با امضای تفاهم نامه ای، صورت می گیرد: همکاری سازمان کنفرانس اسلامی در برگزاری کنگره بین المللی هنرهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در تبریز

100.jpg

 معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز و مدیرکل مرکز تحقیقات تاریخ، هنر و فرهنگ اسلامی «ارسیکا»، تفاهم نامه ای با موضوع همکاری این مرکز در برگزاری کنگره بین المللی هنرهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ منعقد کردند.

به گزارش تبریزمدرن  به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، حجت الاسلام احمد حمیدی، در سفر کاری خود به ترکیه، طی نشست های جداگانه ای با خالد ارن مدیرکل مرکز تحقیقات تاریخ، هنر و فرهنگ اسلامی«ارسیکا» وابسته به سازمان همکاری اسلامی و «نزیه معروف»، مدیر بخش هنر و صنایع دستی مرکز تحقیقات فرهنگ، تاریخ و هنر، دیدار و درباره  برگزاری کنگره بین المللی هنرهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در تبریز، در راستای استقبال از برنامه های تبریز ۲۰۱۸ بحث وتبادل نظر کرد.

همچنین در این دیدار، حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز و دکتر خالد ارن مدیر کل ارسیکا تفاهم نامه ای منعقد شد که بر اساس آن،  سازمان کنفرانس اسلامی «ارسیکا»  در زمینه برگزاری کنگره بین المللی هنرهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ و برپایی نمایشگاه  صنایع دستی و هنر های اسلامی با شهرداری تبریز همکاری خواهد کرد.
در ادامه این دیدار، معاون فرهنگی شهرداری تبریز به همراهی هیات همراه  از کتابخانه  تخصصی “موزه و آرشیو اسناد آرسیکا”  که شامل نسخ قدیمی ومنحصر به فرد قرآنی،  است، بازدید کرد.
براساس این تفاهم نامه، مقرر گردید آثار مرکز تحقیقات تاریخ ،فرهنگ و هنر جهان اسلام سازمان همکاریهای جهان اسلام «ارسیکا»  مشتمل بر مجموعه تصاویر قدس شریف در طول تاریخ  برای وحدت جهان اسلام، مجموعه تصاویر  اماکن مقدس حرمین شریفین و قبرستان بقیع در طول تاریخ و قرآن های منتسب به حضرت علی (ع)  و قرآن های نفیس در موزه های مختلف جهان  در نمایشگاه هنرهای اسلامی  تبریزدر سال  ۲۰۱۷ به نمایش گذاشته شود.
گفتنی است «ارسیکا»، مرکز تحقیقات تاریخ، هنر و فرهنگ اسلامی سازمان کنفرانس اسلامی است که مقر آن در استانبول واقع شده و با تمام کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در زمینه فعالیتهای فرهنگی ارتباط  و همکاری نزدیک دو جانبه دارد.

 

7
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

 1. Aydin گفت:

  پویا یکی از ضعیف ترین معاونای شهردار معاون فرهنگی اجتماعیه ……
  کاش به شهردار بگی در مورد ایشون تجدید نظر کنه .
  اسمش فرهنگی ، اجتماعیه ، ولی چیکار کرده برای فرهنگ غنی آذربایجان ، برای هویت آذربایجان ، برای فولکلور آذربایجان ، برای رقص آذربایجان ، برای پاسداشت زبان تورکی آذربایجان ، برای جامعه آذربایجانیها !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
  اصلا این معاونت خیلی مهمه ولی یه آدم خشکه مذهب گذاشته که فقط و فقط حرف میزنه ….!!!!
  پویا کلی استاد دانشگاه و آدم آذربایجان دوست داریم که حاضر هستن بدون چشمداشتی خدمت کنن ، به شهردار بگو از آدمای بزرگ در این موقعیت و معاونت حساس استفاده کنه .
  ما فرهنگ آذربایجانی میخواهیم ……..

  2

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo