایی که توجه ویژه ای به آبادانی این شهرک (صیاد شیرازی)دارند. دوستان همه دوست دارند شهرمون تبریز از همه جهات توسعه داشته باشه، لیکن اکنون نوبت غرب تبریز هست به خصوص که ورودی غرب مساعد نیست و لیاقت تبریز بیش از اینهاست. و هم اینکه درمانی خواهد بود بر درد کسانی که ۲۰ سال است چشم به آبادانی این منطقه دوختند تا از اجاره نشینی و مشکلاتش راحت شوند.

  5

  0
 24. yashar گفت:

  سلام .ایا در شهرک صیاد شیرازی پروانهدساخت و وام بانکی برای ساخت و ساز میدن؟

  6

  0
 25. صادق زاده گفت:

  با سلام . به اطلاع عزیزانی که در شهرک صیاد شیرازی تبریز زمین و ملک دارن میراسنم . به زودی شاهد تحولات بسیار خوب در این منطقه ( شهرک صیاد شیرازی ) خواهید بود . فقط عزیزان مواظب باشید سودجویان زمین ها را به قیمت کم از شما نخرن . این همه مدت تحمل کرده اید . اندکی هم تحمل کنید . اگر هم نیاز به پول دارید و مجبورید زمین را بفروشید به قیمت های پایین نفروشید . بزودی ارزش زمین در شهرک صیاد شیرازی از متری ۱ میلیون هم بیشتر خواهد شد .

  14

  1
 26. با سلام. خواهشا در سال ۱۳۹۶ در مورد مشکلات شهرک صیاد شیرازی تبریز بیشترصحبت بکنید. این شهرک بعد از پلیس راه تبریز_صوفیان واقع شده و الان نزدیک ۲۰ سال هست که آب و گاز و راه اصلی و درمانگاه و پارک و مسجد ندارد.این شهرک زیر نظر شهرداری منطقه شش تبریز هست.با تشکر ۹۶/۰۳/۰۶

  73

  0
 27. ناشناس گفت:

  شوراها هم راه چاره ای برای این شهرک نمیکنند فقط میان نگاه میکنن

  0

  0
 28. ناشناس گفت:

  از شوراها فقط آقای فریدون بابایی میدونه شهرک صیاد شیرازی کجاست و شورای جدید آقای صادق زاده هم شاید به درد این شهرک بخوره

  1

  0
 29. محمد گفت:

  سلام به نظر شما این شهرک کی آبرسانی میشه و ساخت ساز انجام میشه با تشکر

  1

  0
 30. محمد گفت:

  باسلام : به احترام این شهید به این شهرک رسیدگی کنن

  52

  0
 31. رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  خیلی از پیگیریهایتان ممنون و متشکرم.
  راستی دوستان کسی الان از قیمت این زمینها خبری داره من یک قطعه زمین از ارضی دادگستری در این شهرک داشتم میخواستم بفروشم..
  خیلی ممنون میشم اگه کسی از ارزش زمینها خبری داشته باشه راهنمایی کنه

  1

  0
 32. مهران گفت:

  جاهای حوب ۱۰۰ میلیون معامله شده

  0

  0
 33. مژگان گفت:

  قیمت زمین الان در چه وضعیتیه؟ترقی هست؟ ? Question
  اینطور که من دیدم دارن آسفالت میکنن راه های این شهرک رو. Razz

  0

  0
 34. مهران گفت:

  کجاهاشوآسفالت میکنن

  0

  0
 35. الهوردی گفت:

  باسلام ان شالله مشکلات این شهرک هرچه سریعتر رفع شود, متاسفانه نویسنده این گزارش بسیارجالب آقای محمدمحمدزاده به رحمت خدارفته خدایش بیامرزد.

  2

  0
 36. چاوشی گفت:

  با سلام.میخاستم ازتون سوال کنم که چرا به مشکلات شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز رسیدگی نمیکنید؟شهرک خاوران بعد از شهرک صیاد شیرازی شناخته شده ولی شهردار محترم شهر تبریز بین این دوتا شهرک خیلی فرق گذاشته.چون شهرک صیاد شیرازی مال فقیرهاست به اینجا رسیدگی نمیکنه؟ یا اینکه خودش در خاوران قطعه زمین داره به اونجا رسیدگی میکنه؟ شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز الان بیست سال هست که آب و گاز و پارک و مدرسه و….. ندارد.چندین بار هم اهالی شهرک صیاد شیرازی با مراجعه به شهرداری منطقه شش تبریز و استانداری درخواست رسیدگی به مشکلات این شهرک را کرده اند ولی تا به امروز هیچ مشکلی حل نشده.آقای شهردار محترم اگر شهردار منطقه شش تبریز نمیتواند به مشکلات این شهرک رسیدگی بکند مثل شهرک خاوران یک منطقه شهرداری به این شهرک اضافه کنید تا این شهرک آباد شود.شهردار محترم یک نمونه از کارهایی راکه در شهرک صیاد شیرازی انجام داده اید را فقط نام ببرید.ولی در شهرک خاوران ساختمان همایش های بین المللی را ایجاد میکنید که شصت میلیارد تومان خرج داره.به هر حال عاجزانه ازتون خواهشمندم به مشکلات شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز رسیدگی بفرمایید. باتشکر ۹۶/۰۵/۲۵

  78

  0
 37. ناشناس گفت:

  درمورد شهر جدید سهند هم فکری کنید که الحاق به کلانشهر تبریز بشه

  2

  1
 38. با سلام.مسعولین محترم شهرداری کلانشهر تبریز در صورت امکان به قسمت ورودی شهر تبریز بیشتر رسیدگی بفرمایید.از سمت صوفیان به طرف تبریز که میای انگار وارد روستا میشی .چندین موارد رانام میبرم که در مسیر صوفیان بطرف تبریز لازم الاجراست.
  ۱٫ از صوفیان تا میدان آذربایجان یک بیمارستان وجود ندارد.
  ۲٫ دروازه ای در ورودی تبریز ایجاد شود .مثلا دروازه استانبول که قرار بود توسط شهرداری منطقه شش تبریز در ورودی شهر تبریز ساخته بشه.
  ۳٫شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز که در این مسیر قرار دارد هر چقدر بیشتر آباد بشه ورودی تبریز زیباتر خواهد شد.
  ۴٫پلیس راه تبریز – صوفیان باید تغییر مکان داده و به بعد از شهرک شهید صیاد شیرازی انتقال یابد.چون اتوبوس شرکت واحد و تاکسی نمی توانند به شهرک شهید صیاد شیرازی مسافر ببرند.
  ۵٫ قطعات زمین تجاری خالی موجود در مسیر صوفیان-تبریز باید به کسانی واگذار شود که قصد دارند مجتمع تجاری به روز مثل مجتمع اطلس ولیعصر در این مسیر ایجاد کنند.به این دلیل که همه توریست ها از این مسیر وارد شهر تبریز میشن.پس این مسیر باید زیبا ترین جای تبریز باید باشه.
  ۶٫سالن همایش های بین المللی باید در شهرک شهید صیاد شیرازی درست میشد نه در خاوران.یک مهمان خارجی وقتی وارد شهرتبریز میشه و اگر بخواهد به خاوران بره باید یک هواپیما اجاره بکنه تا از طرق راه هوایی خودش را به خاوران برساند.خودتان وضعیت ترافیکی شهر را خوب میبینید.اگر سالن همایش های بین المللی در شهرک شهید صیاد شیرازی ایجاد میشد از فرودگاه تا شهرک صیاد شیرازی دو دقیقه راه بود بدون ترافیک.
  ۷٫آسفالت مسیر صوفیان-تبریز نباید خراب باشه.چون ورودی تبریز هستش .توریستها از این سمت وارد تبریز میشن نباید احساس کنند که وارد روستا میشن.

  این ۷ مورد اگه برطرف بشه ورودی شهر تبریز زیباتر خواهد شد و در سال ۲۰۱۸ توریستها که وارد شهر تبریز میشن واقعا احساس خواهند کرد که تبریز زیباست. باتشکر چاوشی از تبریز ۹۷/۰۷/۲۲

  68

  0
 39. چاوشی گفت:

  با سلام.مسئولین محترم شهرداری کلانشهر تبریز در صورت امکان به مشکلات شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز که در قسمت ورودی شهر تبریز قرار دارد بیشتر رسیدگی بفرمایید.چندین موارد رانام می برم که در شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز لازم الاجراست.
  ۱٫ از صوفیان تا میدان آذربایجان یک بیمارستان و هتل و حتی یک مکان برای استراحت مسافران و گردشگران داخلی و خارجی وجود ندارد.شهرک شهید صیاد شیرازی که در این مسیر قرار دارد بهترین فرصت را دارد که همه اینها در این شهرک احداث بشه.
  ۲٫ دروازه ای در مسیر تبریز_صوفیان ایجاد شود .مثلا دروازه استانبول که قرار بود توسط شهرداری منطقه شش تبریز در ورودی شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز ساخته بشه.
  ۳٫شهرک شهید صیاد شیرازی تبریزهر چقدر بیشتر آباد بشه ورودی تبریز زیباتر خواهد شد.
  ۴٫پلیس راه تبریز – صوفیان باید تغییر مکان داده و به بعد از شهرک شهید صیاد شیرازی انتقال یابد.چون اتوبوس شرکت واحد و تاکسی نمی توانند به شهرک شهید صیاد شیرازی مسافر ببرند.
  ۵٫ قطعات زمین تجاری خالی موجود در مسیر صوفیان-تبریز باید به کسانی واگذار شود که قصد دارند مجتمع تجاری به روز مثل مجتمع اطلس ولیعصر در این مسیر ایجاد کنند.به این دلیل که همه توریست ها از این مسیر وارد شهر تبریز میشن.پس این مسیر زیبا ترین جای تبریز باید باشه.
  ۶٫شهرک شهید صیاد شیرازی آب و فاضلاب و گاز و پارک و سالن ورزشی و درماانگاه ندارد.تمام اهالی این شهرک شدیدا به اینها نیاز دارند.خواهشمندیم به اینها فورا رسیدگی بفرمایید.
  ۷٫آسفالت مسیر صوفیان-تبریز نباید خراب باشه.چون ورودی تبریز هستش .توریست ها از این سمت وارد تبریز میشن نباید احساس کنند که وارد روستا میشن.

  این هفت مورد اگه برطرف بشه ورودی شهر تبریز و شهرک شهید صیاد شیرازی زیباتر خواهد شد. باتشکر چاوشی از تبریز ۹۶/۰۹/۱۸

  53

  0
 40. محمد گفت:

  با سلام.مسئولین محترم شهرداری کلانشهر تبریز در صورت امکان به مشکلات شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز که در قسمت ورودی شهر تبریز قرار دارد بیشتر رسیدگی بفرمایید.چندین موارد رانام می برم که در شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز لازم الاجراست.
  ۱٫ از صوفیان تا میدان آذربایجان یک بیمارستان و هتل و حتی یک مکان برای استراحت مسافران و گردشگران داخلی و خارجی وجود ندارد.شهرک شهید صیاد شیرازی که در این مسیر قرار دارد بهترین فرصت را دارد که همه اینها در این شهرک احداث بشه.
  ۲٫ دروازه ای در مسیر تبریز_صوفیان ایجاد شود .مثلا دروازه استانبول که قرار بود توسط شهرداری منطقه شش تبریز در ورودی شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز ساخته بشه.
  ۳٫شهرک شهید صیاد شیرازی تبریزهر چقدر بیشتر آباد بشه ورودی تبریز زیباتر خواهد شد.نام شهرک شهید صیاد شیرازی در تابلوهای خیابانها نوشته بشه تا همه مردم بشناسند.
  ۴٫پلیس راه تبریز – صوفیان باید تغییر مکان داده و به بعد از شهرک شهید صیاد شیرازی انتقال یابد.چون اتوبوس شرکت واحد و تاکسی نمی توانند به شهرک شهید صیاد شیرازی مسافر ببرند.
  ۵٫ قطعات زمین تجاری خالی موجود در مسیر صوفیان-تبریز باید به کسانی واگذار شود که قصد دارند مجتمع تجاری به روز مثل مجتمع اطلس ولیعصر در این مسیر ایجاد کنند.به این دلیل که همه توریست ها از این مسیر وارد شهر تبریز میشن.پس این مسیر زیبا ترین جای تبریز باید باشه.
  ۶٫شهرک شهید صیاد شیرازی آب و فاضلاب و گاز و پارک و سالن ورزشی و درمانگاه ندارد.تمام اهالی این شهرک شدیدا به اینها نیاز دارند.خواهشمندیم به اینها فورا رسیدگی بفرمایید.
  ۷٫مغازه هایی که بعد از پل مایان به طرف پلیس راه صوفیان وجود دارند و به اسقاط ماشین مشغول هستند باید تغییر یابند و بجای اینها باید کافی شاپ و رستوران جایگزین شوند چون ورودی شهر را زشت نشان میدهد. و آسفالت مسیر صوفیان-تبریز نباید خراب باشه.چون ورودی تبریز هستش .توریست ها از این سمت وارد تبریز میشن نباید احساس کنند که وارد روستا میشن.

  این هفت مورد اگه برطرف بشه ورودی شهر تبریز و شهرک شهید صیاد شیرازی زیباتر خواهد شد. باتشکر چاوشی از تبریز ۹۶/۱۲/۰۴

  36

  0
 41. m.ch گفت:

  واقعا متاسفم که چنین شهرداری داریم.شهردارمحترم کلانشهر تبریز شما در شهر تبریز فقط به ایل گلی و ولیعصر و رشدیه رسیدگی میکنید و یادتان رفته که در شهر تبریز شهرکی بنام شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز هم وجود دارد که پنج هزار خانواده منتظرن که تا شما در این شهرک پارک و مدرسه و درمانگاه و سالن ورزشی و مسجد و….. ایجاد کنید تا اینها هم بیایند زمین هایشان را بسازند و از اجاره ماندن رهایی یابند.ولی کیست که واقعا بفکر این شهرک و بفکر اهالی این شهرک باشد.هر روز اگه سایت شهریار نیوز که سایت خبرهای شهرداری میباشد را نگاه کنید از بالاشهر ها صحبت میکنند و فقط به اونجا ها رسیدگی میکنند ولی یادشان رفته که در شهر تبریز شهرکی بنام شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز هم وجود دارد. واقعا متاسفم باتشکر۹۷/۰۱/۱۴

  31

  0
 42. bana گفت:

  شهرداری منطه ۶ دقیقا چه کاری انجام میدهد ؟ شهر تبریز وروریهاش اصلا خوب نیست از طرف تهران کمی بهتر شده ولی از طرف صوفیان و راه اهن باید یک ترمیم اساسی بشه اگه دعوای اقایان اجازه داد میتونن به مشکلات شهرک صیاد شیرازی و توسعه اون رسیدگی کنند واقعا مردم گناه دارند باید خدمت کرد

  3

  0
 43. مریم گفت:

  الان ما که سرمایه خود را برای یک قطعه زمین در این شهرک خواباندیم چیکار کنیم، مسولین ارشد شهر تبریز، شما به ما بفرمایید چیکار کنیم. چرا این کابوس تموم نمیشه

  1

  0
 44. زینالعابدین باقری گفت:

  سلام بنده یه قطعه زمینی در شهرک گرفته ام از یکی از کارمندان دادگستری ۱۳ سال پیش اما تا حالا هیچ سندی بهم نداده اند و فقط فیش بانکی داه اند چرا بعد ۱۳سال دادگستری سند نمیده خواهشا به گوش مسولین برسونید

  0

  0
 45. چاوشی گفت:

  با سلام . مژده
  در مورخه ۹۷/۰۶/۱۱ شهردار محترم منطقه شش تبریز دستور اجرای ۳۶ متری شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز را صادر کرد. از کلیه افرادی که در این شهرک قطعه زمین دارند خواهشمندم همه با هم هماهنگ بشیم و از اداره آب و فاضلاب و اداره گاز درخواست کنیم تا مشکل آب و گاز این شهرک را هر چه زودتر حل کنند تا همه اهالی راحت تر قطعه زمین هایشان را شروع به ساختن کنند. باتشکر محمدچاوشی ۹۷/۰۶/۱۱

  2

  0
 46. حسین خدائی گفت:

  با سلام جناب استاندار تبریز آقای فرمان دار آقای شهردار اگر کوچک ترین احساس مسئولیت می کنید به داد شهرک صیاد شیرازی برسید این شهرک در بهترین مکان از نظر شهر سازای قرار دارد کافیست شما مسئولین نیم نگاهی هم به این شهرک داشته باشید مسئولین سابق استان زمین های کشاورزی باسمنج را به مسکونی تبدیل کردندنفرین ابدی به یادگار گذاشته اند شما مسئولین فعلی در آبادی شهرک صیاد شیرازی همت کنید نام نیک از خود در اذهان عمومی استان بخصوص تبریز به یادگار بگزارید.

  1

  0
 47. با سلام.بدبختی ما اینجاست که هیچ کس نمی خواهد این را قبول کند که الان بیست سال تمام هست که پنج هزار خانواده در شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز در به در هستند. پنج هزار خانواده که در شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز قطعه زمین دارند همه منتظر هستند تا شورای محترم شهر تبریز و شهردار محترم به این شهرک آب و گاز بکشد تا همه بروند زمین هایشان را بسازند و از اجاره نشینی خلاص شوند. پس همیشه یادمان باشد پنج هزار خانواده اسیر و دربه در هستند که منتظرن شهردار محترم به دادشان برسد.اگر باور ندارید در گوگل یکبار بنویسید شهرک شهید صیاد شیرازی تبریز. و آنچه را که در مورد شهرک شهید صیاد شیرازی را نوشته کامل بخوانید و برایتان ثابت بشه که پنج هزار خانواده تا به امروز سرگردان هستند.این شهرک شهید صیاد شیرازی در مسیر ورودی شهر تبریز قرار دارد.یادتان باشد همه توریست ها از جاده تبریز _ صوفیان وارد تبریز میشن.یعنی هیچ توریستی از جاده تهران وارد تبریز نمیشه. شهردار محترم تبریز بجای اینکه جاده تبریز _ صوفیان را آباد کند و بزرگترین مجتمع های تجاری و تفریحی و حتی مترو را در ورودی تبریز قرار دهد تا مسافران و گردشگران داخلی و خارجی هنگام ورود به شهر تبریز احساس کنند که واقعا تبریز شهر مدرن هست .متاسفانه شهردار محترم رفته جاده تبریز _ تهران را آباد کرده که هیچ سودی برای تبریز نداشته است. ما وقتی صحبت از تبریز ۲۰۱۸ میکنیم باید این را هم قبول کنیم که همه توریست ها از مسیر تبریز _ صوفیان وارد تبریز میشن.پس ما اول باید ورودی تبریز را که همان جاده تبریز _ صوفیان هست را آباد کنیم بعد برویم دنبال ۲۰۱۸٫الان چندین سال هست تمام بودجه شهر تبریز برای عینالی خرج میشه.این اشتباه هست.اول ورودی شهر که همان جاده تبریز_صوفیان هست را آباد کن بعد برو جاهای دیگه.امیدوارم همه نظر بنده را تایید کنند.دست همه شما را میبوسم. کوچک شما محمد چاوشی ۹۷/۰۶/۲۱

  3

  0
 48. رضا گفت:

  سلام,یک کلام ختم کلام
  اعضاشهرک بایدجلوی سازمان مسکن شهرسازی تجمع کنن,چون سندشهرک بنام این سازمان هست اوناهم تعاونی ناجارومتولی کردن که کاراماده سازی روانجام بده همون سازه پایدارقرن,,شهرک روازاین تعاونی بگیرن وبدن به شهرداری منطقه ۶,,چون تعاونی هاقدرت آماده سازی شهرک روندارن,,فقط پول مفت گرفتن تواین ۲۰سال,,گرچه این اتفاق بزودی خواهدافتاد,

  0

  0
 49. علی گفت:

  سلام,یک کلام ختم کلام
  اعضاشهرک بایدجلوی سازمان مسکن شهرسازی تجمع کنن,چون سندشهرک بنام این سازمان هست اوناهم تعاونی ناجارومتولی کردن که کاراماده سازی روانجام بده همون سازه پایدارقرن,,شهرک روازاین تعاونی بگیرن وبدن به شهرداری منطقه ۶,,چون تعاونی هاقدرت آماده سازی شهرک روندارن,,فقط پول مفت گرفتن تواین ۲۰سال,,گرچه این اتفاق بزودی خواهدافتاد,

  1

  0
 50. ناشناس گفت:

  سلام
  شهرک کانال یا گروه تو فضای مجازی داره؟
  اگه داره لطف کنید لینکش رو بزارید

  2

  0
 51. مهندس ساختمان گفت:

  کسی اطلاع داره وضعیت سند زمینها به کجا رسیده ؟ من شنید قیمت زمینها متری یک میلیون شده ایا درسته؟

  5

  1
 52. ناشناس گفت:

  سلام
  آی بالا نه خبر؟
  شهرک صیاد رکورد رکود رو زد.
  کسی نمیخواد کاری بکنه؟

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo