کمبود هتل در تبریز بزرگترین مانع توسعه گردشگری ومسبب دفع گردشگردر این شهر/ در وضع نرمال کنونی مانده ایم در تبریز ۲۰۱۸ چه خواهیم کرد ؟!

تبریزمدرن : امروزه صنعت گردشگری یکی از صنعت های پررونق و تراز اول دنیا محسوب میشود.این صنعت در سالهای اخیر با رشد فوقالعاده خود در بعضی از کشورها درامد این کشورها را افزایش داده وباعث رشد فرهنگی و اقتصادی کشورها در جهان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تبریزمدرن ، بعضی از کشورهای دنیا از جمله ترکیه و چین و ایتالیا در این سالها این صنعت را در کشور خود ارتقا داده و این صنعت پرسود را در کشور خود رونق داده اند.

در حالی که شهر زیبا و قدیمی تبریز با وجودجاذبه های تاریخی و مذهبی و موزه های متعدد و در کنار ان با وجود شهری مدرن و شیک نسبت به همتایان خود ،در این صنعت زیاد عملکرد جالبی نداشته و بیشتر مسافران و گردشگران خود را به دلایل زیادی از دست میدهد.که امروز بحث ما یکی  از این دلایل یعنی کمبود امکانات اقامتی در این شهر زیبا است.

همه ساله تعداد کثیری از گردشگرانی که وارد تبریز میشوند به دلیل پیدا نکردن اتاق در هتل ها و هتل اپارتمان ها در پارک های مسافر و پارک های محله ای چادر زده ودر ان اقامت می کنند که با توجه به هوای سرد تبریز به خصوص شب ها مسافران را اذیت کرده و باعث نارضایتی انها می گردد.

جذب و دفع گردشگر توسط هوای سرد و خوب تبریز در تابستان

بله هوای تبریز اینگونه است.البته نه هوای تبریز بلکه مدیریت بد مسولین در این زمینه؛  میتوان اینگونه هم گفت جذب گردشگر توسط هوای خوب تبریز و دفع گردشگر توسط مدیریت بد مدیران.

اکثر گردشگرانی که تبریز را مقصد مسافرت تابستانه خود انتخاب میکنند هوای سرد و خنک تبریز در تابستان را دلیل اصلی این انتخاب می دانند ولی متاسفانه این افراد یک یا نهایتا دوسال تبریز را مقصد خود قرار میدهند و با اذیت شدن در چادرها و به دلیل کمبود مکان های اقامتی سال بعد مقصد گردشگری خود را عوض میکنند.

شهر تبریز با دارا بودن هتل های کایا ،شهریار.ایل گولی.گسترش.تبریز.لاله کندوان.پتروشیمی و هتل های ۳یا ۲ ستاره و هتل اپارتمان ها که تعدادشان انگشت شمار است فقط همه ساله میتواند جوابگوی چند درصد از گردشگران باشد.

البته در این راه در سالهای اخیر شاهد کلنک زنی و شروع ساخت هتل های زیادی در تبریز بودیم که متاسفانه به جز یکی دو مورد کار خود را توقف کرده اند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون بیشتر هتل ها و مهمانسراهای تبریز تخت خالی برای پذیرش گردشگر ندارند و این کمبود تخت های اقامتی در استان باعث شده تا گردشگران چندان رغبتی برای سفر به این استان نداشته باشند. گویا گردشگران نیز به این نکته تاکید دارند که فقط داشتن این هوای مطبوع و دلنشین در کنار بیش از ۵ هزار اثر تاریخی و داشتن صدها روستا و شهر زیبا و طبیعت دوست داشتنی برای سفر کردن به آذربایجان شرقی کافی نیست؛ بلکه مهمترین عامل برای جذب آنها وجود هتل و مراکز اقامتی مناسب به آنها میباشد.

همه این مزایا همچون تنوع آب و هوایی و استعدادهای خدادادی در این استان و قرار گرفتن آثار تاریخی و باستانی یعنی اینکه پتانسیل و توانمندی برای جذب گردشگر در این استان وجود دارد ولی متاسفانه کمبود امکانات و زیرساخت های گردشگری همچون هتل ها و مراکز اقامتی باعث شده تا شاهد محدود بودن  گردشگران ورودی به این استان باشیم.

 

این روزها اگر مسافری قصد سفر به تبریز را کرده باشد و سری به سایتهای رزرو هتل بزند ،یقیناً به در بسته خواهد خود و از سفر به این کلانشهر که تبلیغات تبریز۲۰۱۸ آن در زمین و زمان میچرخد ،منصرف خواهد شد. چرا که تمامی هتلهای این شهر در ایام تابستان پر بوده و امکان رزرو هتل برایشان وجود ندارد .

در این میان تنها  هتل ۵ ستاره کایا میباشد که جا برای اقامت دارد که آن هتل هم با قیمتهای نجومی که تا ۲۲۰۰۰۰۰ تومان هم برای هر شب میرسد کمتر کسی توان ماندن در این هتل را دارد چرا که افزاد متمول به جای سکونت در این هتل و خرج هزینه های ده میلیونی قید تبریز را میزنند و به یکی از کشورهای اروپایی سفر میکنند

گرانی هتلهای تبریز

یکی دیگر از عواقب کمبود هتل در تبریز ،افزایش نرخ  اتاقهای هتلهای موجود میباشد .بطوری که نرخ هتل در تبریز نسبت به میانگین کشوری بالاتر میباشد و جزو شهرهای گرانقیمت از لحاظ هزینه اقامت میباشد که این امر منجر به افزایش هزینه تورهای تبریز گردی و هزینه سفر به این شهر میشود که بالطبع نتیجه آن انصراف گردشگران و تغئیر مقصدگردشگری بدلیل قیمت سفر کمتر میباشد.آنچه مسلم است نتیجه این گرانی ها کاهش میزان مسافر و تغئیر مقصد از سوی گردشگران میباشد که در نهایت دود آن به چشم خود تبریز  وتبریزیها میرود !

در زیر توجه شما را به ملاحظه میزان اتاقهای پر و خالی هتلهای تبریز در سایت هتلیار دعوت مینمایم:

 

۱

۲

۵

۳

۴

۱۴

۶

۷

۸

۹

۱۲

 

۱۳

 

 

پیشنهادات سهل الوصول برای  توسعه مراکز اقامتی تبریز 

۱- ساخت کانکس های اقامتی مجهز در پارکها و تفرجگاه های شهر 

۹۰

 

۲- تملک و مرمت خانه هاو کاروانسراهای  تاریخی تبریز و تبدیل آنها به هتلهای سنتی 

۳- جذب سرمایه گذاران با ارائه تسهیلات تشویقی مناسب (مخصوصا برای هتلهای یک و دو و سه ستاره )

در پایان انتظار میروم مسئولین محترم استانی و شهری نهایت تلاششان را برای توسعه هتلها و مراکز اقامتی تبریز تا سال ۲۰۱۸ بنمایند و اقدامات فوری در این راستا انحام دهند ، چرا که کمتر توریستی رغبت سفر به این شهر را با توجه به نبود امکانات رفاهی و اقامتی مناسب خواهد نمود و با این روند شاهد سرافکندگی تبریز در برابر تمسخرهای رقبا خواهیم بود !

33
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۴۲ پاسخ

 1. Aydin گفت:

  از جهت اینکه هتلهای تبریز کاملا رزرو هستن و جا ندارن ، خبر خوب و خوشحال کننده ای هست اما همه میدونیم که ظرفیت و لیاقت تبریز بیشتر از اینهاست …………
  به جرات میگم اگه مکانهای اقامتی تبریز کم نبود و ظرفیت داشت ، گردشگر پذیرترین شهر ایران میشد ، دوستان با توسعه فعلی تبریز و ایجاد هتل در آینده هیچ شهری توان رقابت با تبریز را نخواهد داشت و آینده تبریز بسیار امید وار کننده است …..
  فقط یه نکته اینکه این همه ظرفیت سرمایه گذاری برای هتل سازی در تبریز هست ، پس چرا سرمایه گذارا از این فرصت استفاده نمیکنن و هتل نمیسازن ؟؟؟؟؟؟
  بهترین فرصت سرمایه گذاری فراهم هست برای سرمایه گذاران ، مخصوصا سرمایه گذاران بومی باید از این فرصت استفاده کنن …..
  برگشت سرمایه در هتل سازی و مکانهای توریستی و تفریحی در تبریز کاملا تضمین شده است .
  تبریز ، بهشت سرمایه گذاران .

  17

  4
 2. ناشناس گفت:

  متاسفانه دولت اجازه ساخت وساز در تبریز رو نمیده و همون جور که میدونید تا به این زمان حتی یک ریال هم دولت در تبریز خرج نکرده تا جایی که ادارات دولتی شهر نیز همگی توسط خیرین ساخته شدند … ونکته ای که خیلی جالب و البته محرمانه است اینه که متاسفانه حتی حقوق فرمانداران و استاندار و حتی بعضی از کارمندان ما رو یک خیر پرداخت میکنه اون هم فقط برجی ۷۵۰ تا ۹۰۰ تومان.بله اینها درد ماست..

  9

  13
  • ناشناس گفت:

   مگه به چه شهری پول میدن که به شما نمیدند؟ مگه کجا هتل های پنج ستاره رو دولت واسه شهر ها ساخته که شما میگی دولت فرق میذاره؟

   5

   5
   • ناشناس گفت:

    داداش من این متن طنز رو عمدا نوشتم تا ملت دستشون بیاد که چقدر منطق بعضیا کورکورانه و متعصبانه است .. همونجور که میبینی حتی به این متن هم که یه جاهایش دیگه خودمم خندم گرفته بود یه عده لایک دادن خخخخ…
    آخه آدم عاقل حقوق ۷۵۰ و خیر رو چجوری هضم کردی که لایک دادی؟ خخخخخخخخخخخ

    2

    0
   • سعید گفت:

    یکمی الاعاتتو ببری بالا میفهمی به کدوم شهرهای پول میدن یا هتل میسازن

    0

    3
 3. امیرم گفت:

  پویا جان
  هیچکس حق نداره هموطن خودشو مسخره کنه . انشاالله تا ۲۰۱۸ هتلهای خوب در تبریز ساخته بشه .
  ابادی هر نقطه از ایران ارزوی هر هموطن میباشد .

  11

  1
 4. tohid گفت:

  قیمتهای هتل کایا اصلا منطقی بنظر نمیاد با اون محوطه ی نه چندان تکمیل
  هتل بهبود پرطرفدارترین هتل تیریزه که تقریبا همه مسافرها راضین
  پیشنهادات ارایه شده باید پیگیری بشن تا ۲۰۱۸ اماده باشه

  11

  2
 5. Hadi گفت:

  اگه این گزارشو جلوی هر سرمایه گذار یا هتل سازی بزارن ، با کله میاد برای هتل ساختن ..
  واقعا بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری هست .

  12

  0
 6. مهدی گفت:

  شهردار بجای ساخت پلهای مزخرف میتواند به ساخت هتل اپارتمانهای ارزانقیمت و هتلهای ۲و۳ ستاره کند و به درامدهای پایدار برسد.البته میشود بعضی از پاساژهای تجاری جدیدالاحداث را با تغییر کاربری به هتل های ارزان تبدیل کند.

  9

  3
 7. majid-tehran گفت:

  پیشنهادات واقعا خوبن ولی والا خسته شدیم از بس پیشنهادات خوب از جانب شما دیدم و بی محلی از جانب مسئولان!!! من گاها فکر میکنم اینا الان با خودشون میگن عجب غلطی کردیم تبریز رو منتخب ۲۰۱۸ کردیم مفت مفت داشتیم میخوردیم و میخابیدیم برا خودمون درد سر درست کردیم سالی سه چهار تا پل میزدیم چنتا هم کاج میکاشتیم میرفت پی کارش!! برام جالبه چ عجب کایا جا پیدا شد، سه تا از استادام با خانوادشون میخاستن بیان تبریز از من خاستن براشون جا پیدا کنم تفریحی سر زدم ب کایا همش پر بود!! این هفته میان تبریز. هفته گذشته هم یکی از دوستای اصفهانیم همراه خانوادش اومدن کل آذربایجان رو گشتن از من ادرس و اینا پرسید من کلی ادرس بهشون دادم لذت برده بودن از تبریز و بکل اذربایجان ولی میگفت موزه قاجار پلمپ بود مقبره الشعرا هم ک هنو داغونه ارگ هم ک هیچ مسجد دیگه چی موند؟؟ حالا ارگ بکنار بابا موزه قاجار رو چرا پلمپ کردن این مقبره الشعرا رو دست نمیزدن سنگینتر بود اومدن دیوار کشیدن یه راهرو گذاشتن رد بشی بری داخل بخدا قبلش قشنگتر بود اینا ک تموم نمیکنن چن ساله تو همون وظعیت مونده

  15

  1
 8. Alireza shamsi گفت:

  البته در شهرهای توریستی مطرح جهان بخشی قابل توجهی از مسافران در خانه های مبله که مردم کرایه میدن اسکان میشن و به خاطر ارزان بودن بسیار هم مورد توجه توریستا قرار میگیره به نظر من باید در این زمینه فرهنگ سازی بشه چونکه درامد زایی مستقیم برای مردم داره و الان هم خوشبختانه فرصت خوبی هست که در این شرایط اقتصادی مردم خانه هاشون رو به عنوان مهمان پذیر کرایه بدن و پول در بیارن به نظر من برایه سامان دهی و کنترل این مکان ها میشه از سازمان گردشگری خواست ایجاد سایت بکنه و مردم ثبت نام کنن که در این مواقع این خانه ها معرفی و نشان داده بشن به توریستا و این کار برای کوتاه مدت میتونه یک کار خوب باشه

  11

  0
 9. الشن گفت:

  یکی از بزرگترین مشکلات تبریز همین کمبود هتل هاش هستش.
  یکشنبه ۴ تا از دوستای من میخوان بیان تبریز و ۳ روز اقامت کنن. هرچی گشتیم هتل کمتر از شبی ۳۰۰ تومن برای دونفر تو تبریز نیست. والله آز قالیردی گلمیه لر بیر واحد آپارتمان تاپمیشیق کی گئده لر یاتالار ۳ گون. تبریزده هتل یالاندان باهادیر. خاص بی گوزللیکلریده کی یوخ.
  الان لطفا دوستان ۲تا رستوران توپ و ۲تا بستنی فروشی و فست فوت باکلاس و خفن آدرس بدن که این دوستای ما اومدن بهشون خوش بگذره.
  من که تبریز فقط رستوران پتروشیمی رو بلدم.
  ## شب گردی کجا برن؟## متاهل هستن، عینالی میشه رفت شبا؟
  ساغولون کی سوروما یانتی وئره جاقسیز. تشککور الیرم.

  15

  1
  • Saied TBZ گفت:

   رستوران ببر سردری خوب Smile اگه خیلی توپ میخوای هم بالای برج شهر شعبه ی ششم جلالی هست
   بستنی فروشی تو سربالایی ولیعصر هست تو مسیر شاهگلی هست نرسیده به ستاره ی امید، کنار توسکا پل کابلی هست، یکی هم تو خیابان امام هست معروفه ولی دقیق نمیدونم کجاست سنتی مخصوص میزنه
   فستفود هم به صلاح خودت، ببر لإله پارک أصلا فقط پیتزا ٢٠٠٠ که درختارو قطع کردن و نکاشتن رو تحریم کردیم،نبر اونجا (مهمونشون هم نکنی بهتره)
   عینالی برای شبه اخه ؟ شب باغلارباغی پارک ولیعصر الگلی لاله پارک

   5

   0
  • شاهین گفت:

   با سلام خدمت دوست عزیز:البته مواردی که فرمودید کاملا”سلیقه ایست و بنده هم صرفا”نظرم رو میگم و بهتر است در صورت صلاحدید،نظر بنده را خودتان نیز از نزدیک مراجعه و بررسی نمایید.در مورد فست فود،پیتزای دکتر نیک در منطقه ولیعصر کمی پایین تر از فلکه مخابرات یا فست فود دلستان واقع در خیابان بلوار بالاتر از دانشگاه تبریز- در مورد رستوران،رستوران شهسواری در برج بلور در منطقه آبرسان یا رستوران سنتی دلستان در آدرس اشاره شده در بالا یا رستوران لاله ترکیه در فلکه مخابرات ولیعصر – در مورد بستنی فروشی بستنی وحید در خیابان ۱۷ شهریور یا بستنی شاد در منطقه ائل گلی(نرسیده به فلکه ائل گلی از سمت راهنمایی) یا بستنی لاله زار در ابتدای خیابان طالقانی از سمت ۱۷ شهریور سمت چپ.ضمنا” عینالی رو به نظر من در روز برید که زیباییهای شهر از بالا دیده بشه و شبگردی رو می توانید به ائل گلی،لاله پارک،پارک ولیعصر و باغلارباغی و … مراجعه نمایید.انشالله که خوش بگذره…

   3

   0
  • majid-tehran گفت:

   رستوران وحید لاله پارک. حاج تقی کوچه باغ. حاج علی بازار. شهریارحمام نوبرتربیت . جلالی ولیعصر. ایمانی سردری. دکتر نیک ولیعصر. کبابی خاص شهناز. مظفریه شاه گلی گازماخ ولیعصر توانیر. کافه رز تو الهی پرست کنار پرده تاج محل. کافه هنر تو شاهگلی اول کوی فردوس. دونر یا همن کباب ترک فقط پایراق خ کریم خان. دونر خیام ولیعصر تختی هم خوبه. بستنی هم وحید خوبه بهترین هم بستنی لاله زار تقاطع ۱۷ شهریور و طالقانی یه شعبه جدید هم زده تو چایکنار. یه کافه رستوران خفن لوکس هم زدن ب اسم کینگ من نرفتم خیلی تعریفش رو شنیدم تو فلکه استاندارد همبرگر ۳۰۰۰ ولیعصر خ اوحدی. کافه های پارک ولیعصر هم خوبن راستی من همیشه مهمونم بیاد تبریز حتما میریم جیر بارساق جیزبیز تو گجیل این بهترین غذای تبریزه یه تاوا جیگری هم تو قره آغاج هست فک کنم اسمش جوانان بود این فوق العادس یادش افتادم گشنم شد خدایی. همینا ب ذهنم میرسه نو درصدشو امتحان کردم عالیه

   3

   0
  • tohid گفت:

   رستوران برکه در جاده سردرود
   رستوران سنتی شهریار در حوالی میدان ساعت
   رستوران ایتالیایی کاپری در ولیعصر
   پیتزا مهدی هلیا در ولیعصر پاساژ میلاد نور
   فست فودها و کافه های توانیر به سمت دادگستریم خیلی خفنن
   کافه هنر در جاده الگلی
   از بهترین کافیشاب ها از لحاظ محیط هم پارک ولیعصر اطراف ابنما موزیکاله
   عینالیم عصرها خیلی خوبه بخصوص جمعه عصر

   3

   0
  • سعید گفت:

   دا سن تانمسان دولت نینسین

   0

   0
 10. رضا 88 گفت:

  پویا باید فکری برای هتل های ارزان قیمت بکنند، همه توریست ها که میلیارده نیستند، که هتل درجه یک برند، اگر متل، پانسیون های، و سایر خدمات ارزان قیمت درست کنند خوبه، در کنار هتل های پنج ستاره باید پانسیون ها و متل های ارزان قیمت بزنند

  9

  0
 11. majid-tehran گفت:

  سلام آقا پویا خاهشا یه سر ب این پست اینستاگرامی بزنید. http://instagram.com/p/BJkswkxgAHU/
  اما برای دوستان توضیح بدم ک محرم عمی ی طرح فوق العاده برای مناطق حاشیه نشینی های تبریز انجام داده ب گفته خودشون مطالعات اولیه هم انجام دادن. طرحشون رو خدمت شهردار تقدیم کردن و “””””موافقت”””” ایشون رو جلب کردن ولی سازمان زیبا سازی بعد از بررسی های فوق تخصصی و فوق phd خودشون اومدن گفتن نخیر طرح قبول نیست قرار با “”” دیوار بتنی “”” بپوشونیم و اون منطقه رو از دید حذف کنیم!!!!. این چ حرکتیه؟؟ مگه اونا آدم نیستن؟؟ مگه اونا تبریزی نیستن؟؟ فقط بالا شهریا آدمن؟؟ اونا فقط باید دیده بشن؟؟ اینه شعار عدالت محوریه شهرداری تبریز؟؟؟ کاری قرار نیست ک بکنید یه سیمان کردن و یه رنگ کردن فک نمیکنم هزینه خیلی بالایی داشته باشه. از شما میخایم ک اگه سازمان جواب قانع کننده داره بده وگرن طرح پیشنهادی رو اجرا کنه ک خودش مزید بر علتهای زیبایی تبریز میشه. واقعا چرا انقد تو تبریز فرصت سوزی میشه؟؟

  6

  0
  • Saied TBZ گفت:

   بله اونا تبریزی نیستند و فرهنگشون هم به تبریزی بودن نمیخوره، باید مخفیش کرد
   همه ی شهر های روبه پیشرفت همینکارو میکنند

   1

   0
 12. احد گفت:

  سلام شاید دلیل کمبودهتل و مراکز اقامتی در تبریز شرایط اب و هوایی باشه چون تبریز تقریبا دو الی سه ماه از سال مسافر پذیر است و زمستانها کسی رغبت سفر به تبریز و نداره و خالی بودن اتاقهای هتل مرقون به صرفه نیست

  3

  5
 13. H.z گفت:

  برج کهکشان که همجا میگن راسته؟یا شایعه ؟

  0

  1
 14. ghartal گفت:

  در حال حاضر بهترین بازگشت سرمایه در تبریز مربوط به هتل ها و مراکز تفریحی میباشد .
  واقعا اگه یه نفر یه هوش نسبی داشته باشه متوجه میشه که بر خلاف سالهای گذشته که مراکز تجاری بهترین انتخاب برای کسب سود بودن ، الان هتلها هستن که دارای سود دهی فوق العاده و بدون دردسر هستن ، واقعا با دیدن این گزارش سرمایه گذارا باید از فردا برای ساختن هتل تو تبریز صف بکشن ، ……………
  هتل سازی در تبریز مساوی با بیشترین بازگشت سرمایه و کسب سود حداکثری ..

  10

  1
 15. ghartal گفت:

  آقا این هتل بهبود عجیب هتلی هست ………
  نوشته صد در صد از مسافران این هتل راتوصیه کرده اند Shock Shock Shock Yes Yes
  یعنی یه نفر هم نا راضی نبوده …، دم مدیرش گرم ، باید یه تقدیری ازش بشه ،،،،، صد در صد رضایت یه چیز فوق العاده است .

  13

  0
 16. احمد گفت:

  علاوه براینکه کمبود هتل می تواند مانع رشد گردشگری باشد همچنین زیر ساختهای دیگری نیز می تواند موثر بر این مهم باشد
  ۱- عدم افتتاح کامل مقبره شعرا و ارک و ربع رشیدی و دو کمال و میدان حسن پادشاه و دیگر مکانهای دیگر
  ۲-نداشتن بزرگراهها و و خیابانهای عریض و پارکینگ
  ۳-کامل نبودن مترو
  ۴-نداشتن فرودگاه مناسب و کارا
  ۵-نداشتن راه اهن و مسیر جدید قطار و ایستگاه قدیمی و بروز نبودن ان
  در کل استان فقط مسیر تهران تبریز از اتوبان برخوردار است در حالی که مسیر های دیگر فاقد اتوبان و پلهای مدرن بین شهری و شهری میباشد
  ۶-ظرفیت شهر بطور کلی اشباع شده است برای مثال پارک شاهگلی برای خود مردم جا نیست اگر توریست بیاد باید چکار کنه؟ بقدری باید امکانات ایجاد شود تا در صورت ورود مسافر این شهر قفل بند نشه.
  ۷-شهر سازی ایرادات زیادی دارد مثل داشتن میدانهای بزرگ و زیبا فضای سبز کافی پارکینگ کافی راههای مواسلاتی عریض و………

  7

  0
 17. عطا گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  در متن فک کنم قیمت هرشب هتل کایا را اشتباه نوشته اید. دو میلیون و دویست هزار ریال باید باشه

  1

  1
 18. آلپ ار تونقا گفت:

  پس از اهدا از سوی یک شهروند تبریزی :

  پیکره رشیدالدین فضل الله همدانی و پسرش در پارک ربع رشیدی عینالی نصب شد.

  6

  0
 19. سینا گفت:

  البته نمیشه این رو گفت که کسانی که میان تبریز ودر چادر اقامت می کنن اذیت میشن و دیگه تبریز نمیان.چون اون کسی که در چادر اقامت میکنه از همون اول هم تصمیمش اقامت در جادر بوده و اصلا به هتل ها مراجعه نکرده.کسی که بخواد بیاد در هتل اقامت بکنه از قبل اقدام میکنه برای رزرو هتل و اگر جا پیدا نکنه دیگه اصلا نمیاد تبریز نه اینکه با خودش چادر برداره و بگه حالا چون هتل پیدا نشده پس تو چادر می مونم.
  اون کسایی رو که شما میبینیدر چادر میمونن با انتخاب خودشون در چادر اقامت میکنن نه به اجبار مگر موارد خیلی استثنایی
  چند هفته قبل که ۳_۴ روز پشت سر هم که تعطیل بود در هیچ هتل تبریز ی اتاق خالی هم وجود نداشت

  12

  1
  • majid گفت:

   بله موافقم
   بعضی از مسافران بخاطر این که هزینه سفر پایین در بیاد خوابیدن در چادر رو ترجیح میدن. حالا شهرداری یا هر ارگان زیربط باید به این فکر کنه که برا هر قشر و با هر دیدگاهی برنامه داشته باشه. مثل پارکهای مسافر مناسب برا چادر زدن و اقامت در شب و هتل ،سوئیت ، مسافر خانه های نسبتا ارزان قیمت برای مسافران قشر متوسط و پایین ایجاد بشه تا همه بتونن استفاده کنن.

   4

   0
  • saeed گفت:

   اه خب ۱۰۰ در ۱۰۰٫٫٫الان تو دست مردممون پول خاصی نیست.طرف بخواد یه هفته بیاد تبریز باید دومیلیون فقط پول هتل بده.خب مگه مجبوره؟تابستونم هست میخوابه تو پادر.من خودمم باشم همین کارو میکنم…مگه ۳۰۰ تومن به این راحتی بدست میاد که بدم یه شب هتل؟

   2

   0
 20. بهنام گفت:

  نه تنها هتل بلکه خیلی کمبودهای دیگه هم هست.عی نوروز شهر حکومت نظامی میشه.یه جا برای صبحانه خوردن پیدا نمیشه.همه مغازه ها بسته میشه.بازاری که توریست بخاطره اون میاد تبریز، تعطیله.

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo